Skocz do zawartości
wapid

[rama] Accent Peak29

Rekomendowane odpowiedzi

Alsew
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, fw66 napisał:

Co ciekawe Author z powrotem wstawia dodatkowe wzmocnienie w tylnym trójkącie przy mocowaniu hamulca. Mój rocznik to ma, później były bez, a teraz widzę że wróciło.  Widocznie przy tych lekkich cieniowanych profilach coś tam zawsze daje.

Mój Author Vision z 2014 też ma taki kawał izola wspawany przy mocowaniu hamulca. Jak dla mnie solidna czeska robota! Lakier to samo... A spawy to ma ładniejsze od nowych Treków... Brat kupił X-Calibra 8 z 2018 i spawy wyglądają kiepsko jak dla mnie.

Edytowane przez Alsew

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dinsdale

No to w 2015 coś się Authorowi popsuło, bo miałem 3 Instincty z 2015 i każda z regularnie pękającą ramą przy spawie podsiodłówki po jakichś 2000-2500 km. Zresztą w ubiegłym roku sporo tych ram z tego rocznika pojawiło się w różnych sklepach w mocno obniżonych cenach - pewnie producent odkrywając wadę w roczniku 2015 przygotował solidny bufor na wymiany gwarancyjne - po dwóch latach można było zacząć go wyprzedawać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Pytanie do osób które mają luźną rurę podsiodłową w Peak'u, czyli chyba do wszystkich oprócz jednego użytkownika :D

Przy montażu sztycy używacie pasty do karbonu żeby sztycy nie zjeżdżała, czy "na sucho" też się trzyma i nie ma problemów?

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kudizc

ja używam dobrze spasowanej blaszki wyciętej z puszki po piwie, 7k km i nie widać jeszcze pęknięcia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Jak głęboko wsadzasz tą blaszkę? Jakie ma mniej więcej wymiary? Wsadzasz sztycę i dopiero wtedy blaszkę, czy wsuwasz razem?

Zastanawiam się czy nie wsadzić cieniutkiego arkuszu plastiku, takiego jak używa się w modelarstwie. Ma grubość chyba 0,1mm lub 0,2mm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cervandes

Ja nie miałem w Peaku, tylko 27,5 - żadnego problemu. Sztyca Pro Koryak 31,6, obejma accent execute. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
syntetycznypiotr

u mnie sztyca trzyma się dobrze, nie wpada, jedno co jest to fakt że strzela - coś nie halo w rurze podsiodłowej - i muszę smarować. Smar shimano do łożysk :D. Mimo to nie zjeżdża. Sztyca i obejma accent exe. Rama rocznik 2016.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta