Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Na najniższym trybie nie będzie uprzykrzać życia nikomu. Sam korzystam z S2+ i nie wiem czym w niskim trybie miałoby to uprzykrzać komukolwiek życie?

Prościej włącza się i wyłącza latarkę niż bawi w przestawianie trybów w niedoświetlonych miejscach.

Typowe lampki pozycyjne o wiele łatwiej zdjąć jak się idzie do sklepu (a i tak jest to upierdliwe i nie zastąpi wygody przykręconych na stałe lampek na dynamo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak taka pamięć działa? Pozwala przełączyć na słabszy tryb i potem z powrotem na ten mocniejszy bez przeklikiwania się po reszcie trybów? Nawet mając tylko 3 tryby, to mam 4 kliknięcia, żeby zrzucić na najniższy, do tego trzeba jeszcze wymierzyć te miękkie wyłączenia, co nie zawsze wychodzi.

Wyjęcie może i tak, ale z wkładaniem zawsze się męczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład mam dwukierunkową zmianę trybów. 1-klik - następny, 2-klik - poprzedni. I przez dwa lata może się kiedyś zdarzyło, że wykonałem nie to co chciałem, ale w 99% problemów nie mam. A przypominam, że wszystko robię razy dwa, bo latarki mam na kierownicy dwie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się nad zakupoem kompletu oświetlenia pozycyjnego. Mam obecnie dwa zestawy do wyboru. Który byście polecili?

 

 - Lezyne Femto Drive - 100zł

-  SL-LD135 Nima 2 - 90zł

 

Mam Nima2 na szosie. Przy bardzo deszczowych dniach do środka lampki dostaje się syf. Nie dostaje się układu elektrycznego, ale widać go w przedniej lampce (przezroczysta obudowa). Brzydko to potem wygląda, bo nie mogę tego doczyścić… Świecą jednak znakomicie.

Mam sporo rzeczy lezyne i chyba przy tak małej rożnicy w cenie sprawdził bym jak świeci to lezyne i bardziej im zaufał. Ale tylko gdybam - nie mam tych lampek lezyne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się nad zakupoem kompletu oświetlenia pozycyjnego. Mam obecnie dwa zestawy do wyboru. Który byście polecili?

 

 - Lezyne Femto Drive - 100zł

-  SL-LD135 Nima 2 - 90zł

Mam komplet Nima 2 i są bardzo OK. Na jesień/zimę chcę coś mocniejszego - bo kierowcy mnie nie widzą :)

Czy Lezyne Femto Drive po zamontowaniu jest pionowo? Miałem światełko Authora i nie uwzględniało pochylenia sztycy przez co słabo świeciło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... :-)

 

Przy okazji convoy'ów.

Właśnie zakupiłem dwie sztuki S2+, w standardowej wersji 2.8A. Powiem tak - w tej cenie (wyszły mnie po 85zł) warto. Swiecą ładnie, w trybie 40% spokojnie wystarczają do oświetlenia drogi.

 

Zastanowiłbym się natomiast nad wersjami modowanymi, które osiągają ceny 180zł za sztukę. Tu myślę, że już nie warto. Mam od dwóch lat Nitecore HC50 i mimo, że katalogowo ma 580lm to wcale nie świeci słabiej niż convoy, który teroetycznie ma 900lm. Ponadto HC50 ma znacznie szerszy kąt swiecenia. Nie grzeje się tak bardzo i ma więcej trybów świecenia (łącznie z czerwonymi diodami) Tak więc jeśli ktoś pokusiłby się na modowanego convoya to za niewiele więcej można znaleźć już coś lepszego. Wada HC50 to zimniejsze swiatło (może pomyślę nad zmianą diody) i nietypowy kształt, który wymaga innego mocowania (chyba, że ktoś chce jeździć z nią na czole).

 

W moim przypadku wadą convoyów jest to, że nie przyjmują ogniw 18650 protected lub z wysokim plusem. Są przystosowane do gołych ogniw. Mam kilka sztuk ogniw z zabezpieczeniem a te są niestety dłuższe i do latarki nie wchodzą (podobnie jak są wysokie bieguny dodatnie - też jest problem z zakręceniem latarki).

Edytowane przez skimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Żeby nie robić zamieszania i nie zakładać bez potrzeby nowych tematów zapytam tutaj:

Czy warto zainwestować w tego BMa? https://www.rowerystylowe.pl/p-6353/lampka-rowerowa-busch-amp-muller-lumotec-iq-avy-t-senso-plus

 

Może lepiej dołożyć i kupić jużhttps://www.rowerystylowe.pl/p-4608/lampka-busch-amp-muller-lumotec-iq2-eyc-t-senso-plus ??

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kajus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem, bo widziałem takie ceny convoyów s2 na allegro. Nawet teraz jest za 170zł - nie wnikam czyj i jak zmodowany.

 

No porównuję czołowkę, która jest na papierze dwa razy słabsza od convoya ale w praktyce świeci porównywalnie (gołym okiem). Więc nie wiem gdzie te 900lm convoy'a.

Miałem trochę rożnych latarek LED i wiem, która jak potrafi świecić.

 

Podkreślę, że nie kwestionuje zakupu convoya. Za te pieniądze warto.

W sumie chciałem kupić trzy latarki, po jednej na rower w rodzinie. Sprzedający miał dwie. Ostatecznie pokombinuję jakieś mocowanie do HC50 bo oświetla drogę szerzej niż convoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...