Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jak byś miał takie drewniane kolana jak ja Lordzie też byś zbeszcześcił (w Sarnie tak samo zbeszczeszczone). Następny właściciel sobie zbuduje singla. Ta zima i małe górki na połedniu wybitnie mi pokazały, że singiel i owszem.. dwie dekady temau). A haki nie polerowane - ot zwykła nierdzewka :D
Pomarańcz (zdjęcie przekłamuje) niczym nie łamana, ja nie z tych co łamią ;)

Ivanie, nie pokazuję, bo nadal nie ma co pokazać. Hak był dla wszystkich horyzontalnych. Teraz walczę z pancerzami :D


ps: elyta się wypowiedziała, żesz jego mać...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..i wspomniany przed południem haczyk, już na właściwym miejscu ;)

 

DSCN0501.JPG

 

A propos tego co w tle, to widział już toto foto Prezesie? 27,5+ Vee Trax Fatty 3,25" na obręczach Velocity Dually (39mm wewnętrznie) i podobnoż nawet w opcji wielobiegowej też obleci. Pytanie tylko czy to te same prześwity co w starszych wersjach tej ramy, bo coś mi świta, że tam chyba coś poszerzane było.

 

11019410_10153704631059447_7813819009140

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Pytanie tylko czy to te same prześwity co w starszych wersjach tej ramy, bo coś mi świta, że tam chyba coś poszerzane było.

Stary (niebieski) swift ma w dolnych piórach 85mm prześwitu, w górnych równe 90mm. Moim skromnym 27,5++ by weszło ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@raff... ta cisza i konsternacja mówi wszystko- ludziska zbierają szczęki z podłogi i przeglądają szybko necik
Napiszesz coś więcej?
@Woojju, czekamy, czekamy... tej wiosny widać czeka nas prawdziwy wysyp stallóvek ;)



Ciekawe komu będzie dane jesienią zdobyć takowy certyfikat stallovości ;)

DSCN0489.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie - baza Commencal Uptown model 2015.

Naped - Gates Carbon Drive CDC wyliczony tak, zeby odpowiadal oryginalnemu 36/17.

Korba - Shimano Claris, chcialem Alfine, ale warunkiem dobrego dopasowania bylo zastosowanie Octalinka, wiec troche sie sprawa skomplikowala, bo czarny Alfine na Octalink okazal sie nie do kupienia.

Tylna piasta - Sram Automatix - nie bardzo wiem jak to sie stalo ale cos rozmiar sie nie zgral i trzeba bylo dorzucic dodatkowa nakretke zeby ustawic kolo w osi, troche mi zepsulo feng-shui, ale generalnie nie przeszkadza.

Poki co tyle. Odnosnie obreczy - hmmm, ksztalt wskazuje ze sa pod v-ki, choc powierzchnia styku jest identycznia jak reszta. W sumie to nie wiem co o tym myslec, ale wydaje mi sie ze Commencal by az tak dupy nie dal pakujac obrecze pod tarcze do v-brake'a. Anyway zobaczymy co sie zadzieje po paru hamowaniach, poki co wyglada na to ze jest OK.

Co do automatixa - trudno cokolwiek orzec, mam za soba cale pareset metrow jazdy probnej, nie zdazylem jeszcze nigdzie dalej sie ruszyc (przy przeprowadzce zgubilem u-locka i czekam na nastepnego, wiec jestem troche uwiazany). Mam wrazenie ze faktycznie dosc wczesnie sie przelacza, pytanie czy to taka charakterystyka, czy kwestia duzych kol?

Adaptacja ramy zrobiona w Beat Bike na warszawskiej Pradze, musze pochwalic robote, bardzo schludnie, a tego najbardziej sie balem. Czekam na fotki z procesu adaptacji, podrzuce jak dostane, w swiateczny weekend moze wyjde w koncu na dwor i zrobie pare wlasnych fotek (onanizm sprzetowy ponad wszystko!). Zasadniczo jestem zadowolony z efektu, bardzo chcialem nietuzinkowego mieszczucha z napedem paskowym (dobre wrazenie ze Stridy), niestety to co mi sie podobalo mocno wykraczalo poza zalozony budzet. Jesli mam byc szczery to w 29 cr-mo trudno znalezc cos interesujacego w tych pieniadzach, jestem bardzo pozytwnie zaskoczony rowerkiem, zobaczymy jak bedzie w eksploatacji, poki co jestem dobrej mysli. Czeka mnie jeszcze montaz blotnikow, chlopaki z Commencala obiecali ze w kwietniu maja juz dostac, maja byc anodowane na czarno, spasowane tak jak w ubieglorocznym modelu, mysle ze bedzie z tego calkiem zacna koza.

 

Ostatnia niewiadoma to jakis patent na wozenie tobolow. Kombinuje co zrobic zeby zawiesic na nim w jakis przyzwoity sposob sakwe, wszelkie wskazowki mile widziane. Nie wiem czemu ale mam jakis taki wewnetrzny ciag do wozenia gratow z przodu, moze jakis ciekawy kosz wymodze, chgw.

 

Anyway tyle na dzis, pozdro dla wszystkich stalowkowcow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowaly mnie te obrecze, pomacalem, wygladaja na v-ki, tyle ze faktycznie nie sa szlifowane. Zreszta na wszystkich zdjeciach i oficjalnym filmiku reklamowym sa identyczne, wiec odpada opcja ze walneli sie przy tym konkretnym egzemplarzu. Inna sprawa ze kolega ktory przeplatal kolo chyba by zwrocil uwage ze nie ma sensu na babolu zaplatac od nowa?

 

 

A! Tarcze! No to tez byl plan od samego poczatku, ale trzeba by znowu budzet naciagac i to znacznie, Commencal nie chcial zrobic czystej ramy i widelca, wiec stwierdzilem ze mam to w d... To i tak nie bedzie downhill czy nawet xc, tylko dupowozidlo, do tego vki zdecydowanie wystarcza, a wewnetrzna potrzeba czystosci kazala mi ciac elementy montazowe pod vki jakbym tarcze montowal, wiec odpuscilem. Na razie. Musze zaoszczedzic na paliwie jezdzac rowerem do pracy to moze na przyszly sezon sie pomysli ;)

Edytowane przez raff_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na stronce producenta, te obręcze są pod V-ki.

Patrząc na stronkę

http://www.commencal-store.co.uk/PBSCCatalog.asp?ActionID=67174912&PBCATID=2485610

musze stwierdzić, że ten Uptown CroMo to całkiem wysoce przyswajalny bułkojazd. Za 350 funta 29er z niegłupią geometrią i dośc oryginalnymi rozwiązaniami.

Może zburzę teraz wszelki paradygmat mięsny owego roweru, ale jakby dali mocowanie tarcz na tył i coś do zamontowania przerzutki tylnej, to bym się już ślinić zaczynał.

Rzućcie okiem na Acid 2014, na jego górną rurę i to jak się kończy tylny trójkąt w podsiodłówce.

DSC07473-thumb-450x337-5230.jpg

 

@raff_pl

Jakbyś chciał zachować puryfikację tego roweru i dołożyć koszyk to bym z przodu własnie tarcze dał. A na mocowanie V-brake taki bagażnik wrzucił:

http://www.ebay.com/itm/Bicycle-Bike-Alloy-Mini-Front-Pannier-Rack-Carrier-Black-Brake-Fit-Bike-Luggage-/381125277334

rex-front-rack-brake-boss-mounted.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...