Skocz do zawartości

[koła] w miarę lekkie pod 95 kg


pawel200

Rekomendowane odpowiedzi

No i znalazł sie filozof. Zostaw sobie sarkazmy dla siebie. Gdybyś przeczytał moje posty wiedział byś o co mi chodzi. Jak chcesz pomóc to pomagaj, jak nie to czep się kogoś innego. Skoro piszę o tych kolach a nie innych to logicznie rozumując wiesz chyba o jakim zakresie cenowym mówię.

Wracając do tematu ciężko znaleźć opinie na temat tych kół (WTB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podskoki personalne nie będę reagował, bo mi się nie chce.

 

Sugeruję tylko żebyś wyluzował, bo (i) nie jesteś autorem tematu i nie wiesz czy to co napisałem nie było pomocne jemu lub innym; (ii) nie jesteś szeryfem ani moderatorem, więc zostaw przywoływanie do porządku innym.

 

Po trzecie - jeżeli już nawołujesz do pisania o lekkich kołach, to się nie dziw że ludzie o nich piszą.

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki leo2 za konkret ale sądzę ze te gramy w okolicach osi obrotu to gra nie warta świeczki więc nie bralem tego pod uwagę. na oponce czy obręczy to ja rozumiem ale piasta to ma się lekko kręcić :)

poza tym czy ktoś miał styczność z tymi obręczami?

Sunrims-obr�cz 28" 29er Equalizer 23 Disc, 36 otwory, czarna Sunrims Obr�cze rowerowe 28", 29" - Trekking, MTB

 

Te obręcze ale w wersji szerszej oznaczonej 27 to bardzo fajne budżetówki, a mim to niezbyt ciężkie i solidne. Wsadzone do HT'ka 29 którego używam do wszystkiego i nie raz już mocno nim walnąłem a kółka się naprawdę nieźle spisują. Uprzedzany koniecznością solidniejszego budowania dużych kół, wsadziłem w nie różne szprychy/nyple DT zależnie od strony (32 otwory). Strona kasety 2.0 z mosiężnymi nyplami, przeciwna 2.0/1.8 z alu. Na przedzie strona tarczy 2.0/1.8mosiężne a przeciwna 2.0/1.5 alu. Wyszły naprawdę fajne i tanie zrównoważone naciąg/materiał/wytrzymałość kółeczka, które po sezonie są nie ruszone. Dociągałem je raz ale na całości. Buduję drugiego najnera, też HT ale semisingla na Alfinie i też już kupiłem te obręcze.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos:

 

A jak wagowo wyszedł komplet kół?

 

szczerze mówiąc nie ważyłem, to znaczy zważyłem, stwierdziłem że waga spoko jak na budżetowe koła na XT i zapomniałem ;-),

, light mania i zapisywanie wag mi dawno przeszła. Nadal zawsze patrzę na wagę przed podjęciem decyzji, ale jako na jeden z równoważnych aspektów do wyglądu, kosztów i funkcjonalności/wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestes dosc lekki (do powiedzmy 75kg), jezdzisz w sprzyjajacych warunkach, to spoko, jesli meczysz rower w mokrym terenie, masz mocna noge i sporo wazysz, to odpada

 

i23 beda przez nas testowane, najpewniej na wiosne, a dostac mozna...w czechach :) dystrybutor na polske taki troche sredni, choc do Pawlaka mu jeszcze brakuje ^^

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy novatec d711/712 mniej się nadają pod cięższego jeźdźca niż d041/042 (mam aktualnie)? Też myśle o nowych kołach i miałem właśnie w planach d711/712. Obecne piasty mają przebieg 4tys. km i jeszcze się kręcą ;) Moja waga 120 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym dołączyć sie do dyskusji.

Mianowicie, chciałbym zapytać się Was, czy orientujecie się dlaczego firma WTB zrezygnowała z obręczy Lasedisc TCS 29", które de fakto weszły do produkcji w 2011 r. Były i się zmyły? Pozostała tylko obręcz tego typu w rozmiarze 26.

Dzwoniłem dziś do polskiego dystrybutora ale jego wiedza w tym temacie była mniejsza aniżeli moja - tu zgadzam się z nabiałem, że dystrybucja w pl tej firmy strasznie kuleje. Pan przekonywał mnie, że faktycznie obręczy nie ma ale są całe koła na niej zabudowane - ja takowych w ofercie powyższego sklepu nie znalazłem!?

Pytam ponieważ na alle pojawiła się oferta właśnie na takową obręcz ale kupować coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu, który sam zapoczątkowałem, dotarły już do mnie obręcze FRM XMD 388, piasty tak jak pisałem w pierwszym poście to DT 240.

Została decyzja odnośnie szprych- czy ktoś ważący >90kg używał

CN SPOKE AERO 424 ?

Cena 5zł nie najmniejsza, ale jeśli miałoby być "w miarę lekko" i dość sztywno jak w temacie to jestem gotów tyle wydać. Problem w tym, że jakoś mało opinii na forum od samych użytkowników.

A może jakieś inne propozycje?

Nyple planuje Sapim Alu zielone, bardziej z uwagi na efekt wizualny niż z przekonania do alu nypli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podłączę się do tematu. Szukam właśnie kół do mojego roweru. Zastanawiam się nad tym zestawem: http://www.bikestacja.pl/kola-711712-czarne-tubes-crest-areo-kcnc-1528-p-26738.html?cPath=296_793_696

Czy ktoś kupował właśnie te koła w Bikestacji? Słyszałem niezbyt pochlebne opinie nt. jakości złożonych zestawów z tego sklepu.

 

Moja waga to ok 80kg. Zakupu planuję dokonać w przyszłym tygodniu. Czy w tym zakresie cenowo/wagowym jest coś innego godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...