Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Mike, a sprawdzałeś kompatybilność widelców od Road Rat'a i X'a? Poszperałbym info zwłaszcza o tym ostatnim, bo o ile dobrze pamiętam, to był oferowany w 3 różnych wariantach - 2 stalowe i jeden węglowy - a co za tym idzie, może się jeszcze coś na magazynie ostało.

@thomasz by pewnie podpowiedział dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roadrat ma taki sam, X troszkę inny: 385/38mm.
 
A wiecie co jest najlepsze? Przeglądając sobie jeszcze raz wszystkie zakładki przy Eskapadzie/Roadracie trafiłem na taką informację: 
 

Front hub: 9mm bolt thru or 9mm QR (note, fork has closed end)

Wychodzi na to że producent założył opcję o którą ja głupi pytałem wcześniej, czyli delikatnego rozgięcia widelca potrzebnego do zamocowania piasty. Także kto wie, może nie trzeba będzie ciąć? :)

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie można giąć i kombinować, ale wystarczy pobieżne choćby przeglądniecie fociszonów Eskapady w interenetach, żeby sie zoreintować, że raczej wszystkie maja 9-cio milimetrowe przelotówki z przodu.

 

Co do cięcia to nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to opcja całkowiecie nie do przyjęcia...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

... ale  nie wszystkie :)

 

IMG_3621.jpg

 

 

Warto przeczytać ten watek na STW ---> http://singletrackworld.com/forum/topic/cotic-escapade-owners

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Najlepiej będzie jak zapytasz Gabora o malowania. Csepel właśnie zawsze tym się wyróżniał - sporą gamą kolorów na oferowane graty.

Oczywista, że żem pisał do niego wcześniej. Czekałem na odpowiedź ;)

Kolorów innych niż ten nieszczególny niebieski na razie niet.

Te gołe ramy to proto i nie było ich w sprzedaży.

Rama M-ka waży 2900g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogon krótki jak u Honzo to i waga jak u Honzo.

Tak czy inaczej, Csepel Woodlands CrMo to w mojej ocenie najładniejsza rama stalowa w najsensowniejszej cenie na rynku. Czy jak w sklepach węgierskich kosztuje coś 75 000 forintów (obecnie 1000zł) to zawiera to VAT, cła, podatki, itd?

 

Wie ktoś jaką to szerokość opony przyjmuje na zadzie?

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Z ceną i sensownością (haki bardzo na plus) się zgodzę, z wyglądu mi się stara honzo bardziej widzi, ale ta już drożej.

Waga mnie trochę zniechęciła do niej. Na szczęście daaleeekoooo jest jeszcze do mojego stalowego 29, więc może co ciekawszego się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat kwestia "rozpalenia" Revo była. Cholerstwo zanim naładuje swój kondensator to można pół równika objechać. Tym bardziej za pierwym razem. A w dodatku początkowo nie podali info iż cztery idiody się odpalają dopiero przy prędkości większej niż zdawa się 15 klocków na gadzinę więc się spinałem i na obadanie odsyłałem.   Zatem piasta niczego sobie, a ostatnio widziałem w akcji o wiele lepsze lampiony od Revo. W dodatku handmade in PL

 

 

 

Ciekawie gdzie :P

 

A co do ośki w dynamce to przerobienie 15 na cokolwiek mniejszego to nie jest lot w kosmos.

Ja zrobiłem z niego bolt in 135 mm to w miarę wszystko się da. Wystarczy trochę amelinium i średnio rozgarnięty tokarz.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A nie mogę kochać wielu rzeczy?

 

 

Oczywiście, że nie! Obecna władza zapowiedziała walkę z wszelkimi objawami cyklozy i takie postawy będą z całą bezwzględnością wyszukiwane, tępione i usuwane jako niespójne z nurtem. ;)

 

A tak bardziej serio, to chyba masz rower do złożenia, a jak będziesz kochał co chwila coś innego, to w końcu tej ramy nie kupisz i będziesz musiał czekać na kolejny rzut. Znam to z autopsji. 

 

Hu hu ha idzie zima zła!

 

10574319_1084462751577525_49682589902799

 

 

PS. wybaczcie, ale też musiałem...

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...