Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed podobnym wyborem, tyle że wybieram wśród  pomiędzy trekiem procaliber 6 i scottem 940, 950, tyle że z roku 2019, ale jak bym miał w okolicy tego speca w takiej cenie, to mocno bym go rozważył. Rama, chyba środek suportu  i Reba do mnie przemawiają.
Mniej więcej w jakiej porze zaczynają się posezonowe obniżki cen? Pytam, bo od wielu lat nie sledze rynku, jeżdżę na starym szrocie i całkowicie wypałem z obiegu. 

Edytowane przez Loma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku, będę chyba brał pod uwagę moje kontakty ze sklepami w okolicy. Najlepiej żyję z obsługą sklepu ze Scottem, tyle że z tego co się orientuję akurat na Scotta da się wyrwać stosunkowo mały rabat. Za to jestem pewnie serwisu i mogę liczyć na więcej "suportu" w razie czego. Owszem znam też właściciela sklepu z Trekiem i Specem, ale jednak lepszy kontakt ma ze sklepem Scotta. Na całe szczęście nie ma ciśnienia i mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji, co i gdzie kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Spece Chisele  Expert 2x 2018  w domu - 2sztuki (M-ka żony  i L-ka moja, czerwony i czarny). Genialne rowerki. Jeden z nich ma już 2000km na liczniku, drugi niewiele mniej. Wagowo  M-ka to 11.1kg, L-ka 11.5 kg. Czerwony ma błyszczący lakier, nie kurzy się tak jak czarny matowy i łatwiej się czyści.

Świetna,lekka rama i geometria (pod strome górki w terenie jak przyklejony, pewne prowadzenie), suport BSA, amor Reba, lekkie koła, b. dobre opony  FastTrack, solidne hamulce. 

W następnym roku Spec wyposażał te modele w napęd 1X ( dla mnie, amatora  to za mało). Jedyne co zmieniłem to gripy (lubię grubsze) i pedały (na platformy z pinami).

Lepszego na teren roweru nie miałem  i nie potrzebuję. Za 5700 gorąco polecam - oficjalna cena w 2018 wynosiła 7999 zł, ja za 2 szt z bardzo solidnym upustem poniżej 6 tys nie zszedłem.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na speca masz tzw. dożywotnią gwarancję na ramę. Posiadam dwa spece  stumpjumper ht oraz fuse expert jak na razie zero poważniejszych usterek ale jeżeli chodziło o przeglądy i reklamacje zero problemów ( wymieniona opona z powodu bicia i sita po  bokach co uniemożliwiało zamleczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu porządny rower kupuje się raz na  kilka lat ( mam 10letniego  Wheelera 26" wyższy model, który dalej jest na chodzie).

A te rowery to nie przypadkowe składaki ( co tam z części jest dostępne na rynku) tylko przemyślane w określonym budżecie  i przetestowane konstrukcje od początku do końca co potem wychodzi  w użytkowaniu. To po prostu pięknie jeździ :D

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Poseidon napisał:

Jeździłem Trekiem i Specem z tym że Specem tylko M ale przy moich upodobaniach i  wzroście 177cm powinno być ok.Scotta wypróbuje w przyszły weekend.Generalnie nie chciałbym wydać więcej niż 5tke za rocznik 2018.Z tego co mi wiadomo powoli rusza wyprzedaż 2019 także może chwile poczekam.

Czekanie może przynieść korzyści, ale i rozczarowanie (brak rozmiaru ramy). Z tych podanych przez Ciebie rowerów to Spec i Trek są mocno zbliżone do siebie. Zasadnicze różnice (choć wciąż nie jakieś znaczące) to amortyzator i hamulce - przemawiają za Specem

Scott ma 1x11, a to też zmienia trochę jego charakterystykę. Sprawdź sobie dokładnie osprzęt, zastanów się na czym Ci najbardziej zależy i jak to cenowo wychodzi (czasami nie warto aż tyle dopłacać do ciut lepszych hamulców), a później podejmij ostateczną decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ich nie ważyłem, opieram się na danych z netu.

Być może te 11.1 to był model 1x ale z kolei jeden z kolegów z innego forum ma speca 2x w rozmiarze L  i twierdził że ważył go bez pedałów i wyszło mu 11.5kg.

Ja w swoim mam zainstalowany przedni mini błotnik, uchwyty na bidon, pompkę, torbę podsiodłową  pedały  - nie chce mi się tego wszystkiego zdejmować i ważyć.

Tak czy siak rowerki naprawdę lekkie jak na  aluminiowe HT. Chce tylko zauważyć że np trek w swoim procalibrze obniża wagę dając korbę z kompozytu węglowego

ale za to cięższe koła, tu jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaki jest sens  kupować Treka 6 za 5700 jak za tyle samo można dostać  Specialized  Chisel Expert 2x ?

To nie ta sama półka rowerów. 

Bikeboard  w  2018 robiąc test aluminiowych hardtaili   dla zaawansowanych pozycjonował w tej grupie obok Speca  Treka Procaliber 8.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o isospeed za dużo powiedzieć jeszcze nie można, bo za krótko na rynku jest. Choć dochodzą głosy o sypiących się łożyskach - wymieniają to na gwarancji, zobaczymy jak długo.

BSA i pressfit - nie ma co kierować się suportem. Powiem szczere, że tak rzadko tam zaglądam, że przestałem się tym przejmować. Idę do serwisu jak zaczyna coś strzelać lub ciężej chodzić. Poza tym rama alu jest mniej podatna na uszkodzenia, niż w przypadku karbonu (mufa suportu). Dodatkowo dożywotnia gwarancja na ramę w wypadku treka (i chyba speca też)
 

30 minut temu, dfq napisał:

Bikeboard  w  2018 robiąc test aluminiowych hardtaili   dla zaawansowanych pozycjonował w tej grupie obok Speca  Treka Procaliber 8.

dokładnie - procaliber 8 ma bliżej do tego wymienianego speca. Praktycznie identyczne rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Malinowy napisał:

BSA i pressfit - nie ma co kierować się suportem..... Idę do serwisu jak zaczyna coś strzelać lub ciężej chodzić. 

I już masz odpowiedź - ja w 5 minut wymieniam jak mi coś zaczyna strzelać ... w 5 minut to nawet do garażu nie zejdę żeby rower do bagażnika włożyć do tego serwisu ... 

 

I pomyśl co Ci po gwarancji jak sezon ucieka a suport się w ramie kręci bo serwis źle wcisnął czy wycisnął :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...