Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

całkiem przyjemne malowanie

 

WHAT? To jest strawiona fasolka po bretońsku (czytaj moja rama) + odrobina szpinaku. W lekko wodnistej konsystencji...if you know what I mean.

 

Pytanie.

Gdzie zamówię naklejki On One w wybranym kolorze, niestandardowym? 

Wystarcza mi te główne z ramy + model. 

Polecicie coś gdzie mi wykreują takie cuś?

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

No i to jest chyba najpopularniejsza opcja, a kąt główki nie był krosiarski zbyt?

 

Czy to wygląda krosiarsko?

 

P8220788.JPG

 

Nie wydaje mi się, poza tym przetestowane i sprawdzone.

 

Pewnie można by się pokusić o wstawienie 483 ale wtedy kokpit może być całkiem wysoko...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wygląda krosiarsko?

 

P8220788.JPG

 

Nie wydaje mi się, poza tym przetestowane i sprawdzone.

 

Pewnie można by się pokusić o wstawienie 483 ale wtedy kokpit może być całkiem wysoko...

 

Szacunek...

I.

 

Ivanie groźny, nie wygląda, ale mnie się wydaje  że ze wzgląd na gięcie kiery i kilka podkładkó pod mostem?

Pikny patyczek do podparcia :D

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ivanie groźny, nie wygląda, ale mnie się wydaje że ze wzgląd na gięcie kiery i kilka podkładkó pod mostem?

 

Na ten, wstepny i kontrolny set kiery/mosta/podkładek nie zwracałbym szczególnej uwagi, gdyż było to zaraz po poskładaniu roweru.

 

Patrzyłbym raczej na położenie przedniego koła wzgledem ramy oraz kat główki ramy.

 

Poza tym problem raczej rozwiązany, gdyż rzeczona alternatywa była w użyciu i została przez Kolege crusta odprawiona jako dając zbyt wysoki efekt...

 

Z resztą tu ten sam wsobniak, tylko z czarnym widelcem tuż przed szmuglem do Skwarka. Z normalnym juz mostkiem, podkładkami i kierownikiem...

 

16920358539_683fa88f58_b.jpg

 

 

Też raczej nie ma się do czego czepnąć...

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Panowie parę zmian w życiu, bezprądowca sprzedałem, problemy finansowe i zdrowotne. Padło na niego. Na sprzedaż poszedł też miejski rowerek z koszyczkiem. Ale serce nie sługa, dalej sobie przeglądałem aukcje i natknąłem się na ramkę Univegi, wraz z widelcem, sztycą, zaciskiem i hamulcami oraz przerzutką za 20zł! Pomyślałem, nie no, Bóg daje znaki, do tego w moim mieście. Podjechałem, kupiłem i z garażowych części złożyłem poniższego potworka, kiera i siodło jak w ostrym więc można między autami pomykać, oponki z tyłu stritowy hookworms 2,5 na kole do strita :) z przodu virube 2,35 :) chyba dziesięcioletnie :) Hampel na przód tylko, styknie. Idea przyświeca taka, by mieć czym śmigać po warszawskich ddr, które bardziej przypominają górskie szlaki pod względem gładkości, niż jezdnie dla szosówek, ale jednocześnie gdy kończy się DDR mogę zjechać na jezdnię i w tłoku aut bezpiecznie śmigać między nimi. Będę też ten rowerek brał w Polskę, kiedy będę zwiedzał inne miasta. Parę smaczków na zdjęciach poniżej, ramka jest pod stery ahead :), podwójnie cieniowane chromo, z tego co po napisach widzę król Ritchey maczał paluszki. I to na tyle w sumie. Aaa, mam w planach ją pomalować, ale obecny kolor też mi się bardzo podoba. Co ciekawe na takiej ramce śmigał mój kumpel kiedyś i nawet pożyczałem od niego ten sztywny wideł do swojej stritówki, kiedy amorek mi pękł. Życie pisze fajne scenariusze. Nie ukrywam też, że przez ostatnie pół roku katowałem singielka pod ostre koło w miejskim tłoku, co spacza psychę, kumaci wiedzą, o co chodzi i ten rowerek jest próbą zwolnienia tempa i nie przepychania się z kierowcami auta na co dzień.

 

11099752_860162810724288_423457195057443

 

10631227_860162620724307_291441853318353

 

11154607_860162890724280_738187245154867

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie wiadomo tylko jak zakończą się próby prostowania haka.

A czemu miały by się w ogóle zacząć? Ile pogiąłeś stalowych haków w życiu, że to taki problem "na wyrost"? Głęboki oddech, melisa i spokojna analiza sytuacji, nie pierwsza i nie ostatnia rama ze stałym hakiem co nie widziała imadła i francuza ;)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowało się, nie raz. Nawet w obecnym projekcie, przełajce na Centurionie, trzeba było wprowadzić poprawki. Cierpliwość obowiązkowa! :) Ciekawe tylko, że w aukcji Sprzedający nic nie napisał o wygiętym haku, mimo, że widać jak na dłoni.

 

A w temacie, macie jakieś sposoby na usunięcie farby z powłoki chromowanej? Skansol pomoże? Mam cr-mo widelec w chromie i ktoś go uciapał farbą jak resztę roweru malował. Chcę to ściągnąć i wypolerować na błysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakiś agresywny jeździec jesteś, bo mnie się zdarzyło może raz w życiu. Raz nawet zmieniarka poszła na patyku a hak nie drgnął.
No i jak sam dobrze piszesz - prostowało się - czyli nie taki diabeł straszny.

Jak się tak przyjrzeć to rzeczywiście - hak wygląda na wygięty do tyłu a samo oczko oparcia osi na rozwarte. Ciekawe.
W sytuacji gdy pod Choinkę zdarzały się promocje i po 109 funtów (plus minus 10) nówki te 500zł wydaje się wątpliwą okazją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...a widzisz, bo ja pytałem ile razy zdarzyło Ci się wygiąć hak u się! Czyli potwierdza się reguła ;)


ps: tak przy okazji - jednego znajomego nie udało mi się przekonać na stalowego 29erowca tylko dlatego, że nie miał wymiennego haka. Nigdy żadnego nie wygiął, rower do raczej turystyki leśnej niż lotów.. no ale "słyszał". Uwielbiam TO. Skończyło się na jakimś padaku glinianym (skądinąd dobrej marki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...