Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Hhmmm, całkiem ciekawy! Musze jednak zauważyć, że z estetycznej strony okablowanie Rohloff'a mi się wcale nie podoba!

 

No i perełka: REALNA WAGA 11.2 KG ONLY !!! Haha, now na pewno someone mu to buy! :D

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

nie patrzyłem wcześnie na skład ale masz rację Twoja Stara, schizofrenik urodzony:

wagowo -na przedzie lekko (ale i "za sztywno" jak na stalówkę) z tyłu Kowadło niemieckie

a sprzętowo? Rohloff w jednym rowerze z... novateciem... hehehe

 

ps: co nie przeszkadza samego p-29 nadal mieć na prywatnej top liście gdzieś w pierwszej "20" :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam "ONLY"... :) Z mojej perspektywy (lekkie zwichrowanie na punkcie masy) to zwykła waga - zwłaszcza że na przedzie b. lekki sztywny wideł i bez pedałów. Zakładamy lekki amor (1.6kg), lekkie pedały (300g) i już się robi 12.5kg :)

 

Rohloffowe kabelki też mi nie przypadają do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez - idzie zima, swieta...idealna okazja, aby zwiekszyc swoj potencjal masowy :) mysle, ze przynajmniej czesciowo z tego wynika negatywna bezwladnosc , choc rzeczywiscie - 26" skreca duzo bardziej ochoczo, ostatnio prawie sie zabilem na prostej drodze, gdy siadlem na mniejsze kolo po 2latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;Bynajmniej mam porównanie swojego Stumpjumpera w rozm L na kółkach 26" i kolegi Stumpjumpera w rozm L kółka 29", i nie zmusił bym się do przesiadki na 29" zapewne rozmiar M składa się w zakrętach lepiej, tyle, że jest dla mnie za krótki ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to bardziej kwestia przyzwyczajenia. Ja na dużych kołach jeżdżę od 2006 roku i od tamtego czasu nie miałem okazji jeździć na 26". To w jaki sposób 29er w rozmiarze XL reaguje i wchodzi w zakręty uważam za absolutnie normalne. Poza tym nie jestem zawodowcem i tego rodzaju finezje uchodzą mojej uwadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to bardziej kwestia przyzwyczajenia. Ja na dużych kołach jeżdżę od 2006 roku i od tamtego czasu nie miałem okazji jeździć na 26". To w jaki sposób 29er w rozmiarze XL reaguje i wchodzi w zakręty uważam za absolutnie normalne. Poza tym nie jestem zawodowcem i tego rodzaju finezje uchodzą mojej uwadze :)

Ja od niedawna stałem się posiadaczem Orbei Almy H50 i powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczony jej zwrotnością. Do tej pory jeździłem na kołach 26" i nie odczuwam większej różnicy. Co prawda większość oponentów twierdzi, że ma za krótką górną rurę ale póki co nie odczuwam, aby miało to negatywny wpływ na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odpowiadam po kolei:

Kierownica to On-One Migde. Bardzo wygodna i piekielnie wytrzymała. Super pasuje do jazdy w terenie. Kupiona w UK.

Hamulce - BB7 road

Klamki - Cane Creek SCR 5 Compact kupione w Niemczech. W innym rowerze mam te same klamki dedykowane do hamulców V. Cane Creek robi je w czterech wariantach i dwóch wersjach kolorystycznych. Świetnie wykonane i rewelacyjnie pasują do dłoni - nie są tak filigranowe jak Shimano i spółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...