Skocz do zawartości

[wymiana szprych] Koga Miyata


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z cyklu nie do wiary:

Pojechałem do serwisu Decathlonu, żeby wymienili mi kilka szprych i wycentrowali koło. Po 3 dniach przyjechałem szczęśliwy po rower a pan mi mówi, że nie potrafi odkręcić zębatki z tylnego koła! i czy ja wiem jak to zrobić. Nie mogłem się powstrzymać, żeby go wyśmiać po czym powiedziałem, że spytam na forum i dam mu znać :)

 

Mam rower KOGA-MIYATA RoadFlyer

Zębatka SHIMANO (nie mam pojęcia jaki model)

Wszystkie części w tym rowerze są oryginalne, więc nic nie było w nim wymieniane:)

 

Czy jest jakiś sposób, żeby odkręcić zębatkę czy potrzebny jest specjalny klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, potrzebny jest klucz do wolnobiegu. Najlepiej klucz wkręcasz w imadło, na niego nasadzasz koło i zapierasz się całym ciałem. Odkręca się bez problemu.

Chyba, że jest tam kaseta, wtedy potrzebujesz klucz do kasety oraz bacik. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebny jest klucz do wolnobiegu. Najlepiej klucz wkręcasz w imadło, na niego nasadzasz koło i zapierasz się całym ciałem. Odkręca się bez problemu.

Chyba, że jest tam kaseta, wtedy potrzebujesz klucz do kasety oraz bacik. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja.

 

Trochę z tego zrozumiałem:) Czy taki klucz mogę gdzieś kupić? Myślę, że już chyba sam wolałbym to odkręcić a szprychy zostawić serwisowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...