Skocz do zawartości

[Plecak] Deuter Race Exp Air - subiektywna opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Stąd prośba o link ... po którym dalej echoooo. A każdy czytający ten temat ciekaw jest zarówno tego plecaka jak i jego ceny którą szanowny kolega podał.... :whistling:

Tylko proszę o merytoryczną odpowiedź, co by wątku nie zaśmiecać....

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ElDiablo, co Ty taki niedowiarek jesteś? :D

Były AMPy w tej cenie w wyprzedaży, ale się skończyły, niestety... Sam się wkurzałem bo pół roku wcześniej kupiłem wersję 2011 z gorszym systemem nośnym za 300pln.

W tym wątku poczytaj, nawet jeden forumowicz zakupił AMPa w tej promocji, ostatnią sztukę:

http://www.forumrowerowe.org/topic/140365-plecak-z-buk%C5%82akiem-czy-i-kt%C3%B3ry-wybra%C4%87

 

Obecnie na CRC można kupić AMPA12 za 102 euro, czyli czterysta plnów z hakiem. Biorąc pod uwagę ze w komplecie mamy bardzo dobry bukłak cena jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

kolekcja 2013 Z BUKŁAKIEM można było kupić najpierw zz 279 zł, a na koniec za 239 zł.

 

Hmmm 5 lat temu nową korbę XT też można było kupić za ok. 400 zł co też uczyniłem :)

 

Kolego Darek więcej luzu i pomocnej treści w tym co piszesz, a nie wpieniana się bo ktoś się próbuje dopytać gdzie coś takiego jest do dostania. Skoro jest taki dobry i to w takiej cenie, to w czym problem podać linka. Ja jestem zadowolony ze swojego Deutera, ale z ciekawości bym popatrzył na to co inne plecaki mają do zaoferowania. Ponieważ swojego kupiłem ponad 4 lata temu i od tego czasu nie zagłębiałem się mocno w ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja jestem całkowicie wyluzowany, a do "wpieniania" się jest mi bardzo daleko.

Poza tym przecena była nie "5 lat temu" tylko przed kilkoma tygodniami.

Uważam, że Deuter to bardzo dobry plecak i byłem już zdecydowany go kupić, ale gdy zobaczyłem Dakine zmieniłem zdanie i nabyłem ten drugi.

Wybrałbym go nawet gdyby był nieco droższy od Deutera, a w tej wyprzedażowej cenie (i do tego jeszcze razem z bukłakiem) w ogóle nie było się co zastanawiać.

A problem z podaniem linka jest taki, że wyprzedaż się skończyła i link wygasł.

Na CRC również była przez pewien czas przecena i niektóre kolory kosztowały wyraźnie poniżej 100 Euro.

Gdybym nie nabył Dakine, kupiłbym pewnie Deutera i -jak sądzę- byłbym zadowolony.

Oglądałem jeszcze Osprey Raptor i sam plecak sprawiał bardzo pozytywne wrażenie (jakość wykonania, materiały, organizacja wnętrza), niestety system

nośny był zupełnie inny niż w Dakine czy Deuterze i obawiałem się, że plecy będą się pocić.

Pod uwagę brałem także nowy model Camelbak Mule, ale odpadł z tego powodu, że nie miałem możliwości go obejrzeć, a -oceniając na podstawie zdjęć- jego system  nośny wydawał mi się (być może jestem w błędzie) nie tak "przyjazny" dla pleców jak w/w plecaków.

 

A co do "pomocnej treści": gdy  wyprzedaż była aktywna, zamieściłem na forum link do niej,dzięki temu forumowicz, który akurat szukał

plecaka z bukłakiem kupił Dakine za 239 zł, podziękował i jest ok.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wspomniany Dakine o ktorym tyle dyskusji.

http://www.dakine-shop.de/products/en/Bike-Sport/Bike-Backpacks/Dakine-Amp-12L/Dakine-AMP-12L-Bike-Backpack-with-3L-Hydrapak-Blue.html Ten kolor za 59 jurkow + wysylka.

 

Sa tez inne kolory w cenach 89-109 jurków.

 

A tu kolejna strona z wersja 18 l + 3l za 54 jurki.

 

http://www.delupe.de/shop/?q=Dakine Rucksack Amp&gclid=CJnd3t2M3bgCFUSV3godeHYAyg

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez mkiggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje. Ten https://www.dakine-shop.de/products/de/Bike-Sport/Bike-Rucksaecke/Dakine-Amp-12L/Dakine-AMP-12L-Bike-Rucksack-inkl-3L-Trinksystem-Blue.html?refID=2& ma chyba wczesniejszy model systemu nosnego na plecach czy jak to zwal.

 

Sprawdzilem w tym sklepie koszt przesylki. Do pl 20 jurkow dhl'em. Razem wiec ok 105 co daje nam na dzisiaj ~450 pln za plecak i buklak.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i pięknie- jednak się dało....Godna alternatywa, plecaczek wygląda naprawdę fajnie, głównie w kwestii organizacji wnętrza.

Bez dwóch zdań jednak kwota 450 zł to było nie było, ale blisko 30% przecena. W ten sam sposób ztsrawiając - można, ba należy szukać przecen Deutera... i proszzz

 

promocja Deutera - sklep - http://www.domenasportowa.pl/product-pol-31732-Plecak-Deuter-Race-EXP-Air.html - 275 zł (odbiór osob. gratis, kurier 16zł)

alledrogo - http://allegro.pl/plecak-deuter-race-exp-air-okazja-i3419992191.html - 249 zł (odbiór osob. gratis, kurier 20 zł)

Ceny bez bukłaka - ten 80 zł..... opcja dokupienia przy dozbieraniu gotówki...

 

Wniosek - blisko 45% tańszy jest jednak Deuter... Jest jednak przy tym znacznie uboższy o ciekawie rozwiązane wnętrze Dakine, oraz wspomniany bukłak.

Żeby nie było że przekonuje do tego ostatniego "bo go mam". Nie! - wskazuję w tym temacie plecak i jego plusy i minusy.

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru dalej jest stosunek - możliwie niska cena do jakości....

Wybierze oczywiście kupujący....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat ciągle żywy, więc dodam swoją opinię po ok 2 latach użytkowania.

Fajnie, że poprawili tą zewnętrzną kieszonkę z pionowym zamkiem w stosunku do poprzedniej wersji, bo przy wypchanym plecaku ciężko coś z niej wyjąć, ciągle brakuje jednak siatki na kask mocowanej po wierzchu, no chyba, że te szlufki mają do tego służyć.

Ale nie ma co narzekać, bo mój plecak po 2 latach nie ma nawet jednego przetarcia, a zamki działają jak nowe, co prawda nie śmigam plecami po skałach, ale kocyka pod niego też nie podkładałem :) Najbardziej bałem się czy nie zejdzie powłoka z siatki na ramionach, bo potrafią się załamać czy skręcić przy zakładaniu, do tego jeszcze dochodzi działanie potu, ale jak na razie wszystko ok.

Polecam wersję z siatką dla tych, co się intensywnie pocą, dla mnie było to zbawienne i w pełni rekompensuje ograniczenie ładowności.

Ja swój kupiłem z bukłakiem 1l, trochę mało na dłuższych wyprawach, ale oprócz tego można zawsze wziąć bidon ze sobą albo dolewać na postojach chłodną mineralną, a miejsce zaoszczędzone w plecaku przeznaczyć na kanapki, banany i szpraje na komary i muchy końskie :)

Podsumowując, plecak polecam, choć czasem może brakować odrobiny pojemności czy wspomnianej siatki na kask, jednak jakość i aircomfort w pełni je rekompensują

 

PS. mój kosztował 59jurasów z bukłakiem, więc obecna cena 250-275zł bez jest raczej spora, do tego w tej cenie ten dakine (http://www.surfstitch.com/eu/de/product/dakine-amp-backpack-18l-blue-08BP1DDK1320?utm_source=shopping.com&utm_medium=cpc&utm_campaign=Dakine_%96_Rucksack_Amp_18%A0l_-_Blau&CA_6C15C=1925120516)

wydaje się lepszym rozwiązaniem, szkoda tylko, że niebieskiiiiiii.........

Edytowane przez blinkers13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podgrzeję trochę atmosferę i co powiecie na cenę tego Camelbaka?

 

http://www.domenasportowa.pl/product-pol-21847-Plecak-Camelbak-H-A-W-G-NV-100.html

 

Sam jestem użytkownikiem Deutera REA, ale chciałbym sam przetestować powyższego.

Myślę, że za cenę 360 pln nic lepszego nie znajdziecie, tym bardziej, że taki bukłak kosztuje 150 pln, więc plecak jest za 200 pln:)

 

Czytając literaturę fachową natrafiłem na test plecaków i powyższy Camelbak wygrał, stąd i moja ciekawość większa do przetestowania, więc jak ktoś kupi, niech napisze test:) Podam, że Deuter Race EXP Air też został wysoko oceniony, lecz zajął 4 miejsce - Dakine Nomad 18 oraz Osprey Syncro 15 uplasowały się wyżej, ale niestety Deuter mógłby zadbać o kieszeń wyściełaną na okulary czy organizer na narzedzia, dętkę rowerową. Dodajanie kieszonek w pasie biodrowym byłoby uwieńczeniem dzieła:)

 

Jeśli chodzi o gazetę to był majowy to Bike - Das MountainBike Magazin:)

 

ps. mniej agresji, chill out ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem, ale miałem okazję pomacać przed zakupem. Główne różnice, które zauważyłem między Race Exp AIR, a Race X to inny system podpierania pleców, możliwość powiększenia komory głównej o kilka litrów, siatka na kask, inny układ kieszonek. To właśnie przez siatkę na plecach (plecy się nie gotują tak mocno ponieważ jest przewiewnie), powiększanie komory (często korzystam, fajna sprawa - choć nie niezbędna) i siatkę na kask (upinam na niej kurtką albo bluzę - kask mam na łbie) wybrałem model Exp Air - z naciskiem na siatkę na plecach. Jednak coś za coś. Przez kształt, który wymusza konstrukcja stelarza, plecak nie jest uniwersalny i np kiepsko nadaje się na przechadzki po górach. Dobrze nadaje się tylko tam, gdzie człowiek jest często w pochylonej pozycji, ponieważ siatka dobrze wtedy przylega do pleców. Podejrzewam, że w Race X nie będzie tego problemu albo będzie on znacznie mniejszy. Niestety nie sprawdziłem tego organoleptycznie, ponieważ jest to rzecz, na którą zwróciłem uwagę dopiero podczas użytkowania plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może ocenić Deuter Trans Alpine 25? Na wycieczki, ale przede wszystkim na codzienne dojazdy do pracy, gdzie musze spakować spodnie, czasem buty, kanapki, bieliznę, czasem ręcznik, trochę drobiazgów osobistych i, co bardzo istotne, musi zostać trochę luznej przestrzeni, aby mógł ułożyć wyprasowaną koszulę tak, aby się za bardzo nie pogniotła. ;) 25 będzie OK?

Chodzi tez o wentylację pleców, ale tutaj spokojnie spodziewam się kolosalnej poprawy, bo w tej chwili jeżdżę z plecakiem Dell Adventure - po spojrzeniu na zdjęcia nietrudno zauważyć, że plecy po chwili jazdy spływają... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem, ale miałem okazję pomacać przed zakupem. Główne różnice, które zauważyłem między Race Exp AIR, a Race X to inny system podpierania pleców, możliwość powiększenia komory głównej o kilka litrów, siatka na kask, inny układ kieszonek. To właśnie przez siatkę na plecach (plecy się nie gotują tak mocno ponieważ jest przewiewnie), powiększanie komory (często korzystam, fajna sprawa - choć nie niezbędna) i siatkę na kask (upinam na niej kurtką albo bluzę - kask mam na łbie) wybrałem model Exp Air - z naciskiem na siatkę na plecach. Jednak coś za coś. Przez kształt, który wymusza konstrukcja stelarza, plecak nie jest uniwersalny i np kiepsko nadaje się na przechadzki po górach. Dobrze nadaje się tylko tam, gdzie człowiek jest często w pochylonej pozycji, ponieważ siatka dobrze wtedy przylega do pleców. Podejrzewam, że w Race X nie będzie tego problemu albo będzie on znacznie mniejszy. Niestety nie sprawdziłem tego organoleptycznie, ponieważ jest to rzecz, na którą zwróciłem uwagę dopiero podczas użytkowania plecaka.

 

Dzięki za odpowiedź. Ze względu na większą uniwersalność wybrałem Race X :) Wygląda na bardzo solidny i wytrzymały. Myślę, że wart takich pieniędzy

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aciek

 

prócz Deutera REA też i seria Futura posiada system siatki - dwa plecaki poddam Twojej uwadze Futura 22 oraz 28.

Sam posiadam Future 22, jest pakowna, Futura 28 to juz naprawdę duży plecak i nie wiem czy wygodnie by było z nim jezdzić na rowerze, ze resztą sam Deuter na stronie już nie poleca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ktoś może ocenić Deuter Trans Alpine 25? Na wycieczki, ale przede wszystkim na codzienne dojazdy do pracy, gdzie musze spakować spodnie, czasem buty, kanapki, bieliznę, czasem ręcznik, trochę drobiazgów osobistych i, co bardzo istotne, musi zostać trochę luznej przestrzeni, aby mógł ułożyć wyprasowaną koszulę tak, aby się za bardzo nie pogniotła. ;) 25 będzie OK?

Chodzi tez o wentylację pleców, ale tutaj spokojnie spodziewam się kolosalnej poprawy, bo w tej chwili jeżdżę z plecakiem Dell Adventure - po spojrzeniu na zdjęcia nietrudno zauważyć, że plecy po chwili jazdy spływają... :/

 

Ja jeżdżę do pracy z takimi rzeczami o jakich piszesz i ten plecak sprawdza się w takiej sytuacji super, jeszcze możesz podzielić go w środku na 2 komory, ja wtedy żarcie do pracy wożę w tej dolnej części, z góry spodnie, koszulka na zmianę, czasem bluza, fajne to jest bo jak się musisz przebrać to nie trzeba kanapek wyrzucać nim się do koszulki dokopiesz :)

 

A z wentylacją to już chyba kwestia indywidualna, jak jest ciepło to mam mokre plecy ale materiały użyte są super, plecak jakoś potu drastycznie nie chłonie.

 

Ps. Czasem mi się zdarza jeszcze tam lapka 15 calowego wrzucić więc pojemny jest bardzo.

Edytowane przez olkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...