Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

W koło bloku powinno spokojnie styknąć... chyba, że całkiem ciemno, szybko jeździ i jakieś niezłe krzeczory czy skoki są ;) 

 

 

A ja wczoraj/dziś w końcu rozładowałem mojego Tripperra... dobrze, że pod domem, bo na maxymalnym trybie to po pokazaniu się ostrzeżenia - mrygająca dioda, to góra 10 min jazdy, no ale chciałem juzszybko go wyładować... na niższych trybach zapewne odpowiednio dłużej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam tylnej lampki dla mojego roweru dojazdowego do pracy (cyklokros). W drugim rowerze mam jakiś wiekowy już model Cataya z trzema LEDami, zasilany małą nietypową bateryjką. Jestem z niego zadowolony ale oczywiście nie ma go już w sprzedaży. Chętnie nabyłbym coś podobnego, czyli:

- wymienialna bateria, która wystarczy na cały sezon (nie chcę się bawić w doładowywanie przez USB co parę dni),

- im mniejsza lampka tym lepsza,

- kształt w sumie ma drugorzędne znaczenie,

- budżet nieistotny bo zakładam, że kupuję lampkę która posłuży kilka lat.

Co polecacie?

Pozdrawiam / Gites

Edytowane przez Gites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zależy mi na kupnie przedniej lampki do jazdy po szosie oraz w terenie zabudowanym. Na jazdę rowerem poświęcam średnio 1,5h dziennie a co za tym idzie chciałbym aby lampka miała wbudowany akumulator (nie posiadam akumulatorków i ładowarki).

Dotychczas korzystałem z http://www.ebikeserwis.pl/lampka-przod-kellys-led-index-black-usb,3,4155,5897 i takie rozwiązanie dotyczące ładowania bardzo mi odpowiadało ale niestety lampka słabo świeciła, plastikowa, po jednym upadku wszystko w środku latało a plastikowy uchwyt nie wytrzymał zbyt długo przy ciągłym zdejmowaniu.

Bardzo istotnym jest dla mnie fakt aby lampkę można było szybko zdjąć i założyć. Oczywiście chciałbym wydać na sprzęt jak najmniej ale z uwagi, że zależy mi na jakości jestem w stanie przeznaczyć do 150zł lub na cały komplet do 250zł. Oczywiście jestem również otwarty na inne rozwiązania i propozycje.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam tylnej lampki dla mojego roweru dojazdowego do pracy (cyklokros). W drugim rowerze mam jakiś wiekowy już model Cataya z trzema LEDami, zasilany małą nietypową bateryjką. Jestem z niego zadowolony ale oczywiście nie ma go już w sprzedaży. Chętnie nabyłbym coś podobnego, czyli:

- wymienialna bateria, która wystarczy na cały sezon (nie chcę się bawić w doładowywanie przez USB co parę dni),

- im mniejsza lampka tym lepsza,

- kształt w sumie ma drugorzędne znaczenie,

- budżet nieistotny bo zakładam, że kupuję lampkę która posłuży kilka lat.

Co polecacie?

Pozdrawiam / Gites

A nie możesz w pierwszym lepszym rowerowym kupic coś na baterie/akumulatorki AA? Lub AAA jak wolisz? Każde tylne mrygadełko jest dobre, no chyba,z ę chcesz "Mercedesa" czyli Walle... ja tam, z tyłu mam jakiś no name, ważne że mryga 3 diody, tani, wieć go nie żal i nikt sie raczej nie połasi, na tyle duży,  żę go widać, w dobrym miejscu na sztycy... co do tyłu nie ma sieco za bardzo rozczulać IMO, byle działało, mrygało i w widocznym miejscu, no i pamiętać, ze tam też wymienia się baterie ;) 

Witam, zależy mi na kupnie przedniej lampki do jazdy po szosie oraz w terenie zabudowanym. Na jazdę rowerem poświęcam średnio 1,5h dziennie a co za tym idzie chciałbym aby lampka miała wbudowany akumulator (nie posiadam akumulatorków i ładowarki).

Dotychczas korzystałem z http://www.ebikeserwis.pl/lampka-przod-kellys-led-index-black-usb,3,4155,5897 i takie rozwiązanie dotyczące ładowania bardzo mi odpowiadało ale niestety lampka słabo świeciła, plastikowa, po jednym upadku wszystko w środku latało a plastikowy uchwyt nie wytrzymał zbyt długo przy ciągłym zdejmowaniu.

Bardzo istotnym jest dla mnie fakt aby lampkę można było szybko zdjąć i założyć. Oczywiście chciałbym wydać na sprzęt jak najmniej ale z uwagi, że zależy mi na jakości jestem w stanie przeznaczyć do 150zł lub na cały komplet do 250zł. Oczywiście jestem również otwarty na inne rozwiązania i propozycje.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Do 250 powinien się znaleźć MACTRONIC TRIPPER i jeszcze mzoesz telefon sobie doładować, jak przejrzałeś ten temat, to wiesz, że go polecam, a znajmoi jak go ujrzą w akcji są pod wrażeniem a na szosę i w zabudowanym spokojnie atarczy ci 2 lub 3 poziom jego świecenia no i ma odcięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ode mnie krótka uwaga pytanie co to uchwytów na Convoya.

 

Czy ktoś z Was użytkuje uchwyt z allegro w cenie ~2zł ??

 

Zamówiłem 1 sztukę, paczka przyszła ale okazuje się, że te uchwyty są ciut za duże. A mianowicie:

 

latarka wchodzi lekki ale jest zbyt luźna, natomiast uchwyt który kupiłem kiedyś na światełka.pl od Grega za ok 12 zł jest znacznie lepiej dopasowany.

Uchwyty wyglądają identycznie i na pozór nie widać tej różnicy w cenie, ale chodzi o sam wymiar.

 

Jak mamy zamontowane latarki w uchwycie to w tym od Grega jestem w stanie naciskać włącznik palcem wskazującym i latarka ani drgnie, natomiast w tym z allegro wysuwa się. 

 

Czy uchwyty od Darka są wersją luźniejsza czy ciaśniejsza? Bo musiałbym jednak coś zamówić i wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zależy mi na kupnie przedniej lampki do jazdy po szosie oraz w terenie zabudowanym. Na jazdę rowerem poświęcam średnio 1,5h dziennie a co za tym idzie chciałbym aby lampka miała wbudowany akumulator (nie posiadam akumulatorków i ładowarki).

Dotychczas korzystałem z http://www.ebikeserwis.pl/lampka-przod-kellys-led-index-black-usb,3,4155,5897 i takie rozwiązanie dotyczące ładowania bardzo mi odpowiadało ale niestety lampka słabo świeciła, plastikowa, po jednym upadku wszystko w środku latało a plastikowy uchwyt nie wytrzymał zbyt długo przy ciągłym zdejmowaniu.

Bardzo istotnym jest dla mnie fakt aby lampkę można było szybko zdjąć i założyć. Oczywiście chciałbym wydać na sprzęt jak najmniej ale z uwagi, że zależy mi na jakości jestem w stanie przeznaczyć do 150zł lub na cały komplet do 250zł. Oczywiście jestem również otwarty na inne rozwiązania i propozycje.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Za 250zł masz wypasiony komplet od darka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał kupić Convoya s2+ w Chinach (i zresztą tak zrobiłem) , bo jak czytam "akumulator o pojemności 9800mAh"  -to wiem że to niemożliwe i odbieram to jako naciągactwo... a sama latarka nie wiem - jakoś nie mam zaufania do "zoomów"

Dokładnie. 3400-3500 mAh max. Max jaki mi się udało na akusie wydobyć podczas testu przy prądzie 1A to prawie 3700 mAh. Ale to jedynie OPUS 3100 stwierdził, jak dorwę Lii 500 to z ciekawości przetestuje na niej pojemność.

 

latarka wchodzi lekki ale jest zbyt luźna, natomiast uchwyt który kupiłem kiedyś na światełka.pl od Grega za ok 12 zł jest znacznie lepiej dopasowany.

Uchwyty wyglądają identycznie i na pozór nie widać tej różnicy w cenie, ale chodzi o sam wymiar.

 

Włóż w środek górnej część uchwytu kawałek gumy (tak jak jest na spodzie / części mocowanej do kierownicy) lub dętki starej. Jak chcesz możesz przykleić i problem z głowy,

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ode mnie krótka uwaga pytanie co to uchwytów na Convoya.

 

Czy ktoś z Was użytkuje uchwyt z allegro w cenie ~2zł ??

 

Zamówiłem 1 sztukę, paczka przyszła ale okazuje się, że te uchwyty są ciut za duże. A mianowicie:

 

latarka wchodzi lekki ale jest zbyt luźna, natomiast uchwyt który kupiłem kiedyś na światełka.pl od Grega za ok 12 zł jest znacznie lepiej dopasowany.

Uchwyty wyglądają identycznie i na pozór nie widać tej różnicy w cenie, ale chodzi o sam wymiar.

 

Jak mamy zamontowane latarki w uchwycie to w tym od Grega jestem w stanie naciskać włącznik palcem wskazującym i latarka ani drgnie, natomiast w tym z allegro wysuwa się. 

 

Czy uchwyty od Darka są wersją luźniejsza czy ciaśniejsza? Bo musiałbym jednak coś zamówić i wymienić. 

 

Niedawno zamówiłem zestaw od Darka ze światełek, łącznie z tym najprostszym, nieobrotowym uchwytem. Później na allegro zamówiłem te same uchwyty co Ty. Ten od Darka jest dużo grubszy w części , w którą wchodzi latarka i trzyma się w nim całkiem solidnie. Niestety część przytwierdzana do kierownicy jest bardzo badziewna i ciężko to zamocować tak, żeby się nie okręcało, bez względu, czy dociągnięte fabryczną śrubą, czy trytką. Te z allegro mają to dużo lepiej rozwiązane, bez problemu można na sztywno przymocować, ale za to część trzymająca latarkę jest cieńsza i wykonana z bardziej elastycznego tworzywa. Latarka raczej nie wypadnie, ale wystarczą średnie nierówności na szutrówkach, żeby się zaczęła okręcać i wysuwać. Muszę wkładać dodatkowo pasek z gumy od dętki, żeby światło siedziało w miarę sztywno i trochę jest upierdliwe pamiętanie o tym dodatkowym kawałku usztywniacza. Uchwyt rozciąga się do tego stopnia, że spokojnie mogę wsadzić w niego kamerkę Panasonic HX-A1, która ma sporo większą średnicę od Convoya. I w sumie tylko to powstrzymuje mnie przed wklejeniem tego paska gumy na stałe w uchwyt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ petardę znalazłem. Fenix BC30.

 

http://allegro.pl/fenix-bc30-najmocniejsza-lampa-rowerowa-moc-1800lm-i6215643742.html

 

Dwie diody, rozkład ciekawy, do tego kolimator poziomy w górnej części przez co odcina światła trochę i rzuca je w dół zmiękczając spota. Do tego wbudowane miejsce na dwa 18650 które na dodatek się wyjmuje łatwo, więc można wozić dodatkowe komplety na dłuższe wyprawy. Do tego guzik na kabelku z możliwością zamiany trybów i co dla mnie najważniejsze z klaksonem! Lecimy w trybie 30 czy 50% i to wystarcza, a jak chcemy komuś mignąć, np wyprzedzamy kogoś kto nie ustępuje robimy pyk pyk guziczkiem i migamy w trybie turbo. Chciałem budować swoją lampkę na bazie X2 z bebechami z latarek, sterownik z trybem klakson już prawie zamówiłem ale okazuje się, że jest dostępne gotowe i na dodatek całkiem zgrabne i ładne rozwiązanie rasowego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Jaki convoy s2, czy s2+ czy jakiś inny model od Darka.

Raczej jako latarka ręczna, czasem na rower - > głównie jazda po mieście, czasem rowerowe ścieżki leśne. Choć w planach mam zakup roweru mtb i wtedy chciałbym, żeby mi światła wystarczyło...

 

Ma to być po prostu jak najbardziej uniwersalna poręczna latarka.

 

Da radę jakiś zestaw wybrać? Szczerze mówiąc to nie wiem, nie mam pojęcia jaki zestaw... I czym one tak naprawdę się różnią...

 

Moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ależ petardę znalazłem. Fenix BC30.

 

Od ponad pół roku mam takiego Fenix-a BR30R, cena jeszcze bardziej "kosmiczna" bo wtedy było jeszcze 675 zł.

 

http://kolba.pl/latarka-diodowa-fenix-bt30r-rowerowa-p18270.html

 

141ti5i.jpg

 

2q1xyjc.jpg

 

t8n510.jpg

 

25zjbrt.jpg

 

Na kierownicy wygląda to tak.

 

2a8iwq1.jpg

 

fvhfzt.jpg

 

Ja 'pilota" umieszczonego mam tak.

 

28lffax.jpg

 

Trochę ten Twój opis pokolorowałeś, bo kabelkiem to się tam niewiele zmienia, itd.

 

Opisów, filmów o tym Fenix-e jest w sieci sporo, o tym co ja mam nie znalazłem nic, ale chyba poza sposobem zasilania, mocowania do kierownicy i tym że w mojej kabelek od "pilota" :) jest na stałe, nie wiele się różnią.

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15106&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=907a264a3fba2fd729ae476aaca2407f

 

https://locomotivelabs.wordpress.com/2014/11/27/fenix-bc30-recenzja-czesc-22/

 

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?390108-New-Fenix-BC30-Bike-Light-Review-Dual-distance-beam-Twin-XM-L2-T6

 

http://forums.mtbr.com/lights-night-riding/new-fenix-bc30-twin-xml-2-bike-light-921370.html

 

Ale i na tym forum ktoś coś pisał o tym BC30 tylko teraz na szybko nie mogę tego znaleźć.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanus napisz do Darka na swiatełkach,tu Ci raczej nikt nie wywróźy,a Darek na pewno Ci pomoże w wybraniu odpowiedniej opcji i poda od razu ceny. Ja kupowalem 2 tygodnie temu, S2+ z kolimatorem 60x20, sterownik 3way ten nowszy, dioda 4C, 2 ogniwa wysokoprądowe Samsung 3400mAh, ładowarka i uchwyt na kierę najprostszy. Płaciłem 243 zeta. Można z tego trochę oszczędzić biorąc najtańsze ogniwa i ładowarkę,ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...