Skocz do zawartości

[Koła] Mavic Crossride - warto?


Gość Elk

Rekomendowane odpowiedzi

Kubus18 - naucz się chłopie czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że cena za jaką rzekomo mogę nabyć te koła, nowe, to 450 zł. Więc co Ty pitolisz o 7 stówkach?

 

bogus92 - poszperałem trochę w necie i faktycznie, 19mm to musi być wymiar wew. W sumie jak się teraz nad tym zastanowię to nawet logiczne się wydaje :D

 

Zastanawiam się czy warto bawić się w półśrodki. Dla mnie przesiadka na CR oznaczałaby utratę 419 gram. Co jest wynikiem niezłym, ale można byłoby urwać 100-200 gram więcej. To jednak wymagałoby znacznie większego nakładu finansowego, którego w tej chwili nie mam.

Przyznam się szczerze, że jedynym powodem, dla którego rozważam zmianę kół jest fakt, że te CR są tak tanie,a przy tym sporo lżejsze od moich obecnych kół. Jutro zadzwonię do tego sklepu albo pojadę zbadać sprawę osobiście i jeśli faktycznie kosztują 450 zł to chyba je sobie kupię.

W najgorszym wypadku odsprzedam bez straty na allegro.

 

PS.Bogus - te piasty są na łożyskach maszynowych? Dostałeś do swoich kół jakiś kluczyk do kasowania luzów? Gdzieś o tym czytałem i nieco mnie to zniesmaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus18 - naucz się chłopie czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że cena za jaką rzekomo mogę nabyć te koła, nowe, to 450 zł. Więc co Ty pitolisz o 7 stówkach?

A czy ja to pisałem do Ciebie? Ja wyraziłem tylko swoją opinię, bo ogólnie rzecz biorąc, patrząc na allegro, to cena CR dla "zwykłych zjadaczy chleba" to prawie 7 stówek. Co do twojego pytania, to jeżeli możesz je mieć za 450 zł, to nie ma się co zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klucza nie dostałem, gdyż wystarczają najzwyklejsze klucze kłaskie.

 

Weźmy też pod uwagę, że CR'y mają lekkie obręcze,

a to na nich właśnie odczuwa się głównie masę rotowaną.

 

Jak dla mnie koła nawet za te 700 zł warte uwagi, mimo iż są ciężkawe.

To zaś rekompensuje wytrzymałość i lekkość toczenia.

 

A między bajki można włożyć to, że są mało sztywne,

fakt że nie są tak sztywne jak tradycyjne w tej cenie,

ale to są minimalne różnice niewykrywalne podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie, ze te kolka nie sa nowe tylko uzywane. Koles "rzucil" mi przez telefon, ze przejechal na nich 500km w co nie wierze. Bede tam dzisiaj, obejrze jak to wizualnie wyglada, ale raczej sobie odpuszcze te koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przejechał tylko 500 to warto za 450 pln-ów

wypowiadałem się wcześniej na temat CR.

i jestem bardzo zadowolony - przejechałem juz 800 km w tym dwa maratony i jest cudownie :-)

jedynie przy silnym wietrze troszeczkę czuje się płaskie szprychy ale przecież nasze polskie MTB to głównie lasy wiec wiatr nie jest uciążliwy.

piasty jak już ktoś wyżej zauważył są "pancerne":-)

 

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zauważyłem, że w tylnym kole kilka szprych jest bardzo luźnych, a jedna całkiem ładnie sobie lata na boki.

Mogę skombinować klucz do szprych, ale nigdy tego nie robiłem- czy wystarczy tylko pokręcić nyplem, aż do momentu kiedy szprycha była naciągnięta. Dodam, że koło widocznego zcentrowanie nie wykazuje. Pytanie trochę lamerskie... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...