Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem sąsiadce takiego Wigry, zmieniłem opony dętki, ( wredna robota strasznie) i zacząłem czyścić czyścić i nagle patrzę : przy spawie na zawiasie pęknięcie, połowa obwodu nie trzyma... Proponuję -- DOBRA LAMPA i ocena okolicy zawiasu... Ilość pospawanych Wigry i Jubilatów  widywanych kiedyś to nie był przypadek....  Okolica  łączenia RURA-BLACHA zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Pierwsze co było sprawdzone.
Dwa wigry które były w rodzinie były spawane: jeden bo spaw puszczał, drugi spawany zawias na sztywno bo się luzował.

Myślicie, że w zakreślone miejsce gdzie mocuje się podnóżkę udało by się dopasować jakiegoś U-brake'a?
Dodać u góry płytkę dla sztywności i skręcić z dolną płytką:

FP0w55F.jpg

Chyba otworzę sobie wątek tyczący wigry 3, co myślicie? :)
Idą opony. Wybierała Córka, więęęęęęć... :D

Opona-Vee-Tire-Speedster-20x-1-75-47-406

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Mogę ci sprzedać całe przednie koło: lekkomocno pogięte, lekkomocno scentrowane, lekkomocno przyrdzewiałe ;)
Za to obraca się z pewnym i mocnym oporem :)
Tanio nie będzie, ale takie rzeczy muszą kosztować :D

Tył na razie zostaje, bo nie mam opcji w okolicy na przymierzenie i dopasowanie czegoś z aktualnej produkcji.
Będzie trzeba się wreszcie centrowania nauczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawa sprawa wydarzyla sie u Genesisa, jeszcze 17 czerwca dostepne byly w zasadze wszystkie wersje CDFa we wszystkich rozmiarach, rowery jak i ramy... 22.czerwca chcialem zamowic CDF 725 ...i okazalo sei, ze tego dnia nie ma juz NIC, zostal jeden 725 w Sce, 853 wyprzedal sei do cna, to samo z rowerami :P  czy oni tam maja pojedyncze sztuki ? :> 

Tak czy siak do wrzesnia posucha, wtedy ma sie pojawic wypust na 2021, ale nie sa znane na te chwile ani spece, ani kolory.... 

Jakby ktos znal kogos kto chce sprzedac 725 w Lce, to jestem chetny ;-) zalezy mi na wersji QR.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinol123 napisał:

Jakby ktos znal kogos kto chce sprzedac 725 w Lce, to jestem chetny ;-) zalezy mi na wersji QR.

Ja na rynku wtórnym szukam CDF od roku - bez skutku ;/

W sensie czasem się pojawią, ale w cenach z kosmosu w porównaniu z brytolskimi serwisami second hand, gdzie kompletny rower w znośnym stanie kosztuje z 400£...

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszna sprawa, nie jest mi dane kupienie  CDFa, myslaelm czy aby na pewno jest mi potrzebny po raz 59 w tym tygdniu, od 12 gdybalem czy wziąć ta Lke, gdy juz sie zdecydowalem zrobilem order ... odbilo mi przez limit  bezpieczenstawa na karcie ktory zasze zakladam tej virtualce po zakupach, ...znow zacząłem myśleć i .... gdy po raz drugi chcialem zrobic order, wyjechał :PP 

A wszystko przez jakeis 300pln roznicy w cenie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus, nie wiem co ludzie widzą w CDF -  nie można wsadzić szerokich opon, widelec jest niski jak w szosówkach, do tego główka nie pozwalan na taper więc  nie wejdzie żadna opcja amortyzowana (oprócz laufa), znalezienie karbą też może być mocno kłopotliwe... zresztą strasznie podobny do Kaffenback'a albo Charge Plug.

już lepiej zainteresować się (bo jest sporo używek na portalach) Specem Sequoia (27.5x2, może z przodu więcej) jeśli ma być pod wąską, bądź AWOL (27.5x2.3)- pod szeroką gumę, albo czymś powszechnie dostępnym w pl tj.: Marin Nicasio/Nicasi+ lub Four Corners (chociaż ramy trochę cięższe) albo Breezer Radar / Doppler, albo nawet Diamantem z serii 130/131/132/133/134/135 bo ładny.

Jeśli jednak CDF - można zapytać tutaj: https://allegro.pl/oferta/genesis-brixton-9053863721

 

Chyba, że ma być ultraletko to może Ribble CGR 725?

Edytowane przez twojastara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 CGR725 nie ma do września, jak zresztą większości innych modeli. Trek już wyprzedał jUKejkski zapas na 2021.

Pandemiczne umiejscowienie ludzi w domach spowodowało wzrost rowerowych zakupów, gdzieś mignęło mi info o trzystuprocentowym wzroście sprzedaży. Powodzenia wszystkim zamierzającym kupno roweru, najlepszy czas uśmiechnąć się do frejmbilderów!

P.S.: Brixton to zupełnie inna bajka geometrycznie do CdF, główka w eLce ma 21cm! I też jest nietaperowana...

P.S.2.: wersja podlinkowana przez @twojastara to nowszy model niż mój, faktycznie oparty na CdF. Zwracam honor :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na wyspiarskich forach, że CDF jest słabą ramą - ciężka, mułowata i pracuje jak kowadło. I nawet 853 nie poprawia za wiele sytuacji. Może Temple Adventure Disc? Chyba lepsze opinie ma. Mnie trochę odstraszyła waga. Nie chwalą się na stronie, ale w mailu napisali mi, że frameset w rozmiarze 60cm ze sterami waży ok. 4kg. Na plus na pewno prześwity - 700x45c / 650x50c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bikepackers nic nie maja, pusto...to przez nich chciałem kupić ramę początkowo, przy okazji napisze, ze sympatyczni w kontakcie, polecam.

18 godzin temu, twojastara napisał:

strasznie podobny do Kaffenback'a albo Charge Plug.

no i właśnie takiego szukam ;'-). Żaden amortyzator nie bedzie mi stali szpecił ;-) wegiel tez mi nie potrzebny, jak i kola 27.5. 

18 godzin temu, twojastara napisał:

Marin Nicasio/Nicasi+ lub Four Corners (chociaż ramy trochę cięższe) 

Sorry, ale macalem te rowery i moj stary charge plug przy nich to szczyt wykonu stalowego, ze juz o takim jari nie wspomne. Myslalem zeby to kupic dla ramy...do pierwszego macania... dodam iz marin sprawia wizualnie lepsze wrażenie wykonania niz fuji, z ktorego lakier to chyba paznokciem można nawet zerwac.

 

9 minut temu, danielson napisał:

CDF jest słabą ramą - ciężka, mułowata i pracuje jak kowadło. I nawet 853 nie poprawia za wiele sytuacji. Może Temple Adventure Disc? 

myslisz ze cos b.podobnego w geo, uspawane z tych samych rurek co cdf, jest jakos lepsze niz cdf? A poza tym, potrzebuje sam frameset, a nie caly rower.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

myslisz ze cos b.podobnego w geo, uspawane z tych samych rurek co cdf, jest jakos lepsze niz cdf? A poza tym, potrzebuje sam frameset, a nie caly rower.

Nie wiem, to takie ploty z tego, co wyczytałem jak szukałem ramy dla siebie, np.:
singletrackworld.com/forum/topic/croix-de-fer-853-worth-the-upgrade/#post-10623131

Takich opinii znalazłem kilka. Waga (3.6 dla 725 i 3.72 dla 853) też może wskazywać, że te ramy mają masę typową dla stalówek z dolnej półki, a zatem mogą mieć podobne przekroje. Np. Shand robi  stalowy widelec pod tarczę który waży prawie o połowę mniej niż ten od CDF.

W lutym Temple Adventure był bez problemu do kupienia jako frameset (za ok. 2.5k). Poza tym aż tak bardzo bym się samą naklejką nie sugerował. Z tych samych rurek można zbudować ramę lepszą lub gorszą. Inna sprawa, że oba rowery mają wytrzymać touring w klasycznym sakwiarskim wydaniu, więc muszą być zbudowane "na zapas". Ja bym odradzał, jeśli nie ma się planów na 4 sakwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ktos zna framesety, tego typu w cenie do 3k pln, to chetnie poznam alternatywy dla cdf. ktore sa dostępne,. Nie chce drozszej ramy, bo rower bedzie zostawal  sam w garazu rowerowym :-).  Wymagania, QR, dolne prowadzenie linek, dwie przerzutki,  dyski, najlepiej bez FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronin SL 2019 był za 1.7k w czeskim sklepie. Jest spoko, tylko wideł jest dość badziewny (wymieniałem, bo koło siedziało niesymetrycznie, w nowym ten sam problem..). Dość duża rama 56cm z taperowaną główką waży tylko 2280g :) Na QR wielkiego wyboru nie ma, wszyscy się uparli na sztywne osie. Może Soma Double Cross Disc? Czaiłem się na nią, najbardziej mi leżała w tym przedziale cenowym, ale nie mieli mojego rozmiaru. Może w Twoim jest jeszcze dostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rudym to lekka przesada. Mam Ronina od dwóch lat i od nowości napsikałem go od środka Bollem bursztynowym. Nie dbam o niego raczej, bo stoi codziennie 8h na dworze. Owszem w dwóch miejscach pod lakierem coś tam się pojawiło, ale zeskrobałem, pomalowałem i spokój. W środku też nie jest tak źle.

Ogólnie to stal i rdzewieć będzie. Jak będzie bardzo źle to dam proszek i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...