Skocz do zawartości

[konserwacja] pancerze,linki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Niejeden błotnisty maraton przejechałem i syf zbiera się głównie w pancerzu tuż przy przerzutce, jeśli jest on poprowadzony po łuku jak w shimano deore np, a w sramie proste prowadzenie jest niewrażliwe na błotko, pancerz się nie zaciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile system nie jest zamknięty czy choćby uszczelniony(jak w XTR) to lepiej nie smarować. Różnica w działaniu (w przypadku nowych pancerzy) pomijalna, a zbierający syf olej/smar może bardzo szybko wykończyć pancerze - najczęściej ostatni odcinek pancerza przerzutki tylnej.

 

Tak samo użycie linek pokrytych teflonem jest mocno dyskusyjne - w dużej mierze zależy od jakości wykonania. Odchodzący płatami "teflon" w oryginalnych linkach Srama elegancko mi raz załatwił pancerze...

 

Tani i dobry zestaw to szlifowane nierdzewne linki Clarksa + Jagwire na metry/najtańsze Shimano. Tanie i nie szkoda wyrzucać jak padnie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pomyśleć o rozwiązaniu zastosowanym przez OQS Allmountain :)

 

Końcówki pancerza z plastikowym noskiem 7szt.

Końcówki mosiężne uszczelniane 3szt.

Rurka termokurczliwa w odpowiednim kolorze naciągnięta w przelotkach na noski....

 

System szczelny :) i tyle w temacie......

Wad nie stwierdzono :)

 

I możecie laćtam co chcecie :) ja nie leję do pancerzy nic....bo i po co?

Wystarczy linkę teflonem pokrytą za 8-9zł wrzucić a poślizg w pancerzu macie jak....yyy... :whistling: dorośli wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - pytanie laika;) czy zmieniajac pancerze warto je jakos przesmarowac?kropelke rohlofa czy tez jakis teflonowy w sprayu?i czy linki w sezonie jakos tez sie smaruje?jesli tak to czym?dziekuje i pozdrawiam

 

 

Owszem warto. Lepsza odrobina smaru niż oliwa bo smar nie wypłynie. Jednak trzeba tam okresowo zaglądać. Co jakiś czas wyjąć linkę spod pancerza przetrzeć szmatą nasączoną benzyną ekstrakcyjną i znowu dać odrobinkę smaru. Trzeba po prostu zwracać uwagę aby syf tam nie zalegał. Nie dopuścić do ciężkiej pracy manetek to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisano · Ukryte przez premier2, 2 Marca 2012 - kolejny nabijacz postów?
Ukryte przez premier2, 2 Marca 2012 - kolejny nabijacz postów?

ja używam do pancerzy wd40 ewentualnie cx80 wszystko jest w jak najlepszym porządku linki działają sprawnie, może ktoś mi napisać na priv. co to jest ten teflon w sprayu do czego sluzy jego plusy minusy, i cena :)?

Jeżeli linki są pokryte teflonem i wewnątrz pancerza również to nie powinno się smarować żadnym smarem

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...