Skocz do zawartości

[sklep]Centrumrowerowe.pl - zmiany


PauL605

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rynek działa na niekorzyść dla stałych klientów. Bardzo dużo ludzi kupuje półprofesjonalny i profesjonalny sprzęt do użytku amatorskiego, dlatego też istnieje pokusa łapania jednorazowych/kilkurazowych klientów niż wypracowanie sobie grupy stałych klientów przynoszących regularny dochód, gdyż to poprostu jest łatwiejsze i mniej kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że wątek tyczy się prowadzonego przeze mnie od 7 lat sklepu chciałbym dodać od siebie kilka zdań.

Mój post ma na celu jedynie wyjaśnienie kwestii, które zostały tutaj poruszone, a które nie zostały odebrane w sposób właściwy

Na początek postaram się odnieść do kilku komentarzy:

Może warto informować sklepy internetowe, że na forach internetowych powstają wątki na ich temat,

Jak widać jednak zaglądają i nie trzeba ich informować. Każde obiektywne źródło informacji o mojej firmie i o tym jak jej działalność postrzegacie Wy, czytaj moi klienci, a w prostym przełożeniu również chlebodawcy - jest bezcenna.

Rozumiem ze jest kryzys, wysokie kursy walut itp. i musicie podniesc ceny. Prosilbym tylko wlasciciela tego sklepu aby traktowal ludzi powaznie a nie mial ich za polglowkow ktorzy pokonczyli szkoly dzieki amnestii Giertycha.

Przede wszystkim nikt nie miał w planie robić z nikogo półgłówka. Informacja, którą rozesłaliśmy jest w naszej ocenie jasna i wystarczająco treściwa i konkretna, taki przynajmniej był nasz zamysł.

Zawsze starałem się, aby nasz system rabatowy był maksymalnie transparentny. Od czasu, kiedy go projektowałem, a było w połowie roku 2006 (w międzyczasie powieliła go również konkurencja), jego forma pozostała niezmienna do teraz.

6 lat to jednak bardzo dużo czasu w którym zmienił się też rynek i doszliśmy do wniosku, że pewne zmiany są niezbędne.

Klucz jaki przyświecał nam przy tworzeniu zmian to przede wszystkim selekcja i promowanie naprawdę stałych klientów.

Czy można nazwać stałym klientem kogoś, kto w 2006 roku kupił u nas rower i od tej pory się więcej nie pojawił? W naszej ocenie nie do końca, a wg założeń starego systemu tak własnie było.

Klient o takiej historii otrzymywał identyczny rabat, jak inny, który regularnie kupował co roku za kwotę 3 000, ten pierwszy wydał w sumie 5000, ten drugi lojalny 18 tys. obydwaj mieli takie sama prawa rabatowe.

To tez nie jest sprawiedliwe.

Wielu klientów po osiągnięciu maksymalnego progu (myślę, że wśród Was tez takich nie brakuje) pytało nas o więcej. Problem w tym, że tego "więcej" naprawdę nie ma skąd brać.

Nie za bardzo mieliśmy argumenty na pytanie które padało w tej sytuacji: "Dlaczego im więcej kupuję tym nie mam wyższych rabatów?"

 

Tajemnicą poliszynela jest też fakt tzw. handlu rabatami, który i na tym forum znalazł swój wątek.

 

Nie pisaliśmy o tym we wiadomości dotyczącej zmian w systemie rabatowym, bo po pierwsze sam system nie jest jeszcze technicznie wykończony w 100%, a po drugie byłaby to kolejna porcja informacji w i tak przy długim tekście, jak na newsletter.

Do końca marca planujemy wdrożyć system punktów, które klienci będą mogli zbierać w naszym sklepie za dodatkową aktywność na naszych stronach. Punkty będzie można otrzymać chociażby za napisane opinie o produktach z naszej oferty, ciekawe artykuły tematyczne, które opublikujemy, polecenie naszego sklepu znajomym itd.

Tą droga widzimy łączenie klientów z nami, a nie koniecznie tylko poprzez rabaty za wysokość zakupów. Przy powiązaniu tych 2 systemów ci naprawdę stali klienci zyskają a nie stracą.

Stwierdzenie:

Szkoda, że nasze rodzime firmy nie umieją poszanować swojego klienta. Brak jest myślenia strategicznego, długodystansowego.

Jest delikatnie mówiąc krzywdzące dla nas. Uważam, że najlepiej przeczy temu fakt, że firma jest na rynku od 7 lat i z roku na rok liczba klientów rośnie, zwłaszcza tych, którzy powracają.

Stali klienci to zdecydowana większość naszej sprzedaży i dla nich własnie planujemy utrzymać maksymalnie atrakcyjne ceny w obecnym roku, jak i nadchodzących latach.

Uważamy jednak, że poza niską ceną równie ważne elementy to:

1. Szybka i pewna wysyłka

Nasz magazyn od marca będzie w pełni zautomatyzowany. Dzięki czemu będziemy mogli:

- przygotowywać wysyłki szybciej unikając jednocześnie pomyłek

- zamawiać u dostawców towar 3-4 razy szybciej

- mieć w ofercie więcej produktów, które będą w magazynie i będziemy mogli wysyłać je w 24h od momentu zamówienia

2. Profesjonalne i szybkie doradztwo:

- od marca planujemy uruchomić działającą przez 16 h/dobę usługę chat

- o 30% wzrośnie zatrudnienie wśród konsultantów, którzy będą mogli w ciągu 6 godzin odpowiadać na Wasze zapytania mailowe i na bieżąco być dostępni przez telefon, również w soboty, a w dni powszednie o 3 godziny dłużej niż dotychczas

3. Nowy interfejs sklepu i nowe funkcjonalności.

- dzięki temu pierwszemu będziecie mogli dużo łatwiej dotrzeć do interesujących Was ofert

- dzięki temu drugiemu cała masa informacji, których szukacie i potrzebujecie trafi do Was automatycznie bez konieczności tracenia czasu na ich wyszukiwanie

 

Zwracam uwagę, że duże zachodnie sklepy internetowe, czy te brytyjskie, czy te niemieckie w ogóle nie stosują systemów rabatowych dla klientów, a niejednokrotnie słyszę, żeby brać z nich przykład i jak tam jest fajnie, a jak u nas nie jest. Proszę zwróćcie uwagę na ten aspekt, aby zachować obiektywizm.

 

Jeśli chodzi o funkcję "alert cenowy/gwarancja najniższej ceny" - ONA NAPRAWDĘ DZIAŁA !

Po zapoznaniu się z wątkiem podniesionym przez jednego z Was, jakoby było inaczej przeanalizowałem statystykę zgłoszonych alertów z ostatnich 14 m-cy.

Było ich kilkaset i 98% z nich zostało przez nas zaakceptowanych. Mimo iż sporo z nich tyczyło się ofert, których teoretycznie nie powinniśmy respektować (np. towar którego sklep naprawdę nie miał w magazynie i nie był w stanie sprowadzić) dla dobra klienta obniżaliśmy naszą cenę dla niego.

Powodem dla którego w tych 2% przypadków nie zdecydowaliśmy się obniżyć ceny do poziomu, którym był możliwy w teorii do uzyskania u konkurencji był fakt, że tamta cena była poniżej naszej ceny zakupu.

Na początku roku 2012 prawie wszyscy dostawcy opublikowali nowe, rzecz jasna wyższe cenniki. Zmuszeni byliśmy w związku z tym do podwyższenia naszych cen sprzedaży, co w istocie miało miejsce.

Znaczna część naszej konkurencji nie inwestuje i zwyczajnie nie jest przygotowana do wprowadzania takich zmian masowo, stąd w ich ofertach podkreślam w zdecydowanej większości tylko ofertach wirtualnych można był znaleźć takie niskie ceny. Niestety przy wielu najbardziej rotujących produktach współczynnik marzy jest na tyle niski, że nawet 10% podwyżka ceny u dostawcy spowodowała fakt, że nasza cena zakupu na takie produkty stała się wyższa niż to co zostało w ofertach konkurencji ze ofert bazujących na starych cennikach dostawców.

 

Na koniec apeluję o powściągliwość w wydawaniu sądów, i nie ocenianie nas z góry. Proszę oceńcie nas po wynikach w odpowiednim czasie

Wiadomo, że nikt nie lubi jak mu się cokolwiek zabiera, ale po pierwsze póki co, jeszcze nikt nikomu nic nie zabrał, ani nie zlikwidował i przez prawie rok nie zabierze.

Po drugie CentrumRowerowe.pl w dalszym ciągu ma w planach być atrakcyjnym cenowo sklepem www. Zanim zaczniecie nas bojkotować proszę przeliczcie ceny na konkretnych przykładach i wtedy oceniajcie biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej.

 

Liczę, że chociaż w małym stopniu udało mi się pokazać tą drugą - nieznaną stronę medalu.

W kwestii kolejnych postów, które zapewne po tym co tutaj napisałem, pojawią się niebawem będę w stanie ustosunkować się po powrocie z wyjazdu służbowego w czwartek 16-go.

 

Pozdrawiam

Michał Tołysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że właściciele sklepów internetowych zaczęli monitorować opinie grup opiniotwórczych, jaką z pewnością jest to forum.

Pozwoli to dopasować ofertę i działania do oczekiwań nabywców.

 

A propos rabatów:

 

1*W ski-team mam ok 15-20% i sam zakupiłem tam jeden rower. Przyprowadziłem 5 osób, które kupiło 5 rowerów. :)

- odnośnie "handlu" rabatami.

 

2*Poza tym, osoba, która kupi rower za 9tyś będzie w gorszej sytuacji, niż ktoś, kto kupi co roku przedmioty za 3000zł ( pomijam rzeczywiste progi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to co by właściciel sklepu nie napisał i jak mądrze nie wytłumaczył swoich posunięć, to i tak klienci zinterpretują to wyjaśnienie, politykę sklepu i wyniki we własnych kieszeniach tak jak będą chcieli a sklep oceni nową strategię za jakiś czas.

Rynek w Polsce się rozszerza, coraz więcej osób kupuje za granicą, staje się to tak oczywiste jak parę lat temu stało się oczywiste że masa klientów sklepów stacjonarnych najpierw dokładnie penetruje zasoby internetu zanim coś kupi. Obawy do zakupów zagranicznych spadają, zainteresowanie rośnie, tak jak i zadowolenie.

A zdecydowanie obecnie najciekawszym źródłem rowerowego towaru jest Azja, dokładnie rynek chiński. Ja regularnie tam zaglądam, zostałem też tamtejszym klientem. Rama trzykrotnie tańsza niż w Polsce, ta sama, kierownica dwukrotnie - rama była typowo chińska ale kierownica markowa, dostawa 6 dni z HK. Nic tylko kupować i polecać innym, co regularnie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nowy interfejs sklepu i nowe funkcjonalności. - dzięki temu pierwszemu będziecie mogli dużo łatwiej dotrzeć do interesujących Was ofert - dzięki temu drugiemu cała masa informacji, których szukacie i potrzebujecie trafi do Was automatycznie bez konieczności tracenia czasu na ich wyszukiwanie

mam nadzieję, że ten nowy interfejs będzie bardziej "user friendly", bo obecny nie powala na kolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient o takiej historii otrzymywał identyczny rabat, jak inny, który regularnie kupował co roku za kwotę 3 000, ten pierwszy wydał w sumie 5000, ten drugi lojalny 18 tys. obydwaj mieli takie sama prawa rabatowe. To tez nie jest sprawiedliwe.

A sprawiedliwe jest to, że ten drugi klient miał 18tys.zł o których ten pierwszy mógł tylko pomarzyć bo na rower za 5tys.zł odkładał miesiącami? Też jest niesprawiedliwe, bo całe życie jest niesprawiedliwe. Nie trzeba być świętszym od Papieża i uzasadniać działania na niekorzyść dużej części klientów sprawiedliwością.

Zwracam uwagę, że duże zachodnie sklepy internetowe, czy te brytyjskie, czy te niemieckie w ogóle nie stosują systemów rabatowych dla klientów, a niejednokrotnie słyszę, żeby brać z nich przykład i jak tam jest fajnie, a jak u nas nie jest. Proszę zwróćcie uwagę na ten aspekt, aby zachować obiektywizm.

Argument kompletnie nietrafiony. Pamiętam jak powstawaliście, byłem Waszym klientem, zadowolonym klientem, ale gdy sklep rozrósł się jakość obsługi znacząco się pogorszyła a ceny nie były już tak atrakcyjne dlatego zacząłem kupować w innych polskich sklepach. Od jakiegoś czasu kupuję tylko i wyłącznie w CRC. Ceny mają bardzo konkurencyjne a podczas licznych wyprzedaży można wyrwać niezłe kąski w bardzo dobrej cenie (wręcz dumpingowej) a nie jak w polskich sklepach to co zostało na magazynie. Asortyment jest ogromny, przesyłki przychodzą w przeciągu tygodnia, czego chcieć więcej?

 

1*W ski-team mam ok 15-20%

W SkiTeamie mam rabat na kartę 10% nie wydając ani złotówki tylko za sam fakt posiadania jej i ewentualnie płatności za części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak dla mnie i tak najważniejsza jest obsługa i rzetelna informacja. Mogę zapłacić więcej czy poczekać dłużej ale jak paczka kurierem idzie do mnie przez pół kraju to ^&$#%T^& mnie trafia. Konkretne informacje na wagę złota !!!

 

Ale jak widzę odnośnik z głównej strony z przeceną z 20zl na 25zl to mi się ponownie odechciewa...

 

PRO-obejma na śrubę PRO Zaciski do sztycy

 

 

 

z 24zl na 35 promocja ...

Lizard Skins-osłona neoprenowa na damper czarny Lizard Skins Osłony na amortyzator i damper

 

211 na 281

Pro-Element plecak, czarny PRO Plecaki rowerowe bez bukłaka

 

12,10 na ....12,10 :D

Giant-guma bagaĹźnika 710304 GIANT

 

Ja nie wiem po pijaku ten biznes prowadzicie ?

 

A przejrzałem w kilka sekund zakładkę z promocjami co by było gdyby przejrzeć waszą ofertę dokładniej ???

 

Ps. Jeszcze jedna uwaga "wg mnie" robienie "promocji" na 1,00 zl przy butach wartych 200zl to jakaś ostra pomyła delikatnie mówiąc. Osobiście kiedy w sklepie widzę tego typu promocję wychodzę od razu bo czuję, że ktoś ma mnie za debila nie potrafiącego liczyć ...

 

SHIMANO-SH WM41 damskie brazowe Shimano Buty rowerowe damskie turystyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ja zachęcam to uprzykrzenie życia sklepom, które postępują wbrew naszym oczekiwaniom.

Poprzez bojkot, nagłaśnianie, mamy szansę sprawić, że obroty spadną, co skłoni właścicieli do uwzględniania naszych racji.

To jest niejako wojna pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. Na budowanie długotrwałych relacji przyjdzie jeszcze czas. Przyjdzie wtedy, kiedy będzie to opłacalne. Dziś najwyraźniej nie jest. A żeby tak było, musimy "gnębić" sprzedających.

 

Interesy są dość sprzeczne na dzień dzisiejszy, choć wkrótce być nie muszą.

:blink:

 

Drogie CR, dlaczego Wy chcecie w ogóle zarabiać? Czy nie moglibyście pracować za darmo, a najlepiej dokładać do interesu. Przecież nie jest ważne, że towar X, który kupujecie za 100zł bedziecie sprzedawali za 100 zł. Powinniście być zadowoleni i kłaniać się nam w pas. My, być może, jak bedziemy mieli dobry humor i ładnie nas poprosicie przyprowadzimy kolejnych klientów, którzy kupią u Was towar X, ale już nie za 100zł, ale co najwyzej za 90, bo przecież już raz łaskę zrobilismy i kupilismy za 100 to teraz należy nam się taniej. I sobie jaj nie róbcie, że jak X wraz z nowym rokiem podrożało u producenta do 120zł to nie możecie dalej tego sprzedawać za 90zł. Jesteście po prostu złodzieje, lichwiarze i chyba się wam w d... poprzewracało od nadmiaru pieniędzy, jakie zarobiliście na naszych poprzednich zakupach. Teraz to już jest prawdziwa WOJNA! Naślemy na Was plagi egipskie, podpalimy, bedziemy strzelać, a na koniec przywiążemy do zderzaka i bedziemy ciągnąć po całej Bydgoszczy, aż nam sprzedacie towar X za 85zł, bo my jesteśmy Klienty i nam sie należy...

:laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja rozumiem, że nikt nie pracuje bo lubi tylko żeby zarobić, mogę płacić więcej i chętnie będę kupował w sklepie gdzie będzie 10/20% drożej niż gdzie indziej ale gdzie będę traktowany poważnie. Wprowadzacie produkt na stronę ... ? To wprowadźcie nie 100 do dupy opisanych tylko 50 dobrze, robicie promocję to zetnijcie ceny w połowie produktów ale poprawnie etc ,a resztę później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo - dobrze, że jesteś jedną z nielicznych osób, która w ten sposób widzi tą sytuacje, chociaż bardziej mam wrażenie, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem całego tematu ;). Nie chodzi o sprzedawanie produktów po kosztach ;), ale o docenienie tych, którzy powodują iż ten sklep ma obroty. Sam będąc wcześniej klientem tego sklepu, pokazałem ten sklep innym, którzy o nim nie wiedzieli i dokonali swoich zamówień. Niestety po opóźnieniu przesyłki o 5dni w pełni sezonu (powinna być w czwartek, potem w piątek (termin podany przez CR), była w środę) powoduje iż do tego sklepu nie wróce.

...

Uważamy jednak, że poza niską ceną równie ważne elementy to:

1. Szybka i pewna wysyłka

...

 

milo Nikt nie pisze, że się należy. Ale jak widać część osób zauważyła spadek jakosci obsługi, obniżając progi rabatowe sklep w cale nie zachęca do jego odwiedzenia. Mnie już niczym nie zachęci, bo nie pozwole sobie na kolejne ryzyko z opóźnionym planowanym terminem dostawy :)

Chcą taki system premiowania, proszę bardzo, ale niech zaczną więcej wymagać od swoich pracowników, bo ciągle to jeszcze zbyt mało, i my tez nie jesteśmy instytucją charytatywną i swój rozum mamy - płacę, wymagam. Z ebay szybciej przesyłke bym dostał, gdyby tylko sprzedawca dotrzymał terminu wysyłki, gdzie tu logika?

Chciałem obręcz Equalizer 21, przy zamówieniu została wycofana z oferty sklepu - gdyby nie to że wcześniejsza przesyłka dotarła szybko już bym zrezygnował z następnego zamówienia i żałuje, że wtedy nie zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z trzech "wybrańców" w cytatach, poczuwam się do wyjaśnienia :)

 

 

 

Jak widać jednak zaglądają i nie trzeba ich informować. Każde obiektywne źródło informacji o mojej firmie i o tym jak jej działalność postrzegacie Wy, czytaj moi klienci, a w prostym przełożeniu również chlebodawcy - jest bezcenna.

 

 

Podejrzewam, że jak większość cieszę się z tego, że są firmy i ich właściciele, którzy interesują się tym, co myśli druga strona transakcji. Wbrew pozorom, to niezbyt częste jeszcze zjawisko na polskim rynku (raczej częściej spotyka się firmy, które nawet maila mają dla ozdoby, bo na pewno nie do korespondencji)

 

Czy można nazwać stałym klientem kogoś, kto w 2006 roku kupił u nas rower i od tej pory się więcej nie pojawił? W naszej ocenie nie do końca, a wg założeń starego systemu tak własnie było.

Klient o takiej historii otrzymywał identyczny rabat, jak inny, który regularnie kupował co roku za kwotę 3 000, ten pierwszy wydał w sumie 5000, ten drugi lojalny 18 tys. obydwaj mieli takie sama prawa rabatowe.

To tez nie jest sprawiedliwe.

 

A czy stałym klientem jest ktoś, kto robi zakupy raz w roku, ale na niskie kwoty, rzędu powiedzmy 300 złotych? Bo rower jest jego pasją, a zwyczajnie boryka się z tym, co nazywamy życiem i go po prostu nie stać na więcej? W moim mniemaniu jest. Moim zdaniem nie tylko wydawanie dużej sumie pieniędzy definiuje stałego klienta. O, przykład (kilku Kolegów pisało coś podobnego) w F4 dostałem kartę stałego klienta (bezterminową, co nie znaczy oczywiście, że kiedyś to się nie zmieni) po zakupie za... 140zł.

 

Tym bardziej, że bądźmy szczerzy, mówimy o rabacie w wysokości max 6%! To nie jest coś, za co można by było się dać powiesić. Super że jest, ale szału nie ma :)

Mnie akurat interesują głównie inne aspekty transakcji, a nie rabat (szczególnie 2% które mam teraz - można to zdecydowanie pominąć przy planowaniu zakupów, tym bardziej że w Waszym sklepie są przeróżne rabaty i nawet nie patrzę na to, ile którego rabatu mam, tylko na cenę końcową).

 

 

Tajemnicą poliszynela jest też fakt tzw. handlu rabatami, który i na tym forum znalazł swój wątek.

 

O ile z jednej strony rozumiem co masz na myśli, o tyle z drugiej strony... Biorąc nawet te 6%, to ja, mając firmę, wolę mieć 96 zł, niż nie mieć100... Albo żeby miała to konkurencja :)

 

Jest delikatnie mówiąc krzywdzące dla nas.

 

A ja tak nie uważam :) Bo mówiłem o polskim rynku jako całokształcie. Są wyjątki. niestety dość często te wyjątki dołączają do ogółu. Poza tym, mówię to z doświadczenia, bo sporo już złotych, Euro, "dularów", funtów i innej makulatury w sieci wydałem. A i, jakkolwiek głupio to zabrzmi, z wykształcenia też mam podstawy do takiego osądu.

 

 

1. Szybka i pewna wysyłka

 

Do tego się odniosę. Prosiłem po pierwszej wysyłce, byście dali sobie spokój z workami na śmieci jako opakowaniem. Naprawdę dołożę parę złotych do kartonu, który jest po prostu bezpieczniejszy, chyba co do tego się zgodzimy. Dwie kolejne przesyłki przyszły w workach. Na szczęście poczta obeszła się z nimi delikatniej, niż z pierwszą, gdzie pudełko od licznika wyglądało tak, jakby je krowa wyrzygała.

Komunikacja odrobinę lepsza też by się przydała. Przez tydzień widziałem, że czas dostawy to dzień x, a w x-1 (bądź x) okazywało się, że działa algorytm if data =x then x++, innymi słowy, dzień dostawy zwiększał się o jeden. Jestem cierpliwy i rozumiem wiele, nie płakałem nawet, ze pieniądze do Was już dawno poszły. Brakowało tylko informacji, co się dzieje. Dostałem ją sprawnie i szybko, tylko że to ja musiałem się zapytać. A wystarczyłaby nawet krótka adnotacja w systemie zamówień - "opóźnienia od dostawcy", czy cokolwiek innego. A tak, to nie wiem, czy przypadkiem skrypt się nie zapętlił, albo (przysłowiowo) kasjer z kasetką nie uciekł ;)

 

Powiem to jasno, mam nadzieję :) Oprócz powyższych zastrzeżeń nie mam nic do CR. Wszystkie swoje netowe zakupy związane z rowerem (prócz spodni) zrobiłem w CR i jestem generalnie zadowolony. Bojkotować nie będę, jak będzie warto, to będę u Was kupował.

 

Pozdrawiam,

P.

 

Ps. Chyba napisałem wszystko co chciałem i w miarę po polsku - tak jest, jak się w nocy pracuje a nie śpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jako, że wątek tyczy się prowadzonego przeze mnie od 7 lat sklepu chciałbym dodać od siebie kilka zdań.

 

Z tego co zauważyłem to teraz Centrum ma podobny sytem co Cyklotur

tyle że jak dla mnie Cyklotur ma lepsze "progi rabatowe"

no i jedną ważną dla mnie cechę

powyżej 400zł przesyłka gratis to często przeaża szalę na ich korzyść

 

co jest ważne dla osób jak ja króre żadko rzadko kiedy składają zamówienia powyżej 500zł :confused: life is cruel :confused:....a najczęściej zamawiam razem z kolegami czy tatą aby właśnie mieć darmową przesyłkę... a ona w polączeniu w promocjami daje niezłą ofertę

 

 

Michał... skoro już wprowadziliście nowy system rabatów (nieważne z jakich powodów)

Dobrym ukłonem w stronę klientów było by teraz wprowadzenie (jak w Cyklotur) darmowej wysyłki dla np:

- dla kwoty zamówienia powyżej XXXzł

- dla klietnów którzy zamówili w ciągu roku towar za kwotę XXXzł kolejne zamówienia wysyłka gratis

lub

np - kup komplet elementów do koła za XXX... zaplatanie i centrowanie gratis

 

czasami takie "usługi dodatne" mogą wam przyciągnąć trochę ludzi

 

Wszystko powyższe to oczywiście przysłowiowa "burza mózgów" pomysłów może być dużo i to różnych

 

Ale trzymajcie się zasady... "skoro wzieliście marchewkę to przynajmniej dajcie pietruszkę"

bo jak na razie widzicie że zmiana rabatów każdy odbiera na równi z "podwyższeniem cen" (1000zł to naprawdę niemało.... czy warte jest tych 2% ??? .....dla mnie nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmiany w systemie rabatowym mało mnie obchodzą, gdyż nie robię za często zakupów na duże kwoty - albo inaczej - w sumie w ciagu roku uzbierałoby się tego trochę, tyle, że rozłożone jest na wielu sprzedawców. Odnośnie CR powiem jedno - gdy kilka lat temu zaczynałem przygodę z tym sklepem przy okazji modernizacji mojej szosy, ceny tam były bardzo konkurencyjne, mimo braku oficjalnych rabatów (cenę negocjowałem bezpośrednio w indywidulanej rozmowie), teraz - albo ceny wysokie, albo towaru brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja co prawda w owym sklepie nic nie zakupiłem ale chciałem się dowiedzieć czy i ile rabatu mógłbym dostać na rower....Szanowny pan Tomasz... kazał przesłać oferty innych sklepów dostał je i olał mimo dwóch telefonów widać rabat rzędu 10-15% na rower za ponad 4500zł to dla centrumrowerowe zbyt wiele....ŻALLLLLLLLLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem "stałym" klientem CR. Uzbierało mi się na częściach tam 2% tylko co z tego skoro połowa obecnych produktów jest oznaczona jako "wyprzedaż" albo "promocja" (z ceną nie zawsze niższą niż przed "promocją") a do tych produktów rabat nie jest naliczany!

 

Moje osobiste zdanie jest takie, że żadne programy lojalnościowe nie są dobre i najlepiej kupować tam gdzie jest najtaniej.

 

Co do obsługi w CR nie mam zastrzeżeń. Ot duży sklep ze sporym asortymentem.

 

Ps. Jeszcze jedna uwaga "wg mnie" robienie "promocji" na 1,00 zl przy butach wartych 200zl to jakaś ostra pomyła delikatnie mówiąc. Osobiście kiedy w sklepie widzę tego typu promocję wychodzę od razu bo czuję, że ktoś ma mnie za debila nie potrafiącego liczyć ...

 

To właśnie to o czym pisałem. Obizka wynosi 1zł a przy rabacie 1% było by to 2 zł (w moim przypadku całe 4 zł ;] ). Ale skoro jest to cena promocyjna rabat nie jest uwzględniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwrócę uwagę na inny problem sklepu - czas realizacji zamówienia... Super, że ceny są niskie i konkurencyjne, tyle że Wy nie macie tego towaru a czas realizacji mojego zamówienia wyniósł 20 dni o ile nie dłużej bo paczki nie otrzymałem do tej pory a została wysłana 21 marca. Jeżeli komuś zależy na czasie to szybciej dostanie paczkę ze sklepu zza Odry. Druga sprawa to zerowy kontakt ze strony sklepu, gdyby nie moje pytania to pewnie do dziś nie dostał bym żadnej informacji na temat stopnia realizacji zamówienia. Inne zamówienie za to zostało anulowane, bo sklep nie potrafił sprowadzić korby. Szkoda bo macie dobre ceny ale widać nie potraficie docenić klienta i dbać o niego żeby wrócił na kolejne zakupy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie u mnie. Kupiłem tam w niedzielę plecak (teraz żałuję, bo za te same pieniądze był na Allegro) i co mnie zirytowało to fakt, że dziś o 10.30 przysłali mi wiadomość z numerem konta itp, a o 13.30 PRZYPOMNIENIE o zapłacie. Nie wiem czy to automat, ale to nie zmienia faktu, że chyba trochę przesadzają, bo nikt nie siedzi 24h przy kompie. Inna sprawa, że "Przewidywany termin dostawy" to 4 kwietnia, czyli prawie 11 dni. Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam panie, czepiasz się, przecież to jest wiadomość automatyczna. Skoro wysłali to znaczy, że zamówienie jest już skompletowane do wysyłki.

Ja ostatnio miałem drobne nieporozumienie. Zapłaciłem za kasetę XT i jeszcze kilka drobiazgów, opłaciłem wysyłkę (na stronie jest napisane, że wysyłka PP do kg, więc wybrałem tą opcję - 6zł taniej). W poniedziałek dostałem wiadomość, że pieniądze wpłynęły, a w piątek jeden pan poinformował mnie, że zamówienie przekroczyło 300 zł i PP nie mogą wysłać i proszą o dopłatę 6zł do kuriera. Wkurzyłem się niemiłosiernie, nie chodzi tutaj o dopłatę tych marnych 6zł ale o to, że można było dać znać w poniedziałek a nie po tygodniu. Tym bardziej, że w momencie płacenia są tylko dwa warunki wysłania PP - do 1kg i musi się wmieścić do koperty A4. Dodatkowy warunek, czyli kwota do 300zł ukazuje się gdy klikniemy na zakładkę - więcej o sposobie wysylki, czy jakoś tak. Problem udało mi się bardzo szybko rozwiązać, napisałem e-maila do tego miłego pana z wiadomością do właściciela interesu - Michała Tołysza (numer stary jak świat w korporacyjnych przedsiębiorstwach :laugh:) i zadziałało. W ciągu 30 minut zostałem przeproszony i jeszcze tego samego dnia przesyłka została wysłana kurierem bez czekania na te 6zł. Czyli jak się chce to można.

Ogólnie z tego sklepu jestem zadowolony, mam całkiem niezły rabat i w związku z tym w 95% taniej nigdzie nie znajdę (co nie znaczy, że nie szukam), chociaż przestałem juz zamieszczać opinie na Opineo.pl W związku ze zmianami systemu rabatowego postanowiłem przestać sie za darmo udzielać. jak zapewnią mnie, że w przyszłym roku nie stracę swojego rabatu to mogę cos tam skrobnąć, a jak nie to niech sami sobie piszą opinię :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż przestałem juz zamieszczać opinie na Opineo.pl W związku ze zmianami systemu rabatowego postanowiłem przestać sie za darmo udzielać. jak zapewnią mnie, że w przyszłym roku nie stracę swojego rabatu to mogę cos tam skrobnąć, a jak nie to niech sami sobie piszą opinię :whistling:

 

Opineo to jedna wielka ściema, sklep może edytować każdy wpis. Sam jestem tego dowodem, jak wystawilem negatywny komentarz (nie dla CR), a po 2 dniach już go nie było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym Wam opisać moją przygodę ze sklepem internetowym centurmrowerowe.pl. Zaznaczę, że już kiedyś tam kupowałem . Moim zdaniem wysyłka mogła by być szybsza.

W poniedziałek 19.03.12r. złożyłem zamówienie za kwotę prawie 400zł (i Ich oferta nie była wcale najtańsza, ale sklep jako tako znałem, więc postanowiłem tam znów zrobić zakupy) Wszystkie zamówione rzeczy były na stornie zaznaczone na dostępne w ilości kilu, kilkunastu sztuk.

We czwartek 22.03.12r towar jeszcze nie został wysłany więc napisałem meila co się dzieje z zamówieniem. Po jakimś czasie dostałem odpowiedź:

"Witam, czekamy na *****, niestety się skończyły."

 

napisałem

 

22 marca 2012

"Tylko, gdy składałem zamówienie *** były dostępne, jaki teraz na

stronie widnieje, że są dostępne (2 sztuki). Także nie rozumiem dlaczego mają Państwo towar który widnieje na stronie jako dostępny a nie ma go na stanie rzeczywistym. Ile będę musiał czekać na te **** i kiedy zamówienie zostanie zrealizowane?"

 

Dopiero po kilku godzinach od wysłania mojego meila zmienili na stronie że danego towaru nie ma. 3 dni po złożeniu zamówienia. Przez 3 dni towar był dostępny więc i nie tylko ja mogłem się naciąć.

 

Odpowiedzi oczywiście nie dostałem ponowiłem pytanie i dostałem odpowiedź

 

 

23 marca 2012

"Witam, powinny przyjechać dziś ale przesyłki jeszcze nie ma od dystrybutora."

 

 

Po kilku dniach zniecierpliwiony

Odpisałem:

 

2012-03-27

"Witam, jak długo mam jeszcze czekać na te spinkę? Kiedy będzie dostawa?!"

 

Zaznaczam, że po napisaniu powyższej wiadomości minął tydzień od złożenia zamówienia

 

Dostałem odpowiedź

 

27 marca 2012

"Na dzień dzisiejszy przewidywany termin to piątek 30.3.2012"

 

Odparłem, że żądam zwrotu pieniędzy za towar którego nie mają i wysyłkę dalszej części zamówienia

 

Zobaczymy jak z tym będzie. Nie mam zamiaru czekać 2 tygodni na towar który de facto powinni mieć na stanie a go nie mają.

 

Jestem zniesmaczony tym, iż gdybym nie napisał meila dlaczego nie zostało wysłane zamówienie pewnie bym czekał i czekał. Komunikacja słaba czekać 1 dzień na odpowiedź, albo w ogóle jej nie otrzymać. Nie odpowiadają na nie wygodne pytania. Mają na stronie towar oznaczony jako dostępny a go nie mają. Mimo iż robiłem tam już zakupy kiedyś już raczej z usług tego sklepu nie skorzystam.

 

 

Ciekawe czy Wy też mieliście takie przygody z tym sklepem. Jeszcze zmiana systemu rabatowego na niekorzyść klienta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że dyskusja na nowo ożyła i chciałbym tradycyjnie dodać kilka słów od siebie.

Stosunkowo najwięcej słów krytyki tyczy się zmian, które zapowiedziałem, a których nie widać. Na dziś mogę to niestety jedynie potwierdzić.

Cały proces analityczno-wdrożeniowy, który rozpoczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku miał zakończyć się w dniu 2 marca 2012 uruchomieniem nowego sklepu www i nowego programu ERP.

Niestety z przyczyn od nas niezależnych byliśmy zmuszeni przesunąć ostateczny termin już 2-krotnie. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że nastąpi to za ok. 2 tygodnie.

Wówczas naprawdę wszyscy powinni odczuć poprawę jakości naszej pracy. Tegoroczny sezon, ze względu na piękną pogodę rozpoczął się szybciej niż zwykle, spowodowało to fakt, że poza pracami związanymi z obsługą większej niż zwykle ilości zamówień mieliśmy an głowie równolegle prace przy wdrożeniu nowych aplikacji.

Całość zaowocowała niestety pewnymi przesunięciami w realizacji zamówień, a gdy do tego dorzucimy jeszcze problemy logistyczne u dostawców efekt był jaki był.

Dziś na szczęście wszystko wydaje się być opanowane, pozostaje jedynie wierzyć że efekty naszej kilkumiesięcznej pracy z ostatniego okresu będą zadowalające również dla Was.

Przecież robimy to po to żeby wszystkim docelowo było łatwiej.

 

Jeszcze w kwestii konkretnej sprawy:

Ja co prawda w owym sklepie nic nie zakupiłem ale chciałem się dowiedzieć czy i ile rabatu mógłbym dostać na rower....Szanowny pan Tomasz... kazał przesłać oferty innych sklepów dostał je i olał mimo dwóch telefonów widać rabat rzędu 10-15% na rower za ponad 4500zł to dla centrumrowerowe zbyt wiele....ŻALLLLLLLLLL

Prawda jest brutalna, ale widać nie wszyscy mają jej świadomość. Niby mamy ustawę antymonopolową, ale w praktyce udzielanie klientom rabatów w sposób jawny (np. przez maila) może spowodować odebranie danemu dealerowi dystrybucji danej marki. To bardzo duże ryzyko. Oczywiście zdarzają się sklepy, głównie te mniejsze, które stosunkowo niewiele ryzykują i takie propozycje składają.

 

Podsumowując nie liczę na to, ze teraz wszyscy napiszą "ok, fajnie rozumiemy", jednak jeśli chociaż 1 osoba spojrzy na całą sprawę trochę inaczej to znaczy, że warto było napisać tego posta.

Pozdrawiam

Michał Tołysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces coś kulawy , ze złożonych dwóch zamówień z dn - 13 i 19 .03 po prośbie o ich połączenie doszło tylko drugie, w dodatku wysłane na adres inny niż w zamówieniu, dobrze, że kurier łaskawie dowiózł pod właściwy adres , w innym wypadku nie zostało by odebrane.

Dodatkowo mimo słabego działania sklepu internetowego chcecie urwać posiadane rabaty, może najpierw poprawcie jakość obsługi ;)

 

PS

Tegom pierwszego proszę już nie wysyłać, zrezygnowałem kiedy nie doszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...