-
Liczba zawartości
2 779 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Tyfon79
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 64
-
@PiotrWie nic się nie zmieni bo w mechanice po wycofaniu SLX'a musi być coś do XT na pierwszy montaż. W 12-ce na pewno Cues nie wejdzie. XTR też odpada bo w tej grupie klienteli już rządzi elektronika. Cues nie jest konkurencją dla Deore bo nie do tego powstała. Powstała do masówki Shimano w 1x w tanich napędach bo na starych szpejach typu Alivio było słabo. Powstała dla tych co na prądzie w tym armii kobitek co nie poradziły by sobie z bylejakością pracy starszych grup. Nie dziwota, że pracuje to lepiej jak chodzi o przerzutkę/kasetę. Manetki nadal kupa a cała reszta nie ma podjazdu do Deore jak ktoś chce ambitniej jeździć. Cenowo też przegrywa co logiczne bo golimy na maxa skoro stare grupy padły. Panowie ponownie nikt nie będzie zabijał Deore bo to jest nawet dziś skuteczna alternatywa dla XT. To nadal będzie rozwijane razem z XT. Gdyby było inaczej mocno zaszkodzili by sobie względem Srama, który niczego nie kasuje.
-
Jak mają być nie skrajne jak spektrum Cues'a jest tak duże? Niektóre przerzutki są droższe od XT. Przykładowo ja odnoszę się do niższej/średniej półki czyli +100 zł. Zawsze tu wybiorę sprawdzone w boju Deore i mało mnie obchodzą teksty, że ta grupa umiera co padło w innym temacie. Jak jest z tymi droższymi nie wiem i się nie dowiem bo musiał bym upaść solidnie na głowę by to kupić. Nawet tylko z powodu loga względem SLX'a, który i tak będzie jeszcze długo dostępny, że już pominę XT. Cenowo też jest tu jakieś nieporozumienie. Do korb czy manetek nie mam się co specjalnie czepiać.
-
To mniej więcej robi robotę a nie sądzę by pytający chciał wchodzić w "najwyższy" Cues. Tym bardziej, że raczej się nie pomylę jak choćby moim zdaniem lepsze w wykonaniu i pracy tylne przerzutki Deore są tańsze od jakiegokolwiek Cuesa. Dzisiejsze korby 2x mają w sumie tylko górskie zastosowanie jak idzie o mniejszy blat. Albo las. Zupełnie jak ktoś prawie cały czas lata na +40T nie ma to sensu i kadencja nic to do rzeczy nie ma. W napędzie 1x też "nauczyć" się kadencji jak coś trzeba. Korby gravelowe to samo.
-
Wolnobiegi mają napis MF... więc łatwo się upewnić. Inwestowanie w cokolwiek niżej niż Deore nie ma tu żadnego sensu bo po roku będzie znowu niezadowolenie. Tylko korbę można kupić niżej i się zastanowić jakie standard mocowania.
-
Jak cały czas jeździsz na największym blacie z przodu to jaki sens pakowanie się w cokolwiek co ma przednią przerzutkę? Zrób 1x10 z manetką typu Deore. To samo tylna przerzutka. Z Cuesa to się ewentualnie korbę kupuje a nie nowe graty do modernizacji. Jak jest wolnobieg a jest na to duża szansa to nowe koło albo komplet. Policz sobie dokładnie bo trochę wyjdzie tego typu impreza.
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Tyfon79 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@smw44199 żadne zmiany organizatora nie sprawią, że dziadek z pieluchą w majtach na elektryku będzie dotrzymywał tempa 5 latkowi. Kumasz czy nadal nie? Czasy też się zmieniły w tym względzie. Chcesz robić segregację? To by dopiero była jazda po organizatorze. Organizator ma się jeszcze głowić czy przykładowo twoje 5 letnie dziecko da radę choćby 5 km przejechać? Jak ludzie mają przerwę w dopływie logiki do mózgu to nie zwalaj dodatkowych problemów organizatorowi. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Tyfon79 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Przecież tam posądzam kilkuletnie dzieci brały udział... Pytanie jest takie po jakie licho w ogóle organizować takie akcje gdzie blokuje się czasem pół miasta. Albo jest jakiś wyścig/rajd i są konkretne zasady, liczy się czas albo nie i takie zabawy powinny się odbywać poza miastem w lesie albo dowolnym innym miejscu. I tu słusznie zostało zasugerowane, że przy takim byle jakim poruszaniu się równie dobrze można z tym kilkuletnim dzieciakiem wbić się z kilka km przed parkiem i też będzie. Niedziela to żaden argument w sensie zajmowania dróg pod takie pseudo wyścigi. Niczym się to nie różni od tych aktywistycznych pasożytów z mas krytycznych co to tylko bajzel robią. -
[Rower do 6000zł] Giant Trance x 29 czy Scott Genius 940?
Tyfon79 odpowiedział kamilos444 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Może to kwota te 6K na całość z serwisem. Chyba się gość cokolwiek zna skoro przechodzi z DH. A tak serio na dziś są dostępne nowe rowery w podobnych konfiguracjach za ~9tys więc kupowanie "kota w worku" w takim wypadku jest dość słabym pomysłem. Jeszcze żeby te używki były jakoś doinwestowane,..., bo ja wiem po znajomych co nie wpakują na minę. -
[Stara "Zakopianka"] jaki tam obecnie jest ruch?
Tyfon79 odpowiedział Tyfon79 → na temat → Szlaki i trasy rowerowe
@manfred1 chyba dwa dni wcześniej znowu jakiś dawca na moto zaliczył przy patelniach zgon. Wariotów pełno już było po południu w piątek to szkoda tam się wałęsać rowerem szukając kłopotów. Tym bardziej, że jest opcja za główną drogą. Ja jechałem przy skansenie kolejowym a potem sewisówkami najpierw po prawej a potem przeskoczyłem na lewą stroną. Też nie szosą tylko czymś z stylu gravela więc tym bardziej nie miało by to sensu. Natomiast wiem, że ponownie już będę wracał przez Ludzmierz na Lasek do Klikuszowej bo drugi raz na Niwę już się nie dam wrobić. Pieruński ruch jest na tym odcinku. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Tyfon79 odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Pora na szlak więc dziś 2x przygotowanie i ustawienie fulli. Panowie bo nie chce zakładać tematu a wyszedł przy okazji przygotowań jednego roweru. Jesienią zmieniałem tarcze i klocki i coś mi nie grało. Dziś tak przyglądam się nowej tarczy a to 203 Baradine DB-01 i jest ona o jedną trzecią szersza na roboczej powierzchni od wszystkiego co mam z Shimano. Wcześniej była 203 "kanapkowa" XT wiec cyferki się zgadzają. To jest jakiś rodzynek by teraz klocki ścierały 2/3 tarczy czy innym się zdarza? Tył na 180mm w zasadzie bez zarzutu. Z przodu klocki idealnie zaczynają pracować na końcu tarczy więc tak czy siak całą powierzchnią stykają się z tarczą. Informacyjnie powierzchnia robocza w Shimano to 14mm a w tej drugiej 18mm. -
marvelo i tak cię łagodnie traktuję... Zerknij sobie na ostatnie posty tematu kolejowego gdzie wrzucasz jakieś faszystowskie ścierwo i to co inny forumowicz kazał robić. Nie ma miesiąca byś tu nie dokonywał gwałtu na logice i nie poniżał zdrowego rozsądku więc przestań jak zwykle jojczyć jak to ci żle tu jest. Dorośnij chłopie!!!!!!!!!!!! bo masz ponoć +50. Tak poza tym zawsze byli tu równi i równiejsi a było kiedyś zdecydowanie gorzej. Nie pasuje to wyjdź zamykając drzwi z drugiej strony. Tak w ogóle zachodzę w głowę jakież to słowo można użyć co niby nieświadomie niby nie jest wulgarne ale wedle słownika już tak. Szanowny kosmonauto z mojego doświadczenia "na władzę nic się nie poradzi". Jak nic nie pchniesz do przodu a nie zbanują drugiego konta to zostań z tym drugim. Nie próbuj siłowania bo to nie ma sensu a rankingi i cyferki... proszę cię tu są ludzie bez logicznego posta wieki tylko zdjęcia wrzucają albo ilość km. Bądź ponad to.
-
A co ci da nakrętka? Siły dalej ciągną wentyl i strzeli ci tuż przy gwincie tulejki. Dokładnie taki miałem ostatnio przypadek. Wymienić opaskę bo jakoś dziwnie mi wygląda względnie 2x izolacją potem przejść na sprawdzony produkt a nie byle paści przez pół ceny.
-
Pomijając fakt oszczędzania na dętce, która kosztuje 20 zł jedyne dętki jakie mnie nie zawiodły nigdy to te Conti. Jak kupiłem w Deca czy ostatnio jakieś firmy krzak to zawsze tego samego dnia były do wyrzucenia.
-
Sam kląłem jak fix na prestę jak zaczynałem z nią przygodę a dziś jest mi tak obojętna jak nigdy. Wyczyszczenie z mleka to minuta i to raz na długi czas. Nie urwałem też nigdy końcówki. Patent BBB najłatwiejszy, najsensowniejszy jak ktoś faktycznie coś chce konieczne zmienić i tu widać, że ktoś miał z pomysłem łeb na karku. Nie ma rurki nie wlejemy mleka. Czemu mamy nie mieć? Bo jest milion powodów tak jak u mnie ostatnio gdzieś posiałem i znajdzie się jak nie będzie potrzebny. A zwykłą strzykawką wleje się też piorunem i bez problemu do zwykłej presty.
-
[Stara "Zakopianka"] jaki tam obecnie jest ruch?
Tyfon79 odpowiedział Tyfon79 → na temat → Szlaki i trasy rowerowe
Wczoraj się wybrałem z Lubnia do Nowego Targu i wrażenia są rewelacyjne. Na szosach po południu też już trochę ludzi co dawniej było nie do pomyślenia. Od ronda w Niwie jak zawsze spory ruch ale to krótki odcinek. Od Rabki do świateł w Klikuszowej to w zasadzie praktycznie nie ma ruchu samochodowego. Przy "patelniach" a przed Kościołem św Krzyża faktycznie brakuje asfaltu więc trzeba przedostać się przez skrzyżowanie na wschodnią stronę. Tu brakuje tylko ~100 metrów przy czym jest to beton i płyty betonowe. -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ale ty zdajesz sobie sprawę, że w tej dyscyplinie zazwyczaj każdy kolejny zjazd po tej samej trasie jest czasowo lepszy? 4 min na tego typu trasie to jakieś ~1,5-2km więc nie mało a różnica czasowa dość znikoma miedzy platformami a SPD. Tak poza tym nic nie wiemy jak chłop zna trasę, ile x była jechana wcześniej a to bardzo istotny szczegół i tak dalej i tak dalej. Czemu istotny? Ano temu, że liczba powtórzeń zmniejsza różnice. Dość napisać, że przykładowo Łukasik musi czasem zrobić 4-5 zjazdów by ustrzelić KOM-a bo ci co kręcą ją na okrągło znają ją na pamięć. Trudno z kimś takim rywalizować na uczciwych zasadach. Obiektywnie zatem tak na strzała przynajmniej powinien być kolejny 3-ci zjazd na wpięciu. @zekker sięgam pamięciom jeszcze jak w górach na HT latałem wiec ileś x więcej z buta i jedyne do czego można się przyczepić to chrzęszczenie bloka na kamieniach. Wszystkie buty na wpięcie do enduro z zasady nie są dobrym wyborem na chodzenie po górach. Tu jest taka sama różnica jak by iść w Tatry w dedykowanych butach a adidasach. Poza tym większość butów do platform jednak jest miększa w podeszwie więc na długich podejściach czy bilansie całego dnia bardziej czuć przechodzone kamerdolece i korzenie. -
[Spodenki] Umiejscowiecie "pieluchy" w spodenkach na szelkach.
Tyfon79 odpowiedział Full.Diver → na temat → Odzież dolna
Po mojemu jakie bym nie kupił/miał zawsze przecież połowa pampersa jest na dupsku więc nie do końca rozumiem problem. Chyba się inaczej nie da. -
[opony] co to za opona i jak się za nią zabrać
Tyfon79 odpowiedział sowson → na temat → Koła rowerowe
Nie spotkałem jeszcze na swojej drodze taniej drutówki, która banalnie by nie weszła ale gdzieś coś pewnie jest. Zwijane to inna bajka. Nawet to ścierwo jakościowe od Conti a konkretnie Race King mi wchodzi jak masło. Tylko pojawił się inny problem bez Ludwika i "miliona" psi nie weszła na rant na 30 cm po obu stronach. Dwa wyjazdy i to na setki km miałem z lekkim biciem. Jeszcze czegoś podobnego w życiu z drutówką nie przerabiałem więc nie koniecznie tylko są kłopoty z włożeniem opony na felgę. -
[opony] co to za opona i jak się za nią zabrać
Tyfon79 odpowiedział sowson → na temat → Koła rowerowe
Zwykła drutówka wchodzi nawet ręką. Masa ludzi nie umie bez nadmiernego siłowania ściągać i zakładać opony. Miedzy innymi zawsze ściągamy i zakładamy od strony wentyla. Zawsze też stopkę staramy się przed użyciem łyżek maksymalnie wepchnąć do środka obręczy. -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To znaczy jaka upierdliwość bo jak słowo daję masz jakieś osobliwe problemy. W czym na podejściu przeszkadza but SPD? Po mojemu z doświadczenia trzeba srogo uważać jak się butuje na singlu czy wąskim szlaku by pinami w platformach nie zranić nogi. Ten problem w ogóle nie istnieje w przypadku wpięcia. Usztywnienie podeszwy wybitnie pomaga na srogich podejściach jak jest mało korzeni czy kamieni. Mniej męczy się stopa, kostka bo jest w naturalniejszej pozycji. Jakiś problem "dźwiękowy" z racji kontaktu bloka z kamieniami jest i to jedyny minus. Nie wiem też jaki problem w odpowiednich butach a jest spory wybór iść na rower pod drodze do sklepu, galerii czy urzędu. Mam choćby byle MT5 Shimano i chodzi się w tym doskonale a są nowe. Trochę więcej je rozchodzić i bajka. Większy potencjalny problem jest z tym co się ma wyżej w kwestii ubioru ale buty...? -
Nie może być reach tak mały w tym Romecie bo to wartości krótsze od typowo trailowych sztywniaków. Przykładowo trailówka Kross X500 ma w L-ce 466, Grand Canyon 470. Nie czytajcie jakiś debilizmów z AI tylko czyste dane a jak czegoś nie wiecie to warto zapytać żywą istotę. Taa Lapierr ma reach długi na 455... Raczej krótki a Romet bankowo ba coś ~600 mm. Z Reconem jak faktycznie tak jest to ten Monsun nawet spoko do takiej jazdy. Ja bym go nie kupił z wielu innych powodów. Ponownie geometria progresywna to nie tylko jest na zjazdy ale też podjazdy. To bardzo czuć na plus.
-
Konkretnie progresywna albo w przypadku wielu typowych xc podążająca w tym kierunku. Przykład to wspomniany wyżej Lapierre, Superior. Bardziej płaskie kąty na główce, ostrzejsze na podsiodłówce, krótka górna rura, mostek, szeroka kiera, ... niektórzy to chyba spali ostatnie 10 lat albo no właśnie albo. Co do Rometa moje urządzenia nie są kompatybilne z ich stroną. Napisz choć jaki tam jest amor bo to podstawa. Geo znam, osprzęt pi*drzwi też,...
-
Najlepszy materiał z tego pożaru bez bzdecenia jak to wielu w tym w TV miało w zwyczaju. Widać też z wysokości jak mały obszar spłonął, żądna tam puszcza tylko uprawy a jak już czegoś szkoda to nr1 zwierząt ;
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No jak na razie to sam kwestionujesz podstawę wpięcia czyli ustabilizowanie stopy jako największą wadę... a z nas robisz czarnego luda? Trochę Ci mięknie rura ale już po ptokach bo mleko się rozlało. "Coś więcej niż jazda na piknik 5 km/h" to bliżej wyzłośliwianie się niż na serio. Aczkolwiek w technicznych podjazdach bardzo niskie prędkości są a wpięcie ogromnie pomaga właśnie poprzez ustabilizowanie stopy. Jedna uwaga to nie jest tak, że jak ktoś ma SPD to tylko to i nigdy platformy. Zapewne tak jest w szosie może gravel ale nie w szeroko pojętym MTB. Jest trochę ludzi, którzy wrócili do platform z takich czy innych powodów. -
Jak by tylko kąt na główce miał decydować o możliwościach podjazdowych to na rowerach z kątem ~65* nie dało by się jechać pod górę a jest dużo lepiej niż w "starociach" HT z kątami 71*. Romet ale jaki bo oni od wieków mają taki bajzel w specyfikacji, że nawet nie chce mi się szukać o który model chodzi. Tak czy inaczej ten Sup całkiem spoko albo dorzucić do sztywniaka z Deca na Rebie.
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 64
