Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 581
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. Nawigowanie samo się aktywuje pomimo braku wskazania do wykonania takiej czynności ?????
  2. W nowym czujniku Garmina Elevate 5 tętno prawie jest dokładne 😉. Różnica pomiędzy pasem wynosi 1-2 uderzeń . Czujnik optyczny ma mały lag / opóźnienie ale to wynika z "technologi ' pomiaru . Przy miarowym wysiłku uwzględniając przesunięcie czasowe wszystko się pokrywa. Problem zaczyna się przy szybkich interwałach - tu czujnik gubi się i w zasadzie pomiary mocno rozjeżdżają się w porównaniu do pasa. @marekdam1 Dla Ciebie i twoich aspiracji ideałem byłby Forerunner 570 . Do garniaka , na rower , bieganie , pływanie , etc.
  3. @Eathan na którymś wcześniejszym sofcie tak miałem , że cudownie mnie przerzuciło na poprzednią styczną trasę . Powodem było brak "ręcznego " zakończenia poprzedniego nawigowania . Po prostu jak dobiłem do celu to nic nie klikałem z potwierdzeniem zakończenia pomimo komunikatów . A w opcjach jest jak dobrze pamiętam jest unikanie zawracania , minimalizuj wznios, itp.
  4. @cervandes dziękuję postoję 😁 . Pisałem już gdzieś , że 1050 nie jest dla mnie. Poczekam na 1060 i zobaczę co zaoferuje. Jak zrobią dwie wersje , jedną z tym oczojeXXXXnym ekranem i drugą z mipem plus solar to wejdę w temat. Inaczej szukam alternatywy 😉 A XTR już w ten wtorek mam całego w komplecie po za zębatką 38 i heblami o których dyplomatycznie się nie będę wypowiadał aby nie zostać zlinczowanym . A to 5 Hz spokojnie mogą dać do Fenixa 8 , Enduro 3 itp nowych konstrukcji . Mało tego mogą też dać dać / odblokować LTE np . w Fenixie bo bebechy na to pozwalają .
  5. Tam ciężko zrobić łącznik bez wielkich nakładów finansowych - dwa wały i wielki "kanał" Serafy w poprzek. Teoretycznie można zminimalizować do max 300 metrów dymania po drodze aby wbić się na most i potem zaraz znów na wały.
  6. pecio

    [2025] XTR M9200

    @KSikorski też słyszałem , że XT i Deorka ma już "wypłynąć" na dniach . I też pewnie na starcie problemy z dostępnością .
  7. pecio

    [2025] XTR M9200

    Jeżeli rozpatrujemy czynnik wizualny to powiem tak.......z dedykowaną zębatką korby XTR'a nawet ładnie się prezentują na żywo ( kumpel ma z 32 , ja na 38 muszę poczekać). Same to jak zdanie wyrwane z kontekstu. Kaseta o niebo ładniejsza od starszej 9100 i na kilometr widać , że to xtr . Nie da się jej pomylić z Deorką. O przerzutce wypowiem się w przyszłym tygodniu jak przyjedzie do mnie. Po za tym to ma działać i robić to do czego zostało stworzone. Pedały mam "zeszłe " XTRy i nie miałem problemów z uszczelkami. Ale z drugiej strony nie przelatałem na nich wiele bo mam założone Garminy . Pewnie " unowocześnili " uszczelnienia bo w całym XTRze wszystko zdaje się być poprawione.
  8. pecio

    [2025] XTR M9200

    Kumpel wczoraj wieczorem zamontował nowe heble 9220 i zrobił kółko koło domu. Pierwsze co powiedział ....cytuję " kupa ale zobaczymy dalej"
  9. pecio

    [2025] XTR M9200

    @sznibRozczaruje Ciebie. Te napisy są malowane . Potem na to jest klejona gruba folia zabezpieczająca jak w poprzednich 9100 xtrach. Ale ta folia zakrywa tylko do połowy tego napisu i idzie pod kątem jak to przełamanie srebrnego. Jak chcesz to postaram się zrobić foty makro kluczowych momentów. Też się łudziłem , że to może tylko naklejka , że to tylko zły sen .......😁
  10. pecio

    [2025] XTR M9200

    @KSikorski to wszystko w humorystycznym "czepialskim" tonie a nie na serio pisałem. Tak , że luzik . A tak notabene to już czytałem u Anglosasów o zgubionych zaślepkach /pokrywie baterii z nowego Xtr'a .
  11. W nadgarstku najgorsze jest to , że podczas trzymania kierownika właśnie w tym "przegubie " najbardziej telepie. Po złamaniu można sobie jechać fajnie i nagle "łup" w biedną niepewną rączkę gdzie instynktownie puszczamy kierę nie mówiąc już o chwycie na ileś procent nominalnej mocy. Inne złamania nie mają takiego wpływu podczas upalania jak właśnie nieszczęsny nadgarstek. A przerabiałem dwa tego typu urazy. Jedno to mnie na 1,5 roku wykluczyło a było to otwarte złamanie kości promieniowej z całkowitym przemieszczeniem. Miałem miesiąc stelaż z drutów i straszyłem niewiasty o słabych nerwach owym widokiem.
  12. @nctrns tylko pytanie jak długo ? Patrząc na ogólne trendy i co inne firmy wyprawiają w tej materii , czarno to widzę w dłuższej perspektywie.
  13. Nie ma nic przyjemniejszego niż zobaczenie wszystkich kolorów składowych tęczy .....tfuuuu. @Tyfon79 1,5 miecha to minimum , potem przyśpieszona rehabilitacja co by kierownika pewnie dzierżyć. U mnie 4 miechy to trwało . Nie mniej tego ZRASTAJ SIĘ SZYBKO !!.
  14. Na czasie .......😉
  15. pecio

    [2025] XTR M9200

    Jutro przylatuje drugi akumulator i ładowarka. Przerzutka i manetka już potwierdzona wysyłka 16 czerwca . Czyli 17 u mnie i od razu montaż.
  16. Możesz ustawić ręcznie skalę "podróżną" ale podczas manewrów będzie zoom . Po ustaniu "przyczyny" mapa wróci do skali "przelotowej" jaką miałeś ręcznie ustawioną. Przynajmniej u mnie na 1040 tak to działa .
  17. Możesz kupić regionów bez opamiętania 😉 bądź ile. Tu nie ma limitów. Tylko najlepiej opłaca się od razu cały "globus " wykupić. Czasami robią , tfuu ..... robili fajne promki.
  18. @bastard83 zoomowanie mapy jak masz ustawione na automat działa w zależności od wielu czynników - sytuacji na drodze , sytuacji na mapie i ustawień mapy. Prędkość oraz dystans do manewru są decydującymi czynnikami.
  19. @Eathan masz rację , cytuję ze strony Komoot.......... Subskrypcja Komoot Premium obejmuje: Wielodniowe trasy Kolekcje osobiste Śledzenie na żywo Pogoda na trasie Mapy specyficzne dla sportu Mapy 3D Atrakcje w pobliżu obiektu wej. Wysyłanie tras do urządzeń zewnętrznych !!!! Synchronizacja na żywo z Komoot do Garmin !!!! Synchronizacja na żywo z Komoot do aplikacji Bosch e-bike Flow (dla wybranych urządzeń) Informacje: Aktywna subskrypcja Komoot Premium jest wymagana do wysyłania tras do urządzenia zewnętrznego. Czyli to co było atutem tej apki poszło się .............😁
  20. pecio

    [2025] XTR M9200

    Po nagłej weryfikacji "stanów magazynowych " i dostępności musiałem zmienić strategię. Jako , że upgrade kit zrobił się nie dostępny i dostałem zwrot to u naszego południowego sąsiada kupiłem samą przerzutkę plus manetkę. Zrobienie sobie takiego kitu wyszło taniej o trzy stówki . Oczywiście bakterię i ładowarkę mam z innego źródełka. A z drugiej strony Shimano dało pupy na starcie bo z dostępnością wielu klamotów jest jakaś masakra ....... kilka miesięcy na koronki 34-38 , nowe kasety 10-51, heble. Ale z heblami to nawet dobrze . Kumpel wyrwał czterotłoczki i jak dobrze się ułoży to pod koniec tego tygodnia będzie królikiem doświadczalnym . Będę miał przyjemność "karnąć się kółko" na tych nowych 9220
  21. pecio

    [2025] XTR M9200

    Dotarłem do chałupy i już szczekała paczka . To jedziem z koksem...... Znawcy temu od razu wiedzą gdzie kupione 😁 .. Początkowo myślałem o urywaniu jajek temu japońskiemu Picasso za to graffiti czy" ślaczek" jaki mu się pierdykną na tym zacnym amelium. Po chwili uznałem ,że są ekspresyjne w formie wyrazu i idzie się przyzwyczaić . 😁 Są cięższe od FC-M9120 dokładnie o 66 gram. Te nowe XTR FC-M9220 to kawał pancernego "żelastwa". Mają też idealniei pasujący mnie Q factor 168 vs 176 czyli 8 mm więcej. Teraz czekam na resztę.
  22. Mnie kusi osobiście Bryton Rider S810 . Wreszcie "chińczyk " ma porządne podkłady mapowe . Jak dla mnie to nawet nie oglądałbym się za gównianym Garminem Explore 2 tylko brał tego Brytona.
  23. pecio

    [2025] XTR M9200

    Jak dobierzesz wszystkie "parametry " zamiennika to taki "przeszczep" może się udać. Formula ma swój genialny olej zbliżony ( mam nadzieję ) teraz do tego nowego Shimano. Kiedyś z braku dostępności byłem zmuszony zalać Cury tym co miałem pod ręką . Był to olej "stary" Shimano. Efekt był taki jakbym heble zalał betonem 😉 Straciłem modulację , hamowanie było zero- jedynkowe .
  24. @Gość Roman - primo przeczytaj regulamin ali , po drugie kiepsko u Ciebie ze znajomością obowiązujących przepisów i procedur. Po trzecie samo dodanie do koszyka to nie wszystko aby uruchomić całą machinę . Po czwarte ali ma magazyny logistyczne w całej Europie i przez nie może realizować wysyłkę . Po czwarte tylko w tym tygodniu z ali dostałem szpej elektroniczny o wartości grubo przekraczającej próg więc wiem o co biega w temacie . Kolejne bardzo ważne to uważnie czytaj opis ogłoszenia na ali tu masz przykład opis jednego ze sklepów -- " Warranty: 2 Years( We have bike store in Spain, we will take care your frame for lifetime ) Europe bike store please contact to get wholesale price without extra fee and customs fee.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...