Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Sigma Pava


wymiennik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie kupić sobie pod choinkę Sigmę Pava.

Moje pytanie dotyczy tego jakie kupić do niej akumulatorki? Jakie się najlepiej sprawdzą, które polecacie? I czy kupić ładowarkę do Sigmy i ładować akumulatorki w środku lampki, czy kupić osobną łądowarkę.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wskazane jest żebyś nie rozładowywał do końca bo obecne ogniwa bardzo tego nie lubią.

 

Eneloopy 2000mAh i Eneloopy 2500mAh używam od lat do zasilania lamp błyskowych, czyli duży pobór prądu + częste ładowanie i nawet te 3 letnie nie wykazują oznak zużycia.

 

Ładowarkę kup jakąś konkretną typu BC700 i ładuj niskim prądem 200-500mA przy standardowych pojemnościach 2000-2500mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie aku Ni-Mh nowej generacji nie mają efektu pamięci, też mam w lampach błyskowych od dwóch lat dwa komplety,

Sanyo Eneloop i Panasonic Infinium, nie zauważyłem żeby się z nimi coś pogorszyło, nadal trzymają tak samo.

W odróżnieniu do aku Ni-Mh starej generacji, gdzie po roku tracą na pojemności i nagle z 2850mAh robi się dwa razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wskazane jest żebyś nie rozładowywał do końca bo obecne ogniwa bardzo tego nie lubią.

 

Nie należy demonizować. Urządzenia zwykle sygnalizują rozładowanie przy napięciu 1.0V na ogniwo, co jest jeszcze wciąż bezpieczne. Nawet nieduże zejście poniżej tej granicy nie zaszkodzi ogniwom. Problem pojawia się, gdy ogniwa są rzadko użytkowane i długo leżą. Wtedy samorozładowanie potrafi wyssać ogniwo do cna i wtedy pojawia się problem, gdyż kilka takich "strzałów" i ogniwo leży. Problem prawie nie dotyczy lub dotyczy w mniejszym stopniu ogniw nowej generacji (typu eneloop, podobno niektóre modele trzymają 75% przez 3 lata :blink: ), ale trzeba mieć to na uwadze. W ten sposób zabiłem 8 sztuk ogniw GP 2700mAh... W niektórych sztukach zostało 1200-1400mAh z początkowej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zekker dokładnie! Poza tym posiada funkcję refresh do "odswierzania" ogniw. Ładowarka rozładowuje i ładuje na zmianę dane ogniwo/ogniwa, aż zarejestruje , że pojemność nie wzrasta. Kiedyś "podniosłem" swoje varty2100mAh z średnio 1300 do prawie nominalnych 2100. Fajna zabawka ta bc-700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...