Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Crust, masz Gienka rodem z przyszłości!     :thumbsup:

 

Teraz tak dla hecy ściągnij baraninę, załóż płaszczaka i...podziel się wrażeniami ;)

 

p.s.: no właśnie, Adambieg, może jakiś nieoficjalny fanklub Gienka na ziemiach polskich odpalimy? :D

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a według mnie Wsobniaka zostawić powinieneś a zredukować stajnię do trzech szos ;)

 

POZDRo-:ver

 

wsobniak na razie zostaje, testy przełaguara podłamały mnie, zwizuwalizowałem się  na kamieniach, i coś złożę w sowie na Inbredzie, strach bo rama jest w idealnym stanie,

pooklejam , podoczepiam protektory...linki w pełnych pancerzach dołem,

jopór dla przerzutki przedniej w improwizacji i jazda...

 

po zlotowym weekendzie zastanowię się czy wsobniak zostaje czy jakieś nowe pomysły, spotkamy się i będzie o czym dyskutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Adambieg, dzięki za cyferki, przydały się.. ;)

MikeSkywalker, do spokojnej jazdy jest ok, trochę już myślę żeby coś ale chwilowo bawi mnie "retro".

Kazafaza, prędzej czy później będę testował.

Adamos, bliskie stwierdzenie tego co pomyślałem po bliższym oglądnięciu, najbardziej męski parametr- lakier, w słońcu kosmos.

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adambieg, dzięki za cyferki, przydały się.. ;)

 

Cyferki Gienkowi się nie do końca zgadzają. Właściwie wszystkie wymiary są zgodne z tabelką (+-kilka milimetrów), poza długością główki. Ta w tabeli jest podana razem z wysokością kompletu sterowego.

Rama ma trzy malutkie wady:

- prowadzenie pancerzy przerzutek (zakombinowałem i dałem w całości do tylnej),

- widelec ma tylko jeden gwint do bagażnika lowrider, nie ma jak zamocować koszyka bagażowego (na to też jest sposób ),

- widelec jest sztywniejszy niż Salsa Cromoto, słabo tłumi nierówności

Ale i tak lubię moją śliwkę :P

 

 

Sobotni wypad nad Wisłę

ee6738b4e2b4379b.jpg

 

 

Anything cages dla druciarzy :thumbsup:

a20144cbca2c6ced.jpg

Edytowane przez adambieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze mogli dać pełne,  czeka mnie wymiana, poza tym ten detal irytuje. Główka faktycznie ze sterami podana no i ETT przydałaby się dokładniej ~1 cm krócej, sporo.  Ładny ten Twój fijolet, też celowałem ale za późno się obudziłem, wziąłem cały bo 2017 samaframa biała i jeszcze chyba ich nie ma. Brałem przez Freeborn, polecam sklep, sympatyczna obsługa,dali dobrą cenę. Nowa taczka to fajna taczka, sama jeździ prawie.. ;)

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...czekaj.. ale 1700 za przyzwoitą stal (ciekawe jak waga) pewnego, sprawdzonego producenta polskiego, na miejscu. Po co szukać taniej? (tzn wiem ale po co tak myśleć jeszcze zanim nawet rama trafiła na lady) - mała pierwsza wpłata , reszta po 100 co miesiąc - nawet nie poczujesz tego.
Onona czy gienka na tej zasadzie nie dostaniesz. Ciut taniej (1200?) masz ładnego i owszem ale Węgra, tylko na rurach z kanalizy. A ceny stali z czasów romka czy unpluggeda dziś już są tylko legendami ;)


(ale ja nie kupię :D nie pasuje mi do końca geo, łabędzia szyja i malowanie na starcie do wymiany :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że cena jest zła, po prostu może być jeszcze lepsza. I wspominam o tym dlatego że sam ramę tej firmy wyrwałem w świetnej cenie (ale po sezonie). 

 

W moim przypadku o ratach mogę sobie pomarzyć więc wspomniana opcja odpada. 

 

I z całą sympatią do marki też raczej nie postawię kolejnego NS w pokoju. Raz że malowania ram idą w dziwną dla mnie stronę, dwa że w najbliższym czasie zakupy rowerów trzeba odroczyć a trzy - myśli o "plusie" krążą wokół singla więc Eccentric odpada w przedbiegach. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś śmieszny.

 

Ale wiem że nie każdy zagląda bezpośrednio na stronę dystrybutora i/lub śledzi ją na bieżąco także informuję że takie akcje się tam zdarzają. Więc jak można mieć kilka stów w kieszeni więcej to czemu nie. Nie każdy zarabia takie kokosy jak @@yarr :P

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike tu nie chodzi o to żeby przepłacać, bo ktoś dużo zarabia. Chodzi o podejście, o którym sam pisałeś jakiś czas temu w odniesieniu do sprzętu elektronicznego, czyli kryptonim "a rabacik będzie?". Jeśli klientela ciśnie z ceną ile wlezie, to producenci z czasem się dostosują, ale niestety kosztem jakości. Chcesz dobrą stalówkę to płać, a jak Cię nie stać, to pozostaje polowanie na używki z kilkuletnim opóźnieniem, bo niestety, nowinki w stylu 27,5+ muszą swoje kosztować. Ot cała filozofia.

 

Jest też oczywiście druga strona medalu, czyli producenci próbujący kroić klientów korzystając z fali popularności jakiegoś rozwiązania, ale rynek szybko weryfikuje takie przypadki, bo nie każdy może być jak Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku NS Bikes ceniłem ich właśnie za stalowe, solidne ramy które wcale nie były takie drogie. Może też z tego powodu Eccentric wydaje się drogi - mojego Core kupiłem za grosze, Surge też jest do dostania poniżej tysiaka za ramę. 

 

W sumie to dalej ich cenię choć żadnej stalówki od nich już nie ujeżdżam.

 

Ale mam pewne obawy czy taki Eccentric nie podzieli losów Snabba który po pojawieniu się na rynku kosztował trochę więcej niż wcale-nie-gorsza Soda tegoż producenta. Podejrzewam że jakiś wpływ miała na to właśnie moda na ęduro. Nie śledzę tematu ale jeśli znikają ze sklepów to tylko się cieszyć że producent się rozwija i w dobie mody na plusy i omawiany rower zniknie z półek dość szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike ja sobie tylko zdaje spawe z tego ile kosztuje material nawet w wiekszej ilosci i ile pracy trzeba wlozyc nawet przy produkcji masowej zeby stworzyc taka rame.

 

To ze pod koniec zycia modu jest na niego duza przecena nie wynika z dobrego serduszka priducenta czy sprzedawcy a z cisnienia rynku.

 

I tak jak alkkwlsk napisal im bardziej konsumenci cisna cene tum wieksze g.. w kolorowym papierku dostaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja swoją ramę trochę męczyłem i nie powiedziałbym żeby była gówniana. Podejrzewam że obecny Surge też nie jest wykonany z jakiś znacząco lepszych materiałów a cena na przestrzeni kilku lat trochę wzrosła. 

 

I nie o samą cenę tutaj chodzi, bo dla mnie zapłacić dużo za dobrą stal to coś oczywistego. Jeśli faktycznie materiał drożeje czy stosują lepsze rurki to w porządku. Ale mam wrażenie że może chodzić również o te cudaśne różnokolorowe wzorki które na nich malują. Właśnie ten kolorowy papierek który nawet jeśli nie przykrywa gówna to jednak może (ale nie musi) wpływać na cenę. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To jeszcze kilka słów o Smootnym i jego większym bracie Pur(z)e, na świeżo, prosto z lasu.

14566325_1288444577854768_84896155399841

Dotarła do mnie wersja ostateczna, sklepowa Pura w eMce. A, że to ta sama rama co Smootny porównuję.
Zmiany są kosmetyczne, detali mało ale oczy radują.

Sterówka smuklejsza od tamtego termosu w prototypie, prosta, czysta, dolna miska sterów na zewnątrz.
14559998_1288444807854745_79580481179593



Podsiodłowa chyba została odchudzona bo rzuciła mi się w oczy grubość blachy na rozcięciu. A może po części myli oko to miłe pogrubienie rury na końcu gdzie jest zacisk :)
(rozcięcie nadal po właściwej stronie)
14612522_1288444777854748_71915983593729
(w życiu nie spawałem ale spawy różne widziałem i ten mnie się podoba)

A z tyłu mam wrażenie górne widły dostały jeszcze większego kopa:

14633119_1288444741188085_61324693981940

Na wysokości koła 27+ jest....98mm szerokości (!) a od opony czy to 27,5*3" czy 29x2,25/2,4 jest około 2cm do usztywnienia.
Dołem jest ciut mniej ale Nobby NIc 3" i szerokość 76mm (ta opona robi piorunujące wrażenie i mogła by spokojnie nazywać się Ursus 3) mieści się spokojnie.

A propos nobbiego - wersja prototypowa była na WTB z ich prostokątnym przekrojem i "rogami" dziwnie pracującymi w zakrętach.. Nobby (czy 3" czy 2,25) tworzą w przekroju ładny łuk, pozwalający pochylać rower w zakrętach, mocniej trzyma, lepiej się balansuje. Zmiana opon kompletnie zmieniła charakter tego bydlaka. I choć WTB było zdecydowanie bardziej elastyczne wolałbym niemiaszki (lub inne opony o okrągłym profilu). Do funu +10.

Co się mnie podoba? Śrubki a nie przelotki. Jedna jest nawet dołem pod główną rurą i wykorzystamy ją pod koszyk bidonu (drugie mocowanie pójdzie z zipa). Rama w Mce mogła by być bardziej slopingowa (eSka pod tym względem wygląda świetnie) co podkręciło by jej ędurowy charakter ale znów dzięki temu jak jest miejsca na całkiem normalny trójkąt.
Czego zabrakło? Wiadomo - drugiego bidony, a nawet jak jest ten jeden - dziurki mogły być dużo niżej - pozwoliło by to używać 0,75l bidonu i pojemnego leniwca. Martwi mnie też możliwość konwersacji na pełnego sztywniaka - wideł na coś koło 540mm i ciężko go będzie zamienić czymś sztywnym żeby kąty zostały choćby przyzwoite.

Jeszcze jedna rzecz (nikt mi tego nie potwierdził ale też nie zaprzeczył) - być może wersja prototypowa nie była na reynoldsie a zwykłym cr-mo? Rury dźwięczą subtelniej, są delikatniejsze, podsiodłowa chyba szczuplejsza, sterówka inna...hmmm No i nie było kiedyś org. naklejki 853 :)

I powiem Wam, tak szczerze na koniec - jak by na tej ramie był inny kolor, połysk, klaru kilo i np napis niner to byśmy tu wzdychali i pięli, że ojeju ale ładna i wogle. Dodatkowo haki, które wynalazł Yarr umożliwiające zrobienie singla podnoszą jej wartość. I tylko wielka szkoda, że nie będzie samych ram w sprzedaży (i.. że tą mi też zabiorą :( )


ps: i jeszcze okiem (i nogą) Prezesowej po dzisiejszej jeździe - do psychy daje 15+, na podjazdach piaszczystych, ziemistych, korzeniach +10, w piachu ... (jaki k.. piach?!)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...