-
Liczba zawartości
2 779 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Tyfon79
-
Każdy patent jest tak dobry jak został zrobiony. Mam już w sumie wieki "dawne" buty Shimano na 3 rzepy i but się sypie a rzepy jak nowe. Miałem 2 pary oryginalnych rękawiczek FOX'a i rzepy dramat. Haczyków z połowy brak. Rękawiczki do roboty za 30 zeta z casto się już rozlatują a rzep jak nowy. Chyba z tym patentem jest największa loteria co do wytrzymałości. Mam jeszcze 2 pary butów Shimano sznurowane z jednym rzepem i jest lux. Tylko to buty w góry na enduro a tu nie toleruję mocno ściśniętej nogi. Generalnie BOA to super paten ale jak nawali w bucie z jednym pokrętłem to trzeba mieć patent jak usztywnić bez tego stopę. Dlatego raczej na dłuższą metę szukał bym wsparcia BOA razem z rzepem albo x dwa pokrętła.
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nic takiego odnośnie kto mocny a słaby nie pisałem. Ja jestem leszcz a jak czytam jakie tu macie średnie to jestem chyba niepełnosprawny. Moje średnie obecnie na płaskich szutrach to ~15-17km/h co wynika raczej z faktu prawie lub całodziennego szwendania się bez napinki. Tyle, że mogę zrobić dowolnie 50-100-150-200 kilosów bez bycia padniętym. Ale nawet taka łajza szybkościowa jak ja obserwując od kilku lat gości na szosach, gravelach widzę różnicę jak ktoś kręci z sensem i jest wpięty. Przecież są tu ludzie, którzy śmigają na platformach gravelami i nie tylko. Posądzam jednak jak pisałem, że robią to bez spiny bez parcia na czas i tak dalej. Jak bym miał rower jakikolwiek do częstego podjazdu do znajomych, coś załatwić do 10 km dajmy do roboty to jasne, że wybrał bym platformy. No ale bez jaj, że my tu bronimy czegoś jak twierdzy i twierdzimy, że wpięcie jest dla każdego zawsze. Ponownie po x chyba setny SPD jest cudem do szybkiej, dynamicznej jazdy. Jak chce szybko, dynamicznie dać w tłoki to nigdy tak efektywnie nie zrobię tego w platformach. Ja też miałem platformy i to nie byle plastik fantastik, miałem noski, mam SPD w jednym i tym samych rowerze. Bzdety to można wciskać obecnemu pokoleniu. Choćby ostatnio 7 kilosów ostrej jazdy bo byłem w tyłku lokalizacyjnie i czasowo po budowanej szutrówce. Sztywny rower, opony 1,75 wokół pierwsza warstwa grubego tłucznia, kocie łby jak cholera i ogień na wpięciu. Ani raz stopa nie zmieniła położenia, ani raz nie spadła z pedała a doskonale wiem jak na tym samym rowerze przy tej prędkości było by na platformach. Dość śmieszna sprawa bo na szosie nie latam, raczej nikogo sławnego nie znam, nie spotkałem. Obserwuję jednak kto jak śmiga i wyciągam wnioski. Jednak z tydzień temu spotkałem na Łączanach Pana prawie pro jak leciał z jakąś dziewczyną. Akurat stałem na moście w miejscu zmiany stron i naprawdę odejście z paru kilosów na wyróżniającą się tego dnia od innych prędkość ~+40Km/h zrobiło na mnie wrażenie. To jest właśnie ten czas kiedy na platformach nie ma opcji by to zrobić tak szybko i efektywnie. Nie wnikam bo się nie znam czy chłop jest mocny czy nie. Jest zupełnie odwrotnie czyli to Wy włazicie z buciorami tam gdzie nie powinno Was być. Ty porzuciłeś wpięcie bo za trudne, skomplikowane życiowo a drugi w ogóle bez i jeszcze na rowerach z poprzedniej epoki. Gdzie tu u licha jest kwestia czysto sportowa bo o takiej mowa? Nic pod względem sportowym się nie klei co tu bredzicie bo gdyby się kleiło choć w 1%-cie to byli by prosi w większej liczbie na platformach od peletonu, toru, XCO, ścigackich graveli po grawitację. Nic takiego jednak miejsca nie ma a nawet jak osoba taka jest uważana za dziwka i tyle. -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jasne, że są wady tylko nieuczciwość obecnych dywagacji wynika raczej z faktu kto i do czego ich używa. Wytykanie choćby niewygody chodzenia jest skrajnie nieuczciwe bo zarówno Ty, ja jak i inny rozmawiamy o tematach treningowych, wyścigowych czy bardzo ambitnej turystyce. Nie o lamusach czy kimś kto gdzieś jedzie a potem zwiedza zamek albo inny klasztor i jojczy jak to jest niewygodnie. Trzecia grupa platformersów ma to wszystko gdzieś i po prostu bez napinki jedzie przed siebie. Ja wychodzę z domu albo pakuję kozę do auta i jak chodzę to po lesie gdzie SPD w niczym nie przeszkadza a wręcz pomaga w chodzeniu. Nikt tu nie pisze o wymogu SPD jako narzędzia w cywilnym użyciu typu przysłowiowa jazda po bułki. Nie mniej bez jajec bo kiedyś po zmasakrowaniu szkłem dwóch opon szedłem praktycznie z Myślenic do Krakowa ponad 20 km. Nie wiem co trzeba mieć we łbie by dyskutować tutaj nad powrotem platform do roweru szosowego dla gościa, który robi trening albo jedzie w pizdu 300 km. To już nawet nie jest żałosne. Masz podobne dywagacje w narciarstwie bo weszły BOA. Jednak prosi nadal wolą klamry w butach bo są pewniejsze, mniej awaryjne i tak dalej. Potem włazi jakiś lamus i dyskutuje, że nie bo on lubi wygodę jednym ruchem i gadaj tu z takim. Dlatego nadal się dziwę, że gadacie z osobami, które nie są wpięte z takich czy innych powodów. O ile te powody są czasem racjonale to w przypadku intensywnego treningu, zawodów i tak dalej już nie. Trzeba mieć jaja by się przyznać do faktu bycia słabym. Pamiętam wywiad naszego mistrza z enduro, który wiadomo jak śmiga i gdzie odnoście wpięcia. Pytający też podchodził w temat szybkości wypięcia w razie W albo jak jest ślisko i skwitowane to zostało śmiechem, że czas uczy nawyków i w klikach poziom wypięcia to dokładnie taki sam czas. Nikt nie dywagował nad dziecinadą w stylu zostania z nogą w pedale bo nawet jak 99% przypadków niczym się złym nie kończy. Równie dobrze mogą ja podać przykład jak spodnie uratowały mi łydkę przed zmasakrowaniem przez piny platformy. Tak się jakoś nieszczęśliwie noga ułożyła nawet nie przy glebie tylko podparciu. No ale jak ktoś ma problemy egzystencjalne z SPD bo mu życie komplikuje to jak chcesz z kimś takim rozmawiać skoro nie posiadł do końca umiejętności jakie są wymagane do tego patentu? -
[Rower górski do 2500e] amortyzatory kosztem przerzutek?
Tyfon79 odpowiedział trooy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Fajnie, że w końcu ustalone do takiej eksploatacji HT😂 Ułatwię wybór czyli szukaj bez kabli w sterach. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Tyfon79 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio ja to wszystko wiem ale bez przesady. Leciałem nowo budowaną szutrówką miedzy Chyżnem a Jabłonką w Borach Orawskich czyli bagna to jak byś chciał napełnić choć trochę bidonu brudną wodą to trzeba by się sporo naszukać. Kurna pod kołami czasem 5-10 cm nawet nie piachu tylko czegoś podobnego do cementu. A piekarnik jak w lipcu. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Tyfon79 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Od jakiegoś czasu ktoś tu coś gmera z tą pogodą bo to są już nie przelewki. Kurna wczoraj blisko 150 km głównie rejony Zbiornika Orawskiego i Orawskie bagna i pizgało tak, że jeszcze dziś czuję piach w gębie, oczach. Jest tak sucho a to góry przecież, że po bagnach można przejść suchą stopą. Jeszcze tak zakurzonego roweru, butów, w sumie wszystkiego w życiu nie miałem. -
Podstawa ile ważysz bo to bardzo istotne. Po drugie ponowie brakuje skoku i jak już tu masz odczucia jakie masz. Kupisz cokolwiek zaawansowanego to dojdą ci gównie pokrętełka do zabawy a praca i zawiechy i dampera nadal będzie się opierać na zbyt małym skoku. Nie oszukasz tu fizyki i matematyki bo cyferki się do szybkiej i agresywnej jazdy nie zgadzają. Jedyną radę jaką mam to z tym co masz bardziej technicznie niż szybkościowo. Sam mam Reigna już trzeciego i kolegę, który poszedł w Trance ale te najbardziej agresywne więc dobrze znam możliwości tych ram. Co do sprzedaży to nadal nowy rower, Kraków okolica sporo ludzi a im dalej w las tym gorzej. Ludzie przechodzą masowo na elektryki więc zainteresowanie analogami tylko będzie słabło. Lasek Wolski to też trochę opcji poskakania a nawet na małych chopkach, czy dropach będzie jeszcze gorzej. Przecież nic nie tracisz jak wystawisz na sprzedaż a nuż ktoś łyknie bo sezon dopiero się zaczyna. Nie jesteś pierwszy, który się pomylił albo inaczej łyknął jazdę i rower zaczął go ograniczać.
-
Masz tam tylko 120 mm skoku to co nie włożysz kasa w błoto. To lekka trailówka i na tym koniec. Masz całkiem dobry damper. Jest tyle promek na fajne analogi w śmiesznych cenach, że pakowanie w ten rower do ostrzejszej jazdy czegokolwiek jest bezcelowe. Sprzedaj to co masz i kup coś co nadaje się do danej dyscypliny. A przedni amor to pies? On robi główną robotę a jak nie czujesz, że tu jest coś słabo to z damperem tym bardziej.
-
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Fajnie jest w ten sposób pisać do kogoś kto nie uprawia danej dyscypliny. Po pierwsze w tej dyscyplinie dokonał się w sumie największy postęp jako taki w całym MTB. Zarówno możliwości zjazdowe jak i podjazdowe. Po drugie od kiedy to na ściankach masz różnice czy jesteś wpięty czy nie? To czujesz na odcinkach gdzie trzeba pociągnąć z prędkości a masz z pół metrowe uskoki po korzeniach na przykład. To może być całkiem nieduży wznios. Zasada z wpięciem ta sama co na zjazdach czyli lepsze czucie jazdy, cały czas stopa w tej samej pozycji, brak podbijania na rowerze. To, że ktoś zrobi to samo a choćby piętą bo i tacy są bujając się jak na sztormie to co mi czy nam do tego. Jest paprokiem i tyle a w każdej uprawianej dyscyplinie powinno się dążyć do doskonałości. Miedzy innymi czerpać od prosów. Już nawet pomijam, że w agresywnym fullu zupełnie inaczej się korbi, czasem trzeba cofnąć korbę, wspomóc nogę, która "osłabła" na przeszkodzie. A sportowo w zasadzie wszyscy są wpięci a ci co nie są, nie są z kolei kompatybilni z podjazdami, klepią te same odcinki na pamięć,... Równie dobrze możemy zacząć gadać czemu i gdzie jedni jadą z gołymi łapami a inni w rękawiczkach albo czemu zawodniczo na starcie jednak łapy gołe nie są. Niby prosta rzecz bo kawałek szmaty a robi różnicę. Oto by się kłócić. Przecież już dawno miedzy innymi ja go wyjaśniłem. Obecnie większość ludzi sympatyzuje z pewnym krajem wiec nie po drodze robić z siebie ... w innym temacie. No to myk przeskoczymy wnerwiać na ciągniecie czy bycie wpiętym lub nie. I tak jest za każdym razem od tematów moto po szlabany na kolei włącznie. Kurna już by jakiś temat o niedźwiedziach założył z Bieszczad bo ponoć bywa na rejonie. Było by milion x ciekawiej w tym do tego dążeniu do prawdy co to lubi się tłumaczyć. -
[Ciekawostka] DH - Polak na hardtailu
Tyfon79 odpowiedział Maciorra → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
O jakich wynikach piszesz skoro my jako Polacy nie istniejemy w typowo grawitacyjnych dyscyplinach. W Szczyrku u nas zero wyniku. Dość napisać jakie są różnice czasowe by być choć w pierwszej 20-ce. Na 3 minutowej szybkiej trasie masz prawie 10 sekund strat. To jest przepaść. To samo masz w enduro gdzie ~40-50 pozycje z takimi stratami, że szkoda gadać. Do Sławka Łukasika nr 1 na pół godzinnej jeżdzie strata półtorej minuty. U nas nie ma nawet gdzie na ostro wystartować. Sławek ostatnio trenując po Myślenicach jasno dał wyraz jakie to są ujowe trasy a w maju Mistrzostwa Polski... Chłopak latał na naszym podwórku to jakoś było, poszedł w świat zobaczył jak to wygląda i nawet mu szkoda startować w zawodach o w sumie Puchar Myślenic. Fakt, że o kimś się pisze w śwatku rowerowym zawsze jest jakąś miarą sukcesu. Zapominasz o ogólnej promocji siebie, materiały na YT, jakiś tam wywiad od czasu do czasu, sponsorach na szmatach, rowerze, ... Gość sprytnie znalazł malutką niszę i jakoś przędzie znając miejsce w szeregu. Zresztą on trochę miksuje klimaty w stylu braci Godziek w szerszej perspektywie choćby w USA czy Kanadzie a to inna liga zainteresowania w temacie ogólnie szerokopojętej jazdy grawitacyjnej. Miałeś ostatnio Igrzyska gdzie w narciarskim odpowiedniku braci Godziek Australia, Nowa Zelandia, ... koszą medale jak z rękawa. A co robią nasze pastuchy z Małyszem na czele. Trochę mi się ulało ale jak czytam takie wpisy nie znam się ale wypowiem bo siedzę przed kompem to mnie powoli krew zalewa. To oczywiście nie do Ciebie. Ciekawe czemu Topór poszedł do Sprinta i lata na Indonezyjskiej marce... -
[Ciekawostka] DH - Polak na hardtailu
Tyfon79 odpowiedział Maciorra → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Taki sobie wybrał format by się wyróżnić. Czemu, dlaczego to już można się domyślać. Czy gdyby startował na fullu ktoś by o nim wspominał choćby pinkbike? Z tego co kojarzę on lata na dętkach z ciśnieniem wywalonym tak w kosmos, że... no w erze wkładek to musi być nastawione na jakieś wyróżnienie się. -
[Pedałowanie] Technika pedałowania - fakty i mity
Tyfon79 odpowiedział marvelo → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
I tak byś g z tego wiedział tak samo jak mędrkujesz w temacie kół do enduro, hamulców choć masz linkowe i tak dalej i tak dalej. Wpięty też nie jesteś z tego co kojarzę. Użytkujesz zabytki co samo w sobie złe nie jest bo sam tak mam ale przynajmniej znam miejsce w szeregu. Zachowujesz się jak lekko podrasowany turysta, który idąc w Tatry bo ma uprząż na łańcuchy dyskutuje z napotkanym taternikiem co się obok wspina albo jeszcze lepiej kimś typu Bielecki. Ten ostatni też ma swoje grono "doradców" co byli najwyżej na Turbaczu🤣 -
A Deca to niby nie topowa marka? Oni mają takie obroty i wyniki finansowe, że to jest solidny odjazd od reszty świata. Przychody na poziomie prawie 20 miliardów eurosów. Coraz lepiej sobie radzą w peletonie z szosową marką. Wbrew temu co pisze wyżej sami robią wszystko dla siebie bo mają takie możliwości. Nie mają tylko z tego co wiem tuneli areo ale mają za płotem Francuskie narodowe laboratorium zajmujące się projektami i badaniami lotniczymi i z nimi testują co mają testować. Francuzi to nie półgłówki by zlecali skośnookim produkcję roweru. Szmaty i inne pierdoły owszem robią poza krajem miedzy innymi faktycznie w Chinach ale nie tylko. Marka hipermarketowa... ja p jaka ciemnota w tym kraju panuje to czasem żal.
-
[reklamy] Reklamy w treści wypowiedzi - nie przesadzacie?
Tyfon79 odpowiedział zekker → na temat → Propozycje, uwagi, życzenia i krytyka
Jeszcze rok czy dwa a będzie tak, że najpierw będzie reklama, potem trzeba będzie czekać z minutę aż pojawi się treść🤣 -
[eMTB do 15000] giant reign
Tyfon79 odpowiedział Endurfina → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie kwestionuję wyboru elektryka tylko fakt słabego wyboru. Wprawdzie elektrykiem lepiej idzie w dół ale trzeba mieć sensowne koła, heble czy zawieszenie. Silnik podstawa a w tej kwocie wybór jest bardzo marny. Co do Gianta to nie ma co porównywać analogowych wersji do tych na prądzie. Obserwuj towar w Centrum Rowerowym ale jest słabo. Na analogi spore upusty, duży wybór a z elektrykami na odwrót. -
[eMTB do 15000] giant reign
Tyfon79 odpowiedział Endurfina → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
W ubiegłym roku mogłeś dać 20 tys a w tym zamiast podnieść z "piątkę" to minus tyle samo. Do tego czarne trasy? Nie klei mi się niestety. Giant robi chyba najgorsze ścierwo na rynku z liczących się marek. W ogóle ta firma gdzieś pobłądziła w wielu kwestiach wiec co by nie było lepiej unikać jak ognia. Z taką kasą max szukał bym u nas czegoś z Raymona tylko to są rowery bardziej pod szlakową włóczęgę niż dzikie single w najostrzejszych kolorach. -
[Sudety] jaki rower kupić
Tyfon79 odpowiedział natalia2577 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Wypowiadałem się z myślą o zupełnie innym rowerze jaki obecnie posiadasz. Patrząc na ten wynalazek zabytkowy co to go masz obecnie nawet rower crossowy by ci spasował gdyby tylko nie kłopot z rozmiarówkami. Chyba tym po szlakach raczej nie jeździsz bo szło by się za głowę złapać wiec zapewne lekki teren, szutry, asfalt i tak dalej. Dobrze, że choć zdajesz sobie sprawę w kwestii dopasowania do obecnych rowerów bo czeka cię radykalna zmiana. Masz dostępnego na średnim kole w XS-ce Treka Marlina 6 gen 3 i w sumie powinien styknąć. Nawet powietrznego amora nie potrzebujesz i sprężyna da radę do takich wymagań. Tylko jest jedno ale to znaczy to jest taki rower geometrią idący w cięższy teren czyli masz ostre kąty na główce i tylko nieco ostrzejszy kąt podsiodłowy. To są specyficzne rowery do jazdy i różnią się trochę od klasycznych sztywniaków typu oba Kellysy, Superior czy coś w tym stylu. -
[Sudety] jaki rower kupić
Tyfon79 odpowiedział natalia2577 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Gate ma suport gwintowany chyba że foty i video zakłamują rzeczywistość. Chyba lukałem nie na to co trzeba jak idzie o 540 race. Całkiem spoko tylko heble do wywalenia choć nie koniecznie od razu. -
[Jaki rower używany do 3000 enduro] w fullu na 180cm
Tyfon79 odpowiedział bushek111 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Idzie wyhaczyć jakiego w niezłym stanie Reigna dla przykładu z przed 10 lat na olx choć po prawdzie z ok tysiaka trzeba dorzucić. W uj pancerny sprzęt, nie wszystkie tyrane a cokolwiek starszego to są już solidne paści i pod względem wizualnym, geometrii i tak dalej. Nie mniej co by nie szukać do 3 tys to nie widzę przyszłości bo serwis plus eksploatacja nie kosztują parę stówek tylko grubszą kasę. -
[Sudety] jaki rower kupić
Tyfon79 odpowiedział natalia2577 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Żaden. Oba paści choć ten z Deca ujdzie a jak już ma być z suportem wciskanym to coś typu Superior w CR tylko z tysiaka trzeba dorzucić. Ja jednak polecam też w CR Kellysa Gate 70 na Reconie, czymś co już hamuje i suport gwintowany; https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kellys-gate-70-pd22109/?v_Id=266872 -
[10000-14000] MTB XC/Hardtails prośba o poradę.
Tyfon79 odpowiedział TheDeerHunter → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Zalecam kupić nie ważne co i dopiero jak się wjedzie w rower za jakiś czas dywagować co ruszać a co nie. Koła wiadomo ale mostki czy nawet heble nie ma sensu ruszać. Nadal w jednym fullu do enduro mam dwa tłoczki i pomimo, że się tej zimy spasłem dramatycznie spokojnie dają radę. Nie sądzę by właściciel co by nie kupił to będzie to tak ostro użytkował. Na płaskie XT 8100 są aż za dobre a w górach i tak używa się obu a nawet tyłu bardziej czasem i to też trzeba umić to robić. Bez umiejętności hamowania każde 4 tłoczki też będą mieć problemy. Pomijam, że to jednak rower bliżej ostrzejszego ale jednak xc. -
[Koła] Koła szosowe pod szczęki z dętką czy bez
Tyfon79 odpowiedział caballoBlanco → na temat → Koła rowerowe
Żeby były akcje a faktu szerokości opon na szosie to szczerze nigdy bym nie przypuszczał. Towarzystwo gravelowe co to widuję na gumach jak z xc na asfaltach przypuściło atak czy to jakiś jednostkowy błąd w systemie😂? Obstawiam to drugie a jak nie to panowie szosowcy brońcie filaru tej dyscypliny bo to chyba ostatnia, która wyraźnie trzyma się jako takich zdroworozsądkowych zasad. -
[do 18000zł] elektryk mtb full
Tyfon79 odpowiedział gregxgregx → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
To się zmienia bo na tym polega ta zabawa. Nie widzę tutaj płaczu jak u analogowców zwłaszcza "dawniej", że są koszta, trzeba dbać, szejkowanie łańcucha, rotacje, srety i inne bzdety. Po drugie to nie kwestia czy coś jest złe lub nie tylko po prostu braku wyboru. Jeśli ~80/90% fulli na góry ma napęd 12sp to jak można polecać te 20% gdzie część to ujowy Cues, kiepskie zawieszenie i tak dalej? Nie wiem może ja coś przeoczyłem ale raczej tak obecnie wygląda rynek. Łańcuch też częściej się zrywa i jest to już tak powszechne jak łapanie kiedyś analogowo snejka. Trzeba nauczyć się z tym robić a nie demonizować, że łańcuchy są za cienkie. -
[do 18000zł] elektryk mtb full
Tyfon79 odpowiedział gregxgregx → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jak nie musi być Bosch to; https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-raymon-trailray-150-pro-pd45587/ lub https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-raymon-trailray-150-ultra-pd45588/ -
[do 18000zł] elektryk mtb full
Tyfon79 odpowiedział gregxgregx → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Po licho kupować wysyłkowo elektryka a jak coś się rypnie a ma co to będziesz się bujał na odległości? Drugi to w sumie SL-ka - bez sens na szlaki. Dżajant sory ale bez jajec bo nawet kijem bym tego nie ruszył. Nie wiem czy ktoś robi większy E-syf niż ta marka pod względem cena-jakość-wygląd... Za bardzo kombinujesz bo u nas spokojnie coś przyzwoitego kupisz. Nawet tak pospolitego jak Haibike jak ci RS Psylo styka.
