przecietny.kolarz
Użytkownik-
Liczba zawartości
598 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez przecietny.kolarz
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
przecietny.kolarz odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@marvelo muszę o to zapytać: Tobie nie szkoda życia na szukanie i oglądanie tych wszystkich filmów? -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
przecietny.kolarz odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Czekaj, żebym ja Cie dobrze zrozumiał. Twierdzisz że przeciętna osoba uprawiająca sport, jest w stanie strzelić maraton 300-600 km tylko gdyby wyeliminować ból tyłka? Swoją drogą, to całkiem sprytnie rozszerzyłeś listę wymagań. Był ból tyłka, teraz jest dodatkowo odżywanie i odporność na sen. W następnym poście dorzucisz przystosowanie do długotrwałego wysiłku i wszystko się będzie zgadzało. Rower poziomy to lekkie oszustwo, bo generuje znacznie mniejsze opory niż tradycyjny. No i 200+ to nie 300-600. -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
przecietny.kolarz odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tak jest i dlatego nawet zawodowcy nie korzystają z bloków 0 stopni. Oglądałem kiedyś wywiady i chyba tylko jakaś garstka z całego peletonu ich używała. Jak ustawisz bloki w miarę poprawnie, to nie ma szans na kontuzję. W miarę poprawnie oznacza tyle, że zastosujesz się do znanych zasad i tyle. Jeżeli ustawisz bloki źle, to po pierwszych 10 sekundach na rowerze to poczujesz, bo noga nie będzie mogła wykonać naturalnego ruchu. Żeby doszło do kontuzji z pedałami wpinanymi, trzeba naprawdę mocno się postarać podczas ustawiania (żeby to zrobić źle). Gdyby pedały wpinane były takie straszne i powodowały kontuzje, nie trzeba by było czekać latami na efekty. Przeszedłem przez obydwa przypadki gdy blok był źle ustawiony i siodełko ustawione za wysoko. Uczucie że coś jest źle jest natychmiastowe i trzeba być wyjątkowo nierozsądnym żeby to zignorować. -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
przecietny.kolarz odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zapomniałeś o XC. Co za bzdura... Czyli co, gdyby wyeliminować ból tyłka, to większość ludzi by przejechała ultra? -
łańcuch [Napęd] Co robię źle woskując łańcuch?
przecietny.kolarz odpowiedział Scoobek → na temat → Napęd rowerowy
Moje doświadczenia są zupełnie inne, ale może Bike7 jest o wiele lepszy od tego co używałem. Napęd u mnie był wyjałowiony. Kilkukrotne mycie odtłuszczaczem, potem benzyna, a na koniec IPA. -
[Siodło] Cały czas zmienia ustawienie
przecietny.kolarz odpowiedział saym0n → na temat → Sprzęt rowerowy
Na jakim kleju? W sensie do gwintów, czy naprawdę Ci coś tam skleił? -
łańcuch [Napęd] Co robię źle woskując łańcuch?
przecietny.kolarz odpowiedział Scoobek → na temat → Napęd rowerowy
Od kilometra 0 do 200 masz tak samo cicho? Jeździłem na Momum i Squirt. Po 50km napęd zaczynał był głośny. Przy około 150km zaczynał już piszczeć. Może ten Bike7 jest nieco lepszy, ale nie wierzę w bajki o cichym napędzie przez tyle kilometrów. -
Też tak uważam. Wygląda jakby to była naklejona poprostu kolejna warstwa gumy. Strzelam że jest tak że pierwsza warstwa zawiera oplot, a na to naklejona jest część z bieżnikiem. Zbyt regularne i ciągłe żeby to było pęknięcie.
- 9 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- opona
- uszkodzenie opony
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
łańcuch [Napęd] Co robię źle woskując łańcuch?
przecietny.kolarz odpowiedział Scoobek → na temat → Napęd rowerowy
Musisz poczekać dość długo aż nośnik odparuje i dopiero wtedy jeździć. Obawiam się że naczytałeś/naoglądałeś że wosk to remedium na każdy problem, a napęd jest czysty. No niestety, nie jest. U Ciebie jest za dużo brudu, więc rzeczywiście pewnie pojechałeś z jeszcze mokrym woskiem. Niestety o wiele czyściej nie będzie, napęd będzie głośny już po około 50 km, a zmyć to z napędu jest bardzo ciężko. Robiłem trzy podejścia do wosku w szosie i gravelu. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć zachwytu nad woskami. -
[Odzież] Koszulka, bezrękawnik?
przecietny.kolarz odpowiedział przecietny.kolarz → na temat → Odzież górna
No ale czy ona nie jest właśnie z przodu "plastikowa"? Taką już mam firmy Quest. Z przodu plastik, a z tyłu siatka. Ja szukam czegoś w pełni materiałowego, raczej w stylu tego co podał @Chociemir. -
To wygląda raczej na wulkanizowaną warstwę gumy, ale ręki uciąć sobie nie dam. Co do trzymania ciśnienia, to w środku jest dętka. Stan opony nie ma na to wpływu. Rysa na obręczy? Masz na myśli tą pionową kreskę? To łączenie obręczy, normalna rzecz w tanich kołach.
- 9 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- opona
- uszkodzenie opony
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
przecietny.kolarz odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Brakuje 6 do osi, więc nie takiego nowoczesnego. Torx 25 do śrub tarcz, a aktualnie przoduje Centerlock Miałem takie narzędzie i prawdę mówiąc, w mojej opinii jest mało użyteczne. -
[sztywna oś] tył Kross Eskres 5.0 gen 2
przecietny.kolarz odpowiedział Loczowaty → na temat → Koła rowerowe
To jeszcze pół biedy. Ja miałem sytuację że nie byłem w stanie do nowego roweru tej marki kupić haka Poprostu ich nie mieli i tyle. -
[Odzież] Koszulka, bezrękawnik?
przecietny.kolarz odpowiedział przecietny.kolarz → na temat → Odzież górna
@Greg1 tak jak pisałem, mam już jedną, tyle że z przodu to plastik. Dlatego byłbym wdzięczny za konkretne modele żeby nie wtopić -
[Odzież] Koszulka, bezrękawnik?
przecietny.kolarz odpowiedział przecietny.kolarz → na temat → Odzież górna
@nomad_rider potrzebuję ubrania na szosę. @Chociemir dzięki. Wygląda jak to czego chyba potrzebuję. -
[Stery kierownicy] Ghost E-teru PRO Problem z wyciągnięciem łożyska .
przecietny.kolarz odpowiedział pawel21 → na temat → Elektryczne - e-bike
Nie możesz, bo to wymysł Cube. Napisałem Ci już dawno, że musisz kupić zestaw od nich. Nie sądzę żeby standardowe stery podeszły, bo ta miska jest bardzo głęboka. Na koronie widelca też masz pewnie co innego niż standardową bieżnię. -
[2026] Najlżejsze na świecie siodełko: 13 gramów!
przecietny.kolarz odpowiedział Punkxtr → na temat → Nowości
Zanim zobaczyłem że chodzi o wiadomy zestaw (bez spoilerów), to pomyślałem że to siodełko jest tak małe, że chyba żart o jeździe z samą sztycą stał się rzeczywistością -
Hej, Moja garderoba się rozrasta i mam ubrania na warunki od mniej więcej +10 stopni, bo właśnie od takiej temperatury zaczynam jeździć na szosie. Dość przewrotnie okazało się że największy problem mam przy temperaturach w granicach 20 stopni w wietrzne dni, pochmurne dni. Jestem raczej z tych którym jest na ogół zimniej niż innym, więc praktycznie zawsze jestem o krok za resztą ludzi. Gdy wszyscy zakładają krótki zestaw, ja dorzucam rękawki i komin. Gdy wszyscy jeżdżą w koszulkach z długim rękawem, ja zakładam bluzę itd. Przy wspomnianych warunkach próbowałem dwóch zestawów wymienionych poniżej. Zawsze zakładam cienką koszulkę "potówkę". - Koszulka + rękawki - no było mi trochę chłodno, dość nieprzyjemnie, nawet gdy się rozgrzałem. Jednak czuć brak ochrony przed wiatrem w samej koszulce. - Bluza - tutaj było w drugą stronę. Dość szybko zacząłem odczuwać że robi się za ciepło, a w środku zaczęło się dosłownie robić mokro. W domu po zdjęciu bluzy wszystko było pokryte rosą. No i tutaj mam pytanie do Was, bo moje doświadczenie jest zerowe. Co będzie lepsze? - Koszulka z długim rękawem. Czy na ogół te koszulki są nieco grubsze niż te krótki, typowe na wyższe temperatury? - Bezrękawnik. Mam jedna kamizelkę, ale to jest cerata do ochrony przed wiatrem. Jak się raz założy, to koniec, trzeba już jechać do końca. Więc pomyślałem o jakimś bezrękawniku, z minimalnym ociepleniem. Tyle że nie mam pojęcia czy to się nie skończy tak samo jak w przypadku bluzy. Jakieś rady?
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
przecietny.kolarz odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@uzurpator muszę o to zapytać, bo aż kłuje w oczy. Co to za określenie "prozacy", "prozactwo"? Ktoś je stosuje poza Tobą? -
[tubless] Muc off rozmiar taśmy przy zmianie na mleko
przecietny.kolarz odpowiedział Marushka → na temat → Koła rowerowe
Byłbym ostrożny z tym stwierdzeniem. Już nie pamiętam jakiej firmy kupiłem, natomiast była totalnie sztywna. Naklejenie tego a potem montaż opony, to był totalny dramat. Muc Off robi dobre produkty, natomiast w tym przypadku rzeczywiście cena wygląda na nieco kosmiczną. -
Strzelam że źle przełożyłeś łańcuch przez tylną przerzutkę.
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
przecietny.kolarz odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Swoją drogą, to podczas ostatnich kilku przejazdów skupiłem się nieco bardziej na tym jak pedałuje, żeby zobaczyć co się dzieje ze stopą. Jeżeli jadę spokojnie, to właściwie nawet ciężko powiedzieć że naciskam na pedały. To jest bardziej uczucie "pchania" niż naciskania, bo wyraźnie czuję że stopa nie naciska na wkładkę. Dopiero przy wyższych prędkościach i mocy, czuję że stopa naciska na wkładkę. Ciekawy jestem czy podobnych efekt można uzyskać na platformach
