Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Opóźnione dostawy jak wyżej zostało już wspomniane dotyczy nie tylko VELO ale wszystkich z branży rowerowej. Trzeba się uzbroić w cierpliwość bo ani Velo ani nikt inny nie ma na to wpływu.

Mój PEAK na pewno zaliczy przed swoim pierwszym maratonem porządny test. Jeśli go polegnie pójdzie w odstawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatni dzień na zakupy:

 

Wapid, podpowiedz plizz

 

Mam 2x 29". Drugi egzemplarz to zimówka.

 

Ja też jestem w dwóch osobach :) tzn jest brat, normalny nie cyklista.

 

Nie cyklista nie znaczy że na rower nie wsiada...

 

Brat dużo młodszy i przerósł akurat, ma ok 2-3 cm dłuższą nogę... Ja 185/90 on 190/93 sm

 

W moich 19" ramach jest na styk sztyca do góry.

 

Brat siada na sezon " ciepły" na moją zimówkę B1 Axigona i ciut bym go podniósł do góry ale 400 mm sztyca już musi zostać na miejscu...

 

Teraz pytanie czy XL dla 190, nie ścigacza ze swoja naprawdę długą rurą nie wepchnie nas w mostek typu 60 mm i będzie makabra?

 

Czy ewentualnie ściągnąć oczko większego B1 ze szczecina - 21" gdzie wiadomo góra krótka .

 

Co radzisz - radzicie testerzy, wysocy wzrostem i analitycy geometrii?

 

Dzięki

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XL za duza na 190cm

 

No właśnie też mam takie obawy a L będzie miała za krótką podsiodłówkę, chyba będzie podmiana Axigona, Taki jest problem gdy się ma wysoko tyłek i krótki korpus.... Ja jeszcze się mieszczę na styk z race face 400mm ale dla brata nie mam wyższej sztycy.... Zoom zaczął się zaginać, w sumie duża dźwignia i karbon może zamęczyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa specyfikacja na szybko:

http://w240.wrzuta.p...Sp/29er_skladak

 

11,2 kg z pedałami za 5200 zł (polując na okazję da radę taniej).

 

Przerzutki używane XTR (wagi w rozpisce) lub nówki XT/Sram w tej cenie da radę ale trochę g przybędzie.

 

A wy co tam planujecie?

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo - obrecze i opony to tragiczno-specyficzny wybor, moze warto zmienic? waga to nie wszystko

 

Ja nie składam :D

Tylko moja propozycja pod kątem ceny i wagi i to zrobiona w 10 min.

Ewentualnie się zastanawiam pod kątem wymiany ramy z Felta na Peak. Pod warunkiem, że będzie faktycznie lżejsza. Czekam aż dojdzie i ktoś zważy real.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velo jak zwykle ma głeboko w ...... wszystkich swoich klientów,aby tylko wyrwać kasę a potem mart się sam

 

Krawiec...nie mów takich rzeczy. Velo nie odpowiada za to, że Azja troszkę bardziej pochlała, albo za mało ryżu dostała. Wapid rzeczywiście ma dobre informacje - ramy już płyną i mają dotrzeć w połowie marca do Polski. Wszystko zależy potem jak szybko towar zostanie odprawiony na cle, a później rozwieziony do poszczególnych sklepów. Opóźnienie dotyczy całego Accenta, RST i paru jeszcze produktów, które płyną tym statkiem. Konkurencja ma dokładnie ten sam ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Od pewnego czasu myślę nad 29erem dla siebie i chyba ten Peak29 będzie idealny. Ale jak to jest z tymi rozmiarami?

Mam 188 cm wzrostu i ważę ok 100 kg (w sezonie mniej), obecnie ujeżdżam Accenta m003 21,5 cala i jest idealny, a wcześniej komuś pisaliście z takim samym wzrostem, że XL będzie dla niego za duże. Jak to więc jest z tymi rozmiarami dla 26" a 29"? Mi się wydaje, że XL będzie dla mnie na styk....

I kwestia widelca - Jaki? Myślałem o Manitou Tower Pro/Expert bądź Minute29. Jednak widzę jakieś nieścisłości z tym skokiem. Znalazłem na allegro Experta, w którym piszą "Wersja o skoku 120 mm polecana jest posiadaczom zawieszonych ram.", czyli, że 120mm, a na stronie Velo Wszystkie Towery mają po 80mm. Jak to jest, i który by najbardziej się nadał do tej ramy, i do moich 100 kg? Dodam, że obecnie posiadam Raidona AIR.

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial, wcześniej miałem Krossa 19,5 cala i ciągle mnie bolały plecy, ten rower wydawał się za mały, musiałem się pochylać. Więc? Jak to jest z tymi ramami? Wszędzie mówią (piszą), że dla 185-190 to 21 bądź nawet 23 cale, a tu nagle dla 29era jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa ramy i 'ramy', niestety lwia wiekszosc ram 26" to 'ramy', z 29erami jest troche lepiej...z naciskiem na troche

 

z peakiem nie masz sie czego bac, L bedzie dobra :) dobra rama do xc to taka, ktora przy sztycy 400-410mm wsunietej nie wiecej niz okolo 5cm do ogranicznika pozwala smigac z mostkiem 90-110mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...