Skocz do zawartości

[Alu nyple] Cn Spoke


Seba4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że na internecie nie znalazłem opinii o tych nyplach postanowiłem założyć nowy temat.

Obecnie jeżdżę na jakichś najzwyklejszych nyplach mosiężnych, które są tak beznadziejne, że większość z nich sama się luzuje, więc postanowiłem je zmienić. W sklepie rowerowym sprzedawca zaproponował mi Cn Spoke`i (72szt. za 32zł) i tutaj rodzi się moje pytanie: czy te nyple są czegokolwiek warte ? Chodzi mi o to, żeby nie pękały jak głupie i nie luzowały sie tak jak obecne.

Z góry dziękuję za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam w swoich kołach z podpisu, bardzo dobre, zaplatający twierdził że napina się na nich lepiej niż na dt, jeśli to wersja 14mm to są masywniejsze optycznie od zwykłych nypli, sprawiają wrażenie solidniejszych niż np dt, 2mm więcej gwintu pewnie dobrze służy wytrzymałości, różnica wagi znikoma. Nie mam do nich uwag, z czystym sumieniem polecam, nic się nie luzuje nic nie cuduje aczkolwiek miałem zaplecione z użyciem specjalnego preparatu przeciw luzowaniu/zapiekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się nyple luzują to akurat nie jest ich wina, tylko licho zbudowanego koła. Jak ktoś spartoli robotę, to nawet DT pro lock nie pomogą.

Kupowanie dłuższych nypli wcale nie zrobi dobrze wytrzymałości połączenia, ponieważ nie zmienia się długość gwintu szprychy, która musi być w takiej sytuacji płycej wkręcona. No i jeszcze jeśli teraz miałeś nyple 12 mm, a chcesz założyć 14mm lub dłuższe, to będziesz też musiał wymienić wszystkie szprychy na krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie będzie musiał cokolwiek wymieniać... zależy kto i jak złożył to koło.

 

Odkręcające się nyple, to kiepsko zaplecione koło... oddaj je komuś kto ma pojęcie (albo jeśli składałeś je samodzielnie i to lubisz, doczytaj trochę:)) i problem zniknie, bo wpakujesz 30zl w nyple bez większego sensu (z punktu widzenia budowy koła).

 

Sam używam od zawsze mosiężnych nypli (obecnie SAPIM polyax 12mm) i nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiście odnośnie tego czy lepsze 12mm czy 14mm możemy dyskutować ale na pewno te nyple to nie jest jakaś tandeta czy bubel. U mnie jeżdżą i się sprawdzają, nie trafiłem też na informacje aby ktoś z nimi miał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wahałem się troche bo widziałem co dzieje się z alu nyplami Dartmoor`a, ale po wypowiedzi Maniaka i zobaczeniu jego roweru nie miałem najmniejszych wątpliwości do tego czy je kupić. Stare mosiężne oraz te Cn Spoke mają po 12mm więc problemu żadnego nie było. Koła były zaplatane w profesjonalnym serwisie z którego korzystam już kilka lat więc nie wydaje mi się żeby tam ktoś popełnił błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osoba która zaplatała mi koła stwierdziła że nyple dartmoora nadają się najwyżej do dziecięcych rowerków :)

Śmiało można też kupować sapim'a, dt, pillar'a, jakoś nie widziałem żeby były z nimi większe kłopoty. Grunt to dobry zaplot i centrowanie odpowiednimi kluczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...