Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Dziubek napisał:

Cenowo skasuje każde oświetlenie rowerowe w tej cenie (licząc ilość światła w stosunku do ceny), ale weź pod uwagę że to latarka i nie ma co jej równać do lampek typowo rowerowych. 

Jak Ci się już przeje Convoy, pomyśl nad BL70s ;) 

Nie kręcą mnie latarki ani lampki więc wątpię żebym szybko coś zmieniał. Swieci mocno, ma owalny snop swiatla wiec ladnie rozswietla po szerokości nie oślepiajac nikogo z naprzeciwka, jest mała, lekka i ma sporo opcji ustawień siły i rodzaju świecenia.

Fajnie sprawdza się również jako latarka kieszonkowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję pierwszy raz użyć oświetlenia, czuję się więc w obowiązku żeby coś napisać. Nie potrzebując niczego wyjątkowego zdecydowałem się na Prox Aero III set (z Apus 30lm w zestawie), w sumie za 76zł i uważam, że do miasta jest to wystarczające. Montuje i demontuje się jednym ruchem, jest to lekkie, daje dostatecznie dużo światła żeby widzieć i być widzianym. W ciemnym parku zasięg to tak na oko ze 30 m, widać przeszkody i innych ludzi. Odcięcie jest takie sobie, ale lampa szczególnie nie razi innych a przynajmniej widać gałęzie.
Lampa średnio nadaje się do bardzo szybkiej jazdy, bo jednak wtedy światła pewnie byłoby za mało, a z uwagi na sposób mocowania kompletnie nie nadaje się na wyboiste podłoże, bo snop światła zachowuje się wtedy jak w ataku epilepsji.
Do okazjonalnego użytku w mieście nadaje się jednak świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupieję trochę przeglądając sieć więc muszę zadać jedno pytanie:

Jaką kupię mocną lampkę przednią bez osobnego pakietu akumulatorów? Wszystko co polecane i wyszukiwane z google jest z osobnym pakietem. Obecnie mam prastarą Magicshine MJ-868, świeci ok, aku dalej długo trzyma ale denerwuje mnie ten pakiet na rzep i upychane kable. 

Prox Sirius/Crater? Czy są mocniejsze bez osobnego zasilania? Te niby są dość mocne, ale po fotkach widzę że przy mojej starej lampce nawet nie stały...

Zdecydowanie wystarczy, że lampka będzie podobnie mocna jak moja lub trochę słabsza. Wystarczy że będzie działać do 2h na baterii. Fajnie jak by miała jakieś pancerne mocowanie pasujące do aero kierownicy, ale jak nie będzie miała to coś wyrzeźbię. I jak by świeciła chociaż trochę na boki ale to już kompletny luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupić nowe światełka typowo rowerowe to bym sobie chyba kupił dwa Mactronicki XTR 04 albo Fenixa BC30R czy jak mu tam (ten z wyświetlaczem na górze).

 

Ale nic nie jest w stanie podskoczyć dwóm Convoyom S2 z kompletem modów, dużymi ogniwami i sterownikami z bajerami. Moim zdaniem tego szukaj, dwa S2+, pracują na jednym akku 3h w trybie 30% a w trybie 18% to i 5h a światła wystarcza w zupełności do szybkiego nawet jeżdżenia. Tylko mocowania 'latarkowe' mi nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Ali taki wynalazek

https://www.aliexpress.com/item/4000111677450.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.548b771b1wTibV&algo_pvid=71af73ff-64de-4679-a1a7-39b69834ee7d&algo_expid=71af73ff-64de-4679-a1a7-39b69834ee7d-28&btsid=9dbd7bf4-6317-4184-a411-8e1dd1a10225&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_53

W skrócie: Inteligentna lampa rowerowa generująca strumień światła 1000 lm, z akumulatorkiem 4400 mAh, światłem mijania i drogowym z automatycznym przełączaniem , oraz funkcją power banku. Brzmi ciekawie, ale jak w praktyce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce, to wszystko zależy od jakości i czułości sensora, ale i tak w pewnych sytuacjach nic nie zastąpi możliwości przełączania ręcznego.

Mam podobne rozwiązanie w samochodzie, ale nawet jak ustawię sensor na maksymalną czułość, to słabsze światła rowerowe ignoruje, nie wspominając o pieszych, którzy nie świecą, a się ich razi. Inna sprawa to ciężarówki w terenie pagórkowatym, bo mają one kabinę wysoko, a światła nisko. Tak więc zza pagórka najpierw wychyla się kabina, razimy kierowcę, a system reaguje dopiero kiedy wyłonią się reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowałem się mocowaniem lampki z ostatniego linka. W sumie dwie latarki to też trochę ból dla mnie więc pokombinowałem z mocowaniem swojej i akumulatora i wyszło mi to co niżej. Nad kątem padania światła muszę jeszcze popracować, odrobinkę, odrobineczkę dalej niż bliżej i będzie cymesik - chociaż teraz nie oślepiam innych tak jak wczesniej. Ale za to nie przesuwa się na dziurach jak przy użyciu gumek - przy okazji muszę kupić tylną bo wczoraj na dziurach swoją zgubiłem :)

Mj3K9ST.jpg

kKyScjK.jpg

6VhSkk1.jpg

Edytowane przez heavy_puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, heavy_puchatek napisał:

Zainspirowałem się mocowaniem lampki z ostatniego linka. W sumie dwie latarki to też trochę ból dla mnie więc pokombinowałem z mocowaniem swojej i akumulatora i wyszło mi to co niżej. Nad kątem padania światła muszę jeszcze popracować, odrobinkę, odrobineczkę dalej niż bliżej i będzie cymesik - chociaż teraz nie oślepiam innych tak jak wczesniej. Ale za to nie przesuwa się na dziurach jak przy użyciu gumek - przy okazji muszę kupić tylną bo wczoraj na dziurach swoją zgubiłem :)

 

 

 

Gumka ważna rzecz :devil:. Ja swoją Ultrafire dodatkowo mocuje gumką wyciętą ze starej dętki.

W sumie to nie wiem czy w rowerze jest potrzebne osobne swiatło mijania i długie. To drugie to chyba żeby ostrzegac innych np. jadących w nocy bez jakich kolwiek świateł, albo pieszych łażących po ścieżce rowerowej. Ale wtedy wystarczy ręczny przycick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dziubek napisał:

No właśnie, brzmi. Taka kwota za niesprawdzony wynalazek z Chin to duże ryzyko. Patrząc na wielkość tego, powątpiewam w 4400 mAh.

W niemieckim sklepie za jedyne 104 euro :D Ale jakoś nie znalazłem recenzji w necie oprócz róznych sprzedawców na Aliexpress. jeden chwali, drugi pisze że sh*t...

http://www.bz-90sekunden.de/EasyDo-550LM-Smart-Fahrrad-Scheinwerfer-mit-HighLow-Strahl-Schalter-Intelligente-MTB-Bike-USB-Aufladbare-Front-Lampe-Radfahren-Licht-W34369-p-855.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Rozpada mi się powoli mój Mactronic Citizen na przód i muszę się rozgladnąć za czymś innym. Polecicie coś podobnej klasy i trochę bardziej trwałego za powiedzmy te 100-120zł? Zależy mi przede wszystkim żeby lampka była mocowana na gumę, bo mam 2 rowery i często między nimi zmieniam oświetlenie, a nie chce mi się bawić w rozkręcanie i skręcanie mocowania za każdym razem ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam Rometa JY-7067, który spełnia podane warunki, tyle że trzeba by było go poszukać, bo w tej chwili na popularnym portalu aukcyjnym są niższe modele JY-7066 ze słabszym akumulatorkiem...
Z Chin można mieć podobne, lub nieco mocniejsze lampki za zbliżoną kwotę ( np. wymieniane 2 strony wcześniej Xanes'y : DL07 i DL12 - choć zwykle mają te kijowe plastikowe uchwyty...) - tylko pytanie czy można trochę poczekać aż przypłynie/przyleci ( z racji mniejszych kosztów obstawiam to pierwsze ).
Ewentualnie coś pokroju Rometa 1580 : https://allegro.pl/oferta/lampka-rowerowa-romet-przednia-led-1200lm-cree-8399184081
lub Prox'a Sirius'a : https://allegro.pl/oferta/lampa-przod-prox-sirius-2xcree-xp-g3-900-lm-usb-7899746797  - tu kwestia dokupienia uchwytu na drugi rower ( widzę, że można kupić za 12 zł ) załatwiłaby sprawę jego "przekładania", ale znów pytanie, czy dopuszczasz takie rozwiązanie :icon_question:


PS
Właśnie wpadł mi lekko w oko Gaciron V10-800, który gdyby miał bardziej pojemny akumulator, to może bym go wziął jako drugą lampkę : https://allegro.pl/oferta/oswietlenie-rowerowe-gaciron-v10-800-8592844179
Mocowanie niegłupie - po zmianie oringów na trytytki i oczywiście do pierwszego wyrobienia się podstawki od ciągłego zakładania i zdejmowania ( choć gniazdo ładowania po zamontowaniu na kierownicy jest dostępne - przy odpowiednio długim kablu/ustawieniu roweru, można więc zminimalizować ściąganie lampki )...
A w ogóle, to muszę sobie sprawić jakąś czołówkę - celem lepszego doświetlania w leśnych zakrętach ;)
Jak ktoś ma jakieś propozycje, to śmiało :yes: - póki co, to sensowny wydaje się Prox Aries.
Czy istnieje coś takiego jak czołówka z lampką z tyłu :icon_question:
Pytam, bo myślałem o nowym kasku z lampką, więc montaż czołówki może niestety kolidować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

póki co, to sensowny wydaje się Prox Aries

Jakoś dziwnie podobna do Boruit-a https://pl.aliexpress.com/item/32836243713.html :)

Prox ogólnie to chyba ma tylko rebrandy, jak widział ktoś coś nowego u nich, niech da znać.

5 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Czy istnieje coś takiego jak czołówka z lampką z tyłu :icon_question:

Myślę że lepiej było by dokupić na tył jakąś na klips czy coś i wtedy zamontować. Takie twory może i u Chińczyków by były, ale na froncie już pewnie nic lepszej jakości by nie było. Chociaż mogę się mylić.

Jeżeli chodzi o Skilhunt-a, jak mówił poprzednik, to też można polecić. Nie mam h3, bo h2 od lat mi służy, lecz to chyba najlepszy wybór ceny do jakości. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...