-
Liczba zawartości
3 579 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez pecio
-
@burz Z drugiej strony i tak to było debilne miejsce. Więc nia ma co żałować "unowocześnionych" plecek.😁
-
@ernorator szukaj Pan dla naszych 820 jakiegoś fajnego " opakowania" ......bo na razie to nic nie widzę nawet w krainie smoka.
-
Garmin to genialnie 😉 zaplanował ......mocowanie na smyczkę w 515 jest pod pokrywą gumową złącza do ładowania.😁 Dlatego w tym modelu kondonik plus smyczka , np. takie https://www.amazon.pl/TUSITA-Silikonowe-Etui-Kompatybilny-Garmin/dp/B0BL3BY2TD
-
@HSM jest inna droga. Skoro 820 klasyfikuje i wyświetla wielkość obiektów to możemy zrobić tak aby olewała " malutkie " obiekty typu rowerzysta i dopiero od osobówki w górę to stałe powiadomienie działało. Muszę się z Tobą zgodzić ,że te znikające samochody za nami były utrapieniem . Ale jazda w grupie po drodze rowerowej i bombardowamie komunikatami jest jeszcze bardziej upierdliwe. Za jakiś czas pewnie to Garmin softowo ogarnie . Zresztą to jest tradycja u Garmina ,że każda " świeżynka" działa " kulawo". Wiem też , że za " momencik " będzie wszystko na cacy.😁
-
@ernorator to ciesz się , że nie było innych kolarzy lub nie jechałeś w grupie. Owszem w 6.34 poprawili błędy ale nadal brakuje do doskonałości. Garmin chciał dobrze ale ta nadgorliwość się na nim zemściła właśnie w tych obszarach o których napisałem powyżej . Będzie jechał kumpel za tobą a nam nigdy nie zejdzie z licznika boczna "radarowa belka" zasłaniająca kluczowe obszary komputerka. Będziesz miał głosowe alerty to dostaniesz po dziesięciu minutach obłędu . Lepiej żeby zrobili jak w 515 ...... olewanie tego co jedzie z taka samą prędkością lub zbliżoną do naszej . Dobra .....jadę dalej się denerwować ....😉
-
Jak to jeden jegomość w sukience z ambony głosi ........a słowo stało się pompką 😁 Czyli wszystko na chwilę obecną mam " zaclikane " 😉😁
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
pecio odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[smarowanie] Smary używane przy serwisie rowerów
pecio odpowiedział TheJW → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
"Oryginalny" smar DT do ratka lepi się aż miło . -
Przez dwa dni miałem przyjemność dać nowej Variatce 820 ostro w pupkę . I oczywiście jak na Garmina przystało standardowo ujawniły się "choroby wieku dziecięcego" ( tak dyplomatycznie to ujmując ). Po zatrzymaniu , po chwili wyskakuje komunikat " błąd radaru" ...... chwilę pomieli i ..... " przywrócono funkcje radaru ". Kolejny aspekt dotyczy kwalifikacji "wielkości " obiektów . Przy pojedynczym pojeździe od strzała znamy gabaryt. Jak jedzie już rządek za nami to kolejne pojazdy za tym pierwszym są z opóźnieniem przypisywane pod odpowiedni obiekt ( zwłoka na realnym dystansie około 20 do 30 metrów). Komunikacja i responsywność w przekazywaniu danych do Edka są ciut szybsze w " nowym standardzie" niż po ANT+ w starej 515. Widok "przestrzenny" prezentowany w Edku kolejna zarąbista sprawa. Widzę jakie " zwody" wyprawiają kierowniki za mną i kiedy będę brany na "żyletki " . Wtedy mocniej zaciskam zęby na moim "kierowniku" 😉😁 Generalnie ......bajeczka. PS. Gdzieś się obiło o moje oczęta aby zrobić aktualizację do nowej wersji softu w nowej Varii. Muszę to sprawdzić . Tak jest 6.34 i poprawiono to o czym pisałem powyżej. Wielki plus dla Garmina za szybką reakcję !!!!!
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
pecio odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@kazafaza te hebelki to chyba pamiętają sekretarza Gomułkę 😉😁. -
1040/1050 i "rodzina" obecnie 😉pamięta ( choć z tym różnie bywało w różnych aktualizacjach ). W Edge Explorer "jedynce " powiem szczerze ,że już nie pamiętam ( ale powinno ) . Zresztą sam się szybko możesz przekonać . Dokup sobie smyczkę do Variatki ..... czasami mocno się przydaje ( w nowej już standardowo jest w zestawie ). A najlepiej silikonowego kondonika plus smyczka. Varia z tyłu ładnie dostaje zawartością z pod koła .
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
pecio odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@Eathan jak za lekko wchodzą na obręcz i jesteś z tego tytułu zniesmaczony to polecam zakup oponek Challenge . 😁 -
Wykorzystując nowe możliwości Variatki 820 zmodyfikowałem o dodatkowe pole w manualu i "podkręciłem" w ustawieniach
-
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
pecio odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zamiast łatek do opony ( przy mleku totalny niewypał ) zacznij wozić wykałaczkę i bekoniki . Co bekon już nie załata to się kwalifikuje do włożenia TPU. U mnie mini jest jednocześnie maxi . W zestawie maxi mam dodatkowo w buteleczce po kroplach do nosa oleum do łańcucha . -
Jak dobrze zrozumiałem twoje preferencje to tak wklepałem. Ustawiłem na Edka 1030 bo to to samo ekranowo co Explore . Ustaw i sprawdź . Ewentualnie jakieś zmiany kolorystyczne itp. to pisz . ###0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:5:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1##6,5:Varia 515:0:16777215:-1!2,:-1,OFF:0!1,STAŁE:4!1,DZIENNE:7!1,NOCNE:6!1,PELETON:5#0::#0:1#123!:123!#16711680#0#B2713##3#0#0 A i żeby korzystać z dobrodziejstwa całej automatyki oświetlenia musisz potem na panelu u góry ustawić na S czyli smart (nie N ani M) 😁
-
Jutro Tobie napiszę wsad. Kończ @burz na dziś tego doktorata z Variatki. A apka jest jak najbardziej dopracowana , tylko wsad nie "teges" . Też tak miałem na początku przygody z 515.
-
Nie zaszkodzi ... ale wątpię ,że to coś da. Gdzieś po drodze jest nie tak jak ma być .
-
A ja mleko zmieniam od późnej jesieni 2025. ........bez rezultatu . Jutro też planuję "przelot" na " niskim pułapie " i zobaczę czy się jeszcze w środku chlupie 😁
-
Kurna ........ to powinno być ? OK . Jutro na spokojnie będziemy krok po kroku analizować poszczególne kroki .
-
To masz tak - wybierasz ustawienia jazdy - potem ekrany danych - dodaj nowy - i mniej więcej tak jak już pisałem wyżej .
-
Ty masz Explore "jedynkę " ?
-
Tak dokładnie w to miejsce wklejasz . Tylko robiąc to musisz mieć sparowany telefon z Edkiem i aktywną Varię .
-
Wchodzisz w ustawienia - potem wybierasz profile aktywności - wybierasz profil w którym chcesz dodać ekran - rozwinie się kolejne menu - wybierasz "ekrany danych ' - rozwinie się kolejne menu - tam klikasz na belkę "dodaj nowy " - rozwinie się kolejne menu i tam z pierwszej pozycji dajesz "ekran danych " - rozwinie się kolejne menu - jedziesz prawie na sam dół i wybierasz pozycję "Connect IQ " - wyskoczy pole gdzie będziesz miał do postawienia ptaszek koło "Smart Bike Lights " . I to tyle .
-
