Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeśli jednak spokojnie łykasz kilosy i raczej spędzasz większość czasu w siodle to lepsza będzie rama nieco większa na której sie wygodnie rozłożysz i która zapewni Ci lepszą trakcję/prowadzenie na prostych.  

Tak. Raczej w ten sposób będzie to wyglądało. Wychodzi na to, że rama 18" będzie spełniała moje potrzeby.

 

 

 

Zawsze najlepiej się przyłożyć do ramiaka przed zakupem. Wydaje mi się że gdzieś w Twoich okolicach(może Bydgoszcz?) powinien się znajdowac jakiś osiemnastocalowy Inbred

Na razie dogaduję ramę z jednym z użytkowników na naszym forum. Akurat z Bydgoszczy. Zobaczymy co i jak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podrzućcie jakieś stalowe ramiaki do podniecania się :) 

 

Nie ukrywam że żal będzie odwiesić Eskapadę na kołek no ale parę rzeczy mnie w niej denerwuje

- szeroki tylny trójkąt w okolicy haków o który uderzam butem

- "proca" przy której trzeba kombinować z bagażnikiem

- dolne mocowanie do bagażnika mocno przesunięte do przodu

- no i poziome haki, uniwersalne ale pionowe są chyba ideolo po przeprosinach z psiejrzutką tylną 

 

Nowa rama ma być stalowa, podobna do Eskapadryla (tabelka niżej) ale spełniać powyższe wymagania, to jest nie mieć tego co na liście :) 

 

Sztywna oś 12x135 i 9mm thru axle w widelcu byłoby ideolo ale podejrzewam że nie można mieć wszystkiego. Musi mieścić też na luzie (a nie na wcisk) 42C z błotnikiem i więcej bez niego.

 

Zastosowanie to wycieczki asfaltowo-szutrowe, ma być wygodnie. 

 

Cenowo - tak do 500 funtów za frejmset chyba że rynek wtórny rozwinięty. 

 

Nie ukrywam że impulsem do ewentualnej zmiany było zobaczenie na forum Kony Sutra  :wub: , Miejsca na gumę jest sporo, ma mocowania na widelcu i poza nim do przykręcenia szpeju, bagażnik też przyjmie bez patentów, jest ładna (a to też ważne), przelotki do linek tam gdzie trzeba. Co do kolorków mam mieszane uczucia bo z jednej strony ładne z a drugiej zwracające niepotrzebną uwagę w terenie (mowa o niebieskim (chyba zeszłoroczny) i pomarańczowym (aktualny)

 

Escapade 

escapade_zpsltsxldvl.png

 

Sutra

sutra%20ltd_zpsxearhr7h.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma jakieś dziwne haki, otwarte do przodu, nie przepadam za takowymi (delikatnie rzecz ujmując) bo mam podobne w Zimówce. 

 

Ma być krótka piłka - odkręcam zacisk i koło wypada w dół, bez kopania się z błotnikami. Także pionowe albo sztywna oś. 

 

I górna rurka nie jest czysta, nie dopisałem w wymaganiach. Taki fetysz. 

 

W czym taki Straggler byłby lepszy od Sutry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź się dobrze zastanów czego Ci trzeba tak naprawdę i jak już będziesz mieć wszystkie wymogi obadane to zobacz czy coś jest na rynku w Twym budżecie, czy będzie on musiał spuchnąć, czy jednak okaże się że trzeba wołać o pomoc frejmbilderów. ;)

 

Ja Tobie nie będę wymieniać w czym A jest lepsze od B bo nie mam takiej palety wymagań ani wachlarza upodobań jak Ty. Mogę rzucić pomysłami ale sam sobie musisz odpowiedzieć co Ci bardziej smakuje...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę przyznać rację. Też wpadła mi w oko.

 

Niestety bo właśnie o cenę chodzi.

 

Podejrzewam że Sutrę idzie kupić trochę poniżej katalogowej czy w Polsce czy jUKej a z Alicją będzie ciężko. Bo to może mieć (ma) taką dystro jak Cotic czyli tylko własną.

 

Ale w sumie to póki co mam na czym jeździć więc pytanie kiedy i czy cena Alicji spadnie. Bo kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że Sutrę idzie kupić trochę poniżej katalogowej czy w Polsce czy jUKej a z Alicją będzie ciężko. Bo to może mieć (ma) taką dystro jak Cotic czyli tylko własną.

 

Ale w sumie to póki co mam na czym jeździć więc pytanie kiedy i czy cena Alicji spadnie. Bo kusi.

 

Sutrę Ltd.(rama z widłem) gdzieś w Albionie widziałem za 490 Elżbiet, a w Polsce u dystrybutora za 2800z.

Na obniżkę Alicji raczej trzeba będzie poczekać, ale Pipedream od lat permanentnie obniża ceny na resztówki do zbożnych poziomów,

więc pewnie z monsterem też tak będzie.

Swoją drogą Sutra i Alicja w porównaniu ze Stragglerem to czołgi. Ten ostatni wygląda przy nich jak gepard i z opinii używających, takoż się prowadzi.

Na pewno koło z jego haków samo nie spadnie :) , ale czy nie jest piękny?

 

15624798118_d6032e6670_h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten ostatni wygląda przy nich jak gepard i z opinii używających, takoż się prowadzi.

To prawda, wygląda naprawdę nieźle. Ale - parę rzeczy bym poprawił/zmienił. 

 

No i masz rację - z jednej strony są czołgi w stylu Escapade, Sutry, Alicji a z drugiej zwiewne łanie czyli coś na wzór Stragglera czy sprzętu który przewinął się w drugim temacie:

 

Nicholas-Bruce-Gordon-Rock-n-Roll-Road-4

 

 

 

czy jednak okaże się że trzeba wołać o pomoc frejmbilderów.

Mam taką cichą nadzieję że może znajdzie się coś sensownego co zaspokoi moje potrzeby na tyle że do Rychtarskiego zgłoszę się dopiero za jakiś czas :)  Stąd pytam bo mogłem o czymś zapomnieć/przeoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-29 zawsze  na propsie!

 

Jakieś bardziej wyszukane koła by się tam zdały ale to szczegół. Jak znam życie prędzej czy później zostaną wymienione.

 

Szacun za pancerniki w kolorze! :)

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Swoją drogą Sutra i Alicja w porównaniu ze Stragglerem to czołgi.

 

Hę? Czy ja cuś przespałem? Jakąś nową wersję Straggler'a?

 

Przecie Surly jest synonimem czołgowatości i  gracji sowieckiego spawacza mostowego... Rowery które mają wytrzymać Brexit, bombę A i B oraz zmianę płci... 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hę? Czy ja cuś przespałem? Jakąś nową wersję Straggler'a?   Przecie Surly jest synonimem czołgowatości i  gracji sowieckiego spawacza mostowego... Rowery które mają wytrzymać Brexit, bombę A i B oraz zmianę płci...    Szacunek...

 

Chciałem to napisać już wcześniej, ale ugryzłem się w mentalny język, żeby nie było że znowu ja wchodzę w dziwne polemiki.

Choć pewnie bym tego tak poetycko nie ujął, więc warto było poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...