-
Liczba zawartości
3 573 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez pecio
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
pecio odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Kupiłem rowerowego klamota w USA. Czwarty dzień walczę z totalnym amerykańskim debilem który nie potrafi wysłać paczki do Polski. "Wujek" nie wie jak wypełnić formularz na stronie UPS. Piszę , tłumaczę jak małemu dziecku , wysyłam wypełniony dokument a on nawet nie potrafi przepisać . Robię tutoriala ,że strona z automatu zasysa błędne z kosmosu dane ,że musi ręcznie wklepać ...... i kurła blada nic. Teraz nie dziwię się ,że Chińczycy, Hindusi i cała reszta cywilizowanego świata musi im na szybkiego robić modele językowe , coś musi za nich myśleć . -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
pecio odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@PeresKTM Inpeak ? -
[Spodenki] Umiejscowiecie "pieluchy" w spodenkach na szelkach.
pecio odpowiedział Full.Diver → na temat → Odzież dolna
@szajbna piłem do Premio v1. -
[Spodenki] Umiejscowiecie "pieluchy" w spodenkach na szelkach.
pecio odpowiedział Full.Diver → na temat → Odzież dolna
Nie zawsze. Jak masz pampersa do ocieplania pleców a pod kościami już tylko te skrzydełka co maja być na jajkach to może być mały problem na trasie 100 plus.😁 Bo tak niektóre firemki potrafią wszyć pieluszkę. -
[Spodenki] Umiejscowiecie "pieluchy" w spodenkach na szelkach.
pecio odpowiedział Full.Diver → na temat → Odzież dolna
Castelli wszywa pampersa w swoich gaciach na plecach. Co nowy model to inaczej wszyte. Endura , Pedaled, Assos ma fajnie "wycyrklowane" położenie pieluszki. Z gaciami jest tak ,że trzeba się do nich przymierzyć bo jest za dużo zmiennych ( położenie pampersa , specyficzna rozmiarówka, kompresja materiału , etc) -
[Sklep internetowy] rowerek.pl - wasze doświadczenia.
pecio odpowiedział tobo → na temat → Sklepy rowerowe
Jeżeli towar a w tym wypadku koło było składane na indywidualne życzenie klienta to taki towar nie podlega zwrotowi w ustawowych 14 dniach . Tego nawet Rzecznik nie przeskoczy . Takie prawo. Jak się coś zamawia to należy dziesięć razy sprawdzić a dopiero potem to uczynić. Wylewanie żali na sklep gdzie klient ewidentnie dał pupy dla mnie jest nie na miejscu. -
Nie miałem jeszcze okazji "sieknąć "😁 okiem co się porobiło nowego u Garmina. Ale jak jest to już śpieszę z instalacją. PS. Jest faktycznie 31.29
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
pecio odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Skoro nie stać Ciebie na samochód , to sobie jakoś radzisz realizując zadania transportowe przy pomocy jednośladu . A żeby było jeszcze prościej to na plecach przytargaj krowę . Będzie mleko codziennie a i trawnik wykosi ..... -
@Eathan nie jest tak różowo do końca ..... Magenka za to się " skiepściła " . Żeby być precyzyjnym to wina leży gdzieś w nowej "betce" Edka i współpracy na linii SBL a Garmin. Pokazuje w smarcie wszystko prawidłowo ale faktycznie światło się nie odpala. Trzeba przejść do manuala ręcznie "tapnąć" beleczkę z trybem i potem znowu przejść w smarta. Pomijam kwestię , że Edek pokazuje teraz wierutne bzdury odnośnie nachylenia trasy. Coś poprawili ,coś spie........😁 Klasyka.
-
Pozwolą Panowie , że odniosę się do poprawek w wersji 6.70. Faktycznie "płotowe" 😉 duchy z innego wymiaru przestały wzbudzać nerwową Variatkę. Poprawiła się "klasyfikacja" a raczej jej nieomylność w tej kwestii. Choć do ideału ciutkę brakuje . Przykład..... jedzie za mną TiR , wykrywa go prawidłowo ale jak bestia siada mi na kole to po chwili staje się osobówką . Są też drobne perturbacje w ilości wskazywanych obiektów. Pojawiają się w specyficznych warunkach ukształtowania drogi i raczej wynikają z "technologii " radarowej. Czas zużycia energii w warunkach drogowych się dopiero okaże po zakończeniu cyklu. "Parapetowo " napawa optymizmem. I najważniejsze , koniec z wyskakującymi komunikatami " błąd radaru " i rozłączaniem podczas jazdy .
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
pecio odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@uzurpator tak z kronikarskiego obowiązku pragnę poinformować iż są drukarki 3D co drukują z karbonu i tytanu . Jak ktoś inwestuje w taka drukarkę to nie po to aby sobie bloki wydrukować. I oprócz bloków można drukować dla innych gałęzi przemysłu nieźle przy tym zarabiając ( drukarka błyskawicznie się zwraca ) . -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
pecio odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Przychodzi Jasio do lekarza , ten go wnikliwie bada i na koniec łapie się za głowę ...." panie ale masz pan ciśnienie w kosmos wyrąbane , co pan robisz " . Jasio ze stoickim spokojem odpowiada ... " czytam Forum Rowerowe " 😁 -
Zrobiłem " parapetowy " 😉 test akumulatorka w Varii 820 na najnowszym firmware 6.70 . Tryb dzienne mruganko , łączność BLE z telefonem ................ działa dokładnie 27 godzin i raportuje jeszcze 6 % baterii. Tak na sucho to całkiem nie źle .
-
Tak dla przykładu i porównania , WTB do swojej obręczy o szerokości wewnętrznej 23 mm zaleca taśmę o szerokości 28 mm . Do obręczy 30 mm taśma 35 mm. Czyli generalnie WTB zaleca aby taśma była szersza o 5 mm od szerokości wewnętrznej obręczy. Wszystko jest ładnie wyszczególnione w specyfikacjach technicznych WTB.
-
[Wybór roweru] Gravel z prosta kierownica?
pecio odpowiedział Gzimo → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
@Wojcio ze wszech miar bardzo słuszne spostrzeżenie . Jest jednak jedno małe ale ...... cytuję autora wątku , Czyli Scalka idealnie wpisuje się w ten scenariusz. Owszem można dalej polemizować , że w zasadzie każdy rower MTB odpowiednio zmotany wciska się w te założenia. Ale Scott Scale Gravel to w zasadzie " rower spełniony " w tej materii. No dobra ........ w ostateczności jeszcze bym rozważał Marianka z linku , choć sercem jestem przy Skociszu. Kubek u mnie odpada. -
[Wybór roweru] Gravel z prosta kierownica?
pecio odpowiedział Gzimo → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ja w porównaniu do @dfq cały czas popylam na sztywnym "widle " . Teraz to nawet na Tatry ( jak muszę przelecieć na skróty 😉) nie chce mi się zmieniać na uginacza przodkowego . Za to żongluję oponami . I tylko i wyłącznie prosta kiera z różkami wewnętrznymi . -
[Wybór roweru] Gravel z prosta kierownica?
pecio odpowiedział Gzimo → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Wbiję kij w mrowisko ........Panowie co wy wiecie o gravelach ? Dla Was to rower szosowy (obowiązkowa baranina ) z ciut szerszą oponą . A generalnie okazuje się ,że to bardzo szerokie zagadnienie i na trasach widać coraz więcej graveli MTB. https://www.cyclingabout.com/how-robin-gemperle-redefined-ultra-racing-tour-divide/ @Gzimo na twoim miejscu kupiłbym Scotta Scale Gravel . Powiem krótko jest to zaj........ta maszynka. -
Tem uchwyt pasuje do każdej kierownicy. Montujesz go w pobliżu manetki / obejm hebli. @91maciekp gdzie Ty byś to chciał zamontować ? To jest uchwyt pilota a nie licznika. Szukam nadal , przekopałem pół domu. Pewnie kiedyś na niego wpadnę.
-
Stówka za wentyle dwieście za to ,że gada z Garminem 😉😁
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
pecio odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Parę lat temu miałem przyjemność spotkać słynnego amerykańskiego weterana który na szosowym rowerze popylał po WTR. I co w tym dziwnego ? A no to , że napędzał rower przy pomocy tylko jednej jedynej nogi która mu się ostała z wojennej pożogi . Robił to tak sprawnie , że wielu z Was miało by problemy z wyrobieniem za nim . Oczywiście ta jedyna noga wpięta wykonywała piękną pracę pchanie - ciągnięcie. Resztę zostawię bez komentarza . -
@Eathan jaki sens ? A no taki sens , że według Marvelo ma to sens a na drugim biegunie Uzurpator zaprzecza tejże tezie .😁 Za cztery dychy @smw44199 dawaj linka . 😉
-
@przecietny.kolarz to można streścić jednym słowem " gadżetomania " . Jelonków na tym świecie nie brakuje . Jak sobie taki co sra kasą kupi rower za 60 klocków to wisienką na torcie będą takie dętki. 😉😁 Już widzę wysyp postów ..... [dętka] Rozłącza dętkę podczas jazdy ....😉 A jak sobie " przyszczypie " podczas montażu to będą żale ,że wadliwe sprzedają ,że gwarancji nie respektują ,że ........... A z innej jeszcze strony @przecietny.kolarz z TPU inaczej schodzi powietrze niż z "butylki". W czarnej proces zachodzi gwałtownie . W TPU możesz czasami 10 km przejechać aby coś poczuć . Więc teoretycznie może to mieć sens.
-
Jak zrobią e-mleko co się podłącza do Garmina to wchodzę w temat 🤣 Nie po to z wszystkich samochodów powywalałem TPMSy aby się dodatkowo ........denerwować na rowerze.
-
Na forum są drobne nieścisłości 😁 Co po cichu jeszcze poprawili ..... mam nadzieję ,że będzie dłużej 820 działać niż te 15 godzin.
