Skocz do zawartości

[zakup]cube ltd pro 29, model 2012


porter

Rekomendowane odpowiedzi

kolcichy - w zasadzie kazdy rower 26" z gorna rura efektywnie 595-600mm w rozmiarze 18-19" bedzie ok, bo wpadki ze swiata 29er sie raczej nie zdarzaja...nie polece konkretow, bo mam za male rozeznanie aktualnego rynku - nie ten rozmiar :)

 

michalj - jak mozesz, wrzuc wypoziomowane foto roweru idealnie z profilu, z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie, ale jak mocno zaciskać zacisk koła? Teraz zacisnąłem ze sporą siłą, ale jedną ręką (drugą trzymałem rower). Mam z tym złe wspomnienie, gdyż w poprzednim rowerze za słabo zacisnąłem i podczas wielokrotnych hamowań oś się ruszała i zdjęła kawałek materiału z widelca od strony hamulca, co skutkowało przesunięciem się piasty w stronę lewej goleni :( Piasta m475, z oryginalnym zaciskiem do którego nie mam wyczucia.

Edytowane przez michalj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założę koło na widelec i zakręcę kołem wtedy tarcza nie dzwoni. Jak wykonam kilka energicznych ruchów roweru z zablokowanym przednim hamulcem i zakręcę kołem wtedy słychać delikatne przycieranie. Piasta jest w miarę mocno zaciśnięta, ale mimo tego oś poruszyła się w widelcu <_<

 

Czy jest to normalne? Dotarcie klocków chyba nie powinno mieć na to wpływu?

Edytowane przez michalj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, elementy które się stykają oczyściłem z fabrycznego smaru, wcześniej chyba się ślizgały. Ostatecznie wyjdzie to podczas jazdy, bo działają wtedy większe siły. Na razie pozwalam sobie delikatnie pojeździć po mieszkaniu :)

 

W poprzednim rowerze miałem tarczówki (Giant MPH3) w których można było regulować pokrętłem odległości tłoczków, system zamknięty jest dla mnie nowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i okiem fachowców jest kiepska, ale czy bym brał Scotta Scale 29 Comp czy Cube górna rura by miała 620mm. Cena różniła się tylko 300zł, a osprzęt nieporównywalny. I tak czuję różnicę w dociążeniu rąk względem Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, jak tam wrażenia z jazdy na LTD PRO 29? Jakieś przemyślenia, sam się nad nim obecnie zastanawiam.

 

Może i okiem fachowców jest kiepska, ale czy bym brał Scotta Scale 29 Comp czy Cube górna rura by miała 620mm. Cena różniła się tylko 300zł, a osprzęt nieporównywalny. I tak czuję różnicę w dociążeniu rąk względem Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roweru jestem bardzo zadowolony. Jedyna moja uwaga to rower strasznie się brudzi i błoto zostaje w porach-rada mokra szmatka :) W prawdzie nie miałem jeszcze możliwości pojeździć po terenie, ale wjeżdżając pod górę ciągnie lepiej niż mój giant, który się ślizgał (pewnie ze względu na koła). Przejechałem dopiero 200km, bo nie mam w tym roku czasu. Po weekendzie majowym dam znać jak się sprawuje w górach.

 

 

Pytaj o konkrety :) Ogólnie jest bardzo OK! i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nieco pedałowałem na kilku 29erach. M. in. Ltd pro cube'a. Ależ to jest krótkie! jeszcze dali mostek w 19" 75mm. Co oni chcieli osiągnąć? ;) ale po zmianie mostka ogólnie pewnie hit, cena za rower z rebą atrakcyjna. Nie dziwi mńie, że ludzie masowo kupujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 21" mam mostek 85mm (licząc od osi sterów do osi kierownicy), może krótki ale na rowerze jeździ mi się super. Tymi mostkami wydaje mi się, że chcieli stworzyć rower z ARG (Agile Ride Geometry).

 

Agile Ride Geometry

We are not the first ones to present 29ers to the market. But it's only for 2012 that suspension fork manufacturers have been able to fulfil our demands concerning the geometry. We ran innumerable tests to develop the Agile Ride Geometry in our 2012 series of big wheel bikes. Two important details lead to the very agile character. Increased fork offsets let us achieve the same trail as our 26” bikes without having to steepen the head angle, thus maintaining generous toe clearance to the front wheel. Secondly we shortened the chain stays without compromising the seat angle. We invented a patented construction to mount the front derailleur to give us more tyre clearance while keeping a conventional seat angle, leading to a perfect riding position for every rider size. These measures lead to a natural riding position. Every mountain biker will feel immediately at home on a CUBE 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem Cube'a Ltd pro 29 w rozmiarze 21" i ... wrażenia z jazdy o niebo inne niż jazda na 26". Wybieranie nierówności i dziur, podjazdy (na razie niewielkie) na duży PLUS. Jednak z racji tego, że jazda, jak pisałem powyżej, jest nowym doznaniem, nie czuję roweru na tyle by czuć się pewnie, z pewnością nowa przygoda z butami spd i pedałami shimano 520 dokłada się do tego. Kolejny problem to z luz na widelcu. Nie wiem czy to luz na sterach czy po prostu nie dokręcenie ale po przejechaniu 20 km luz jest jednak wyczuwalny. Pewnie nie wszystko mi skręcono właściwie w serwisie przed odbiorem. Ponadto odgłos obijających się linek pod główną rurą ramy trudny do zniesienia, muszę poszukać jakiegoś rozwiązania.

Największą zaletą kjuba 29er'a jest amorek. Muszę go pod siebie wyregulować ale aleee robi wrażenie. Dobre wrażenie daje też napęd, gorsze hamulce, szerokość kierownicy i rodzaj gum. Nie chcę narzekać, pewnie z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej i zakupu nie żałuję, tym bardziej, że za "markową" konkurencję należy wyłożyć co najmniej 30% więcej. Żeby jeszcze pogoda zmieniła swoje oblicze. :icon_wink: I jest jednak szybszy niż 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, jesteś pomiędzy 19" a 21" tyle, że 19 może być za krótka a 21 nieco za wysoka ...

 

19' jest za krótka, i obawiam się za niska

21' na dlogosc jest ok, na wysokosc trudno powiedziec

gorna rura bardzo wysoko idzie

 

troche zdjec modelu GTC SL 21"

http://rad-rebellen.de/2012/03/12/cube-reaction-gtc-sl-29-2012-magura-mt-4-bilder/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się po prostu przymierzyć, niestety rozmiarówki różnych firm nie wszystkim odpowiadają.

Niestety jesli chodzi o carbon i cube to w tej czesci galaktyki nieosiagalne - Kraków

Co jedynie na zamowienie, ale w takim przypadku zwrotow nie ma

Przymierzale sie do scott sacale expert L, ale tu przy carbonie cena + 3k więcej

Rozmiarami scott scale expert 19" jes podobny do cube gtc pro 21"

(pisze rozmiarami a nie geometrią więc nie bijcie - zwlaszcza nabial - co nie lubi tej marki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...