🍾
W ramach odparowywania % , skoro nastała poranna jutrzenka odbyło się ostre 16km pedalstwo na wielbłądzie .
Nowych szpejów , zdobywania tras za horyzontem , zdrowego , pomyślnego i bez kontuzji Nowego Roku 2026.
Ninja jak jest prawidłowo dobrany do ramy i korb oraz właściwie zainstalowany to przeżywa każdy suport Shimano parę razy. Oczywiście też trzeba dbać o odpowiednie wypełnienie gęstym smarem pomiędzy deklem a łożyskiem i żaden totalny syf mu nie straszny.
Jak wejdziesz na planszę główną to u samej góry masz liczbę zdobytych punktów .
Klikasz te punkty i otwiera się
W zależności ile masz punktów do wymiany klikasz odpowiednią pozycję i pokazuje się
I w tym wypadku masz 249 coins a Buthan kosztuje 150 . Reszta zostaje .
Traska zrobiona . Forma ładnie idzie w górę . Przy okazji odkryłem ( Amerykę 😉) ,że śmigając na wielbłądzie zbieramy punkty które potem można wymieniać na coiny i za te wirtualne monety można sobie wykupić odblokowanie tras (Buthan).
W lampkach Treka / dawny Bontrager masz micro USB . Taki sam port do ładowania jest w Variatce. W nowych licznikach Garmina masz USB-C . W Varii można przy okazji "remontu" port wymienić na nowy USB-C. Mnie osobiście nie przeszkadza taki misz masz bo w razie "W" mam malusią przejścióweczkę z C na micro.
A jeszcze nadmienię ,że lepszego DZIENNEGO ! przedniego mrugacza niż IONkę Treka nie znajdziesz. (mała, daje po oczach, sterowana z poziomu Garmina Edge )
@Eathan Variatka ma dokładnie takie samo mocowanie jak reszta Garminów Edge . Tylko to mocowanie jest obrócone o 90 stopni uwzględniając specyfikę tego radaro- lampiona.
Tak to wygląda wpięte w uchwyt na mostku
Prawie...... bo w samych Myślenicach "podłącz" (albo początek 😉 ) do starej trochu ewoluował a i od Chabówki (Rabka) do Zardzewiałki sytuacja jest dynamicznie zmienna ( ciągle coś jeszcze na serwisówkach fedrują - podnoszą standard ).
A tak jak kolega @manfred1 pisał /pokazywał jest u nas gdzie pośmigać , że nie wspomnę o Słowacji . Tam możliwości rozwalają umysł i łydę każdego bikera . 😁
Od Myślenic do Rabki praktycznie zerowy ruch. Od Rabki jedziesz serwisową praktycznie cały czas prawą stroną potem pod mostem na wysokości Sieniawy zmieniasz na lewą stronę i tak do Nowego Targu. W jednym miejscu masz spory około 14% podjazd gruntowy o długości około 50 m na wysokości Rokicin. Od wysokości Klikuszowej do Targu już ruch jest spory ( zależy od pory). Od Nowego Targu do Zakopca po zakopconce jest już masakra i polecam jechać lokalnymi .
Bateria u nas praktycznie nie jest dostępna. Trzeba sprowadzać . Koszt samego akumulatora to około w przeliczeniu 100 zł plus koszt wysyłki i innych opłat. Do tego dolicz koszt serwisu .
Akumulator to BP-DG500-11/1500 MX
Generalnie wymiana jest banalnie prosta i sam ja ogarniesz bez problemu.
Tu masz pasującą ale o mniejszej o 400 pojemności. Ile realnie jest ta podróbka "słabsza " to nie mam pojęcia. https://allegro.pl/oferta/mio-cyclo-500-hc-bp-dg500-11-1500-mx-1100-mah-li-ion-3-7-v-cameron-sino-18014361186?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_telefony_akcesoria_pla_ss&ev_adgr=mobile-acc-ss&ev_campaign_id=22716158061&gad_source=1&gad_campaignid=22716158061&gclid=EAIaIQobChMI5pbywZXPkQMVJgqiAx2Lpjk4EAQYASABEgKC2_D_BwE&dd_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F
@szajbnaTak. U mnie się poprawiło przez instalację dodatkowych modułów gamingowych. I właśnie za 9,99 $ wykupiłem 160 coinów a z tej puli 150 poszło na wykup Buthanka. Zaraz odpalam i zobaczę czy było warto .
Edit.
Kurna ..... nie warto . Trasa nic szczególnego a to odblokowanie jest tylko na 90 dni. To już lepiej dołożyć i kupić na "miecha" Rouvy.
Zresztą pod choinkę wykupie sobie Rouvy bo mi się strasznie "ckni " za alpejskimi klasykami 😁
@RabbitHood Wielbłąd ma laga i trochu mnie to
............denerwuje 😁. Na Zwifcie przy e- sportowym ustawieniu Wahoo wszystko działa jak rakieta. Nawet na Rouvy jest błyskawiczna reakcja. Jednak plusami MyWoosha jest grafika w trybie HD i ns ustawieniach ultra - prawie jak w realu. No i jest za darmochę po za " planszą" propan-buthan 😁
Kalifornia zrobiona. Na tym etapie po pół roku nie śmigania jestem żałosny jak posty kolegi M . Ledwo 1,64 waciany na kilosa mnie wyszło .
Ale biorę się za siebie .😁
A nawiasem pytając ..... kolega @spidelli tak na serio się na nas pogniewał ? 😉 Czy może chomik kopyta wyciągnął ?
Dużo opcji konfiguracyjnych / łączności z wszelakim szpejem. A grafika wielbłąda w trybie HD ustawienia ultra rozwala Zwifta .
@szajbna ........kurna , taka jest popieprzona tendencja na rynku. Wszystko coraz bardziej agresywnie wchodzi w abonamenty . Garmin w którymś swoim nowym szpeju wręcz wymusza wykup subskrypcji premium . Pewnego dnia szejkowi znudzi się sponsorowanie " twórców " wielbłąda to trzeba będzie wyskakiwać z kapuchy .