Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne]


Gość Zergonyac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zergonyac

Cze wszytskim.

Proszę Was zbyście mi powiedzieli:

1 Ile kosztuje zestaw hamulów hydraulicznych takich w miare :D nie jakiś super, ale też nie jakieś chińskich

2 Czy jest duża różnica pomiędzy hamulcem hydraulicznym, a tarczowym mechanicznym?

3 Czy warto kupować hydrauliczne do jazdy XC

No więc te pytanka. <_< Co do pytania 3 to wg mnie odpowiedź brzmi : nie .

Z tym, że pytam sie wlasnie o to Was bo nie jestem pewien. pozdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najtaniej sensowne to hydrauliczne Deorki, na crazysport.pl są dość tanie.

Zlookaj ceny - ok 250-300 trzeba dać na jedno kolo

2. Według mnie - duza

3. Jesli czesto jeździsz w trudnych warunkach (błocko, woda) to tarcze duzo lepsze tak samo zresztą w zimie.

Ja np. bede kupowal do swojego roweru XC v-ki Avida bo nie jezdze duzo w blocku i mi v-ki spokojnie wystarczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze wszytskim.

Proszę Was zbyście mi powiedzieli:

1 Ile kosztuje zestaw hamulów hydraulicznych takich w miare :) nie jakiś super, ale też nie jakieś chińskich

2 Czy jest duża różnica pomiędzy hamulcem hydraulicznym, a tarczowym mechanicznym?

3 Czy warto kupować hydrauliczne do jazdy XC

No więc te pytanka. :) Co do pytania 3 to wg mnie odpowiedź brzmi : nie .

Z tym, że pytam sie wlasnie o to Was bo nie jestem pewien. pozdr all

 

To mnie trochę zmyliło. :033: Chodzi o różnicę między hydraulicznym a mechanicznym hamulcem tarczowym, a nie między tarczowym mechanicznym a Vką hydrauliczną(Magura)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zergonyac

Z tym, że jestem z Pomorza :) nie mam gór za to mam 14 lat. NIe jeżdże w żadnych maratonach itp. Ale własnie dobra myśl zeby miec tylko na przód a z tylu v breki. Mozecie mi powiedziec czy one sie psuja czesto co z płynami co ile trzeba je wlewac. I ile kosztuje naprawa hamulca hydraulicznego.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuć się nie psują jak sie je dobrze używa tzn. wymieniasz płyn, wlewasz odpowiedni itp. Naprawa nie powinna być droga, ale zależy co sie zapsuje, no uszczelki w granicaach 40-50zł.

Ja mam kombinacje przód tarczówka a tył V'ki i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na przodzie 525 na tyle HS33 RL i już wiem że nigdy nie powrócę do mechaników.

Co do tarczy na przód to jak najbardziej opłaca się założyc nawet najtańszą hydraulikę (no może nie Sole :) ) Z tyłu spokojnie starczy ci v'ka.

Co do napraw to cena zależy od uszkodzenia. Płyn zalecam wymieniac co sezon. W Hayesach i Avidach można lac tani DOT4 w SH i Magurze trzeba już minerałke która jest droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...