Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie przejmowałbym sie tabelkami, bo jak uczy doswiadczenie to są duby smalone i banialuki.

 

Proponuje poszukać przebojów Lorda w mierzeniu Gienków i Kapuśnika.

 

Grunt, ze Tobie ogumienie i jego umiejscowienie pasuje. Poleciłbym cos w guscie 2.8-3 cala, no ale na tak cherlawej obreczy to byłaby sztuka dla sztuki...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale koła zamówiłem przed zakupem widelca. Chociaż miałem plan żeby z przodu wrzucić coś szerszego ale jak na razie ceny obręczy są dla mnie zaporowe. Chociaż mam taki plan na przyszły rok, żeby sklecić zestaw kół na obręczy 30-35 mm. Wtedy już takie papucie będą lepiej wyglądały i mam nadzieję, że do tego czasu ceny spadną do rozsądnego poziomu. 

 

Z tymi wymiarami to rzeczywiście były dziwne historie pamiętam, bo czytałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

sklecić zestaw kół na obręczy 30-35 mm.

 

WTB i35 wygląda i wstępnie zachowuje się jak niewymagająca zastawiania nerki opcja.

 

Inna sprawa to osadzanie na niej opon , szczególnie dedykowanych TCS...

 

Stalowe palce rekomendowane  :verymad:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie trzymam już dłużej w niepewności i wrzucam zdjęcia sprzętu złożonego, jak łatwo się domyślić wcześniej nic nie pisałem bo weekend był bardzo obfity rowerowo, rowerek bez problemu złożony i na całe szczęście bez żadnych niespodzianek w stylu brakującej śrubki czy jakiegoś pierdołowatego zacisku, więc i w piątek od razu po złożeniu pojechałem objeżdżać, sobota i dzisiaj oczywiście także pod znakiem inbreda. I powiem tylko tyle, WOW. Rower jest naprawdę wielki, znajomi już okrzyknęli go największym rowerem w mieście, jednak koła 29' robią olbrzymią różnicę. Miasto, asfalt, las, błoto wszystko jest już zaliczone, wrażenia po prostu MEGA!

 

 

Jaki to rozmiar ramy? Ja mam 188/88 i mam dylemat jaki rozmiar wybrać...

 

pzdr,

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaldd

 

Czołem

Bardzo fajnie zobaczyć wskrzeszonego piaskowego Po######a z taką historią :) piękny :) Popsułem staw skokowy, chyba będę musiał w terenie jeździć z biegami i mięciutko, także zastanawiam się nad sprzedażą ostrego,  no słabo... Niby z bratem składamy na lato fulla na Tytusie. Ale nie cieszy jakoś mnie to zupełnie i tak się zawiesiłem z  leśnym jeżdżeniem.  Nie piszę nic o górach bo na mtb nie byłem od 2014...Sztywny widelec z przodu chyba też pójdzie do lamusa, zobaczymy co przyniesie 2016... może wstawię 3 cale w karbonowe widły i ramę Garego, albo Reba  z przodu, bo trochę boję się o nią w Tytusie. Moja Reba ma już tadam 10 lat jazdy, tzn miała debiut gdzieś w w kwietniu 2006 na maratonie w Otwocku :) trzeba dbać o sprzęt, choć lagi już zatarłem troszkę.   Takie są plusy sztywnego widelca w zimie :D sprawny amortyzator

 

ps. Polskie tłumaczenie "Inbreda" zamienia się w płotki, dobrze że nie ma dyskryminacji anglojeżykowej ;)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubim czekamy obgryzając paznokcie (miała być 26.02)

 

też czekam, ale niestety z Velo to ruletka. Przez moment byla nawet data 15.04, jak sie w lutym nie wyrobili... Nie obgryzajcie paznokci, bo moze reki nie starczyc ;)

Edytowane przez Rysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to rozmiar ramy? Ja mam 188/88 i mam dylemat jaki rozmiar wybrać...

 

pzdr,

a.

 

Ja mam 198 cm, rozmiar ramy 21', przy moim wzroście nawet nie ma co myśleć o mniejszej.

 

@itr Cała przyjemność po mojej stronie, trochę mi zajęło składanie, ale z grubsza planowałem go złożyć na wiosnę tego roku więc założenia dotrzymałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Niby z bratem składamy na lato fulla na Tytusie.


Marek, off-topowe pytanie (oczywiście jeśli mowa o El Guapo), bo nie chciałem tutaj wzbudzać kało-burzy. To prawda, te plotki, że tam z tyłu trudno cokolwiek powyżej 2.1 upchnąć? Wiem, że cena ramy z damprerem była rewelacyjna, i tak się zastanawiałem skąd się ona wzięła. Rama o charakterystyce ścieżkowej i krosiarskie papucie? To by była niezła porażka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz Tytus rokstar, nie gapa!  rama nieodwinięta jeszcze nie mówiąc o przymierzaniu kół, Ivan mnie zganił że będę mieć wiotko pod pupą, i że te karbonowe widły żebym nie żałował.  Na razie kupiłem stery ale takie niższe o poł centymetra od oryginalnych bo trudno kupić właściwe i drogo. Może to nie zaszkodzi...Rozmiar największy mamy.  Będzie tankowiec... Opony z tyłu to dziwna rzecz w zasadzie ostatnio to na wąskich jeździłem. Na Renegacie, wcześniej na niedowymiarowanym albercie który  był niski... albo maks 2,25 racing ralf...  Pamiętam że Panaracer 2,35 albo Nobby Nic 2,25 denerwowały mnie na tylnym kole... trzymają ale na niskim ciśnieniu jakoś tak ciągnęły w dół na podjazdach jak posmarowane klejem...opona tylna w fulu, w zasadzie nie bardzo wiem co wybrać, nie wiem może jednak uszczelnie racing ralfa ale to dziadek z 2008 roku to pewnie na długo nie starczy... Jednak z mlekiem i niskim ciśnieniem naprawdę daje radę... Chociaż w Beskidy na wiosnę raczej szukałbym czegoś innego.... Albert był świetny w b łoto bo szybko stracił środek a miał gęsty i wysoki rząd klocków po bokach.  Zaraz ale ja się nie będę ścigać, mogę robić sobie nawet traktor na Maxisie Ignitor. Właśnie takie opony z zaznaczonym klocem były potrzebna na trasach w górach gdy z przodu upychałem sztywny widelec... Brak amortyzacji zabiera na zjazdach modulację hamowania przodem, i trzeba uślizgami tyłu ryć podłoże, taki podstawówkowy drift jak na składakach. Pamiętam, że gdy telepie na korzeniach i kamieniach potrzeba było sporo wirtuozerii, a kiedy jej  brakowało to kilka razy musiałem na bombę puszczać się obok ludzi na normalnych rowerach bo tylko po prostej w dół była szansa nie dać wybić sobie kierownicy z rąk... Ale to były pełne portki wtedy... i plomby na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cotic zaprezentował nową Eskapadę i nowego Roadrata

 

W przypadku Szczurzyny zmiany obejmują jedynie dwa dodatkowe malowania a raczej przejęcie dwóch kolorów po Eskapadzie - żółtego i szarego. 

 

W Eskapadrylu jest ich trochę więcej. Poza nowymi malowaniami - szampańskim i limonkowym suport opadł o 10 mm w dół, zmieniła się długość górnej rurki i (co chyba najważniejsze) poziome haki zmieniły się w pionowe. 

 

Nowością jest też rama 52 cm określona jako XS. 

 

PS. Cieszy mnie że w nazwie strony starą wersję określono jako "original" a nowa jest tylko nowa :P

 

Life_Bikes_0841.jpg

Life_Bikes_0833.jpgLife_Bikes_0823.jpgLife_Bikes_0859.jpg

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie póki co pytanie czysto teoretyczne: Jaką ramę byście wybrali do budowy ściganckiego przecinaka XC (29)?

 

Mile widziane ramy niezbyt muzealne. Najlepiej z osią 142x12, główka taper z kątem ok 69st.

Materiał zgodny z wątkiem ST/TI

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie póki co pytanie czysto teoretyczne: Jaką ramę byście wybrali do budowy ściganckiego przecinaka XC (29)?

 

Mile widziane ramy niezbyt muzealne. Najlepiej z osią 142x12, główka taper z kątem ok 69st.

Materiał zgodny z wątkiem ST/TI

 

http://www.konaworld.com/honzo_st_frame.cfm

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem mógłby coś napisać też Koval. Ta stalówkę co ma w UK używa głownie do ścigania.
Miał ostatnimi czasy piękną salsę, potem zaszalał z ninerem. I żałuję.
Gdyby tu nie zaglądnął powiem to co od niego słyszałem -el mariachi jest o wiele lepsze od ninera (ale tylko w mniemaniu Kovala) :) Dokładając do tego różnicę w cenie...

Ja bym stawiała na Grajka. A wymienne haki  pozwolą Ci na podążanie za tryndami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jaką ramę byście wybrali do budowy ściganckiego przecinaka XC (29)?

 

 

 

KONA BIKES | 2016 BIKES | HONZO | Honzo ST

 

Sądzę, że wątpię :)

 

 

 

HONZO Enduro, MTB Trail

 

SIR? P-29er? Najlepiej byłoby na miarę uszyć :)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cały problem polega na tym, że ścigancka stal równa się naprawdę wysoka cena.

 

Bo jak ma być ścigan XC to wypadałoby niewiele wiecej niz 2000g

 

Do tego te 69st i sztywna oś...

 

Solaris nie jest złą opcja ale to nie ścigałka http://www.cotic.co.uk/product/solaris

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...