Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia rzecz, której szukam to uchwyt do latarki. Mam bardzo mało miejsca na kierownicy ze względu na hamulce Conduct, ogranicza to wybór. Wiem, że są jakieś gumki, ale to ostateczna ostateczność.

Najbardziej podpasował mi uchwyt obrotowy. Taki jak poniżej:

d8c5a4b94f72b4237ad7b99f65d0

Teraz pytanie czy uchwyt będzie pasował do kierownicy baranek 31,8 mm? Potrzebne są ewentualnie jakieś kombinacje? 

Edytowane przez chopmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowalem drugiej czolowki zamiast wysluzonego Mactronica i poczynilem w zakupie to.

https://www.banggood.com/SHUOLIDE-H6-XHP-V6-1000Lumens-4Modes-Dimming-Multi-function-Portable-Headlamp-LED-Flashlight-18650-p-1263225.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Kolega ma jakiegos tak samo wygladajacego, ale znacznie lepiej wykonanego Nitecora, ktory jest 3 x drozszy, cos jak SkilHunt.

O dziwo fajnie sie spisuje na rowerze oczywiscie w terenie. produkt calkowicie dla mnie nieznany, kupiony na probe milo zaskoczyl. NIe znam sie na pomiarach swiatla, ale jak dla mnie nie ma tych 1000lm. Niby 200-300lm to tylko roznica w natezeniu swiatla, wiec przypuszczam, ze realnie jest roche mniej. 

Nie mniej jednak bije na leb starego Mactronica, ktory mial tam cos 200lm+ po modzie. W porownaniu do Nitecora daje szersze rownomierne swiatlo, natomiast Nite daje duzego spota w srodku z wyraznym odcieciem i ciemniejsze brzegi- mnie to sie nie podoba, wole to swoje swicidelko.

Jako doswietlenie zakretow na nocnych tripach mysle bedzie fajna rzecza. 

A tak dodam jeszcze pozostale. Nie wiem czy kumpel ma dokladnie ten model bo dal cos pod 2 stowy czy nie. Wiem, ze polscy himalaisci uzywali jakis Nitecorow tego typu i sobie bardzo chwalili. Moze sie komu w las przyda.

https://www.banggood.com/SKILHUNT-H03-L2-1200LM-TIR-Lens-Hand-free-Headlamp-Headlight-18650-Flashlight-LED-Flashlight-Flood-Light-p-1064443.html?rmmds=search&ID=512355&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/Nitecore-HC33-XHP35-HD-1800Lumens-High-Performance-L-Shaped-LED-Headlamp-Flashlight-p-1212294.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarstorma ktorego warto kupic i jak wypada przy convoyu? Chce zmienic mojego mactronica shout na coś co na dobrym swietle wytrzyma dluzej niz 40 minut.

Solatstorma sprzedaja na oficjalnej stronie? Widzialem tez ze na allegro sprzedaja. Oryginal od podrobki rozni sie znaczkiem R i TM na obudowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Koledzy, potrzebuję do roweru córki i swojego zestawu-przód, tył, do jazdy po mieście, raczej żeby nas widziano, kiedy będziemy wracać po zmroku na ścieżce w Wawie, ewentualnie powrót z lasu kabackiego okazjonalnie. Raczej jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taka sygnałowa lampka to ja latami jeździłem na Cateye, np taka:

https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-cateye-hl-el135n-pd4740/  "Czas świecenia w trybie ciągłym 80 godzin, pulsującym do 320 godzin." Nie mierzyłem ale 2 bateryjki AA wymieniałem raz do roku na wszelki wypadek. Z tyłu to byle co byle tylko miało tryb pulsujący i było tanie. Lekka, dobrze się trzyma na kierownicy, bo to ważne w lampkach.

Z lampami na USB jest ten problem, że ciągle trzeba je doładowywać, zabierać do domu, potem gdy są potrzebne to zapomniało się zabrać : )) A z wieloma chińczykami o dużej mocy światła jest ten problem, że świecą wiązką zupełnie nie profilowaną prosto w oczy. Wracam z Kabat i na ścieżkach po ciemku można szału dostać. Gorsi są chyba tylko jadący z czołówką na kasku :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka już działa :) Kupiłem baterie  z Polski, bo z Chin za długo idą. Jak przyjdą to sprzedam. Zrobiłem kilka zdjęć, niestety słaba jakość, telefon nie radzi sobie w ciemnościach. Teraz zamontowałem kolimator (też od Simona) i lata w obudowie, mimo że skręcone do końca. Będę chyba musiał zostawić szkiełko. Jest jakiś inny patent? Mam kolimator bez nóżek.

Edytowane przez chopmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Ze szkiełkiem nie lata, ale nie wiem czy idealnie równo się ustawił. Wychodzi na to, że potrzebny jest kolimator z nóżkami. Sprawdzałem na stronie Dziubka i tam jedna osoba miała podobny problem. Z pomiarów wychodzi, że mamy takie same kolimatory. Rozwiązaniem było właśnie dodatkowo zamontowane szkiełko. Wołałbym bez takiego kombinowania.

W każdym razie z kolimatorem światło fajnie się rozchodzi, dość szeroko i niezbyt daleko. Do spokojnej jazdy wystarczy. Może jutro będę mógł wieczorem więcej potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 13:34, madz.madzik napisał:

Hej,

pytanie odnośnie oświetlenia przedniego tylko. 

co możecie z czystym sercem polecić do 120zł? 

Chodzi o jazdę nocną po lesie przez ok. 6 - 8 h. Byłaby to lampka dodatkowa do Convoya S2+ 

(Czy lepiej kupić drugiego convoya?)

Ja bym polecał drugiego Convoya :) sprawdzony, ta sama bateria i ładowarka więc nie ma chyba co kombinować na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tylnej lampki polecacie glownie cos takiego jak w linku?

https://allegro.pl/oferta/mactronic-wall-e-walle-18lm-lampa-rowerowa-tylna-7959948368

A co procz Convoya na tym sanym portalu za okolo 150zl ze wszystkim polecicie. Jazda na razie glownie miasto, parki. 

Jaki sorzet polecicie do miejskiego roweru bo rowniez szukam dla zony czego

 

Edytowane przez marek1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walle jest za mocny moim zdaniem, wali po oczach jak smok. Ja rozumiem, że w mglistej Anglii można o nim myśleć ale w normalnych zastosowaniach jest za mocny. Trzeba go ograniczać albo kierowaniem w dół albo szlifując kolimator żeby wiązka była bardziej rozproszona. Z kolei moc sprawia, że baterie szybko w niej znikają.

 

Ja teraz śmigam z meridą na dwa AAA. Pasek COB led, trzy tryby (Hi/Lo/mig mig) i baterie stykają pi razy oko na 5 razy dłużej niż w walle. Lampka jest wystarczająco mocna i świeci znacznie szerzej niż Mactronic bez modyfikowania. Jedyne co bym jeszcze rozważał jako "upgrade" obecnej lampiczki to Mactronic Red Line. Też pasek COB ale ładowanie z usb i kilka fajnych trybów. Co mi się w tej Red Line podoba to to, że jest bardzo płaska, taki języczek na sztycy zamiast sterczącego kilka cm światełka.

 

66397112760300452855.jpg

 

22352269777502658490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wlasnie w carrefourze lampke meridy na tyl taka tylko na usb za okolo 60zl jak dobrze pamietam i zastanawialem sie nad nia ale do tej pory nie kupilem bo wiexej ludzi za walle byla wlasnie jak czytam. Tak naprawde nie bede jezdzil jakos w nocy wiec moze i racja czy ma to wiekszy sens. 

Merida daje rade ogolnie czy zmienilbys na cos innego z jakis przyczyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie daje radę, świetna lampka. A w relacji cena-jakość jest super, kosztowała 25pln w stacjonarnym sklepie.

 

Zmieniłbym tylko ze względów wizualnych, prędzej czy później kupię tego Red Line o którym pisałem. Dla płaskości.

 

W meridach bardzo dobry jest silikon, mój dzieciak ma dwie meridki z silikonowym mocowaniem od 3-4 lat, regularnie zdejmowane - nic się nie dzieje.

 

To w sumie też jest dla mnie zaleta, ściąganie wallego to odpięcie lampki od mocowania, tutaj ściągając lampkę możemy ją natychmiast odpiąć razem z mocowaniem przez co nic na rowerze nie zostaje. Ja lubię czysty wygląd i pozostawienie mocowania z wallego mi się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...