Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Jazda na rowerze a spadek masy ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę robicie jakąś filozofię z prostych rzeczy.

Wsiadamy na rower i robimy 50km cztery razy w tygodniu w nocnym tempie. Jemy co lubimy i tyle ile organizm przyjmuje, nie napychamy się pod korek tak żeby czuć przejedzenie. Unikamy dodatkowych porcji cukrów typu słodycze, słodkie napoje gazowane, soki owoców. Strzelamy jedno piwko dziwnie i podziwiaj efekty.

Pierwszy rok -10kg

Drugi rok - 10kg

Przez kolejne 3 lata -2kg

Start 98kg przy 181cm wiek 40 obecnie 76-77, wzrost się nie zmienił, wiek 45.

Dla zdrowego osobnika to wystarczy, dla chorego i z problemami to wizyta u specjalisty.

Po tych pięciu latach organizm tak się wyregulował, że gdy z jakiegoś powodu nie jeżdżę kilka dni to jem mniej bo nie czuje głodu. Jak zaczynam jeździć to otwiera mi się drugi żołądek i jem jak głupi.

Ktoś pisał o 7 zamiast 10 pierogach hmmmm... Taka ilość to nas przystawkę przed obiadem może by starczyło. 20 to minimum. A ostatnio zaobserwowałem, że pojawia się zaczątek definicji rzeźby.

Edytowane przez Jaca911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę :) dodam od siebie, że oprócz tłuszczu spalamy również mięśnie bo tak już nas natura stworzyła, że najpierw spalamy energię z magazynu nazwijmy to bieżącego czyli żołądek i to co do niego wrzuciliśmy, następnie magazyn krótkoterminowy czyli masa mięśniowa a dopiero na końcu masz organizm zabiera się za magazyn długoterminowy czyli tkankę tłuszczową :) Jeśli zatem ograniczamy drastycznie kalorie i kręcimy ostro to należy się pogodzić z tym, że mięśni niestety nam ubędzie.

 

 

Tapnięte z Galaxy Note 4

Edytowane przez dragon1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

następnie magazyn krótkoterminowy czyli masa mięśniowa a dopiero na końcu masz organizm zabiera się za magazyn długoterminowy czyli tkankę tłuszczową

Odwrotnie.

Spalanie w przybliżeniu czasowym.

"ATP (parę sekund ) , glukoza (2-3min), glikogen (25-40min), tłuszcze (od 40 min)
to w nawiasie to czas wysilku po jakim uruchamija sie te rezerwy.
"

 

 

Białko mięśni spala się w ostateczność, bo jest najgorszym źródłem energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jedz jeden dziennie, w czym problem ?

W tym, ze to nie jest dobre dla kazdego. Jedzenie jeden raz dziennie jest mozliwe i dobre na odchudzanie, ale wymaga objadania sie po korek, a pozniej lekkiego glodowania. Dla mnie by to bylo niekomfortowe. Jedzenie 3 razy dziennie za to jest optymalne i naprawdę nie rozni sie w efektach od jedzenia 6 razy dziennie. Jedyne w czym sie rozni to w czasie. Jak chcesz spedzac w kuchni 2 godziny dziennie na robieniu 6 posilkow to Twoja sprawa. Ja wole zrobic 3 posilki i zajmie mi to godzine. JAdlem juz po 5 czy 6 posilkow dziennie i wiem jakie to uciazliwe to wszystko przygotowywac, ale tez zmywac po tym i sprzatac. A jak sie pracuje czy uczy to trzeba jeszcze kilka posilkow zapakowac w cos. Latwiej zapakowac jeden do pracy niz 3 do pracy.

Edytowane przez verul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja, to już są 4 posiłki.

Ja mam w ciągu całego dnia 6 posiłków, a spędzam w kuchni max godzinę. Drugie śniadanie mam rozbite na trzy porcje bo taką mam specyficzną pracę (kierowca zawodowy bez tachografu, u mnie przerwy praktycznie nie istnieją )

 

Sześciogodzinne przerwy między posiłkami to dla mnie stanowczo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę robicie jakąś filozofię z prostych rzeczy.

Wsiadamy na rower i robimy 50km cztery razy w tygodniu w nocnym tempie. Jemy co lubimy i tyle ile organizm przyjmuje, nie napychamy się pod korek tak żeby czuć przejedzenie. Unikamy dodatkowych porcji cukrów typu słodycze, słodkie napoje gazowane, soki owoców. Strzelamy jedno piwko dziwnie i podziwiaj efekty.

Pierwszy rok -10kg

Drugi rok - 10kg

Przez kolejne 3 lata -2kg

Start 98kg przy 181cm wiek 40 obecnie 76-77, wzrost się nie zmienił, wiek 45.

Dla zdrowego osobnika to wystarczy, dla chorego i z problemami to wizyta u specjalisty.

Po tych pięciu latach organizm tak się wyregulował, że gdy z jakiegoś powodu nie jeżdżę kilka dni to jem mniej bo nie czuje głodu. Jak zaczynam jeździć to otwiera mi się drugi żołądek i jem jak głupi.

Ktoś pisał o 7 zamiast 10 pierogach hmmmm... Taka ilość to nas przystawkę przed obiadem może by starczyło. 20 to minimum. A ostatnio zaobserwowałem, że pojawia się zaczątek definicji rzeźby.

Mam dokładnie takie same podejście i podobne efekty, tyle że punkt wyjścia nieco inny - 118 kg przy 190 cm i w trzy lata doszedłem do 83 kg, aktualnie nieco więcej, ale to bardziej efekt intensywniejszego biegania i przyrostu mięśni. Wiosną mało jeździłem, ale kiedy przy wrześniowej pięknej pogodzie zrobiłem ponad 900 km w dwa tygodnie, od razu zrzuciłem około 1,5 kg.

Nie stosuję przy tym w sumie żadnej diety, ewentualnie przy dłuższej jeździe przepada jeden posiłek. Za to metabolizm jak u nastolatka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale tutaj jest wielu specjalistów, którzy uważają, że jest inaczej. Kolega wcześniej podał,że w trzy lata zbił 25 kilogramów. Ja zbiłem 20 kg w sześć miesięcy. Nikt mnie nie przekona, że i on i ja straciliśmy proporcjonalnie tyle samo tkanki tłuszczowej. Ja na pewno spaliłem jej mniej a więcej mięśni, które teraz muszę odbudować :) jednak jest tu wielu, którzy będą twierdzić, że tak nie jest :)

 

Tapnięte z Galaxy Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale tutaj jest wielu specjalistów, którzy uważają, że jest inaczej. Kolega wcześniej podał,że w trzy lata zbił 25 kilogramów. Ja zbiłem 20 kg w sześć miesięcy. Nikt mnie nie przekona, że i on i ja straciliśmy proporcjonalnie tyle samo tkanki tłuszczowej. Ja na pewno spaliłem jej mniej a więcej mięśni, które teraz muszę odbudować :) jednak jest tu wielu, którzy będą twierdzić, że tak nie jest :)

 

Tapnięte z Galaxy Note 4

Schudłem jakieś 35 kg w trzy lata, poza tym zgadzam się z kolegą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i to jeszcze...

 

 

Ja od 1,5 mc siedze na tylku bo sie deko polamalem (obojczyk) :/

 

Na szczęście moje zbijanie z 106 >>> 90kg nawet w tym kiepawym okresie ma się całkiem nieźle.

 

Cholerny cukier kusił mnie jak siedziałem w domu non stop ale zacząłem wymyślać sobie różne zajęcia i już jest znacznie lepiej z moją psychiką.

Jak ból ustąpił wróciłem na schody. Jeszcze tydzień i zaczynam rehab także myślę że z każdym dniem będzie coraz lepiej.

 

Mięsnie troche poleciały, trochę tłuszczu doszło ale wagę mniej więcej trzymam na tym samym poziomie 91-92kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja za to czy to lato czy to zima mam 70 kg przy 180cm wzrostu.( jak sa skiki wagi to +/- 1 czy 2 kg) Tez nie zaleznie czy duzo cwicze czy nie. Nie mam zadnej diety jem to na co mam apetyt.

 

Moj brat mi zazdrosci ze mam taki dobry metabolizm.

 

Aktywnosc fizyczna. Tylko i wylacznie dla przyjemnosci.

 

Choc przyznam ze chcial bym troche przybrac masy miesniowej (glownie nogi z wiadomych wzgledow) dlatego kupilem sobie trenazer.

 

na razie jezdze 5 min rozgrzewka na lekim biegu. Potem 3 min max tempo. I tak w kulko. Na koniec 5 minut rozjazdu. W sumie troche ponad 30 min treningu. Chce przez cala zime trenowac codziennie. Co miesiac wydluzajac o 5 min trening.

 

Co myslicie o takim treningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozbudowac nogi to rob przysiady ze sztanga. Ewentualnie moze by sie to udalo gdyby krecic z niska kadencja na wysokim obciazeniu na trenazerze i dosc ciezkim biegu. Tak zeby kadencja wynosila powiedzmy w okolicach 30. Tyle ze na rowerze to nie jest pelen zakres ruchu miesni i efekt moze nie byc zadowalajacy.

 

I oczywiscie odpowiednia dieta z nadwyzka kaloryczna oraz wlasciwymi proporcjami makroskladnikow (czyli na mase).

Edytowane przez verul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sztangi.

Plecak i 3 litry wody.

Chodzenie po schodach, po dwa stopnie nara. 10 pięter w górę i 10 w dół.

Jedna runda na początek wystarczy. 

Każda noga będzie tak samo obciążona, w przeciwieństwo do przysiadów, gdzie częstym błędem jest mocniejsze obciążanie silniejszej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslmy. 3kg obciazenia  i setki powtorzen czy np 70 - 140 kg obciazenia i trzy serie po 6 - 10 powtorzen? Pelny zakres ruchu, czy niepelny przy schodach? Poza tym przy wchodzeniu na schody mozna przenosic ciezar z nog na plecy balansujac tulowiem. Miesnie i sile robi sie na obciazeniach. A 3kg to moze byc sztangielka do fitnessu, a nie na trening nog.

Swoja droga to jak po gorach chodze to moj plecak potrafi pewnie z 5-7 kg wazyc, a przewyzszenia robie po blisko 2000m i nogi mam w lepszej kondycji niz po ciezkich przysiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sztangi.

Plecak i 3 litry wody.

Chodzenie po schodach, po dwa stopnie nara. 10 pięter w górę i 10 w dół.

Jedna runda na początek wystarczy. 

Każda noga będzie tak samo obciążona, w przeciwieństwo do przysiadów, gdzie częstym błędem jest mocniejsze obciążanie silniejszej nogi.

 

Uważam, że takie ćwiczenie może doprowadzić do kontuzji w kolanie, nie mówiąc o niebezpieczeństwie związanym z samymi schodami. Jeśli któraś noga jest mocniejsza to niech sobie będzie, widocznie tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauwazylem, bym mial ktoras noge mocniejsza. Wiec nawet jezeli faktycznie tak mam, to jest to na tyle mala wartosc, ze dla mnie nie dostrzegalna. Jezeli natomiast komus faktycznie zalezy na wzmocnieniu konretnej nogi to oprocz przysiadow niech robi wykroki. Mozna tam dac na kazda noge rozny ciezar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...