Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 551
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. W Magene 706 matryca jest TFT.
  2. pecio

    [Scott Spark RC] 2026

    @Talrand te Sparki i inne Skocisze z pochowanymi bebechami jeżdżą już od paru lat. Nic się w nich nie zmienia po za kolorystyką. Te same zwydziwiane dampery, ta sama geo, ta sama kinematyka zawiechy, te same " przekładane " stery. Może dorzucili inne śrubki do mocowania bidonu 😁 Sztywniak Scotta czyli Scalka jest upierdliwa w serwisie a co dopiero Spark. Właśnie siedzę i patrzę na jednego wiszącego na stojaku bo się nie mogę zebrać do niego. Ps. Przeglądnęłem linki z pierwszego postu. Jednak dużo się zmieniło. To całkowicie przeprojektowana rama. Ale założenia te same a w dodatku dziwny link pod suportem który nie napawa optymizmem. Kiedyś Santy takie miały sterczące z kalamitkami pod smarownicę. Szybko z tego potem uciekali. Raz wystarczy po kamerdolcach przejechać ( dosłownie dołem przerysować ) i po zawodach.
  3. @kazafaza pojęcie " gravel" jest długie i szerokie 😉. Są te na " bazie " szosówek , są gravele ultra na ramach mtb , są różne dziwne ulepy. Fakt , jakby autor tematu sprecyzował bardziej dokładnie pojęcie gravela byłoby łatwiej. Ale z takim wielkim offsetem ciężko będzie coś znaleźć w tych zdefiniowanych dodatkowych wymaganiach. Już sam fakt poszukiwania widła z plastiku z alu sterówką ......
  4. pecio

    [Scott Spark RC] 2026

    Ładnie wygląda i nic po za tym. Jeździ przeciętnie a serwis tego to największa masakra z wszystkich możliwych.
  5. @prezi coś najbliżej tego to ENVE Mountain Fork. Możesz w nim zmieniać offset pomiędzy 44 i 52 mm. Ośka 110x15 i boczne mocowania ze sporą nośnością. Bardzo sztywny , wręcz pancerny. W dodatku fajny zintegrowany błotnik. Jak nie potrzebujesz błotnika to zamieniasz na klipsy. Tylko rura sterowa jest z plastiku ale ja mam wklejonego aluminiowego inserta Zina na całej długości sterówki. Tylko po co taki wielki offset ? Zmiejsza się stabilność roweru. U mnie jak było na 52 przód był strasznie nerwowy. Obecnie i na stałe mam 44.
  6. Aktywny routing to domena urządzenia a nie mapy. Dla przykładu w Edge 1040 możesz ustawić urządzenie tak, aby obliczało trasę na podstawie typu aktywności. Jak masz w profilu ustawione kolarstwo szosowe to będzie wytyczać trasy tylko po asfalcie. Jak ustawisz kolarstwo górskie to będzie Ciebie czołgać po" krzakach " . W podkładach OSM na których opiera się 99 % map dla każdej linii masz zdefiniowany tym nawierzchni i wiele innych parametrów. Owszem czasami z powodu niedbalstwa pewnych członków społeczności OSM na mapie w danym rejonie , pewna droga może mieć błędne dane . I dla tego może czasami nas na szosie wpuścić na "piękną szutrówkę" . Tak ,że ten aktywny routing działa na mapach tych nie garminowskich. W dodatku porównując mapy dla mojego rejonu np. VeloMap kontra Garmin , to te firmowe wypadają bardzo bladziutko jeżeli chodzi o pokrycie ścieżek /dróżek i innych obiektów.
  7. @Rybus85 rączka i kabelek przecież kosztuje 🤣
  8. @Rybus85 z bardzo wczesnych 😉 przecieków wynika , że Garmin Waga numero 3 ma mieć "rączkę " i upodobni się do Withings Body Scan.
  9. Tytuł mnie zmroził " Raj dla żywych emerytów " . Czyli po odwaleniu "kity" nie ma co tam jechać 🤣 Fajne tereny godne odwiedzenia . @Wojcio 👍
  10. @Rybus85 ja mam tą "nieszczęsną" Scalkę 2 od paru lat. Służy mi tylko i wyłącznie do ważenia cielska. W tym jest bezbłędna . W dodatku po zakończeniu pomiaru dane z automatu lecą do Connecta. Ale ..... ci co składają pozew nie do końca doczytali instrukcje. Tam jak byk pisze ,że pomiary kości , wody ,itd są obarczone sporym błędem wynikającym choćby ze stanu nawodnienia naszego organizmu. Garmin proponuje zrobić pomiary na profesjonalnym szpeju KLASY MEDYCZNEJ i stałe niezmienne dane wklepać do wagi . Wtedy dalsze pomiary przeprowadzane przez wagę z uwzględnieniem wklepanych danych są o wiele bardziej precyzyjne. Ja tak kiedyś zrobiłem ale na dzień dzisiejszy nie przywiązuję do tych pomiarów żadnej uwagi. Liczy się tylko kontrola i monitorowanie wagi. Czyli jak Twoja Xiaomi ładnie waży i przesyła dane na Connecta to mija się z celem zakup wagi Garmina. @SanchoPancha tylko Varia 515 . Działa z każdym licznikiem który umożliwia taką współpracę. Na tej 515 naprawdę można polegać. Varia 715 jest z kamerą i ma bardzo kiepski czas działania. W dodatku obraz z tej kamery do "wybitnych "😉się nie zalicza. Z kolei 615 jest dedykowana do rowerów które mają zasilanie czyli do "e-bajków".
  11. @szwlaw Pierwsze co po zakupie Garmina robimy to wywalamy kiepskie fabryczne mapy. Te mapy są z przed pół roku tak na" bidę " . Są serwisy które oferują doskonałe mapy , a w dodatku są całkowicie za darmo . Najstarsza ma pokrycie zawsze z około tygodnia. Mapy w takich serwisach dobierasz sobie państwami które Ciebie interesują., Po drugie Explore 2 to mocno wykastrowany sprzętowo i programowo 1040. Generalnie jest to sprzęt do turystyki. Jak chcesz już liznąć tematu "upalania " to w zależności od budżetu celuj w rodzinkę 540/840/1040 lub 550/850/1050. Kolejny aspekt ,w tym roku wyjdzie już za chwilę topowy 1060. Reszta czyli 560/860 będzie mieć premierę w 2017. Osobiście złotym środkiem jest 840/850 i w taki szpej bym celował .Jak chcesz mieć fajny czytelny ekran to 850.
  12. W końcu dobierają się do "pupki" Garminowi za ten bełkot marketingowy. https://garminrumors.com/garmin-faces-class-action-lawsuit-over-index-s2-smart-scale-body-fat-accuracy/ Na" papierze" w folderach reklamowych jesteśmy super , jesteśmy lepsi niż konkurencja , etc. Za te poranne raporty i inne wzięte z sufitu dane .Zostało to już udowodnione , że są o kant pupy rozbić . Powinien Garmin beknąć też za ten podawany czas działania RearVue Varia 820. Na parapecie zgodny z specyfikacją . W realnych drogowych warunkach nadal tylko 12-14 godzin. Totalna padaczka. Podajemy klientowi te bardziej wygodne dla polityki firmy dane .
  13. @bashey_pl Z drugiej strony to podświetlanie to i tak psu o budę . Kto śmiga i patrzy cały czas jak mu się światełka przełączają. Ekran mam tylko przy starcie "oświetlenia" a potem "przelotowy" wchodzi na tapetę. Jak wyskoczy jakiś komunikacik to ewentualnie w celu sprawdzenia lub manualnego przełączenia .
  14. @SanchoPancha to czytaj więcej takich bzdur. W aluminiowych K-Edge masz plastikowe inserty i to tak w dodatku zaprojektowane , że to one pierwsze mają się wyłamywać aby ocalić mocowanie Garmina. Tak samo masz w uchwytach Syncrosa które dla tej firmy robi K-Edge.
  15. Muszę poinformować ,że podczas działania SBL w trybie obejścia nie może być innego pola też wykorzystującego tą przypadłość ( pije tu do mybiketrafic) . Od razu wszystko się wysypuje . Albo jedno albo Varia 820 po staremu.
  16. Przy takim incydencie jak powyżej to Di2 nawet nie pomoże ( w wysokich grupach potem ręka bardzo boli przy kasie ) . Cofanie "korpusu" w Di2 pomaga przy "otarciu" się o np. kamień. Jak wpadnie "patyczek " / dostanie bogatego strzała bocznego to haczyk UDH ma zrobić robotę ( rozsypać się ) .
  17. Strach się bać jak genialny serwisant "walną" to na epoksyda .
  18. Garmin do tej pory wykorzystywał /wykorzystuje swoją "monopolistyczną " pozycję i ma odjechane w kosmos ceny swoich urządzeń . Z drugiej strony na usprawiedliwienie , nikt nie ma takiego wsparcia , obsługi gwarancyjnej i "usług dodanych" w postaci ekosystemu. W Garminie czują oddech konkurencji i presji cenowej . Wyrazem tego jest mocna przecena niektórych szpejów np. pedałów z pomiarem mocy , "luksusowych "😉zegarków . Na polu szeroko pojętych "czujników zdrowotnych " już dawno polegli . Favero mocno , bardzo mocno wyszarpał wielki kawał torcika. Zresztą teraz kupujesz grupę Srama masz systemowego Quarq"a , że nie wspomnę o innych. Rynek wszystko pomalutku weryfikuje .
  19. W końcu doszło do jakiejś ożywczej konkluzji , wszelaki kontakt z pedałami zawsze kończy się bólem tyłka.
  20. @przecietny.kolarz o pierwszej w nocy jednym okiem można nie doczytać 😁 Jak jest nowa opona a temat dalej się powtarza to : wadliwy montaż ( przyszczypanie dętki) brak taśmy coś może być z zaplotem , szprycha žle dobrana i za bardzo wystaje z nypla Trzeba to " organoleptycznie " zweryfikować.
  21. Sprawdž oponę od środka. Pewno w oponie tkwi jakiś kolec.
  22. @marvelo Według teorii Ch.Darwina wywodzimy się od małpek. Te sprytne zwierzątka poruszają się przy wykorzystaniu czterech kończyn. My w drodze ewolucji zatraciliśmy potrzebę efektywnego przemieszczania . Czyli zrobiliśmy krok w tył. Z wydajności spd idziemy w nieproduktywne platformy. 😁
  23. Tylko jak masz , powiedzmy kasetę XTR , to po takim psikaniu Akrą alumiowo - tytanowe tryby zaczynają "bardzo ładnie wyglądać" 😮 . W pełni stalowym kasetom nic się nie dzieje . Tak ,że trzeba uważać po czym leje się Akrą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...