Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

AA czy AAA zawsze można łatwo zastąpić akumulatorkami :) Chyba jednak zdecyduję się na coś lepszego, do 150 zł... Może nie warto bawić się w półśrodki...

 

Czy dostanę coś lepszego do 150 zł niż Prox Dual Power 2 x Cree XM-L2 T6? Jest to najlepsza w tej kwocie jaką mogę nabyć na miejscu, potem jest Mactronic Noise 02 za 270 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz dodatkowe kable i oddzieln akumulator gdzieś jeszcze mocowany... swoja drogą nieźle, zaczynasz od świetlików za 50 zł a tu dwururkę wytaczasz ;) 

 

Jak lubisz nocne jazdy, a nie tylko zdarzaja sie od przypadku do przypadku, to zawsze warto coś lepszego. To wyglądna niexle w tej cenie... po za wyżej wspomnianymi utrudnieniami z dodatkowymi kablami i mocowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada taki Prox z zewnętrznym akumulatorem w porównaniu do np. Voyagera? 1300 lumenów w przypadku Proxa może być prawdziwe? 

 

Akumulator i kable nie przeszkadzają, ma być po prostu moc :) 

 

Za podobną cenę mam tego malutkiego Meteora 250 lm, ale to chyba nieco inna klasa mocy, mam rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Test na sucho naprawdę robi wrażenie

Test na sucho można sobie...

W sklepie stoisz i masz czas na przyjrzenie się co latarka oświetli, jadąc na rowerze tego czasu nie masz.

W ręce latarka może robić wrażenie, bo ma mocne skupienie i wydaje się bardzo jasna. Na drodze lub w lesie będziesz miał jasny placek i nic więcej, to jak jazda patrząc przez dziurkę od klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro już mamy 150pln i wyklarowało się, że latarka na AAA nie ma najmniejszych szans osiągnąć 500lm to możemy przejść do konkretów.

 

Convoy S2+ od Dariusza, jeśli do lasu to z kolimatorem 20x60*, jeśli na asfalt i bardzo szybką jazdę to z refem. I masz maleństwo które ma taki wygar, że się trawa na poboczu pali.

 

Tak, Prox może bez problemu mieć 1300lm, pytanie tylko czy rzeczywiście zastosowane komponenty tyle dają. No i te 1300 to strumień z diod a nie na drogę, w takich lampkach same szkiełka słabe jakościowo tłumią 8% strumienia. No i wszystkie klony X2 mają tę wadę, że są mocno skupione, dużo osób przerabia optyki z jednej strony na kolimator właśnie bo fabrycznie mamy efekt przepalonego placka na środku i czarnej dupy dookoła. Stąd moja sugestia o S2+ z kolimatorem. Równomiernie rozłożone światełko nawet słabsze daje o wiele większe pole widzenia a chyba o to chodzi żeby nie mieć kropki przed rowerem białej tylko żeby widzieć też obszar w którym MOŻNA się znaleźć za moment.

 

Tutaj moje porównanie optyk ref i 15x90* w pętli kolimator-ref-oba

 

63182242153816638533.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy z pewnością byłby dobry, ale... nie podoba mi się - szukam czegoś mniejszego, a z zewnętrznym akumulatorem i mniej "latarkowego". Preferowałbym zakup na miejscu, a zbyt dużego wyboru tu nie mam - skłaniam się do zakupu Proxa Dual Power, powinno zaspokoić moje potrzeby, mimo że pole widzenia mogłoby być szersze. Z drugiej strony to do tej pory nie zapuszczałem się często po zmroku w las, nic dziwnego skoro nie miałem odpowiedniego oświetlenia - zmierzam do tego że jestem dopiero początkującym nocnym rowerzystą  :sweat: Z pewnością nie będę całej nocy spędzał na dwóch kółkach w lesie, latarka będzie służyła głównie w sezonie zimowym, gdy dzień wcześnie się kończy i brakuje czasu na przyzwoity wypad w teren. Czy Prox będzie odpowiedni do takich zastosowań? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem co tu dziwnego w tej aukcji ?

jak dla mnie (i chyba nie tylko) to cena jest "dziwna "

 

Akurat technos ma dosyć dobre ceny,to normalna praktyka na cenę zaporową przy brakach magazynowych.

Ta aukcja z pewnością tego nie potwierdza .

czyli rozumiem, że " 15 osób kupiło 17 sztuk"  bierze się stąd, że kupili je w "rozsądnej" cenie, po czym wystawiający zmienił cenę na tą z kosmosu, tak?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...