Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 579
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. @Eathan dyplomatycznie to ujmę .....cały czas trwają intensywne prace w celu ustalenia przyczyn. 😁 Zależności już się pomału wysuwają na pierwszy plan. Szczegóły wkrótce.
  2. Postanowiłem dziś , że spełni się moje marzenie aby zostać biznesmenem.....
  3. Ja mam Westfalię i swojego " plasticzaka " chwytam łapą za górną rurę . Nic się nie dzieje, Tak samo w stojak serwisowy , czasami mocno szarpie i też nic pacjentowi nie dolega. Generalnie i tak wożę rowery na pace. Ze stojaka na hak korzystam przy większej ekspedycji.
  4. @Eathan podstawa aby to czego nie używasz odfajkować w Edku żeby nie szukał cały czas. Jaka kosmiczna ??? Tętno, prędkość łapią się od strzała , więcej czasu trwa po załapaniu kalibracja " gejusiów " około 10 sekund , potem Di2 który błyskawicznie trybi i na końcu nieszczęsne radaro- lampiony. A WiFi mam cały czas wyłączone. Synchro robię po BLE . WiFi to tylko uruchamiam na czas aktualizacji lub zbiorczego zrzutu danych. Niektóre szpeje wykorzystują dwa lub więcej kanałów ..... Varia na ten przykład - dwa. ALE MOŻE BYĆ TEŻ TAK ! AT może w tym samym czasie łapać łączność z telefonem i z Edkiem , Varia robi to samo i robi się małe bum bum burdello.
  5. Po odpaleniu Edka paruję najpierw kolejno czujniki czekając na potwierdzenie załapania . Potem kalibracja pedałów ,odpalenie Di2 . Na końcu uruchamiam radar wyskoczy ,że połączono i na SBL pojawi się ekran to odpalam AT. Wyskakuje komunikat rozłączono radar , ekran SBL znika , chwilę się pomieli i ekran wraca już w pełnej krasie. Jak gdzieś przyśpieszę to wszystko zaczyna się sypać. Procedura startowa trochu trwa jak rakiety na Canaveral 😁. Aaaa..... i na ten czas dezaktywuje BLE w telefonie. Co by Varia nie łapała kontaktu z apką Varii i Connectem . To samo dotyczy Onelap Fit. Ja jestem już na granicy możliwości komunikacyjnych Edka jeżeli chodzi o liczbę sparowanych szpejów. Ostatni stabilny to 30.18 a najnowsza betka to 31.20...... chyba jak dobrze pamiętam 😉
  6. @Eathan tak jest opcja wyłączenia. Jest nawet ostrzeżenie , że przed długimi wyjazdami należy ją wyłączyć aby uniknąć problemów ze smartem . Tylko potem cały czas jest w czuwaniu i leci bateria. Z komunikatu wynika też ,że po skończeniu jazdy trzeba znowu tą funkcję aktywować. Nie testowałem czy można potem jakoś fizycznie guzikiem lampę wyłączyć czy tylko ona sama to robi. A z parowaniem Varii też mam takie kwiatki , wynika to obecnie ze skopanego softu . Po uruchomieniu mam kilka komunikatów o błędzie radaru i rozłączeniu . Potem jak "dorzucę " AT i ruszę wszystko działa stabilnie. Czasami Magene też nie chce zatrybić i muszę wyłączyć i ponownie uruchomić Edka. Ale zauważyłem ,że to się dzieje w określonych sytuacjach i wdrożyłem procedurę uruchamiania.
  7. @Arek82 Musisz w opcjach w OnelapFit dać dłuższy czas do automatycznego wyłączenia . Domyślnie jest 2 minuty . Daj na 20 minut i będzie spoko.
  8. @Eathan wypuścili 31.20 . Poprawili błędy z nawigacją i parę innych. Na razie jest spoko tak na szybkiego. Jutro będę najwyżej rzucał " mięchem " na trasie. 😁
  9. @smw44199 My jesteśmy "zieloni " i oszczędzamy prąd. @Eathan piknie jak to bace godoją. Pod tego Framesandgeara kupiłeś oryginalny zaczep ? Masz z offsetem ( większe wysuniecie ) czy ten normalny nie 2.0 ?
  10. Taki z "sensem" wewnętrzny mikrometr to koszt około 500-600 zł. Ale na serwisie zawsze się potem przyda . Tak , że można to potraktować jako inwestycję w bardziej precyzyjne świadczenie usług serwisowych. 😉😁 Na pewno byłbym bardzo ciekawy rezultatu jakby " pogromca mitów" ordynarnie przysłowiowym młotkiem i śrubokrętem potraktował piastę. Tak konfrontacja dwóch podejść do tematu - młotek Kowalskiego vs "wyciskacze" Mac Gyvera.😁
  11. Tylko pytanie takie , kto wymienia sto razy łożyska ? Nawet przez całe "życie piasty " nie wymienimy ich dziesięć razy. I dla tego sądzę iż wystarczy w celach testowych zrobić to tylko x10. Po za tym cały proces nie jest idiotoodporny. Brak " kultury technicznej" (umiejętności , sprzętu) może już przy pierwszej wymianie doprowadzić do deformacji / zniszczenia delikatnego aluminiowego korpusu . Token przewidział takie sytuacje i w swoich presfitach ma wersje plus 0,1mm. Z łożyskami cięższa sprawa bo nie spotkałem się z " serwisowymi " wymiarami.
  12. Ja pierdziuuuu to jest jeszcze Forum Rowerowe czy sado-maso ? 😉😁 A tak nawiasem pisząc zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym zanim ekipa ludzi w słuchawkach dotrze na DDR my już podejmujemy działania zaradcze . https://youtu.be/jOaXelGCk8U A tak serio . Robiłem w piątek rower gościowi i na kierownicy miał takie coś jak na zdjęciu poniżej. Myślałem ,że to jest lampka jak patrzyłem z góry i z ciekawości nacisnąłem guzik. Momentalnie wyskoczyłem z trampek .
  13. Szybciej ściągasz niż Garmina. Po za tym złącze Garmina jest bardzo zawodne i awaryjne ( obecnie są w nowych seriach Edge wymienne). Ja wszystkie szpeje tej firmy mam dodatkowo na smyczkach. Wystarczy lekko trącić w bok i już wylatuje.
  14. Czyli co my tutaj mamy @cervandes . Ano mamy mocowanie Garmina , w to wpięty adapter przejściówkę na mocowanie systemu GoPro i to przymocowane do uchwytu na mostek . A nie można prościej jak w Magene czyli od razu GoPro.
  15. Szybka kremacja latarką ....genialne 😁i jakie tanie.
  16. Zaznajom się z współczesną technologią to sam się dowiesz , wystarczą podstawy.
  17. A zapomniałem dodać koronny argument dla wszystkich malkontentów .....sam Garmin w swoich przednich reflektorach nie stosuje swojego "zaczepu".
  18. @leotdipl w czasie rzeczywistym .............to tylko lusterko. A to co ty wklejasz tu z ali ma opóźnienia grubo pewnie koło 300-500ms. Przy prędkościach samochodów robi się wesolutko. Ty go będziesz miał na ekranie a on Ciebie w tej chwili już będzie realnie wyprzedzał.
  19. @cervandes już śpieszę z rzeczową odpowiedzią . Popatrz na zdjęcie poniżej przedstawiające dwa lampiony. Ten z lewej ma mocowanie Garmina ale jak zauważysz sporo wystaje na boki po za obrys. Jak jeszcze bardziej dogłębnie przeanalizujesz to ta lampa też jest sporo szersza od Magene. Teraz już wiesz dlaczego jest taki a nie inny patent mocowania . Po za tym w akcesoriach dołożonych do zestawu jest możliwość "przezbrojenia" na inny WIELKI SYSTEM mocowania ..... GoPro. Po za tym mocowanie Garmina nie daje możliwości regulacji góra-dół . Jak masz "sztywny" uchwyt to świecisz po gwiazdach. No chyba , że zainstalujesz adapter . A w Magene bez kombinowania ustawiasz wiązkę tak jak chcesz. Zresztą w tym wypadku mocowanie GoPro przebija Garmina.
  20. Jak zdefiniujesz określoną prędkość jako równą lub większą ( lub samą większą ) niż powiedzmy 5 km/h to po zatrzymaniu lampki gasną bo nie został spełniony warunek. . Tak jak @Eathan wyżej napisał możesz dodać zwłokę czasową zanim to nastąpi. W tym trybie nie musisz bawić się w OFF. Zawsze możesz też błyskawicznie w określonych sytuacjach klapnąć w górnej prawej belce na OFF i wtedy przejdzie w tryb manualny i wyłączy daną lampkę. Tylko potem nie zapomnij sobie znowu dać na "S" jak chcesz mieć "automata". Generalnie w SBL można cuda wyprawiać z lampami, zdefiniujesz każdy scenariusz do każdej zaczarowanej sytuacji.
  21. @burz @bashey_pl spoko ✋. To ja dziękuję . Po to tutaj " wklejamy" oraz ścieramy się z pomysłami aby osiągnąć " technologiczną nirwanę " 😉Nie jestem alfą i omegą , nieomylną AI . Wy mnie inspirujecie , czasami ja coś wymyślę i tak się tutaj kreci nam " biznesik ". A tak nawiasem Garmin już mi płaci prowizję , teraz dołączyła Magene ......... komu jeszcze Variatkę 😉🤣
  22. @bashey_pl jak wklepałeś to co my tu wrzucamy to tak .....DZIAŁA ! Możesz to łatwo sprawdzić - stań na poboczu i lukaj na lampkę jak jedzie samochód . Ważne abyś miał tylko ją ustawioną w tryb SMART czyli to magiczne S na górnym lewym "butoniku " @Eathan #1074,358879792::16776960:267911168,0#9,6!DZIEN:2:57:0:0Er600,s-600C]1.38889!NoGPS:1:3:0:0G[3!AKU:2:58:0:0B}4Er600,s-600!NOC:1:3:0:0Es-600,r600!NOCS:2:1:0:0C}9.72222Es-600,r600!:1:0:0:0D=1#0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1#8,7:AT 1600:0:16777215:-1!2,:-1,OFF:0!1,1600:1!1,1000:3!1,600:4!1,300:5!1,DZIEŃ:57!1,AKU:58#6,5:Varia 820:0:16777215:-1!2,:-1,OFF:0!1,STAŁE:4!1,DZIEŃ:7!1,NOC:6!1,GRUPA:5#0::#1:1#123!:123!#16711680#0#B3843#14#24#0#0 @bashey_pl cały czas trwają intensywne prace z mojej strony aby przywrócić jakoś 😉 to podświetlanie "guzików " na Edku przy zmianie trybów w smarcie bo mnie też to delikatnie mówiąc wkuXXXia.
  23. @bashey_pl Varia działa na dwóch ( i tyle zabiera łączności w Edge )"kanałach " osobno radar i również osobno jako światło. SBL nie działa po BLE . Tylko i wyłącznie po ANT+. Z tego co mi mignęło przed oczami nie dali " dostępu " Macy aby to goniło po BLE. Varia w smarcie działa . Tak będziesz niestety miał . Będzie cały czas na OFF ale nie martw się działa jak tylko masz ustawione na "S" . Taki urok jest nowej 820 i tego ich pierXXXnego "zamkniętego" BLE w radarze. Jak goni całość po ANT+ to takich problemów nie ma. Z drugiej strony w najnowszych softach Edge dali możliwość obsługi tego zaczarowanego BLE ale już nie przełączysz radaru w tryb ANT+ . Nie ma takiej opcji. @Eathan jak poustawiasz w OnelapFit Magenkę to raczej nie usuwaj bo będzie kiedyś potrzebna do ewentualnej aktualizacji. Możesz na ten czas pozbawić uprawnień i dać ją do głębokiego uśpienia w telefonie. Lub usuwasz , my w niedalekiej przyszłości dajemy hasło , znowu instalujesz , robisz aktualizacje .....😁 Tak . Dokładnie tak. Za chwilkę wrzucę mój wsad jak znajdę ten właściwy bo mam kilkanaście wersji rozwojowych ( cały czas coś motam )😉😁
  24. Kuśfa znowu ja.......jak trampek napadnie na Genlandię to też będę winny ja....😉🤣
  25. @chudzinki jest cały czas linia prowadząca po kursie doskonale widoczna i nawet jak wyskoczy beleczka z monitem to nie przesłania mapy z linią jak Ty to nazywasz " naprowadzającą " . A ustawień jest trochu odnośnie preferencji prowadzenia po kursie i żaden komunikat nigdy nie przesłania kluczowych danych prezentowanych w danym momencie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...