Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Szef mieszka bardzo nieopodal.  Dzisiaj powiedział, żeby dać mu znać jak będziemy przejeżdżać przez podwieszany mostek nad Pilicą to weźmie kamerę i będzie dokumentować.  Albo wyśle do Śmiechu Warte albo do koronera 🤡

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Dobra. Wy tu gadu gadu a ja nadal nie wiem jaka zębatka ma być z tyłu. @Sobek82 Też nie dostał odpowiedzi na pytanie. U mnie będzie na przodzie 34 jak mi łańcuch z banlesowego jaja nie będzie spadał :). Ale na tył mam największą 18T. I zastanawiam się czy nie zamówić 21T na tył chyba że to będzie za mało. A może ktoś ma na zbyciu zębatkę 21 lub 22 na bębenk HG. 

Chyba, że ktoś podpowie jakie przełożenie dla początkującego będzie dobre. 

A co do zlotu to czekam aż mi urlop przyklepią. Planuję wyjazd z rodziną w Kieleckie i do sulejowa będę miał jakieś 60km. Rower na pewno będę brał ze sobą. Miał być z przerzutkami ale jak mam do was dołączyć to będzie singiel :) . 

Wracając do jeszcze do wyjazdu to czekam aż mi w pracy urlop przyklepią i będę szukał miejsca na spanie dla siebie i reszty rodziny. Jak się nie uda to najwyżej sam przyjadę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak kto przyjadzie na grejwelu to tiszerta nie dostanie.  🤡 

@100lar3k: mam jakąś dwudziestkę, na pewno wezmę worek zembiszczy, kombi nerki jakie się znajdo i bendzie modzone.  Damy radę.  Poszczekamy na wolniejszych.  Będziemy podziwiać jak zielenieją i zbiera im się na pif paw.  To nie wyścig, jadziem na luzie.  A w ogóle, którego bajka będziesz singlowić?  W HaeLu najczęściej miewałem 32-18 jak dobrze pamiętam...

 

...aż się gała zaszkliła, zacny był HaeL:

 

HaeL.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie HL będzie singlowany. W końcu to rama pod jednegobiega.  No cóż będę miał czas żeby poćwiczyć trochę na przełożeniu 34/18. I jeszcze okazało się, że przewody hamulcowe po zmianie kierownika na dłuższego są za krótkie więc jeszcze to mnie w tym tygodniu czeka. 

Na razie jeszcze HL wisi bo czeka na korbę hamulce i zębatkę na tył. Dobrze, że chociaż łańcuch mam singlowy [od kilku lat leży w opakowaniu i kurz zbiera].

@Grizzli Aż takiej łydy to ja nie mam. Ty chyba chcesz, żebym rower zamiast jechać prowadził 😉. Bo z takim przełożeniem to mógłby być mój najdłuższy spacer :) 

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizzli ma girę jak niedźwiedź, lepiej kopa od Niego nie pozbierać. 

Nie ma co doradzać, trzeba się spocić żeby wiedzieć.  Jeden woli kadencyjnie, inny fizolsko.  Jeden ma czycale, inny krosiarskie 2,4" ;)  Ciężko wyczuć co komu będzie grać a co wyć.  

Sądzę, że piątek będzie dniem/wieczorem laboratoryjnym, doktorem różne zębatki a my w roli myszy.  

Edytowane przez kazafaza
grama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczailem sie do tego przelozenia. Faktem jest ze u mnie przewyzszen brak i 2.24 po prostu sie sprawdza. W el marianie mialem 2.4 i na spokojnie trasy po okolicach Jeleniej Gory robiłem a łydy ni chch. Trasa Sobka tez w miare płaska ale w razie w wezme sobie jeszcze osiemnastke. Najwyzej bede smarował z buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wiele kaset rozebranych. Zębatek nieprzechodzonych i podkładek jest cały worek :D Zabiorę jak trzeba! 

U mnie może nie bardziej twardo ale guma gładka i miejska (choć opisują ją jako uniwersalną) także może być wesoło w piachu. Ride Tour 47c. 

Kona czeka na nowego właściciela także oby go znalazła, ale i tak już jej nie ruszę. Może zamiast brać mieszczucha zasingluje Muirwoodsa. Zobaczymy. 

Choć Unibike Prime "SS" że sztywnym widelcem to na pewno coś nietypowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jakie ratio bo nie wiem czy tam korzenie i piaski czy apodyktyczne paracelsje, jaki rower jakie koło ( bo przecież singiel to zło, ostre to dobro tylko nie mam piasty krampostrej z obręczą do trzech cali) generalnie 32x16 w lasach płaskocentralnych jest okej o ile nie ma wydm i wąwozów.

Koszulkowo jako jamamoto amator i spieracz cykliczny nadruku z koszulek zlotowych z np Singlowej Bydzi albo jury z grubej rury powiem tak że koszulki żyją z nami głównie po spotkaniu a nie za bardzo w trakcie i dużo dobrego zrobiła grafika lepszej połowy Ivana, mistrzostwo świata! tymczasem  wrzucę mój multo pikasso  szkic, biust zębaty z łańcuchem albo bez, mniej znaczy więcej.

Pomyślcie sobie  i Sobku, niech koncepcja w bulach wsunie się w ostatecznego projektu on ono!!!

3C3485A1-53E3-41CF-B1EE-1992905D7AAA.jpeg

33602067-B5A1-4AED-8A50-00105BE93B8A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...