Skocz do zawartości

[opinie i doświadczenia] karbonowy.pl


Jogurcik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale Pan Marek nie potrafi spojrzeć okiem klienta, który rocznie robi kilka, kilkanaście lub więcej zakupów. W takim wypadku paragon lub faktura pozwala w łatwy sposób "dotrzeć" do sklepu gdzie dana część została zakupiona w razie konieczności gwarancji. Niedołączanie paragonów lub faktur nie jest działaniem na korzyść klienta.

Co do regulaminu, Pan dalej to samo, bo inne sklepy też ...

Dostrzegł Pan błędy w regulaminach innych sklepów, ale jeszcze kilka dni temu nie widział Pan błędów w swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, montell81 nie może przyjąć do wiadomości, że w momencie, gdy robił zakupy firma nie mogła jeszcze wystawiać paragonów, choć w 100% działała zgodnie z prawem. Teraz już może, więc temat nieaktualny. Jeżeli ktokolwiek nie pamięta, co kupił w sklepie karbonowy.pl, zawsze to może bez problemu sprawdzić w "Historii zamówień".

Co do regulaminu: proszę przeczytać mój wpis jeszcze raz, bo stwierdziłem coś zupełnie odwrotnego. Przykład sklepów podałem w innym celu. Co ciekawe, nie spytał Pan, o które sklepy chodzi, a jeszcze parę postów temu kwestia regulaminów była dla Pana bardzo istotna, bo świadczyła o tym, czy sklep poważnie traktuje swoich klentów. Wybrałem sklepy z czołówki, więc jest duża szansa, że robi Pan zakupy również w nich, a mimo tego nie interesuje się Pan, które to konkretnie. To jak w końcu: jest to ważne czy też nie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 23 Października 2012 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 23 Października 2012 - Brak powodu

Slob, nikt Cię stąd nie wyrzuca, nie histeryzuj, nie pisz też bzdur o krzywdzie itd. Masz żal to pisz w priw a nie się żalisz. Masz potrzebę - ok pisz, chętnie wytłumaczę że jednak nie sądzę że

" chyba cię poje.ało"
i że coś sobie znów ubzdurałeś i sobie dopowiadasz. Nic też nie wycinałem choć powinienem - dopiero byłby raban...
Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 23 Października 2012 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 23 Października 2012 - Brak powodu

Nic się nie zacznie. Każdy już poszedł na chwilę na świeże powietrze i już jest dobrze. Czasem mam jedynie wrażenie, że od sarmackich czasów niewiele się zmieniło pod względem charakterologicznym naszego narodu. Może nie nosimy już sukienek i śmiesznych czapek, ale wciąż potrafimy się rzucać do gardeł, po chwili dochodzić do wniosku, że właściwie to mamy podobne lub wręcz identyczne zdanie, a za kolejny moment ruszać już razem na kolejny zajazd.

Mam nadzieję, że w temacie pojawią się znów opinie użytkowników zadowolonych (lub nie) z obsługi w sklepie karbonowy.pl .

Odnośnik do komentarza
Niestety, montell81 nie może przyjąć do wiadomości, że w momencie, gdy robił zakupy firma nie mogła jeszcze wystawiać paragonów, choć w 100% działała zgodnie z prawem. Teraz już może, więc temat nieaktualny. Jeżeli ktokolwiek nie pamięta, co kupił w sklepie karbonowy.pl, zawsze to może bez problemu sprawdzić w "Historii zamówień".

 

Z Pana strony to proste zajrzeć do historii zamówień. Ze strony klienta, który kupuje w wielu sklepach, takie proste już to nie jest. Patrząc na swój rower nie pamiętam, która część w jakiem sklepie była kupiona. Gdyby każdy sklep prowadził taką politykę to w przypadku jakiejkolwiek awarii musiałbym się sporo naszperać w historiach zamówień kilkunastu sklepów.

 

Co ciekawe, nie spytał Pan, o które sklepy chodzi, a jeszcze parę postów temu kwestia regulaminów była dla Pana bardzo istotna, bo świadczyła o tym, czy sklep poważnie traktuje swoich klentów. Wybrałem sklepy z czołówki, więc jest duża szansa, że robi Pan zakupy również w nich, a mimo tego nie interesuje się Pan, które to konkretnie. To jak w końcu: jest to ważne czy też nie?

 

Szczerze mówiąc opinia o regulaminie osoby, która błędne stworzyła regulamin własnego sklepu nie byłaby zbyt cenna. Co innego gdyby napisał o tym Slob.

 

A tak na marginesie, to na priv Pan informuje o błędach w regulaminach konkurencyjnych sklepów, a na ogólnym już Pan tego nie robi. Szkoda, że brakuje Panu na to odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To że nie mówi się o konkurencji źle otwartym tekstem to w moim odczuciu zaleta a nie brak odwagi. Ale możliwe że mamy inną skalę wartości.

Osobista dygresja: posty sloba sensowne i konstruktywne, natomiast montel81 zaczyna męczyć bułę (określenie moich synów uważam że pasuje). Oczywiście nic osobistego, takie spostrzeżenie kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rzuca na nikogo cieni, bo od razu wyraźnie zaznaczałem, że są to sklepy uczciwe. Napisałem parę postów wyżej, że trzy z nich mają skopane regulaminy, a co do jednego nie jestem pewien. Przed chwilą pan Slob potwierdził w rozmowie prywatnej, że również ten czwarty regulamin jest do bani. W jednym z tych sklepów robił Pan niedawno zakupy i wystawił mu ładną laurkę. I co teraz? Zmieni Pan zdanie na jego temat? No chyba tak, bo przecież mając zły regulamin - parafrazując Pana słowa - niepoważnie traktował swoich klientów. Wciąż nie mam zamiaru upubliczniać nazw tych sklepów, wciąż zamierzam im pomóc. Nie zamierzam z nikim się spierać, bo przecież wszyscy członkowie forum to potencjalni klienci sklepu. Chciałbym jedynie, by czasem ważyć słowa, bo rzeczywistość często nie jest taka, na jaką wygląda na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pana strony to proste zajrzeć do historii zamówień. Ze strony klienta, który kupuje w wielu sklepach, takie proste już to nie jest. Patrząc na swój rower nie pamiętam, która część w jakiem sklepie była kupiona. Gdyby każdy sklep prowadził taką politykę to w przypadku jakiejkolwiek awarii musiałbym się sporo naszperać w historiach zamówień kilkunastu sklepów.

Chodzi o paragony. Muszę tu wziąć - w pewnym sensie w obronę - karbonowego. Jest tak, że obowiązek posiadania kasy fiskalnej i ewidencjonowania sprzedaży na niej powstaje dopiero po osiągnięciu granicznego rocznego obrotu. Stąd - jak się domyślam - sklep sprzedawał, na początku bez kasy fiskalnej. Potem kasa wpadła ' z automatu".

Jest to faktycznie pewien problem dla kupujących, bo paragon fiskalny to prosty dowód na fakt dokonania zakupu, datę i cenę, wskazówka jaki towar zakupiono. Niemniej jednak, na podstawie art. 9 ust. 3 ustawy ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, sklep ma obowiązek potwierdzić zawarcie umowy pisemnie i to niezależnie czy wystawia paragony czy nie. To upierdliwe ( mam nadzieję, że to sformułowanie nie zostanie uznane za wulgarne), ponieważ sklepy powinny na piśmie razem z towarem wysyłać informację o jakiej mowa w art. 9 ust. 1 tej ustawy. A to - zgodnie z prawem - oznacza elaborat pisemny do każdego sprzedanego na odległość produktu, nawet końcówki pancerza.

Żeby jeszcze coś wyjaśnić, uważam, że ta ustawa to bubel. Nadmiernie obciąża przedsiębiorców a za mało pozostawia umowie sklep - klient. Po prostu nasz ustawodawca ( tzn. bukiet z ul. Wiejskiej w Wa-wie) uznał: klient głupi- sklep wszechmocny i wszechwiedzący- my zabezpieczyć interes klienta przed sklepem i nawet przed własną głupotą klienta. Stąd absurdalne zapisy tej ustawy.

No cóż, czasem idioci tworzą prawo. Trzeba je wykonywać, co oczywiście nie znaczy, iż nie można go krytykować.

Ponieważ temat dotyczy karbonowego więcej nie napiszę na temat przepisów bo Moder dał mi punkt karny za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

1, 2 i 3 grudnia wszystkie zamówienia złożone w sklepie karbonowy.pl wysyłane są gratis. Zapraszam do zapoznania się z poszerzoną ofertą sklepu. Dla członków forum dodatkowy rabat a plecak Buzzard Zambezi w wysokości 10 zł. Wystarczy podczas realizacji zamówienia w polu Bon rabatowy wpisać kod ZAMBEZI10. Kupon ważny przez 7 dni, ale tylko do 3 grudnia wysylka będzie gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem o tych wpadkach sklepu i parę razy pomyślałem o sprawności obsługi bazy danych. W ogóle nie znam się na tym, ale nurtuje mnie czy aby w "biurze" wszystko tyka? Czy jest informatyk lub ktoś odpowiedzialny za świeżą treść strony lub czy jest właściwa komunikacja wewnątrz? Myślałem, że w sklepach są jakieś automatyczne algorytmy typu - dostaliśmy towar, wklepujemy do systemu np. 10 sztuk produktu po cenie 50zł, a klient klika "Kupuję", co powoduje, że stan magazynowy w tej chwili zmniejsza się i wyświetlany jest na stronie... w przypadku zmiany ceny, wprowadzamy nową cenę do systemu a klient natychmiast widzi, że cena zmieniła się. Przyjmując uczciwość pana Marka, skoro sprzedaje się towar, którego fizycznie nie ma, trzeba zwrócić uwagę na pracownika, który być może o czymś zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt przyznam rację, że przydałoby się tak aby z chwilą zejścia sztuk pokazywało się na stronie brak dostępności np. Ale to samo tyczy się innych sklepów. W bikestacji kupowałem ostatnio i też na zielono był łańcuch connex 808, a jak się później upomniałem co z wysyłką to się okazało, że go nie ma i tak ponad tydzień czasu czekałem na realizację zamówienia i jeszcze pomylili korbę którą dziś odesłałem do wymiany.

 

Poza tym to zrobiłem kolejne zakupy w karbonowy.pl jak była darmowa wysyłka, zamówione późnym wieczorem siodełko SELLE ITALIA X2 FLOW MAN czarne 102,21 pln , wysłane następnego dnia. Przesyłkę otrzymałem o ile dobrze pamiętam na następny dzień :) także super ;)

W sumie w sklepie zostawiłem już za części i akcesoria 1004,22 PLN i wszystko w porządku było, oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W piątek zamówiłem łańcuch i zestaw linek i pancerzy OEM (2m pancerza, 2 linki, końcówki itp). Zakup zakończyłem o godzinie 14, a o 16 paczka była już w drodze. Przyszła dzisiaj, zapakowane wszystko OK, paragonik jest.

W zestawie powinno być 2m pancerza, a dostałem ponad 2.3m :D

 

Szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje trzy grosze. Kupiłem kasetę i łańcuch w cenie której próżno szukać u konkurencji - tu plus dla "karbonowego".

Przesyłka to inna sprawa, nieco się opóźniła w efekcie czego nie udało mi się w weekend zrobić serwisu i potrenować.

Zamówienie złożyłem w środę wieczorem i od razu poszedł przelew. Koło 12 dnia następnego dostałem info że otrzymali kasę a po 13 dostałem nr listu przewozowego. To był czwartek i byłem mocno nakręcony na grzebanie przy rowerze w sobotę i tu niestety skucha bo mimo, że miałem nr listu okazało się że GLS paczki nie dowiózł w ciągu 24h. W piątek około 15 zadzwoniłem do GLS'u co się z tą paczką dzieje i oni odpowiedzieli że jej jeszcze nie odebrali ze sklepu :verymad:

Nie wiem kto zawinił, ale niesmak pozostał. Na paczce widniała data nadania 10.01.2013 (czwartek) i godzina 13 z minutami no to było wystarczająco dużo czasu żeby tą paczkę dostarczyć do mnie przed weekendem.

Żalu do sklepu nie mam, cierpliwy jestem. Chyba kurier GLS zamarudził z paczką a na infolinii głupio się tłumaczyli. Grunt że paczka do mnie dotarła wczoraj i mogłem sobie przy rowerze wkońcu pogrzebać.

Wielki plus za cenę i obsługę sprzedaży - informacja mailem na każdym etapie.

Ogólnie na plus. Sorki za tą przydługą opowiastkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Ocena: Pozytywna ++

 

Zamawiałem w karbonowym pancerze i linki, potrzebowałem jeszcze spinek, ale były drogie, znalazłem te same spinki u konkurencji i napisałem do karbonowego z pytaniem o obniżkę ceny do poziomu konkurencji. Odpowiedź Pana Marka bardzo sprawna, bo po 15 min. dostałem info, że nie będzie problemu, po dodaniu spinek do koszyka cena wzrosła do ~60 zł, więc i cena przesyłki wzrosła - kolejny email do Pana Marka i odpowiedź po kilku minutach, żebym zapłacił za tańszą wysyłkę.

Zapłaciłem przelewem ekspresowym ok 14, 3 godziny później info o wysyłce (przesyłka szła 6 dni, ale to już wina poczty, bo faktycznie nadana była w dniu wpłaty).

Zamówiłem 3 m pancerza, dostałem ~3.5, więc dość pokaźna nadwyżka, spinki i linki tak jak zamawiałem i oprócz tego to o czym była wcześniej mowa w temacie, czyli rachunek :)

 

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...