Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

@@ziom41, 520 to nieudany trochę model bo ...

 

Miedzy koreańskimi plastikami G2 a S4 też brałbym dżi tu.

Fakt wada w postaci braku złącza na kartę SD w wersji 16GB sporo tu przeszkadza.

Ale jest też wersja G2, która ma 32 GB i to inna bajka :) jak dla mojej osoby tyle to aż nadto 

 

Pozdro 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG G2 vs S4

 

Jak uważacie?

 

Cięzki wybor - bebechy podobne, ale S4 ma Amoleda, ktorego ja jestem akurat wielkim fanem (lubie tez fizyczny przycisk HOME, ale nad nim bym się bardzo nie upieral). Za to G2 większa bateria.

 

http://www.gsmarena.com/lg_g2_vs_samsung_galaxy_s4-review-984.php

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5543&idPhone2=5125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jąder mierzona przekątną i megapikselami ? ;)

Ja mam małego fi... palca i powiem szczerze użytkowanie telefonów z ekranem ponad 4,5 cala jak dla mnie ma niewiele wspólnego z ergonomia... te telefony są wręcz niewygodne.  

 

Co do konkretów Galaxy S4 się jeszcze przy przekątnej broni bo ma guziki "sprzętowe", ale za to w słońcu jest sporo mniej użyteczny niż w G2 czy One, kolory i pentile w samsungu też dla mnie jejst nieakceptowalny. ... jak dla mnie amoled broni się tylko i wyłącznie czernią a to zbyt mało żeby mnie skusić.

 

Z kolei w LG G2  guziki "domek", wstecz i menu wyświetlane są na ekranie i z 5,2 robi się tak naprawdę grubo poniżej 5 cali i do tego wieczne ganianie za guzikami, które się gdzieś chowają ... też mogę powiedzieć ... nie dziękuję :).

 

Seria One ma wiele zalet które dla mnie są istotniejsze niż gigapikselowe kamery i kilometrowe przekątne ...

Np w One głośniki grają i są stereo , poziom wykonania słuchawki jest z całkowicie innej galaktyki przy plastikowych koreańcach ... w odróżnieniu od S4 ... ma radio FM, które ja akurat używam dość często ;D.

 

Pozdro

 

 

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, a dlaczego by nie???

 

Również był to dla mnie jeden z "ficzerów" dzięki któremu słuchawki nie posiadające go

 spadały na dalsze miejsca w rankingu potencjalnych kandydatów do zakupu.

 

To raz... A dwa - mylisz kolego wbudowany w telefon sprzętowy radioodbiornik do odbioru stacji radiowych,

z aplikacjami do strumieniowego odtwarzania internetowych rozgłośni radiowych,

dla których to wymagane jest połączenie z internetem.

 

Następna sprawa - "megapixele".

Wolę 4Mpx i możliwość robienia fotek w trudnych warunkach oświetleniowych,

aniżeli "pierdylion" Mpx i bezużyteczny aparat w takichże warunkach.

 

Inna sprawa, że (o ile się nie mylę) to jest 3x4Mpx.

 

A fotki i tak wychodzą zaj...efajne. 

 

Czasami znajomi myślą, że to "luszczanką" robione, bo znają moje hobby i mój sprzęt.

Kiedy im mówię, że to smatfonem pstryknięte, to... szczena.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest to wcale tak oczywiste wink.gif

 

Najciekawsze jest to, że często topowe telefony go nie mają.

 

Na przykład taki Google Nexus gwizdze.gif

 

Były dwie wersje Samsung Galaxy SIII

 

- I9300 z radiem,

- I9305 baz radia, ale za to LTE.

 

Z tego co widzę, to S4 i S5 także go nie mają

 

Itd., itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę S4.

Co z tego, że to wersja lift telefonu S3 - to chyba normalne. P.s. S3 to wersja liflt telefonu S2; Iphone 5 to wersja lift Iphona 4 itd...........

 

Mam Galaxy Note II (i pasuje mi taki rozmiar ekranu - jestem geekiem i często siedzę na telefonie, trochę czasem przeszkadza w kieszeni od spodni ale naogół jest ok)

Miałem Galaxy S3, teraz przejął go ojciec.

Miałem Galaxy S (dalej go mam tylko nie jako telefon, a jako gadżet, mp3, przenośny hotspot z Aero2 itp.  z wgranym Androidem 4.4.2 czyli stary telefon ale popularny i użytkownicy robią na niego ROMY - działa płynniej niż kiedykolwiek wcześniej :P podkręciłem go z 1GHz na 1,4GHz i parę innych usprawnień)

 

Zarówno S4 i G2 to bardzo dobre telefony i do tego porównywalne, ale rażącą wadą G2 jest brak karty SD. Ja mam 16GB pamięci tel. z czego dostępne dla użytkownika jest 8GB, kartę 32GB i mi mało. Jakby fundusze pozwalały to bym wziął SanDiska 128GB :D

 

Poza tym poczekałbym na OnePlus One który będzie miał lepsze podzespoły a koszt to 300dolarów, tylko problem jest na razie z dostępnością bo to mała nowa firma i nie chcą wyprodukować zbyt dużo żeby nie popłynąć.

 

Lumi i Iphonów w ogóle nikomu nie polecam. Lumia jest strasznie ograniczona i ma mało aplikacji w shopie, a Iphone jest przereklamowany i o dziwo ciężki w skonfigurowaniu. Zgadza się jest ciężki i jakiś taki nieprzemyślany w skonfigurowaniu. Myślałem kiedyś, że jest lepiej niż z Androidem ale okazało się że nie. Kuzyn się przesiadł z Galaxy S3 mini na Iphona 5S i nie wiedział jak go odpalić i skonfigurować żeby działał. Musiałem mu pomóc i teraz już jest prosty w obsłudze, ale początkowa konfiguracja dla laika jest nie do przejścia. Poza tym jest dużo za drogi jak na swoje możliwości.

 

Poza tym polecę jeszcze Note II, którego mam. Jest to jeszcze telefon z najwyższej półki i sprawuje się zdecydowanie bardzo dobrze, a kosztuje już stosunkowo niewiele. Ma 2GB RAMu co jest istotne w telefonach i wyszedł już na niego najnowszy Android KitKat. Wielkość nie przeszkadza, jeżdżę z nim na rowerze w tylnej kieszonce bluzy/koszulki po górach i lasach i jest gites. GPS jest świetny trasy idealnie odwzorowuje na Endomodo. Acha i ma bardzo dużą baterię 3100mAh więc trzyma 2 dni umiarkowanego użytkowania, a intensywnego mam 30% baterii na koniec dnia.

 

Note II ma procek 4rdzeniowy 1,6GHz, ja go podkręciłem do 1,92GHz

"Kartę graficzną" też nieznacznie podkręciłem chociaż nie potrzebuję bo wszystkie gry chodzą płynnie.

 

Porada dla wszystkich przy wyborze telefonu:

Kupujcie popularne telefony na które wychodzi dużo ROMów jak mój Galaxy S. Zdecydowanie przedłuża to żywotność telefonu i przyjemność z korzystania z niego.

Śmiem twierdzić, że S4 jest bardziej popularny jak G2 - więcej sprzedanych egzemplarzy.

 

Zapomniałbym napisać: Miałem K800i zdjęcia robił rewelacyjne jak na telefon w swoich czasach, ale teraz to już Galaxy S3 robi zdecydowanie lepsze zdjęcia, a jak mocno komuś na zdjęciach zależy to Samsung Galaxy S4 Zoom - telefon i aparat foto w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wywolywac kolejnej klotni, ale miales kiedys iphona? Moje 2-tnie dziecko go obsluguje, gdzie z innym telefonem moglby byc problem. Co do pierwszego konfigurowania to chyba jedynie analfabeta moglby miec problem, gdzie telefon krok po kroku podpowiada co trzeba zrobic np Kraj-lokalizacja wl/wyl- itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem, a wnioskuję, że masz z tym problemy, to z mojej wypowiedzi zrozumiałbyś, że dostałem iPhona do skonfigurowania więc miałem iPhona. Zrozumiałbyś również, że napisałem, że jest faktycznie łatwy w obsłudze jak już jest wszystko skonfigurowane. Ale konfiguracja to jest koszmar.

Przykłady:

- nie działa internet - trzeba ręcznie wprowadzać APN (android robi to automatycznie po włożeniu karty SIM) (zaznaczam że telefon był kupiony w iStore nie u operatora)

- nie odbiera/wysyła MMSów - trzeba ręcznie skonfigurować (android robi to automatycznie po włożeniu karty SIM)

- potrzebne jest nanoSIM więc kontaktów nie ma na karcie SIM (laik nie przekopiuje kontaktów z Androida na iPhona)

- ustawienia to jakiś burdel jest na iPhonie wszystko jest w jednym miejscu w "ustawieniach" (w Androidzie jak chcesz ustawienia od SMSów/MMSów idziesz do skrzynki odbiorczej naciskasz przycisk od ustawień i masz dokładnie co chciałeś, a nie pół godziny szukasz tych pieprzonych ustawień)

- jeszcze jakieś drobne pierdoły o których już dobrze nie pamiętam

 

To wszystko w telefonie za 3000zł i to najuboższej wersji.

 

Na koniec, jak dałeś za to za dużo kasy to rozumiem że chcesz wmówić wszystkim na świecie, że jest to najlepszy telefon we wszechświecie, ale muszę Cię zmartwić jest co najwyżej średni. Mała niewymienna bateria, brak złącza kart SD, brak/bardzo ograniczona możliwość konfiguracji systemu (np Widgety ekranu startowego).

 

Należy pamiętać, ze to tylko telefon więc nie ma o co się tak ekscytować i pisać atakujące/obraźliwe komentarze tylko napisać, że Twoim zdaniem jest inaczej i tyle, a pisząc, że nie chcesz wywoływać kolejnej kłótni jest to po prostu kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Specjalnie dla Was zmieniłem Wam tytuł tematu, na taki bardziej odpowiadający głównemu wątkowi tego tematu. Teraz bijcie się już do woli nad słusznością swojej racji. Tylko z głową i kulturą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie klocic, nie jestem fanem apple, ani niczego innego, mam do czynienia i z andkiem i iOS, moje odczucia sa takie ze w obsludze iOS jest duzo prostszy. Czytajac takie wpisy smiem twierdzic ze poprostu nie miales do czynienia z iOS. Co do kasy gwarantuje ze dalem 3 razy mniej, bo uwazam ze zaden telefon nie jest wart 3tys zl. A jesli juz tak porownujac to wielki Samsung czy Sony kosztuje tyle samo co iphone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz wiemy wiemy, ze WP jest super, hiper naj naj. Wiec juz skoncz ZiĄ.

 

Hm wp8.1 umożliwia już zmianę wyszuiwarki, także nie wiem gdzie problem, a fakt faktem wp jest bardzo dobrze utrzymanym systemem, bez zbędnych wodotryskow i śmieci.

 

 

 

Sent from my BlackBerry 9860 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam Samsunga Solid B2710, to już nie powinienem się wypowiadać?

 

Kiedy ja wyewoluowałem ze smartfonów w kierunku prostego, trwałego badziewia z baterią, o której nie muszę pamiętać.

 

Gdyby ten Solid byl na Androidzie, nawet jakiejs starszej jego wersji to bralbym w ciemno. Niestety w obecnych czasach malo funkcjonalny, wszystko zalezy kto do czego wykorzystuje telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...