Skocz do zawartości

Kross Team


Kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz kiedy mam gotowy rower MTB - nie ma takiej opcji. Owszem - u mnie w mieście jest jeden główny klub kolarski (szosowy) i w Lubawie ( kilkanaście km od mojego miasta ) jest cała dobra reprezentacja kolarska. Ale mama się nie zgodzi na drugi rower - nawet za 200 zł :P ..... Może może będe się starał. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosa jest... nudna. MTB daje więcej możliwości, start w coraz lepszych maratonach w naszej okolicy Polski (na górskie nieco za daleko), rower MTB na szosie też daje radę. Co do enduro to znajomy kupił w tym roku Authora a-ganga, który waży ok 16 kg - na szosę ten rower jest za ciężki a dojechać do lasu trzeba, koszt odchudzenia takiego roweru byłby niemały, na treningach z chłopakami z Nowego Miasta Lubawskiego też koledze słabo szło... Enduro ma sens ale na południowych zakątkach Polski. Wiele rowerów znakomicie się prezentuje z giętą kierownicą, na naszych terenach (Lubawa, Iława, Nowe Miasto Lubawskie) taki rower znakomicie się sprawdzi, a i w maratonie można wystartować. Tyle ode mnie :) Bartek, ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 cm.

Ja ma teraz giętą 640 mm o dużym wzniosie i już czeka na mnie prosta kierownica w sklepie ( Kalloy - a co tam - nie będe ładował w Boplight'y :P ). Ale bardzooooooo się zastanawiam. Jest jeden powód zmiany kierownicy : bo sądze, że ta kierownica nie pasuje do mojego roweru. Sam nie wiem, co mam o tym myśleć. Nie wiem, czy stylistycznie pasuje czy nie. Niech się ktoś wypowie :) PATRZĄC TYLKO I WYŁĄCZNIE STYLISTYCZNIE : pasuje do roweru czy nie ? ? ? ? ( foto w sygnaturze - trochę nieaktualne ale podobne do teraźniejszych ).

 

Dzisiaj dostałem PD-M505. Niedługo rower będzie miał zamontowane SPeDałki, ale wtedy, kiedy zakupię buty najpierw. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszym wznosem lepiej by całość wyglądała :) Jak prostą założysz to mostek zostawiasz jak jest czy odwracasz na +?

Wzrost mam podobny (sam się kiedyś zastanawiałem nad amstaffem) ale 18' to jednak sporo za mało nawet do enduro a waga ramki też nie jest najlżejsza (2575 g przy 18' wg producenta). Po doświadczeniach kolegi z a-gangiem pozostaję przy rowerach do XC. Owszem, amstaffem i a-gangiem da radę się tu i ówdzie pojeździć ale dużo z większym wysiłkiem niż (daleko nie szukając) levelem a4 albo hexagonem v6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adminów : przepraszam za offtopic.

 

Kierownicę wymieniam na prostą. 580 mm. Mostek pozostaje na minusie - jedynie może podkładkę dam pod mostek ( zobaczymy jak to wyjdzie ). Okablowanie idzie do skrócenia, bo jest przegięcie długie. Powiem tak : nie wiem, czy ramkę będe zmieniał. Powód : ten rok będzie rokiem ostatecznym i się określe w jakim stylu jeżdzę. Dlatego nie wiem na razie dokładnie, w co zainwestuję. Jedynie zmienię to, co napisałem wcześniej. A ramka ? Pogadamy za 8-9 miesięcy :(

ulvgar - jedynie "wyższe tereny" to Góra Dylewska. Mieszkamy w totalnie płaskich terenach. I chyba będe musiał bardziej przystosowywać rower pod płaskie tereny. Wiadome :) Przecież nie kupię ramy z pełnym zawieszeniem, gdzie wykorzystam 20 % pracy dampera. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza to jest rama, nie posiada ona bowiem osi obrotu przy suporcie i hakach a dolna rurka łącząca te dwa pkt została zastąpiona karbonową "płytką" która się po prostu ugina. Podobne rozwiązanie ma Cannondale w Scalpelu na 2008

Ten Kross F7 to nic innego jak Token w innym malowaniu. Różnicą jest wspawany gusset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój level nie dostanie nowej korby, przynajmniej na razie:/ Za to ma prezencik w postaci gripów x.0 przerzutki tył x.9 i klamek avida FR5. na wiosne planowo ma ważyć ok 11,5 kg a po wakacjach ok 10.7 (zmiana amorka na r7 lub reba albo cos innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem zadowolony ze sprzętu. Jeszcze regulacje, itd. A ze zmianą tej "głównej" części z pewnych powodów ( sprzedający nie może znaleźć dobrej ramki ) muszę zaczekać aż do początku lata :) ..... No ale może to i lepiej. Zainwestuję teraz w ubrania, kaski, pierdołki, a na lato zmodufikuję rower i będzie gotowe. No ale mam nadzieje, że teraz z prostą kierką, itd. wygląda lepiej. Jeździć jeździ sie lepiej, także sprawuje się te 580 mm za 18 zł <_< Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,chętnie się przyłącze do kross team z moim levelkiem a4 (`06 ),po małych zmianach,a właśnie otrzymałem korby firex 3.3:)zamontuje je jak tylko dostane klucze do misek suportu:(niestety po sezonie nie ma ich w żadnym sklepie w łodzi,pozostaje allegro.pozdrawiam:)levelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...