Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak koledzy. On nie ma teraz towaru, ale aby nie stracić kasy którą wydał na wystawienie daje chwilowo cenę kosmos by nikt nie kupił. Po otrzymaniu latarek cena wraca do "normy". Tym sposobem nie płaci za ponowne wystawienie, i nie jest w plecy za zakończoną aukcje.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy jak ktoś naiwny kupi, to mu odda kasę... Nie prościej w opisie dodać - towar niedostępny? Nie trawię takich praktyk.

 

Tapnięte z s7 edge

Na logikę. Wystawiasz towar a w opisie napiszesz że jest niedostępny mimo że aukcja trwa? :) I tak lepsze to jak darmowe wysyłki do innych krajów by być wysoko w pozycjach. Takich powinni banować bez gadania ale to tylko marzenia.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty, ale dodam swoje 3 grosze.

 

 

 ALLEGRO

 
Kupując na Allegro, kupujesz dokładnie to co w Chinach – tylko drożej.
 
Ale za to szybciej – choć trzeba wystrzegać się aukcji w których sprzedający zamawia dla Ciebie latarkę… w Chinach (zwróć uwagę na lokalizację oferty i termin realizacji). Jeśli nie masz noża na gardle – zdecydowanie polecam zakup u źródła (i ew. dopłacenie do szybszej wysyłki).
 
Nie widzisz czy nie chcesz widzieć aukcji gdzie są Convoye już przerobione i również dostępne na allegro ? Trzeba czytać to co jest na aukcji.
 

 

Dioda może mnieć barwę zimną (jaśniejszą) lub ciepłą (przyjemniejszą dla oka i lepiej oddającą kształt terenu). Na rower najczęściej wybierany jest neutralny kolor 4C („ciepły biały”).

 

Na jakiej podstawie te dane ? Bo ja sądzę że jest inaczej. Najczęściej wybieraną barwą jest biała zimna. Wiele osób patrzy na cenę.

 

 

Przy ładowarkach warto dodać OPUS-a BT 3100 v2.2 oraz Lii 202 jako rozbudowę Lii 100.

 

 

Od 22 juro można "liczyć" na VAT jak celnik przyśle pismo o przedstawieniu wartości i zawartości paczki.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt na środek kierownicy, może warto o nim wspomnieć ?

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam convoy s2+ 60x20 i do totalnej ciemnicy w lesie w zupełności wystarczy. Sprawdzone w Parku Kampinoskim około 23:00 w nocy w zimę.

Mam ogniwo Samsunga za około 15 zł i o dziwo jeździłem na nim jakieś 3 godziny. Po około 2 godzinach jasność światła spada, ale dalej jest zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się zgadzam, że najwięcej ludzi wybiera diody 4c i 3c, przez neutralną barwę światła. Chińczyki często wciskają zimne diody, ale nie warto ich wybierać bo przy zimnym świetle - mimo, że jest go więcej widzimy nieco gorzej, nie odróżniamy tak dobrze nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziubek, dzięki wielkie za podpowiedzi i uwagi! Zaktualizuję artykuł, jak będę w domu.

 

PS. Jaki uchwyt na środek kierownicy masz na myśli?

Takie cudo https://www.dropbox.com/s/n79tv4nqkntknhd/IMG_20170113_142408.jpg?dl=0 fota robiona na szybko. Używam od dawna i do duetu s2 i c8 idealna.

 

 

Sądzę że ciepłe diody wybierają tylko świadomi użytkownicy Convoy, wielu którzy kupują w Chinach kupują najtańsze czyli z białą zimną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sądzę że ciepłe diody wybierają tylko świadomi użytkownicy Convoy, wielu którzy kupują w Chinach kupują najtańsze czyli z białą zimną.
 

Po to właśnie ten poradnik ;)

 

(ja też pierwszy raz zamawiając w Chinach nabrałem się na promocję i kupiłem złą wersję, co zresztą można wywnioskować z gifów w artykule ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudo https://www.dropbox.com/s/n79tv4nqkntknhd/IMG_20170113_142408.jpg?dl=0 fota robiona na szybko. Używam od dawna i do duetu s2 i c8 idealna.

 

 

Sądzę że ciepłe diody wybierają tylko świadomi użytkownicy Convoy, wielu którzy kupują w Chinach kupują najtańsze czyli z białą zimną.

 

Hej Dziubek, jaką masz tą C8 - na XML-2 i jak sprawuję się ona jako światło długie? (mniemam, że tak ją właśnie używasz, chyba, że polujesz ;))

Wg. wielu to jest laser - szperacz i nie nadaję się na rower, a jednak niektórzy ją używają.  Śmigasz z nią na kierownicy na szosie 60 kmh czy jak?

Napisz proszę jeszcze jak się ma ona wobec S2, która też masz (pewnie zwykła wersja z reflektorem).  Pytam ciągle oraz każdego co ma te latarki ponieważ, czeka mnie wkrótce zakup świateł długich do wspomagania S2+ (kolimator 60x20). W planach mam zakup najmocniejszej wersji (3.04 A) S2 z reflektorem do jazdy w terenie na MTB. Ciekaw jestem bardzo opinii osób, które zamontowali na kierownicy grube sztuki jak M1 lub C8 i czy to nie jest czasem przesada ;) 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać qb3 :)

Powiem tak, z latarek mam trochę tego i to co na zdjęciu to awaryjna s2 doczepiona na szybko bo podstawowa padła i czekałem na części by naprawić. W weekend postaram się zrobić. C8 ogółem mam od dawna i jest dla mnie bardzo dobra. Moje trasy to las, pola i inne zadupi@. Tam spisuje się genialnie, jako długie. Barwa zimna w zupełności mi wystarcza na c8 bo tutaj liczy się zasięg którego Convoy z kolimatorem niestety nie da.

Ja używam 2.1 s2 bo mocniejsze światło mam z c8 a poza tym w mieście i tak jadę na max połowy mocy z s-ki.

Czy przesada c8? Też tak myślałem dopóki w teren z nią nie ruszyłem. Aktualnie nie znalazłem alternatywy dla niej i nawet nie widzę sensu szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziubek, jaką masz tą C8 - na XML-2 i jak sprawuję się ona jako światło długie? (mniemam, że tak ją właśnie używasz, chyba, że polujesz ;))

 

Aparat z tela, ustawienia auto. C8 tutaj na neutralnej ciepłej, s2 na zimnej białej. W realu lepszy efekt, światło faktycznie "dociera" do drzew. O tej porze nie jeżdżę z lustrzanką więc jakoś zdjęć nie powala ;)

 

Sama c8

IMG201701_aeeenxp.jpg

 

s2 + kolimator 20x60

IMG201701_aeeenxx.jpg

 

Combo s2+c8

IMG201701_aeeenxa.jpg

 

Foto było robione z myjni

AshampooS_aeeennh.jpg

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W otwartym terenie to i tak nie da rady tak świecić bo oślepiasz wszystko i wszystkich, takie ustawienie tylko dla foto było. Wyjątek to stosowanie zbliżonej pozycji w lesie (między 45 a 90 stopni) podczas jazdy nocą w moim przypadku.

Mówcie co chcecie ale przerabiałem różne kombinacje latarek i takie combo dla mnie jest idealne. Z czasem pewnie wymienię diody na identyczne w obu modelach i myślę że dla mnie będzie malina pod względem świecenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spoko, że celujesz w S2+, ale ta wersja w Chinach kosztuje $11 (choć lepiej dopłacić do mocniejszej wersji i neutralnej barwy diody). Uchwyt na Allegro w granicach... 1 zł. Do tego akumulator - lepiej kupić lepszy, jak poświęcisz chwilę to za 10 zł kupisz coś dobrego. 

 

Więc ogólnie to polecam mój poradnik ;)Convoy S2+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydany poradnik. Chciałem skorzystać i zamówić zestaw, niestety ładowarka http://www.banggood.com/HXY-1865017670-4_2V-Dual-Slot-Lithium-Li-Ion-Battery-Charger-p-943660.html?p=QZ10118471175201701D jest niedostępna. Jakieś alternatywy w podobnej cenie? Przy okazji pytanie, czy jak wybiorę priorytetową przesyłkę(do 12 roboczych kolo 7zl) to czy zestaw zostanie skompletowany w jedną paczkę i przyjdzie razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna jest Liitokala Lii-202, ale niestety z bliżej nieokreślonych przyczyn niedostępna na Banggood :( Ew. Lii-100 i ładowanie pojedynczo. Ale na ładowarkach słabo się znam, więc może koledzy podpowiedzą jeszcze jakieś tanie i dobre alternatywy. 

 

Co do łączonej przesyłki, to chyba tak właśnie będzie, ale głowy nie dam. W każdym razie jak zapłacisz za wysyłkę raz, to w sumie bez znaczenia w ilu pudełeczkach przyjdzie zamówienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...