Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

budżet... jak zwykle ciężka sprawa ;)  myślałem żeby komplet rama-widelec(stery)-kierownicę upchnąć między 1000-2000zł , ale może się to okazać zupełną abstrakcją i zderzenie z cenami będzie bolesne ;)

- jestem w stanie wydać odpowiednią sumę w przypadku roweru , bo tłumaczę to sobie tym że oszczędzam na pociągu, siłowni, czasie itd :D  

najkorzystniejszą opcje finansową wydaje mi się zakup jakiejś używanej ramy o zbliżonych do opisu parametrach/wyglądzie/geo

 

dziękuję za te 2 propozycje, Surly Straggler ma górną rurę zupełnie poziomą co wydaje mi się pewną niedogodnością,  no i podana przez Ciebie Salsa Fargo  .. to jest to :D   - ale może się okazać 

że ceny zmienią moje poglądy :)  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@RafałxM

A nie za dużo tutaj "kombinacji alpejskich" z jakimiś przekładankami?

Dla mnie kluczowe jest to, co napisałeś:
 

 

codziennego pokonywania ~60km więc błotniki i tylny bagażnik to jest to co chciałbym zamontować, a geometria 29er być może nie jest tym co jest dla mnie najlepsze


Zwyczjnie potrzebujesz lżejszego, szybszego commutera, na którym łatwiej i przyjemniej będzie Ci się pokonywać te ~60km dziennie i Sutra się do tego świetnie nadaje. Sprzedaj obecny rower i kup Konę. :)

 


 

 

I tu pytanie, czy warto? Wizualnie to wyglada nienajgorzej.


Zapodaj CroMoto od Salsy i po zawodach :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo $  KONY

Tu chyba nie ma miejśca na zbyt długie of topy...

 

Rower do jazdy dojazdowej 60 km dziennie to dla mnie jedynie zblizona do szosowej rama z oponami szosowymi między 23 a 25 mm no moze 28 jeśli ktos jest duży. Dlatego trudno mi mieszać 29 era z taką kona jak ze zdjęcia.

W zasadzie każdy musi wybrać coś dla siebie, w oparciu o trasę, nawierzchnię, kondycję styl jazdy, estetykę itd...

Mogę dzielić się uwagami ze swojego bagażu doswiadczeń - na życzenie.Proponuję zapoznać się z ofertą On Ona, ma u siebie jakąś stalową przełajówkę to może być tania alternatywa Pompino ? coś było w ofercie...

 

A stalowo...  z wielką pomocą mistrza Kazafazy zdobyta, krzyżacka rama z kraju świętego grala, obuta została w części zdjęte z piaskowego wsobniaka,

Rozmiar mniejsza... Estetyzacja jeszcze nie nastąpiła na razie wersja demo, mostek przykrótki bo powininenm dla kompensacji rozmiaru krótszego rury górnej załozyć 80 mm a jest 60.  Biały rower na białym sniegu jeździł i jakos nie miałem smiałosci testuwać co z zwrotnością, ale jest inaczej, ze dwa razy jakieś małe niespodzianki sterownicze mi wyskoczyły bo przecież jestem do roweru 21,5 już dostrojony a u taka 19 ka...

 

A tak od czapy, dziś w arkadii czyli centrum handlowym złapałem wzrokiem bluzo sweter na człowieku, błekit z napisem On One :) zastanawiam się czy kupiony u królewej wiktorii czy gdzieś w Polsce ot ciekawostka opytczna...  Może w marku suspenserze sprzedaja kolecje bikefrendły :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

krzyżacka rama z kraju świętego grala


Późna pora już i komórki szare domagają się odpoczynku, ale "krzyżacka" rama, to jaka jest? :)

 

 

Może w marku suspenserze sprzedaja kolecje bikefrendły


Jeśli chodzi o M&S, to szczerze mówiąć bardzo wątpię. Sweterek raczej tutaj nabyty. Ten lepszy, z wełny merynosa. ;)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżacka czyli czarno biała, wsobniak bez przelotek i haka na przerzutki tylko pod singla lub ostre.

 

Sweter wskazany dokładnie w linku to w sklepach "planetyX" i "on one" to z zasady  przecież jest :) .... tylko tak zastanawiam się czy to fanatyk rowerowy był ten pan, czy gdzieś jeszcze poza GB można taki sweter kupić bo wisi na wieszaku :) w centrum wyprzedaży albo wólce kosowskiej u chińczyków w wersji instant do zalania wrzątkiem

 

Pozdrawiam,

 

ps piszę zwykle mało klarownie tak już jest przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrza Kazafazy

Dziekował aż się rumieńcem polał, ale jeździło Ci chyba o "mistrza szmuglerki" ;)

 

Kontrabanda z estetyzacją w drodze, nadziejam że nastąpi początkiem przyszłego tygodnia!

 

@RafalxM: a patrzyłeś na On-One Pompetamine? Może brak jej wdzięku i jawi się nieco jak nieociosany kołek ale warta jest swej ceny i wykombinowania haka pod przerzutkę ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podane modele, suma sumarum ten On-One Pompetamine jest ok - może być brak wdzięku, mi się podoba :)

 

teraz 3 pytania pomocnicze ;) :

 

- z racji tego że pewnie takiego one-one mogę zakupić tylko w UK, nie bardzo mam go jak przymierzyć , macie pomysł w jaki rozmiar ramy celować?

mój wzrost to 176cm  , noga 73cm 

 

- gdzie kupować, zakładam że tylko w UK przez net (więc wysyłka do PL, płatność kartą), ale czy np http://www.on-one.co.uk/bikes  tego modelu nie widzę, jest Pompino , ale to chyba pro prostu model bez tarcz?

 

 

- kwestia haka do przerzutki , mam rozumieć że sprawa prosta , czy może być jakiś problem?

swoją drogą taki hak to dobry pretekst do kupienia np Alfine 11, zamiast kasety ;) co wymyślili już też fabrycznie:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmierz jeszcze raz nogę, bo wydaje się nielogicznie krótka, no i generalnie jesteś na granicy dwóch rozmiarów...

 

2. Prosz http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOPO135/on_one_pompetamine_frame

 

Pompino owszem, jest modelem bez tarcz, ale też ma rozstaw haków 120mm, więc o jakichkolwiek biegach możesz zapomnieć.

 

3. Gdzieś widziałem haki przerzutki do poziomych haków, aktualnie nie mogę znaleźć, ale poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem Cotic Geartug: https://www.cotic.co.uk/order/spares/ i po małych kombinacjach(nieco inny kształt haka paca idealnie.

 

Ewentualnie DMR: http://outlet.upgradebikes.co.uk/Catalogue/Dropout-Mech-Hanger/DMR-Transition-Frame-mech-hanger

 

Sorry za przydługie linki ale smagam z telefona...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmierz jeszcze raz nogę, bo wydaje się nielogicznie krótka, no i generalnie jesteś na granicy dwóch rozmiarów... 

 

zmierzyłem dokładnie , jest 75cm

 

 

 

dzięki, ale wychodzi na to że będę szukał całego roweru , koledzy uświadomili mi kombinowanie z klamkomanetkami itd

 

 

tak więc zaczynam się rozglądać skąd by tu kupić Pompetamine lub coś podobnego , dzięki wszystkim za nakierowanie

 

 

EDIT:

- tylko jak teraz traktować takie ramy pod kątem doboru wielkości, jako szosówki, trekking?

 

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę oftop choć nie do końca

 

W poznański TK Maxie znalazłem czapkę On-one w zawrotnej cenie 14PLN jeszcze kilka było.

Więc koleś w sweterku ( to chyba tu ktoś pisał) mógł być całkowicie nieświadomym klientem tekstylnym:)

 

Takie 2 modele czapek były

 

post-155025-0-77552300-1390594674_thumb.jpg

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha  wiedziałem .... idę zatem do Tk Maxu  szukać ramy  :) :) :)  to się nazywa dział stalowych śledczych  sekcja merynos :D


Co do poponikotaminy... rozmiar, tak  pomiedzy m/l w zależnosci od upodobań, na L może być większa stabilność a m cut wiecej nerwu  w sobie, to wszystko jest grą pomiedzy temperamentem jeźdźca, długością jego mostka, szerokością i rodzajem kierownicy. Sam przy 185 cm mam takie kuriozum: rama jaguara 55 cm mostek 6cm bycze rogi 38 cm szerokosci czyli karłowato.

 

Zupełnie nie wiem jak się sprawdzają takie rozjechane barany ale zwyklego baranka z klamkami od szosy nie brałbym do dojazdówki dwa chwyty w moich byczych są optymalne, dolny szosowy chwyt to może przy zabawach w lajkrze czasem się przydaje, ale człowiek w dzinsach za dolna rurke nie chwyta, ale to przeciez kwestia indywidualna... Dostęp do klamek w byczych rogach jest lepszy i mocniejszy, jedyny mankament że trzeba kupić szosowe hamulce bb 7 żeby działały w systemie uciagu linki klamek szosowych...

 

Alfine 11 i jego manetka ? nie mam pojęcia jak to pogodzić ergonomicznie z byczymi rogami czy szosowa kierownicą....

 

Dodam jeszcze że na kierownicę mostek dojazdowego roweru w zasadzie głównie powinna wpływać ergonomia i praktyczność w ruchu drogowym, i np moje nawyki maja sie nijak do potrzeb innych, i w zasadzie każdy moze chcieć czegoś innnego i doradzać inaczej....

 

Nie wiem czy na poczatek nie próbowac z prostą kierownicą np 56 cm... jako punkt odniesienia.

 

Widelec - proponuję znaleźć oczywiscie z grona przełajowego ( nie wysoki pod kompensację amortyzatota) ale szeroki tak żeby dało się z przodu założyć oponę bliską 40 mm np Snow Studa w zimie...Czasem są ładne karbony z dość szeroką koroną, i pasują takim ciut kwadratowym dizajnem do tylnego widła...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam do wyboru dwa komplety kół 

 

1. http://allegro.pl/kola-28-kpl-alexrims-da22-szosa-novatec-a171-f172-i3905792385.html

 

2.http://allegro.pl/kola-28-alexrims-r450-novatec-a171-f192-8-9s-szosa-i3865218828.html w tylnik kole gdy się zdecyduje będę miał wymienioną piastę na f172 za 50 zł

 

zastanawiam się co do obręczy które lepsze ?

 

które wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W poznański TK Maxie znalazłem czapkę On-one w zawrotnej cenie 14PLN jeszcze kilka było.


Hehe, czyli jednak ciuszki On-One można u nas zanabyć. I to wcale nie instant, do rozpuszczania od Chińczyka. :D

A co do kupna całości roweru: http://www.gumtree.com/p/for-sale/pompetamine-on-one/1045513387#photo-content

Wygląda na "L-kę" w starszej wersji i wcale niezłą ofertę. A jak się taniej kupi, to jeszcze na dozbrojenie sprzetą wystarczy. Trzeba byłoby tylko dopytać i miec kogoś, kto w Herbaciarni w zakupie pomoże.

 

 

witam mam do wyboru dwa komplety kół


Kolega chyba trochę zabłądził w odmętach forum? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos    dzięki za znalezisko, napisałem do sprzedającego pytanie o rozmiar ramy  i czy wyśle do PL...jeśli przeciętni ludzie w USA nie mają z tym problemu to może ten też da rade ;)

 

a co do rozmiaru ramy to poważnie się zastanawiam czy M czy L   , zmierzyłem dzisiaj starą szosę - od środka średnicy suportu to środka średnicy poziomej rury jest 54cm...ja na tym rowerze jeździłem 'jak jeszcze rosłem' więc już sam nie wiem :D

zaraz założę koła 700x38c  do przymiarki , bo coś mi tu nie gra ;)

 

btw:     w tym on-one z ogłoszenia  już ktoś chyba  zmodyfikował z tyłu tarczę na 180mm ;)

 

 

edit:

 

poprawka -  po przyniesieniu z garażu do domu rama urosła :D, przy dokładnym pomiarze 'środek suportu - środek rury poziomej' jest 56cm....może i ja jeździłem na tym rowerze, ale na dwóch nogach to na pewno nie stałem z rowerem między nogami :D

 

teraz w butach spd, na obręczach stalowych 27"  (bez opon)   stoję ale rura mnie 'podtrzymuje'   - tak więc wg rozmiarówki on-one  M=51cm  , L=54cm   coś mi się zdaje że jednak  lepszym wyborem będzie niestety M - niestety bo lubię dłuższe/większe ramy, ale przez to że ta rura jest zupełnie poziomo to mogłoby to być niekomfortowe przy postojach...ot dylemat :D

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem odpowiedź od sprzedającego na gumtree o rozmiar ramy...cytuję:  18"    

 

;)

 

rozmiarówka wg producenta:

 

5′1″ to 5′6″ (155-167cm) S (48cm) 5′5″ to 5′10″ (165-178cm) M (51cm) 5′9″ to 6′1″ (175-185cm) L (54cm) 6′ to 6′4″ (183-193cm) XL (57cm)

 

 

a więc 18 "  pasowało by w rozmiar S ...no nic napiszę jeszcze to sprzedającego  o oznaczenia na ramie,

może  i w tym przypadku rama urośnie , tym razem do rozmiaru M :D

 

 

btw - znalazłem 'rower idealny' pod kątem tego co szukam....zwie się Salsa Vaya , ale cenowo chwilowo poza zasięgiem  :icon_cool:  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a więc 18 " pasowało by w rozmiar S


Tak na szybko 18" to raczej bedzie M-ka, choć po forach angielskich widzę, że jest sporo zamieszania w sprawie geometrii i rozmiarówki tych ram.

No cóż Salsa do najtańszych nienależy.

Przyjrzyj się jeszcze Kaffenbackowi od Planet-X (też bardzo fajna, uniwersalna rama), Road-Rat'owi (od Cotic'a) albo poczekaj na nowe wypusty od Singular'a, które też pewnie najtańsze nie będą, ale może warto bedzie dołożyć.

PS. nowe Jerzyki już podobno dotarły. ;)

1654453_10152557043679447_86152415_n.jpg
1013995_10152557045109447_553411438_n.jp
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za kolejne pomysły, już szukam ...a po drodze przyszła odpowiedź od sprzedającego z UK - pytałem czy to S czy M, czy w ogóle są jakieś oznaczenia na ramie 'literowe'..

 

odpowiedź :   "Well I Am 183cm tall so go from there " 

 

 

nie dam rady się chyba z nim dogadać :D  na pytania odnośnie wysyłki czy to UK czy PL w ogóle nie odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...