Skocz do zawartości

[zakup]cube ltd pro 29, model 2012


porter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prośbę o potwierdzenie (lub nie) sensowności wyboru tego modelu dla osoby o moich parametrach (186cm/85kg/noga 89cm) i ew. pomoc w doborze rozmiaru ramy.

 

Wykorzystanie:

Szosa - żeby w miarę wygodnie dojechać z bagażnikiem i sakwami (ok. 100km/dzień) do miejsca, gdzie mógłbym odpiąć ten balast i poszaleć kilka dni w terenie.

Teren - generalnie szeroko rozumiana Lubelszczyzna, szczególnie Roztocze, okolice Kazimierza Dln. itp

 

CUBE LTD Pro 29

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zakup dobry, 29ery są dla wysokich...

Rower ładny, osprzęt dobry...

ALE... to tylko moja opinia - bagażnik i sakwy do tego nie pasują :(

Co do rozmiaru ramy, ja bym celował w 19-21, ale się przymierz.

Acha i chyba będzie słabo na tych 2.25 zrobić te 100km dojazdu, jeżeli masz jeździć 100km a potem trochę poszaleć to może opony powinny być bardziej w stronę tego dojazdu... chociaż opony to najłatwiej zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę o potwierdzenie (lub nie) sensowności wyboru tego modelu dla osoby o moich parametrach (186cm/85kg/noga 89cm) i ew. pomoc w doborze rozmiaru ramy.

 

Wykorzystanie:

Szosa - żeby w miarę wygodnie dojechać z bagażnikiem i sakwami (ok. 100km/dzień) do miejsca, gdzie mógłbym odpiąć ten balast i poszaleć kilka dni w terenie.

Teren - generalnie szeroko rozumiana Lubelszczyzna, szczególnie Roztocze, okolice Kazimierza Dln. itp

 

CUBE LTD Pro 29

 

Pozdrawiam

na dojazdy i do szalenia w terenie z bagażem polecam torby bikepack , sprawdziły się w Beskidach, w Górach Łużyckich, w Karpatach, jak i na Roztoczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś wie kiedy CUBE LTD Pro 29 bedzie dostepny w Polsce, oraz jakiej ceny mozna sie spodeziewac? pzdr

cena j.w. chyba, że się zadeklaruje zakup już teraz to proponują kilka stówek opustu.

Co do terminu to rozrzut jest od grudnia do kwietnia,

Info na podstawie kilku telefonów do sklepów w różnych częściach kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrok w 29er wypada zazwyczaj kilka cm wyżej niż w normalnych 26er.

Więc rozmiar 19, odpowiada około 20-21 calom.

 

Patrząc na ofertę Cube zastanawiam się, jak oni osiągneli 438-440 mm długości tylnego trójkąta, skoro rura jest prosta. Bez gromadzenia syfu się chyba nie obejdzie.

Mają bardzo niska główkę ramy, fajnie.

Szkoda tylko, że ramy są stosunkowo krótkie.

Rama 17 cali nadaje się dla osób 175-180 cm, a ma zaledwie 585 (564) mm długości, co przy zalecanym krótki mostku daje pozycje rekreacyjną, a nie XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy, do tej pory tylko czytałem, teraz potrzebuje fachowej porady.

 

Zastanawiam się nad dwoma modelami :

( patrzyłem jeszcze na trek i giant, ale malowanie mi nie odpowiada, a wydając kolo 4 tys chce się mieć coś co cieszy:)

cube ltd pro 29

Cube LTD Pro 29er black anodized 2012 :: bikecenter.pl

 

i scott scale 29 comp model 2012

Rower SCOTT Scale 29 Comp 2012

 

do tej pory jeździłem na kellys quatrz model 2005 (alivio) rama 19" i przyznam ze był mi trochę za krotki (siedzenie ma max do tylu i jeszcze siadałem z tylu siodła).

moja jazda to od czasu do czasu jakiś amatorski maraton mtb ale bez szaleństwa (na 300 osób to powiedzmy na mecie jestem kolo 200 miejsca) i raczej głownie w terenie i to piaszczystym (gór blisko siebie niestety nie mam).

 

teraz moje wymiary:)

184 wzrostu

noga 89

ręce tez dość długie (193 w rozstawie) no i waga 95(wiem, za dużo ale pracuje nad tym:))

 

Dodam, ze na scott rozmiar L siedziałem nawet 100m kolo sklepu pojechałem i wydawał się być przyjemnie pasujący do mnie.

Cube ma dyzo lepszy osprzęt, i patrząc na te wszystkie tabelki które mało mi mówią cube brał bym 21" aby tej rzeczywistej długości tez mieć 620mm (jak w scott L).

 

pytania:

1. Scott L czy Cube 21" ?

 

2. wiem ze po przygodzie z kellysem, tam miałem amor RST gilla coś tam, który wybierał co chciał, a mniejsze nierówności miałem na rekach, chce amortyzator gazowy. Dlatego tez rozmawiałem wstępnie w sklepie i do scotta założyli by mi RS Recona wtedy cena zbliżyłaby się do CUBE ale czy inny amor nie zmieni pasującej mi geometrii ?

 

kończąc ten przydługi wywód dodam ze scoty już są dostępne, a cube nie wiadomo kiedy, wiec nie ma się do czego mierzyć.

z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc:)

 

Ps. niepokoi mnie w cube ta bliskość kola tylnego i rury podsiodłowej, przynajmniej na zdjęciu wydaje się to być max dwie grubości łańcucha, czy to nie będzie problemem łapiąc tam leśny syf?

Edytowane przez klukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy twoim wzroscie rama 21" to chyba w rowerze szosowym :) z tych 2 scott - liczy sie rama, a nie przywieszki

 

dziękuje za odp. ale zarazem jeszcze trochę pomęczę ;), ponieważ prawdopodobnie potrzebuje lekcji geometrii.

 

Ja liczę tak:

 

wysokość na jakiej znajduje się górna rura jest ważna w momencie spadania z roweru aby klejnoty ocalić tak?

wiec w scocie rozmiar L ona od korby jest na wys. 418mm, w cube 21" na wysokosci ( od korby) 445mm różnica 27 mm

odejmując od tego 5mm bo tyle scot ma wyżej wal korbowy zostaje 22mm

 

do tego scott ma dłuższą rurę sterową o 15mm (zaznaczam ze przekrok w scocie mierzyłem i był ok, przednie kolo podnosiłem jak książka pisze) :)

 

Pytanie czy te 2cm będą znaczące jeśli się nie uprawia tego sportu na poziomie Majki W. :)

 

drugie pytanie tyczy amorka:

sprzedawca proponuje do scota scale oczywiście z dopłata amor RST M-29 AIR RL trochę mało znany, wolałbym RECONA lub REBE albo jeszcze jakiś inny. Co wg was będzie tam lepiej pasowało aby geometria (offset) zachować?

 

przepraszam za zamęczanie, ale zgłębiam temat :)

Edytowane przez klukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drobnym uproszczeniu amory maja te same wysokosci dolnych goleni, wiec pilnuj tylko zachowania tej samej wartosci skoku, offset w nowych amorach wynosi mniej wiecej tyle samo - ok 48mm, pomijajac trekowe 52

 

jesli doplata do rock shoxa bedzie mala, to oczywiscie lepiej go wziac, ewentualnie zapytac o manitou drake

 

efektywna dlugosc gornej rury wbrew nazwie nie definiuje jednoznacznie wyciagniecia sylwetki, ale uwierz na slowo, ze scott wcale nie jest dlugim 29erem...ot sredni statystyczny, wiec przegiecia nie doswiadczysz, po prostu porownywany cube jest zalosnie krotki

 

ogolnie niemal dla kazdego im dluzsza gorna rura w tym samym rozmiarze, tym lepiej...do pewnych granic, ktore baaardzo rzadko sa przekraczane i w przypadku 19" 29era wynosza ok 630mm przy podsiodlowce 73*, co w przelozeniu na scotta daje mu wymiar ok 610mm, wg tego systemu ponizej 600=lipa

 

przekrok mozna okreslac wprost, nie trzeba bawic sie w skladanie wymiarow, poszukaj na str producentow, ewentualnie dopytaj mailowo, a jego niska wartosc rzeczywiscie chroni klejnoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikediscount.com/big/KTM_GEO-Race-Myroon29.gif

 

nie wiem co wy chcecie od tej ramy, tragiczna nie jest (na rekreacyjną jazdę).

Jedyny większy minus to stosunkowo wysoka główka ramy (12-13 cm) i nieco krótka rama, czyli w sumie to samo co w Cube.

Może celowali w mały rozstaw .... i przez to tak krótka?

 

Zastosowali ciekawy myk, by nie giąć rury podsiodłowej, mocowanie przy suporcie jest bardzo do przodu,w zasadzie przed korbą :)

http://www.bikediscount.com/(S(lsm2elqk0korok45wphee5ix))/idoc/images/SAO.UNITVARIANT/10364-KTM_Myroon_1_29_800_800_1_20117291448.jpg

- rama 48cm

 

Zmierzyłem kąty i na osi siodło-oś korby jest 73*, zaś kąt podsiodłowej to 70,5 st.

 

http://c.wrzuta.pl/wi5890/ccf2a666001a89a14ea9cfe5/29er_2bike

 

Porównanie 2 19-tek, Scotta i KTM.

Jak widać, 19-tka KTM jest dla niższych osób niż Scotta, więc górna rura może być krótsza. Oni po prostu dali długi komin, chyba tylko po to, by 19-tkę kupowali ci sami kliencji, co kupowali normalne 26ery.

 

Scott przy rozmiarze 19 cali ma długość 620 mm, a przy rozmiarze 17,3 cala -600 mm.

A według mnie, rama KTM 19 cali odpowiada w przekroku mniej więcej w połowie drogi między 17,3 a 19 u Scotta, więc te 606 mm w KTM przy 19 calach jest ok.

 

Wychodzi na to, że to baaardzo przemyślana konstrukcja i jedyny minus, to wysoka główka ramy.

Na upartego można by się zastanawiać, czy ta konstrukcja tylnych wideł nie ma za sztywnej budowy, bo raczej nie będzie to amortyzowało przy takim gięciu.

Chyba, że w KTM za ugięcie ma odpowiadać dolna partia, bo w Socttach odpowiada za to górna partia.

 

ps.

Ultra 1.29

 

no chyba, że mowa o wersji ALU, to wtedy faktycznie pokraka. Widły za długie, rama krótsza, główka jeszcze wyższa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przy twoim wzroscie rama 21" to chyba w rowerze szosowym :) z tych 2 scott - liczy sie rama, a nie przywieszki

 

Dziękuję Nabiał.

 

Jak poradziłeś tak zrobiłem i od tygodnia jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Scott scale 29 comp 2012.

Mimo ze to tylko alivio, wszystko śmiga jak należy, a rama (L) to dla mnie ideał.

W ogóle jazda 29er bardzo przypadła mi do gustu, w piachu idzie jak złoto, na drobnych korzeniach czuje się jak bym miał amortyzowany tył, na asfalcie toczy się lekko mimo grubych opon. może tylko promień skrętu się powiększył, ale nie znacznie i zależy od techniki której jeszcze nie mam:)

 

w każdym razie zakup udany, rower w miarę lekki (oczywiście jak na moje potrzeby), stabilny kolor mi odpowiada wiec puki co ciesze się jak dziecko:)

 

pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

elo,

ja np. nie łapię, o co chodzi chłopakom z twierdzeniem, że myroon 1.29 nadaje się do rekreacji...z taką stromą główką to raczej dziwna ta rekreacja, wymagająca refleksu. Zwłaszcza, że górna rura raczej typowa (no może przy scott'cie jednak nieco mniej wyciągnięta :) tylne widły ok, przekrok lepszy niż w scale (a ja w L scotta biłej jajami o ramę niestety kilka razy). sztyca 27,2 nie jest dla mnie ideałem, ale bym pewnie wytrzymał.

 

ja bym to zbadał chętnie, na razie rower w moim top3 na ten rok. ale to raczej za wygląd i ogólne wrażenie wykonania ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...