Skocz do zawartości

[rower] Unibike 269


milo

Rekomendowane odpowiedzi

W rowerach 29" dużą zaletą jest to iż przednie koło jest większe a co za tym idzie na większe przeszkody da się podjechać bez podbijania koła lub OTB. Nie bardzo rozumiem dlaczego zastosowali 2 różne koła. Wiadomo łatwiej utrzymać prędkość na większym kole, ale czy jedynie tylne spisywało by się?

 

Więcej pytań niż odpowiedzi...

 

Zaciekawił mnie ten rowerek. Chodź może to jest tylko do "agresywniejszego" wyglądu (przód zadarty).

Edytowane przez przemolinko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem, w czym rzecz, ale mam nadzieję, że nie chodziło o wykorzystanie partii okazyjnie kupionych Reba na 26'.

 

http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/2009/archive/69er3x9

 

Przy układzie kół jak w Treku można pojeździć, przy tym zwrócić na siebie uwagę. Chociaż chętnie bym się najął na testera, żeby wiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF ?! :)

Ale za odwagę we wprowadzeniu czegoś innego i niespotykanego mają plusa.

 

Ciekaw jestem czy jakiś szpenio od geo nas oświeci i ujawni/odkryje ukryty w tym pomyśle zamysł.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprzęt podjazdowy... kółko przednie się tak łatwo nie odklei.

Edytowane przez heniekkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z większym kołem z przodu.

:icon_question: 69ery są nawet seryjnie produkowane. Z gigantów branży w ofercie Treka - sprzedawany jako "dwie złe rzeczy połączone w jedna dobrą": http://www.trekbikes...archive/69er3x9

Trek 69er Collectiv jeździł na niej etapówki (pamiętam szeroka relację z Trans Wales, jechali chyba nawet na napędzie SS). BikeRadar dał mu bodaj 4 na 5 punktów, czyli nieźle. Fotki 69erów rodzimych budowniczych znajdziesz nawet na tym forum, mój 69 w sąsiednim temacie o widelcach się pojawił.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprzęt podjazdowy... kółko przednie się tak łatwo nie odklei.

Uphill w PL mało popularny, ale właśnie do takich zastosowań buduje się odwrotne 69ery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktos byl napruty jak projektowal ten rower...albo zobaczyl gdzies Treka 69era, ale tez byl napruty i tak jakos mu sie przypomnialo ze jedno kolo bylo chyba duze drugie troche mniejsze...cos z tego wyjdzie! Mam nadzieje ze jakims sposobem rowery nie trafia do produkcji/producenta/dystrybutora bo szkoda raczej posiadac tytul "rowerowa wtopa roku/dekady". Alternatywnie, mam nadzieje ze firma nie straci wiele na takim pomysle...szczerze pisze - mam duuze poklady wyrozumialosci i tolerancji, ale jak bym kogos zobaczyl na takim to sie zsikam ze smiechu i spadne z roweru :D

 

A moze projektant byl zakochany w:

 

index.25.jpg

 

p.s.: szkoda ze zakladka z geometria nie dziala na stronie producenta;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...