Skocz do zawartości

Mandoleran

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    967
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mandoleran

  1. Tak powracając do próbek 15 ml, to miałem Ufo drip od "sławetnego" ceramicspeeda. Ta próbka wystarczyła na 506 km. wiec przy Squirt raczej wypadnie blado, ale daj znać jak będzie u Ciebie
  2. Wiem że producenci smarowideł mają swoje odpowiedniki na różne warunki. Jedna buteleczka dedykowana na mokre/zimowe inna na suche i ciepłe. Tutaj 50, tam kolejne 50 pln i tak się kręci biznes . Ja póki co używam jednego smarowidła które smaruje cały rok i daje radę, nie mam może spokoju na 400-700 km na jednym smarowaniu, tylko po 250 średnio, ale i tak jestem zadowolony.
  3. Masz rację. Najważniejsze jest ustawić tak, by nikomu innemu nie utrudniać życia, tylko że właśnie zdecydowana większość typowego randoma ma jupitery ustawione ku górze i nie ważne czy tutaj mają odcięcie czy go nie mają. Możesz oczywiście uprzejmie zwracać uwagę, pomóc nawet, ale zdecydowana większość ma to w 4 literach, albo nawet nie wiedzą że mają źle ustawione. Sam jeżdżę na knogu pvr road, nie ma odcięcia, zamontowana pod kierownicą i nikomu nie utrudniam życia. Nie potrzebuje miliona lumenów na dobrze oświetlonej ulicy, tutaj nawet wystarczy najsłabszy tryb i odpowiedni kąt. Zastanawiałem się nad jakąś z odcięciem, ale raz nie tylko jeżdżę po drodze, a dwa najzwyklej w świecie nie podobają mi się te lampki, bo każda jaką widziałem to dość wielka krowa, całkowicie nie psująca do baranka. Jestem estetą i kokpit chce mieć maksymalnie czysty .
  4. I nie nadaje się na nadchodzące mokre warunki
  5. Tyle ile jest produktów, tyle jest opinii i oczywiście można się nimi dzielić, ale każdy sam musi swojego graala poszukać. Tutaj dla jednego wyznacznikiem będzie czystość, dla innego cisza, czy jazda w każdych warunkach, nie ma uniwersalnego środka. Nie wierze w idealne produkty i trzeba iść na pewne kompromisy.
  6. Do takich zadań chyba knog+ by się nadał. Magnes mocno w nim trzyma i widoczna też jest
  7. Kup, przetestuj i się podziel wrażeniami
  8. Crosso bagażnik : I sakwy:
  9. W końcu Esker bez garbu czy rur przypominających kij do bejzbola. Jak nie poszaleją za bardzo z ceną, to podoba się dla mnie i będę 3-mał kciuki .
  10. No dokładnie. Wszyscy piszą że kaski trzeba mierzyć w sklepie. Sam też tak doradzałem, ale problem w tym że w sklepach bardzo mały wybór, lub w ogóle brak czegoś konkretnego co nas interesuje, albo rozmiar nie ten. Najlepiej pozamawiać po kilka kasków które nas interesują, nawet w różnych rozmiarach, ten co spasuje i się będzie podobał zostawić, resztę odesłać.
  11. Bo trzeba jeszcze korzystać
  12. Nigdzie nie napisałem że wszystkich. Zresztą pisze że niektóre 😉. @pawel934 Bikeshow.cc
  13. Mój angielski nie jest wysokich lotów , ale tam podstawy znam i jeżeli gadamy o tym "samym blogerze" i tych samych oponach, to tutaj masz:
  14. Kiedyś specjalnie pisałem maila w tej sprawie do samego Tufo: Obecnie większość opon przeznaczonych do gravela bardzo dobrze współpracuje z hookless, ale jest jeszcze kilka wyjątków i jednym z nich są Challenge, oczywiście się da, ale sam producent tego nie rekomenduje. Chyba nawet ten znany bloger nie wiedział o tym montując te opony na koła hookless 🙃.
  15. Ten znany bloger jedynie co sobie samemu ogarnia to mycie roweru na myjni samochodowej. Ale fakt faktem, challenge się dość ciężko zakłada, ale wszystko jest do zrobienia . Nie ukrywam że też jestem Thundero zainteresowany, tylko że już słyszałem że kapcie się łatwo na nich robi, a moja jazda to nie tylko asfalty.
  16. Może Challenge Getaway Pro w 36 rozmiarze o ile budżet nie odrzuci, na rolling resistance bardzo dobrze wypadają w szczególności na przebicie. Swego czasu sam byłem nimi zainteresowany ale ja mam koła na bez haczykach a producent tych opon ich tam nie zaleca.
  17. Bo czasami też trzeba odpocząć :
  18. Ja też nie zawsze stosuje się do punktów które nakreślił producent jak np. "przed nałożeniem najlepiej wyszejkować łańcuch". Nigdy nie szejkowałem i nigdy szejkować nie będę, co najwyżej driny, bo całkowicie wyjałowiony ciężej później nasmarować i trzeba częściej dolewki robić. Mam swoje sposoby i po prawdzie nie ważne czym nasmaruje, to przed każdą jazdą u mnie zawsze napęd jest czysty, niektóre środki brudzą mniej inne znacznie więcej, ale najważniejsze w tym wszystkim jest cisza, bo cichy napęd to nasmarowany napęd.
  19. No ale skoro sam producent podaje że jest na suche warunki, to raczej jest tylko na suche warunki i co tu testować? Że po jakim czasie zacznie rzęzić, albo po jakim czasie zacznie zjadać go ruda 😉. A czyszczenie z grubsza po każdej jeździe jest wskazane i obojętnie w jakich warunkach i czym posmarujemy, bo zawsze coś zostaje nawet jeśli tego nie widać.
  20. Gdyby po jeździe łańcuch został z grubsza przeczyszczony suchą szmatką, to na pewno nie byłoby tyle rudej 😉
  21. Fidlock twist baza + Uchwyt Boa
  22. Szczotka Fenwicks ( fajny gęsty i sztywny włos ) Smarowidło Shimano. Abus Sportlex. Szukałem, jakiegoś zabezpieczenia by tylko było, ale jednocześnie by zawsze przy mnie było. Fajny montaż przy koszyku na bidon, 90 cm długości i 99 gram wagi. Przynajmniej nie będę już tak nerwowo spoglądał na stacji czy rower jeszcze stoi :).
  23. Przerzutki w piaście z reguły się nie psują, znam wielu co takie posiadają w tym mój ojciec który tylko na takich jeździł i nigdy nie miał z tym problemów, a jak jeszcze do tego dodamy pasek gates, to już w ogóle. A przynajmniej nie trzeba co chwile wymieniać koronek czy całych kaset, o łańcuchu już nie wspominam. Jest to bardzo dobry kierunek, tylko nie wiem czy coś sensownego i w dobrym stanie w używkach da się kupić w ok. 7k.
  24. Pomyliłeś fora. Czegoś w ten deseń szukasz: https://pojazdyelektryczne.org/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...