Skocz do zawartości

[zakup]cube ltd pro 29, model 2012


porter

Rekomendowane odpowiedzi

jak politechnika, to uwzglednij to, ze im dluzsza gorna rura, tym latwiej utrzymac przyczepnosc/trakcje, bo caly uklad jest mniej wyczulony na polozenie srodka ciezkosci i akurat 2cm w przypadku rowerow to przepasc, ktora diametralnie zmienia zachowanie roweru i jego podatnosc na podnoszenie jednego z kol np na podjazdach...pusc sobie 2 proste na dlugosc amora - 500mm pod katem 69,5 i 70* - roznica tez okaze sie byc duzo wieksza, niz wydawac by sie moglo, cegielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie Cube 29" to jaki 29er był by dla mnie w porządku?

 

Tak jak pisałem, głównie jeżdżę po mazowieckich bezdrożach, bądź asfaltach, lubię też pokonywać dystanse większe niż 100km zarówno w terenie jak i asfaltem. Zdegustowałem się trochę tym Cubem ze względu na przednią przerzutkę DM oraz podobno nietypowy offset Reby w tym modelu (jak padnie to chyba ciężko będzie dostać :( ). Mam ok. 187cm, nogi raczej proporcjonalne do wzrostu :). Gdzieś średnio 2 razy w roku wyjeżdżam na południe na górskie szlaki bądź jurę krk-cz.

 

Ewentualnie jak nie 29er to Cube Ltd Pro 26" ma geometrię w miarę w porządku dla moich zastosowań?

 

Dobrze by było gdyby rower miał mocowania pod tylny bagażnik.

 

PS. Kończę z dywagacjami na temat Cuba 29", rozumiem, że ma on nietypową geometrię :unsure:

Edytowane przez michalj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu nietypową, po prostu rekreacyjną, to nie wada tylko cecha.

Zależy od nastawienia do jazdy na rowerze, być może mniej będą cię na nim boleć plecy po 100 km wycieczce.

Ale możesz się spodziewać mniejszej efektywności przy podjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniłem się, że w tym Cube reba ma 51 mm offsetu (jak Gary G2).

 

Czy jest sens kupować rower w którym amortyzator ma nietypowy offset? W jakim stopniu pozycja na rowerze zmienia się wraz ze zmianą offsetu o ok 1cm? Gdybam, gdyż jeśli nastąpiła by konieczność zmiany amora ze względu na awarię nie chciał bym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest test roweru Cube LTD SL 29 (geometria ta sama co LTD PRO29). Wg niego pozycja jest bardziej rekreacyjna, ale przednie koło jest wystarczająco dociążone do szaleństw.

 

http://twentynineinches.com/2011/10/17/short-term-test-cube-ltd-sl/

 

Co do offsetu amora przeczytałem na MTBR, że z 51 mm można zejść do pospolitego 44 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Wczoraj dotarł do skitemu Cube LTD Pro29 19", a dzisiaj chyba jako pierwszy przymierzyłem się do tego roweru. Rama 19" rzeczywiście jest krótka w dodatku oryginalny mostek również jest bardzo krótki (krótszy niż w 26"). Szprychy są srebrne, a nie jak w katalogu i na stronie czarne. Natomiast przy moim wzroście 187cm 19" jest niska przednie koło mogę podnieść bardzo wysoko.

 

Niestety nie zanosi się, żeby w niedalekiej przyszłości były większe rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Poczytałem Wasze komentarze i dalej nie wiem jaki rower kupić.

 

Mam 180cm wzrostu, długości nogi nie podam, bo nie wiem z której strony zmierzyć. Głównie jeżdżę po szosie - czasem teren, ale jak już to dość ostro. Interesuje mnie 29er, ponieważ zmiana opon na węższe spowoduje szybszą jazdę po szosie, a na dwa rowery mnie nie stać (szosa, MTB). Interesuje mnie w późnijeszym czasie udział w 1/2 Trithlonu.

 

Co byście Drodzy Koledzy mi poradzili. Myślełem nad Specialized Carve Comp 29er... naprawdę nie wiem. Dodam, iż będę chciał zmienić korbę na 48z, aby zwiększyć wydajność po szosie.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wiem jak Ci noga podaje, ale po zmianie blatu na 48z, na szosie owszem się poprawi, za to pod większość górek będziesz umierał albo nie wjedziesz.

 

Jazda na 2 komplety kół na 29erze nie jest złym pomysłem. Trochę kosztownym, ale na pewno nie złym.

 

Pod triathlon to chyba jednak na kolarzówce trenować należy, w terenie rowerem chyba w triathlonie nie ma odcinków? Ale tutaj nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 29erem bedziesz jezdzil duzo wolniej, niz kolarka

po 2 przelozenie 44x11 wystarczy, zeby leciec na slikach po plaskim 45 bez problemu - potrzebujesz szybciej?!

 

 

odn.1 ale na pewno szybciej niż 26'' - mam rację?

 

odn. 2 skoro tak twierdzisz, to ok - przyznam się bez bicia, że do końca się na tym nie znam - są to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś do końca pewny co i jak, spójrz na to z innej strony - zastosowanie, gdzie jak kiedy i ile czasu;

- 29er -niezależnie od przełożeń poszalejesz w każdym terenie ( tu jednak sugeruję przełożenia jak dla mtb - jak cię wciągnie unikniesz kosztów wymiany napędu)

- szosówka- tylko szosa, no i tylko szosa ;P

 

Osobiście polecam 29er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er jest szybszy od 26" w okreslonych warunkach, do ktorych szybkiej szosy bym jednoznacznie nie zaliczal...tutaj wiecej zalezy od aerodynamiki, ktora przy twoim wzroscie zwykle bedzie lepsza na 26"...dodatkowo dochodzi bariera cenowa - za 4cyfrowa kwote duzo latwiej zmontowac dobre i szybkie 26"

 

nie zebym zniechecal cie do 29", ale to nie jest tak, ze 29>26 kazdemu i zawsze

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi koledzy pomogliście ;/;/

 

Teraz jeździłem 28' trekingiem Diamond....21' rama i plecy mnie nawalały po 100km ;/

 

Generalnie zamierzam raz do roku - max dwa brać udział w triathlonie, maratonach MTB oraz przejeżdżać po 100-150km dziennie po terenie 80 szosa, 20 teren. Dodam, iż mam dosyć wolną, ale mocną kadencję - ostro pracuję na rowerze.

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytuj poprzedzajacych wypowiedzi, bo tylko rozciagasz forum, niska kadencja to zlo :) a zle dobrana pozycja bedzie powodowac bol plecow na kazdym rowerze

 

udzial w 2 imprezach triatlonowych sugeruje, ze o podium walczyc nie bedziesz, wiec kolarka nie jest koniecznoscia, pod taki wzrost wez dobry rower 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 19" mostek był strasznie krótki, więc w 21" pewnie też. Największe wątpliwości mam z przekrokiem, czy 21" nie będzie za niska? Z drugiej strony chciałbym stosunkowo wysoką rurę podsiodłową (połamałem ramę za bardzo wyciągając sztycę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 21" ma wlasnie zdecydowanie za wysoki przekrok pod 187cm, sam mam tyle i nie wyobrazam sobie jazdy na takim rozmiarze, a ty sie jeszcze zastanawiasz nad 23" :) jesli ilosc mniejsca na jajka ci nie przeszkadza, to wez 21", jesli po przymiarce podzielisz moje zdanie, to szukaj bardziej sportowej ramy innej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Cuba to poniżej 3800 zł, także dla mnie jest mega kusząca (Cube powrócił do jesiennych cen, nie wiadomo na jak długo). Musiało by się na niej naprawdę źle siedzieć, żebym zrezygnował. W takiej cenie wydaje mi się, że taniej wyjdzie kupić ten rower i w odpowiednim momencie wymienić ramę na polecaną accent.

 

19" odpada - przymierzałem - za mała na wysokość i długość.

Edytowane przez michalj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytuj poprzedzajacych wypowiedzi, bo tylko rozciagasz forum, niska kadencja to zlo :) a zle dobrana pozycja bedzie powodowac bol plecow na kazdym rowerze

 

udzial w 2 imprezach triatlonowych sugeruje, ze o podium walczyc nie bedziesz, wiec kolarka nie jest koniecznoscia, pod taki wzrost wez dobry rower 26"

 

Zacytuje raz jeszcze. To co byś polecał z 26" w takim razie dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...