Skocz do zawartości

ernorator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 174
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez ernorator

  1. Bo rower w moich rodzinnych Mazurach Zapomniałem już jak tam jest pofałdowane, taki trochę szok systemu po płaskopolsce, właściwie nie ma płaskich odcinków.
  2. Co mi przypomina moja ulubioną, okoliczna rzeczkę. Dodaj do tego, że Pisia powstaje z połączenia dwóch innych rzeczek, Pisi Tucznej i Pisi Gągoliny.....no śmieje się dobre 10km za każdym razem jak tam jadę.
  3. Fajna ta kładka, tak trochę bez sensu zrobiona. Jest bo miała być ale robi za deptak zamiast za przeprawę przez rzekę. Czekam aż ludzie zaczną się zderzać w różnych konfiguracjach pieszy, rowerzysta, hulajnoga(elektryczna zapewne). A można było wyznaczyć jakieś linie itp.
  4. Moje pierwsza jazda na spd wyglądała tak, że kilkadziesiąt razy wpinałem się i wypinałem na sucho, potem poszedłem na zewnętrz się przejechać, wpiąłem prawy pedał, podniosłem lewą nogę, rower się przechylił na prawo, spanikowałem i zaliczyłem glebę po przejechaniu dokładnie 0m.
  5. Chciałem zaznaczyć, że nie jestem tutaj po to żeby namówić na spd. Natomiast różnica jest tak naprawdę ogromna, nawet przy turystycznej jeździe trzeba te waty wsadzić w napęd żeby jechać i to nie będą 4w a bardziej 4%, więc np. ja będąc raczej po ten mniej wydajnej stronie, robiąc 150w przy bardzo spokojnej jeździe bym tracił 6w nie mówiąc o wygodzie pedałowania. Coś jak z aerodynamiką gdzie "nie jadę szybko to mnie nie dotyczy" jest bardzo popularne a opór aerodynamiczny staje się główną przeszkodą od 16 km/h. edit I skąd te otarcia skoro z założenia w butach spd stopa się nie rusza, to tak trochę ich cel.
  6. Im mocniej jeździsz tym więcej dostajesz z spd.
  7. Halo halo, właśnie buty SPD są bardziej wygodne, szczególnie takie sztywne. Z tym, że buty są jak siodełka to bym polemizował, mają być tylko odpowiednio dopasowane, nie kupować shimano, fizik jak się ma szerokie stopy, odpowiednio do potrzep wybrać system zapinania, im sztywniejsze tym lepsze.
  8. https://pierscientysiacajezior.pl/ Od 2 lat chcę kogoś na 280km namówić ale znajomi tylko 150km max. Dla mnie ograniczeniem rozsądkowym jest jechanie w nocy, 1-2h po zmroku jeszcze bym zaakceptował ale nie całą noc. Takie 180-200 parę razy sobie zrobiłem ale zawsze sam i na luzie, no może poza "rajd dla frajdy" gdzie waliło deszczem przez całe 175km.
  9. Dwie oddzielne pompki, chociaż HV nadawała by się do obu. HP relatywnie więcej trzeba się namachać do opony 45 niż HV na 6 bar do szosy. Podsiadłównę mam jedną, w której wymieniam tylko dentkę. Jeden z moich ulubionych zakupów na rower, zwinięta ma 0,5l a rozwinięta 3l. Mogę w nią wsadzić cały zestaw naprawczy, kurtkę przeciwdeszczową, rękawki, nogawki, kondony przeciwdeszczowe na buty i jeszcze jest trochę miejsca. Poważnie się zastanawiam czy nie kupić jednej na zapas bo jak ta się porwie a Czescy bracia nie będą jej już produkować to będę płakał. https://bikepack.cz/basama-sakpak/247-basama-sakpak-seat-bag-mini.html#/barva_brasny-cerna_seda_zluta
  10. Jeden zestaw do szosy i gravela, zmieniam tylko dętkę dla tego jest pierwsza po otwarciu torby podsiodłowej - Dętka - multitool Topeak Ratchet Rocket Lite NTX+ - łyżka do opon decathlon - szydło i knoty z aliexpress - pompka Lezyne Pocket Drive HV/HP (przypięta w rowerze pod bidon) - rękawiczki jednorazowe winylowe z 6 sztuk - szmatka - spinka do łańcucha - trytytki też pewnie 8-10 - scyzoryk - mini zapięcie abusa combiflex żeby zapiąć rower na te 3 min jak kupuje wodę w sklepie przy drodze
  11. Bo już się tak stęskniłem za pracą przez te 5 dni, że pojechałem do Wawy popatrzeć na obwodnicę 😜
  12. Tutaj już preferencje osobiste wchodzą chyba Jeżdżę w rebelach 3 już trzeci sezon i nie pływała mi nigdy noga z gorąca za to często jak jest tak 10 stopni i mniej to zakładam kondony od deszczu bo marznę przez zbyt dużą wentylację. Dla tego kupiłem celciusy a rebele są tylko na lato i słoneczne przejażdżki. Fitter polecał dla mnie też buty specialized ale ceny zabijają.
  13. Mi się przykleiły northwave, mam celcius gtx na zimno i rebel na resztę. Mam szersze stopy z wysokim łukiem.
  14. Bo nakarmiłem mrówki żelem, owoce lasu
  15. Bo Polska wersja ASS SAVERS'ów.......Ryłochron
  16. Oczywiście, że tradycyjne. Ceremiki sprawdzone są takie se a te chińskie zazwyczaj nie są nawet ceramiczne.
  17. Często obręcze hookless są mięciutkie.
  18. 1. Aż sprawdziłem CSC, DT Swiss, Falcon Wheels karbonowe reagują właściwie tak samo na palec i nie nazwał bym tego "wciskaniem" 2. Właściwe jak się nie do końca wie co się robi to bardzo dobra rada 3. Patrz punkt 2.
  19. U mnie twierdzili, że nie można przekierować do paczkomatu czy punktu odbioru bo paczka jest z zagranicy. Wróciła do nadawcy bo kurier wklikał odmowę przyjęcia paczki a nie, że nie było nikogo w domu.
  20. Pocztex - nie dostarcza paczek, na oni często nawet awizo nie dają InPost - paczka zza oceanu, nie dało się przekierować do paczkomatu bo "tej paczki się je da". Zadzwoniłem do kuriera, że dziś nikogo nie ma w domu. Na co kurier wpisał w systemie "odmowa przyjęcia" i paczka z automatu wraca do nadawcy. Dzwoniłem, pisałem do inpostu jak paczka leżała w sortowni 5km ode mnie przez tydzień czekając na zwrot ale u nich się nie da takiej paczki odebrać 🙃. Nie mogę zgłosić reklamacji bo ją może zgłosić nadawca. Nadawca nawet nie wiedział kto wiezie paczkę itd. Nigdy więcej kuriera inpostu zagraniczne.
  21. Ale wpinane? Nie ma czegoś takiego jak buty do gravela.
  22. Bo taka typowa weekendowa jazda w Polsce. Słońce, deszcz, burza, grad i jak już dotarłem do czegoś z dachem to przestało.
  23. Mi się najbardziej podobało, że znak jest postawiony prawidłowo ponieważ inny urzędnik napisał ,że jest prawidłowo postawiony.....jpd
  24. Różnica między Eskerem 6 a 7 jest, nie jest natomiast duża. Duża jest między 7.0 a 6.0 2024. Ja przy wzroście 183 i nodze 87 mam krossowe XL i 7.0 z mostkiem 90mm jest dla mnie idealny, przy czym jestem stary i się nie wyginam. L był dla mnie niewygodny. Pierwszy jest 6.0 drugi 7.0
×
×
  • Dodaj nową pozycję...