Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście!


Rekomendowane odpowiedzi

Wyśmiał mnie mówiąc że to kloc

Bo to kloc, taka jest prawda,

A pojęcie "dobre mtb" jest względne, bo jednemu wystarczy rower za 2tys. i będzie z niego super zadowolony, a drugi będzie narzekał na sprzęt za ponad 20tysi.Nie bardzo rozumiem w czym jest absurd: "zacna waga to poniżej 8kg" punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tyle.A że koleś nie jeździ, co z tego ,czy nie może tego robić?Czy jest obowiązek, aby każdy rower był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem?Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Prawda jest taka ze jak bym prędzej narzekał na rower za 20k niz za 2k bo płacąc 2k nie mam jakiś wygórowanych wymagań, płacąc 20 wszystko musi być lepiej niż idealnie a na pewno coś sie znajdzie nie tak :P Zwaszcza jak taki sprzęt złoży ktoś tak kompetentny jak to Fenthin przedstawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do rowerowego i pytam:

Ja: Ma pan może adapter na przód 185mm?

S: 180mm?

Ja: nie 185...

S: :blink:

Coś tam poszukał, ale chyba nie wiedział o co chodzi, powiedział, że nie ma... W sklepie stało z pięć rowerów z takowymi adapterami, a facet, chyba pierwszy raz o czymś takim słyszał :no: ...

Ja kiedyś malaczem goniłem 110km/h za tirem

hmmm... :nuke::ninja::excl::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie wiem co w tym absurdalnego skoro Tico prędkość maksymalną według danych technicznych ma podaną na poziomie 143 km/h ...

Nawet załadowane czterema koksami powinno spokojnie polecieć sporo ponad 110 km/h

Jednostka napędowa tego pojazdu była sporo lepsza niż konkurencyjnych Fiatów Cinquecento 0,7 i 0,9.

Poziom bezpieczeństwa, jakość blacharki to już inna bajka ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej absurdalne stwierdzenie może to nie jest, ale w sumie absurd jak najbardziej. Ostatnio byłem w kinie muza w poznaniu na projekcji filmu o kurierach na rowerach z ostrym kołem, jak podjechałem pod kino kopara mi zjechała, masakra, masa hipsterów na ostrym kole, a jak pytałem się dlaczego na tym śmigają - "bo to teraz modne" abstrahując od tego, że hipster i modne się z definicji wyklucza, ale co tam

tak czy siak w poznaniu jest plaga rurkowiczów na ostrym kole, ba, nawet coraz więcej dziewczyn śmiga na kolarzówkach, rekreacyjnie, 10km/h z petem w ustach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tico - sam takiego używam często, z dwiema osobami i dwoma rowerami z tyłu (złożona kanapa i wejdzie nawet pralka

:P ) na 5 biegu da się zamknąć licznik ;) A autko ma 10 lat i pewnie z połowa kucy zdechła :whistling: No ale nieważne.

 

Akcja: składanie kół, brakło mi szprych, a w ulubionym rowerowym pożądana długość się skończyła. Idę do największego "renomowanego" rowerowego.

Cel: Sapim Leader srebrne - 258mm

Podmiot liryczny wpada do sklepu z czarną obręczą i piastą w ręku.

I dialog:

[Adii] Dzień dobry. Potrzebuję srebne Sapim Leader 258mm

[Ekspedientka] /wychyla się/ do tych zabawek? Mamy, ale czarne lepiej będą pasować

[A] Proszę wybaczyć, chcę srebrne

[E] /w między czasie odlicza odwrócona plecami 36 szprych/ ale to nie będzie ładnie wyglądać

[A] Mnie to nie interesuje, chcę srebrne i proszę takie mi podać!

[E] /nabija na kasę te szprychy] 72zł się należy

[A] Macie srebrne?

[E] Tak

[A] To proszę mi je dać a te wycofać, nie zapłacę za nie!

[E] Ale nabiłam już na kasę...

[A] Nie obchodzi mnie to, nie prosiłem o nie! (stanowczo)

[E] Ale...

[A] Srebrne, silver, S-R-E-B-R-N-E, S-I-L-V-E-R - rozumie Pani po polsku? Po angielsku silver, po naszemu srebrne

[E] Kim Ty wogóle jesteś że się tak odnosisz do starszego od siebie?! (bardzo wzburzony głos)

[A] Wkurzonym klientem, który uczy kolorów sprzedającego. SREBRNE Sapim Leader 258mm!

/chwila zawahania/

[E] /nabija na kasę srebrne/ należy się 36zł

[A] a gdzie nyple?

[E] dopłata 50gr sztuka

[A] ale kompletem jest szprycha + nypel! Sprzedałaby Pani przerzutkę bez kółeczek albo wózka?!

[E] mnie to nie interesuje

[A] to proszę mi spuścić z ceny szprych, skoro sprzedaje Pani niekompletny towar.

/wyraźna kułajwarwnica/

[E] Bierz pan to i do widzenia!

 

Z tym, że te szprychy to 1zł za szprychę + nypel... A czarne? 2zł za to samo, tylko czarne. Miałem MOCNO ograniczony budżet. Z resztą, jak wymiana, to na coś lekkiego i mocnego od razu, teraz coś ciężkiego, taniego, ale i mocnego. Nie miałem zamiaru 2x tyle bulić za kolor.

 

 

Chodzę tam tylko jak mam nóż na gardle, moja noga w tym 'największym renomowanym sklepie' nie postanie tam dobrowolnie. Nie pierwszy raz próbowano mnie tam oszukać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...ale prawdą jest po trochę, że szprycha to szprycha a nypel to nypel.

Jedni dają "z" inni "bez". Ale producenci a nie Pańcia.

Bo też i jaki nypel? 12mm? 14mm? Alu, mosiądz? Czarny niebieski żółty? Zwykły czy hexagonal itd

Podobnie jak z piastami, chyba tylko shimano daje standardowo szybkozamykacze (ale pewnie się mylę).

A co do kolorów to fakt-płacenie tyle za to, że szprychy przeszły kąpiel jest lekką przesadą a koła ze srebrnymi szprychami są ładne.

Też :)

 

A sam sklep fajny, w Szcz. mamy podobne. Serwisy też.

Jak szukałem kluczyka do racheta (dt240 tył) to w "największym (czytac: "najbardziej renomowanym") sklepie serwisant zapytał mnie "a co to za piasty?znowu jakieś wynalazki?"Oj wiele można by opowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no nie wiem co dają do leaderów "standardowo", pewnie mosiądz, byle na niklu a nie ocynku...

Z drugiej strony w moim "ulubionym sklepie" osobno płaci się za szprychę, osobno za nypel (wg mnie uczciwe) ale.....

.. już samych tyvh nypli kupic nie można! Bo "mają wyliczone" jak mi to kiedyś miło powiedzieli...

Tzn można kupic ale takie co nawet do strzelania w kury po wsiach się nie nadają. Te lepsiejsze to chyba tylko z paragonem kupna szprych.

Tzw "szprychy z kaucją" hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby było w temacie :)

 

Absurdalna to jest kadencja przy 76km/h (mój max) za "TIR`em" na przełożeniu 42/11 ... bez SPD nie ma szans "nie zgubić" pedałów .

 

;)

 

Pozdro

 

 

codziennie wracam z pracy rowerem na odcinku ok 3km najczęściej za autobusem pospiesznym. Mój maks 78km/h (opony 2.25) w poprzednim hardail'u nie miałem spd a max miałem w granicach (74km/h) ;)

 

najdłuższa trasa za autobusem to 12km, średnia 45-50km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę tam tylko jak mam nóż na gardle, moja noga w tym 'największym renomowanym sklepie' nie postanie tam dobrowolnie. Nie pierwszy raz próbowano mnie tam oszukać!

 

Kadłubek... ja też kiedyś tam byłem kupić tylną przerzutkę jeszcze jak miałem pseudo full-a podjechałem i mówie chciałbym kupic tylną przerzutkę do mojego roweru a Ona że do takiego to za 25zł wystarczy (ja już chciałem coś lepszego) więc powiedziałem że chyba ją poje@#$% i że za min.50zł poproszę poszła do sklepu za chwile przynosi Shimano Altus za 55zł od tamtej pory tam nie chodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.....kurcze .....a ja się zastanawiam czy piszemy tu o absurdach jakie nas otaczają czy o tym jakie tworzymy

wybacz ale tekst "jakąś przerzutkę za minimum 50zł" rozbawił pół biura

to jak "ziemniaków tak do 20zł poproszę"

a Kobietę rozumiem w tym przypadku, jak by Ci XTRa albo X0 przyniosła tez by źle było, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi facet z sklepu KROSS, jak chciałem kupić levla A3 i pytałem się go o zalety hamulców tarczowych to odpowiedział, że był tu kiedyś taki gościu co powiedział, że szkoda mu tych 400zł na hamulce tarczowe i kupił levla A2. Na drugi dzień przyszedł z rowerem i powiedział, że chce aby mu założyli hamulce tarczowe, bo już v'ki mu się zjechały. Po jednym dniu zjechał v-brake - chyba koleś zjeżdżał z mount everest'a i to chyba nie raz.

 

Kolejnym dość ciekawym twierdzeniem z jakim się skopałem dotyczyło wielkości ramy. Mieli tylko na stanie rower 20' lub 21' mówię mu, że do mojego wzrostu raczej musiałbym mieć rozmiar 19', czytałem, że do MTB polecają jeden rozmiar mniej. Facet odpowiedział: No niby tak, ale według mnie dziwnie wygląda rower jak siodełko jest tak wysoko. A ja mu na to odparłem: Tutaj raczej liczy się bezpieczeństwo i komfort jazydy, a nie tylko wygląd. Facet nic nie odpowiedział.

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...