Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KrissDeValnor napisał:

Nie ma za co, a przy okazji to ja dziękuję kolegom za propozycje czołówek :thumbsup:

To jeszcze jedna, Forclaz Trek 900. Używam jej nie tylko na rower, dobre tryby pracy, aku trzyma długo. Przystępna cena i w razie czego można wymienić aku na baterie, w trakcie wycieczki np. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 21:34, KrissDeValnor napisał:


Dziubek i Thomlodz
Usunąłem dwa ostatnie Wasze posty - jeden okazał się pomyłką, a drugi dublował zamieszczonego wyżej linka.

Nie dublował, tylko był linkiem do innej aukcji, bo lampka w pierwszej była już niedostępna , a w tej drugiej tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 14:47, Labell napisał:

Dla odmiany nigdy nie miałem Convoya z kolimatorem 60 stopni paskowym. Tak więc majfrend przysłał. Trzeba sprawdzić wieczorem jak się z tym jeździ. 

IMG_20191024_141012 — kopia.jpg

A możesz podac link do sklepu/aukcji?

W dniu 23.10.2019 o 18:34, KrissDeValnor napisał:

Dublował, bo jakbyś nie zauważył, to wkleiłem ten link przed Tobą ;)

Dobra, niech Ci będzie, i tak się teraz nie sprawdzi:002:

A przy okazji. Czy zna ktoś sposób ustawienia Aliexpress, aby otwierała się po angielsku? Ten bełkot będący pseudotlumaczeniem na polski (np. wyraz "save" czyli "zapisz" jest tłumaczony jako "ratować":down:) nie da się czytać. Co prawda na górze jest symbol flagi i rozwijane menu, w którym mozna ustawić język angielski i dostawę do Polski a walutę w PLN, ale pomimo zapisania zmian przy ponownym wejściu na stronę znowu jest "polski":angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie wczoraj Gaciron V9D-1800.

Miałem dość Convoi, znudziły mi się, nie lubiłem ciągłego ściągania ich i zakładania, no i ładowania poprzez wyciąganie akku, ładowarki... Marzyła mi się jakaś lampka o mocy porównywalnej, dwóch soczewkach, pseudo odcięciu żeby mniej świecić w kosmos, no i koniecznie bez pakietu akku na kablu. Myślałem o Fenixie, kupiłem Garicona.

 

Kolor bielszy niż w XM-L2 4C, światła bardzo dużo, ale znacznie jaśniejszy spot a mniej spilla (flooda), no i jednak kolimator 15x90* świecił szerzej niż rzekome 125* w tym chińczyku. Ale jestem zadowolony, wczoraj śmigałem i lampka zostaje.

 

Wykonana jest super, bateria wystarczyła wczoraj na 2h kurs z zabawą trybami, sporo poświeciłem na drugim stałym ale i 3 i 4 stały (czyli max) poświeciła. Wróciłem do domu, włączyłem tryb 2 żeby się rozładowała do końca aby naładować ją przez miernik i dowiedzieć się jaką pojemność faktycznie ma akku. No i już 3h wczoraj świeciła, dziś od rana godiznę i nadal świeci. Piszą w ofertach, że ponad 6h świeci na tym drugim (500lm) trybie. No i już ten fakt potwierdziłem.

 

Pilot jest z jednym guzikiem, przytrzymanie go włącza/wyłącza lampkę. Jeden klik zmienia tryb na kolejny w pętli ODDYCHANIE-200-500-900-1800lm. Trybu strobo 1800 moja nie ma, ale to dobrze bo absolutnie bym go nie używał.

 

Jak już lampka zdechnie i dam jej odpocząć to naładuję ją z pomiarem pojemności bo ciekawy jestem czy rzeczywiście tam siedzą ogniwa 3350mAh. Rozbierać jej nie planuję, kupiona ze sklepu więc wolę mieć gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zgaduję, że zapłaciłeś więcej niż tytułowe 150 zł...

Prawie dwa lata temu nakręcałem się na V9C i V9D, ale 1600, i wtedy były w okolicach 130 -180 zł, a teraz są droższe, więc Twoja musiała być jeszcze droższa - zgaduję przedział 200 -250 zł ( pierwsza myśl to 250 -300, ale to chyba za dużo ).

Masz niebieską, ale złotą oczywiście widziałeś :icon_question:  :icon_wink:

PS   I o co chodzi z tym "oddychaniem" :icon_question:  :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

339, tytuł tematu powstał dawno, dawno temu i nie raz i nie dwa dyskutowano tu nawet o lampkach za 1000pln.

Niebieską mam, złotą widziałem ale tylko u chińczyka. Za te 30pln różnicy w cenie nie chciało mi się czekać miesiąca no i mam normalnie paragon z PL sklepu, więc rękojmia i gwarancja obowiązuje. Moim zdaniem to atrybuty warte dopłaty.

Oddychanie to tryb 'breathing'. Takie miganie z płynnym przejściem z 50 na 100lm. Niby błyskowy tryb ale nie razi tak, bo lampka nie gaśnie do zera tylko pulsuje.

 

Tu masz kawałek z oddychaniem (5:02):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Czas pracy pi razy oko lampka trzyma, natomiast wyładowana do wyłączenia, potem jeszcze raz włączona na najsłabszym trybie aby wyssała pakiet do końca - podłączona do ładowarki 2A ssała z niej niecałe 1,7A na początku, całkowity czas ładowania wyniósł równe 4h a w ogniwa weszło 5500mAh. Gdyby więc zrobić za jakiś czas mod z wymianą ogniw na ncr18650 to by czas pracy wzrósł o 1/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Thomlodz napisał:

Dobra, niech Ci będzie, i tak się teraz nie sprawdzi:002:

W panelu moderatora powinien do tego dojść o ile pamięć mnie nie myli, jednak i ja potwierdzam że dałeś tan sam link, wchodziłem w tym czasie na forum.

18 godzin temu, Thomlodz napisał:

Czy zna ktoś sposób ustawienia Aliexpress, aby otwierała się po angielsku?

Panie, takie rzeczy my już dawno obcykali ;)

https://www.forumrowerowe.org/topic/221832-aliexpress-sprawdzone-zakupy/?do=findComment&comment=2000284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dziubek napisał:

Po taniości https://diodek.pl/krotki-test-malego-oswietlenia-rowerowego-iii/ Używam od dawana.

Jak chcesz mocniej to Wall-e w wielu wydaniach, maglowany w tym wątku nie raz. Mocny jak diabli.

Później ceny w górę, ale masz ładowanie USB. Parę stron wstecz były omawiane.

Znalazłem rekomendację do Mac Walle.

A coś dobrego z Ali albo Ban na usb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walle Chiński po kosztach, Walle by Mactronic droższy, ale chwalili bodaj lepszy zaczep. No i są dwa modele w wersji Mactronica.

Ta lampka (link przykładowy) swego czasu była też wychwalana tutaj, ale zdania są podzielone. Ktoś z forumowiczów zachwalał, ja ją mam i o kant potłuc czas pracy na wbudowanym aku. Nie wykluczam też że tak trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę jeździ i jeszcze nie odpadła ani się nie zepsuła. Tańsza wersja Walle z fajnymi trybami za 12 zł. 

https://www.aliexpress.com/item/32857791032.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4duDrlg4

@Thomlodz 

https://www.aliexpress.com/item/32963212485.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.70a23ff0pgwnUI

Edytowane przez Labell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Labell napisał:

Już trochę jeździ i jeszcze nie odpadła ani się nie zepsuła. Tańsza wersja Walle z fajnymi trybami za 12 zł. 

https://www.aliexpress.com/item/32857791032.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4duDrlg4

https://www.aliexpress.com/item/32963212485.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.70a23ff0pgwnUI

Widziałem tego chińskiego Walle za 12zł.  Rozważam jego zakup. Wolałbym jednak coś na USB.

A co jest pod drugim linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rumacz69 napisał:

Widziałem tego chińskiego Walle za 12zł.  Rozważam jego zakup. Wolałbym jednak coś na USB.

A co jest pod drugim linkiem?

Kolimatory do lampek, dają odpowiednio ukształtowany strumień światła

6 godzin temu, Dziubek napisał:

Ktoś z forumowiczów zachwalał, ja ją mam i o kant potłuc czas pracy na wbudowanym aku. Nie wykluczam też że tak trafiłem.

A chcesz mieć  dobry produkt za dolara?:D

Ja mam https://katalog.bikeworld.pl/2017/web/produkt/akcesoria/oswietlenie/merida/51313/lampka_tylna_0_5w , klon Walle ale tez dobrze świeci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tylne lampki to te na usb najczęściej nie działają kiedy są potrzebne. Wydajność i długowieczność 2 paluszków jest wystarczjąca. Mam 10-15 letnie lampki które działają (smart/cataye) Zmieniasz paluszki raz na rok/dwa i masz spokój. Ile wytrzymają te malutkie pseudoakumulatorki????? Testował ktoś to dłużej??? Z drugiej strony co kto komu broni kupić co rok lampkę ;-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...