Skocz do zawartości

[suport] Jak wykręcić


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki suport http://allegro.pl/suport-truvativ-suport-howitzer-xr-super-cena-i1989847871.html Truvativ Howitzer xr i mam problem z odkręceniem prawej miski. Z lewą jakoś mi się udało. Dodam że mam odpowiedni klucz. Suport nie był nigdy wykręcany(ok. 7 miesięcy). Czy macie jakieś specjalne sposoby na odkręcenie miski.Próbowałem w dwie strony kręcić ale efektu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja założyłem rurkę i się wieszałem na niej. Nic nie drgnęło tylko się miska obrabia. Dodatkowo mam tam narysowane strzałki. Po wykręceniu pierwszej wnika że trzeba kręcić w  przeciwną stronę jak strzałki. Tak też robię z drugiej strony i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto montował miskę? Możliwe, że jest założona na środek typu LockTite, ale w wersji takiej która puszcza po podgrzaniu. Spróbuj tam zakroplić nafty żeby to poluzować a jeżeli to nie pomoże to poszukaj kogoś z małym palnikiem gazowym i OSTROŻNIE podgrzej elementy przed kolejną próbą wykręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zapieczony suport tyle, że na kwadrat. Kombinowałem na różne sposoby i nie było rezultatu. Oddałem do serwisu gdzie rower spędził 2 tygodnie, bo przy metrowej przedłużce dwóch serwisantów nie dało rady. Jeden z nich zabrał ramę do domu i próbował w piwnicy czy gdzieś podgrzać palnikiem. Też nie dało rady. Ostatecznie 3 serwisantów odkręciło miskę przy użyciu 2,5 metrowej rury jako przedłużki. Serwis zgarnął ode mnie 50 zł..... Miska miała wżery od rdzy i przyspawała się do ramy, na szczęście nie na gwincie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myślę ze jak by było wkręcone na smarze to by na pewno się nie zapiekło. Minus dla producenta i nauka dla nabywców nowych rowerów, zaraz po zakupie trzeba powykręcać to i owo i sprawdzić czy jest wkręcone na sucho, a jak tak to nasmarować. Swoją drogą pazerność co niektórych producentów aż razi skoro żałują na smar :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od tamtej pory smaruję wszystkie gwinty smarem miedziowym. Kupiłem sobie puszkę smaru w jakimś budowlanym, tak więc na długo starczy...

 

Napisałem, że miska miała wżery... błąd, suport miał wżery tak na środku jego długości. Efekt prawdopodobnie spowodowany wodą, która wlewa się przez rurę podsiodłową do mufy suportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport na kwadrat czy octalink to zupełnie inna konstrukcja, bardziej podatna na zapieczenie. Chodzi głównie o materiał ramy (zazwyczaj aluminium) oraz materiał miski (często stal). Takie połączenie rzeczywiście łatwo się blokuje jeżeli nie posmarujemy połączenia gwintowanego i bez dobrego sposobu odkręcenie może być trudne, nawet po krótkim okresie.

 

Nowy suport w systemie zewnętrznym (miska aluminiowa) przy poprawnym montażu nie jest moim zdaniem w stanie zapiec się z aluminiową ramą. Biorąc pod uwagę, że minęło nawet pół roku od zakupu roweru to nawet brak smaru nie powinien utrudniać demontażu. Moim zdaniem producent roweru coś zepsuł.

 

Jeżeli nie poradzisz sobie z odkręceniem tego używając konwencjonalnych- nieinwazyjnych metod to sugeruję skorzystać z uprawnień gwarancyjnych. Z dwojga złego lepiej chyba zostać przez kilka tygodni bez roweru w środku zimy niż w środku lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...